Jump to content
Dogomania

Koszt badań dysplazji


Ewelina & Hera

Recommended Posts

[quote name='harper']Ktoś się orientuje za ile jest teraz rtg bioder we Wrocławiu BEZ wpisu? I czy Siembieda bierze tyle samo na Klinikach i w gabinecie?[/QUOTE]
nie wiem ile we Wrocu to kosztuje, ale wiem, że p. Siembieda jest dobrym specjalistą. najlepiej zdzwoń.
Ja swoim psom w Lublinie robilam bez usypiacza zdjęcie - tylko warunek jest taki, że muszą być 2 osoby przy psie podczas zdjęcia - do trzymania oraz ze pies musi być spokojny - tzn leżeć jak trzeba do danego zdjęcia. Moje psy są wyjątkowo spokojne i bez problemu zrobilam wszelkie potrzebne zdjęcia bez potrzeby usypiacza.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='a_niusia']no ale tak jest chyba latwiej i szybciej, co?[/QUOTE]

Od jakiegoś czasu próbuję się dodzwonić do dr Siembiedy - ani to łatwe ani to szybkie, więc kwestie dzwonienia do niektórych specjalistów nie są takie przejrzyste jakby Ci się wydawało moja droga.

Pytanie do ludków, którzy robili badanie u Siembiedy, ale wysyłali pocztą CD z fotkami i rodowodem - ile czasu czekaliście na odesłanie rodowodu? Mój wet dzisiaj tam zawiózł, nie pomyślałam, że to może długo trwać i zamiast osobiście zabrać je do Wawy do dr Blenau, teraz walczę z czasem :(

PS Wykonanie fotek do HD i ED mnie kosztowało 110zł i 140zł dla Siembiedy, razem 250zł. Z tego co mi mówili w multiwecie, to wpis do rodowodu u Blenau to 30zł, czyli 60zł za oba stawy, co by dało 170zł za komplet stawów :o

Link to comment
Share on other sites

Bo akurat miał mi to kto zawieźć i nie musiałam lecieć na pocztę, a nie uśmiechało mi się jechać do Warszawy z kilku powodów, z resztą to nie jest teraz istotne, więc prosiłabym kogoś, kto może mi pomóc o odpowiedź na moje pytanie, a nie wątki poboczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']Mi w jakiejs klinice w Lublinie wlasnie, przeswietlali suke bez znieczulenia (mozliwe, ze to ten sam doktor), wg niego na tym zdjeciu na pewno nie bylo HD A, predzej B czy nawet C. Fotka pod narkoza i prosze - HD A ;)[/QUOTE]
[quote name='Guciek']Od jakiegoś czasu próbuję się dodzwonić do dr Siembiedy - ani to łatwe ani to szybkie, więc kwestie dzwonienia do niektórych specjalistów nie są takie przejrzyste jakby Ci się wydawało moja droga.

Pytanie do ludków, którzy robili badanie u Siembiedy, ale wysyłali pocztą CD z fotkami i rodowodem - ile czasu czekaliście na odesłanie rodowodu? Mój wet dzisiaj tam zawiózł, nie pomyślałam, że to może długo trwać i zamiast osobiście zabrać je do Wawy do dr Blenau, teraz walczę z czasem :(

PS Wykonanie fotek do HD i ED mnie kosztowało 110zł i 140zł dla Siembiedy, razem 250zł. Z tego co mi mówili w multiwecie, to wpis do rodowodu u Blenau to 30zł, czyli 60zł za oba stawy, co by dało 170zł za komplet stawów :o[/QUOTE]

Ja się dodzwoniłam po 2 dniach, rodowody poszły w środe po południu, w piątek odesłał i były w poniedziałek (niestety weekend mi się trafił)
Mi wyszło 400 zł od łebka - zdjęcia + opis bioder i łokci...

Ja też u nich robiłam, 3 psom - cardiganowi, beaglowi i pembroczce.
Beagle - HD-A, ED 0/0
Cardi to samo
a pembroczka nie wysłane do opisu bo kaski zbrakło....
Bez usypiania, na spokojnie zdjęcia wyszły w porządku.


To po co w ogóle odpowiadać jak się ma być opryskliwym w swej odpowiedzi?

Link to comment
Share on other sites

Emergency odwołane, może już iść i nawet 2 tygodnie, suczka zrobiła bambuko i załatwiła cieczkę w trymiga... No nic czekamy już na spokojnie :)
Ale jeśli odsyłają tak szybko to super, w przyszłym tygodniu już powinnam mieć, mnie uprzedzili później, że to może trwać i 2 tyg albo dalej jak sami wysyłali do Wrocławia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']Od jakiegoś czasu próbuję się dodzwonić do dr Siembiedy - ani to łatwe ani to szybkie, więc kwestie dzwonienia do niektórych specjalistów nie są takie przejrzyste jakby Ci się wydawało moja droga.

Pytanie do ludków, którzy robili badanie u Siembiedy, ale wysyłali pocztą CD z fotkami i rodowodem - ile czasu czekaliście na odesłanie rodowodu? Mój wet dzisiaj tam zawiózł, nie pomyślałam, że to może długo trwać i zamiast osobiście zabrać je do Wawy do dr Blenau, teraz walczę z czasem :(

PS Wykonanie fotek do HD i ED mnie kosztowało 110zł i 140zł dla Siembiedy, razem 250zł. Z tego co mi mówili w multiwecie, to wpis do rodowodu u Blenau to 30zł, czyli 60zł za oba stawy, co by dało 170zł za komplet stawów :o[/QUOTE]
u mnie trwało to bardzo szybko - zarówno dodzwonienie się jak i wpis i odesłanie listu. Chyba 4 czy 5 dni wszystko to trwało :)

Link to comment
Share on other sites

a wysylaliscie na canalleta?
bo jego tam czasem nieco dluzej nie ma.

chcialam raz isc na konsultacje ortopedyczna, jak mi pies kulal na przednia lape i jak zadzwonilam, to mi panu powiedziala, ze swa tgodnie go nie bedzie. a w pozniej w listopadzie znow sie ta sytuacja powtorzyla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']a wysylaliscie na canalleta?
bo jego tam czasem nieco dluzej nie ma.

chcialam raz isc na konsultacje ortopedyczna, jak mi pies kulal na przednia lape i jak zadzwonilam, to mi panu powiedziala, ze swa tgodnie go nie bedzie. a w pozniej w listopadzie znow sie ta sytuacja powtorzyla.[/QUOTE]

Tak na canalleta.
Jak się do niego dodzwoniłam to zaznaczyłam że mimo wszystko zależy mi na szybkim wyniku, w jeden dzień opisał i odesłał...

Link to comment
Share on other sites

to najwazniejsze:)))

ja przeswietlalam psy u niedzielskiego, bo chcialam tez przeswietlic mala i sprawdzic, czy wszystko ok, a on przeswietla szczeniaki i przeprowadza proby ortopedyczne.

w piatek zostawilam rodowod, na weekend zabral go do warszawy po wpis i w poniedzialek byl z powrotem.
ale ja wiedzialam juz i tak, co w nim bedzie, bo zdjecie zostalo szczegolowo opisane.

ja ogolnie bardzo lubie i polecam niedzielskiego.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Czy mogłybyście polecić jakiegoś godnego zaufania specjalistę, który wykonuje badania w Krakowie, bądź w Kielcach?
Wpis do rodowodu nam niepotrzebny, bo nie mamy rodowodu :D

Z tego co czytałam z kosztem zrobienia zdjęcia i konsultacji powinnam się zmieścić w 60zł, prawda?

Edited by makot'a
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Pauliii']może przeoczyłam ale na stronie związku też nie mogę znaleźć.
Czy takie badanie można zrobić gdzieś w Poznaniu ?[/QUOTE]

Tak.
[url]http://www.klinwet.pl/go.php[/url]
Koszt badania ok 250 zł plus wpis do rodowodu chyba ok 50 zł. Trzeba zadzwonić, umówić się na wizytę. Terminy jak na razie to ok tygodnia.
Badanie wykonuje dr, Grzegorz Wąsiatycz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jakie są obiawy dysplazji ?Dużo o tym słyszę ,a tak naprawdę nie wiem jak rozpoznać. Mój pies ma 9 miesięcy od zawsze ma problemy z łapami .Miał zrobione prześwietlenie w wieku 6miesięcy ale lekarz powiedział że wszystko jest ok.Pies dalej kuleje . Wprzyszłym tygodniu znowu chcę zabrać Aslana do innego weta i poprosić o zdjęcie w kierunku dysplazji. Dodam że biega, skacze , ma apetyt tylko ciągle wylizuje łapy, popiskuje, dziwnie zarzuca zadem jak chodzi i często siada bokiem ale nie zawsze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...