Jump to content
Dogomania

Szukam niesłonej karmy


Saskja

Recommended Posts

Bardzo Was proszę o pomoc. Żywię moje psy Hill's-em. Jednak młodsza suczka bardzo dużo siusia. Zastanawiałam się, co jej dolega, miała badany mocz itd, bierze antybiotyk, ale nie przechodzi - dziewczynka strasznie dużo pije i sika jak najęta. W nocy potrafi wysiusiać cztery potężne kałuże (a ma już 5 miesięcy).
Koleżanka zadała mi pytanie, czy przypadkiem nie żywię jej czymś słonym i w pierwszej chwili to wyśmiałam, bo przecież to HILL'S!
Ale dziś tak z głupia fant posmakowałam wszystkie trzy rodzaje, jakie mam - puppy large breed chicken, puppy lamb and rice oraz ten najnowszy nature's best - wszystkie są słone jak jasny gwint.
Dla porównania spróbowałam odrobinę czeskiej karmy Pro Pac, którą dostałam od hodowcy kupując gaskonkę - tamta nie jest słona. Jednak nic o niej nie wiem, czy jest w Polsce, czy to dobra karma. Nie chcę przechodzić na coś tańszego czy kiepskiego - tylko na coś NIESŁONEGO. Muszę w ten sposób sprawdzić, czy tu leży źródło problemów z siusianiem.
Dlatego bardzo proszę tych, którzy żywią swoje psy innymi karmami niż Hill's - posmakujcie swoich karm, czy czujecie w nich sól. Wiem, że wiele osób tego nie zrobi, bo to takie trochę nieapetyczne, ale będę wdzięczna za każdą informację. Podkreślam, że interesują mnie dobre karmy, nie te supermarketowe.
Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Dr Michał Jank z Zakładu Dietetyki Katedry Nauk Fizjologicznych SGGW w Warszawie.

"Psy uwielbiają sól i jest ona jednym z najważniejszych składników pokarmu zwiększających jego smakowitośc , szczególnie w wypadku karm komercyjnych. [B]Średnia zawartośc soli (chlorku sodu) w psich karmach jest kilkakrotnie wyższa niż ich minimalne zapotrzebowanie. [/B]
U psów nadciśnienie nie stanowi tak dużego problemu jak u ludzi, w związku z czym [B] obniżony poziom soli jest właściwie jedynie w karmach kardiologicznych.[/B]
Ostatnio pojawił sie tręd do zwiększania jej zawartości w karmach dla psów starszych, poniewa wzmaga to pragnienie im tym samym ilośc oddawanego moczu, przeciwdziałając tworzeniu się w nim kryształków i kamieni. Zalecane poziomy soli są w tym wypadku, aż 7-10 krotnie wyższe niż minimalne zapotrzebowanie i trudno przy obecnym poziomie wiedzy jednoznacznie odnieśc się do tych zaleceń."

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim, którzy posmakowali :-) Może jeszcze ktoś, kto karmi fitminem? Zainteresowała mnie ta karma.
Również w opisie Nutra Nuggets jest takie zdanie, że nie doprawiają swoich karm. Czy ktoś to ma w domu i zechciałby spróbować?
Napisałam wczoraj do kilku firm z prośbą o próbki, ale nie odpisali - może przyślą, może nie. A ja bym chciała już działać, bo może niepotrzebnie daję suce leki. Może to tylko karma.

Link to comment
Share on other sites

ja zawsze przed daniem jej mojemu psu ja proboje(wiem, ze jestem nienormalna) ale moj pies je brita i jakos nie wyczulam w niej soli, ale moj pies sporo pije i sika, ale wydaje mi sie, ze to przez to, ze czato dostaje odpadki w postaci kiełbas itp. od domowników,
jadlam tez acane, hillsa, biomilla, royala, propaca, proplana i wiele innych karm ;) (z próbek)
ale z tego co wiem, to propack to dobra karma

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']a co do smakowania to BRIT jest jak dla mnie mega slony zwlaszcza activ i zwykly adult... sól czuc z daleka a miska nawet jest po pewnym czasie cala slona.... Moj dobrze znosi boscha i lamb& rice jest super :)[/quote]

byc moze to taka partia sie trafila? bo u minie nigdy miska nie byla slona, chodz musze przyznac, ze ja zadko myje, tak samo gdy mam ja dlugo w reku to nie mam pozniej suchych czy slonych rak,
chyba ze... nie umiem rozpoznać smaku soli :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eve-linka']Dr Michał Jank z Zakładu Dietetyki Katedry Nauk Fizjologicznych SGGW w Warszawie.

"(...) Ostatnio pojawił sie tręd do zwiększania jej zawartości w karmach dla psów starszych, poniewa wzmaga to pragnienie im tym samym ilośc oddawanego moczu, przeciwdziałając tworzeniu się w nim kryształków i kamieni. Zalecane poziomy soli są w tym wypadku, aż 7-10 krotnie wyższe niż minimalne zapotrzebowanie i trudno przy obecnym poziomie wiedzy jednoznacznie odnieśc się do tych zaleceń."[/QUOTE]

RC Medium Mature (vet size) jest dość słony (jak właśnie sprawdziłam). Na pewno bardziej niż Eukanuba Small&Medium Mature. Na Royalu moja suka trochę więcej pije, ale sika tyle co zwykle.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hmm miałam kiedyś szkolenie z Hill'sa prowadzone przez Brand Managera tej firmy. Mówił on, że psy nie zawsze chętnie jędza ich karme ponieważ zawiera znacznie mniej soli, niż karmy konkurencyjne. Twierdził, że wiele firm "soli" karmę, aby była dla psów atrakcyjniejsza.
Ponoć niska zawartośc soli w Hill'sie to powód do dumy producenta. :niewiem: Ile w tym prawdy ciężko zgadnąć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...