Jump to content
Dogomania

DZIELNY KOSTUŚ: 3,5 łapki NA WÓZKU INWALIDZKIM. Serduszkiem nadrabia wszystko!!!Za TM


Ulaa

Recommended Posts

  • Replies 742
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[SIZE=3][COLOR=darkred]Mam dwie informacje dotyczące Kostusia-[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=#8b0000]1. Kostuś jakiś czas temu pogryzł sobie chorą łapkę, po czym była leczona, i wczoraj poprostu końcówka łapki (paluszki wraz z poduszeczką) mu odpadła - czego nawet nie zauważył, wetka znalazła koniec łapki w buciku. Z tego wniosek ta część łapki była martwa, i organizm sam ją amputował - nie było żadnej krwi. Wetka mówi, że wcześniej czy później i tak trzeba by było uciąć tą łapkę, skoro nie była unerwiona i ukrwiona. A nie było tego widać, bo on całą tą nogę ciągnie za sobą.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=#8b0000]2. Można powoli szukać Kostusiowi domu nowego, pod warunkem, że w nowym domku będą mu zakładać bucika na tą chorą nogę, i początkowo podawać Nivalin, no i robić delikatne masże.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=#8b0000]No i koniecznie dom musi byc z ogródkiem.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=#8b0000]Jeśli nikt go nie zabierze to może zostać u wetki ale pod warunkiem pomocy żywieniowej.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=#8b0000]Jest bardzo duża poprawa w chodzeniu u Kostusia, coraz dłużej i lepiej chodzi na 3 nogach. Ten pies jest niesamowity, jest tak żywy, zabawny, stoi przy bramce i szczeka, a dzisiaj nawet chciał ptrzebiec mi między nogami i uciec na drogę hehehe.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=#8b0000]Taks szykuje się nowe zamówienie na buciki, tylko bardzo proszę abys mi podała na PW swój nr tel, Pani weterynarz chciałaby zadzwonić i omówić sprawę obuwia ;)[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=#8b0000]No ale aparatu nie zabrałam....i nie mam narazie zdjęć.:-(:oops:[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']Jak to odpadła i została w buciku :crazyeye: To brzmi makabrycznie... :-o:-o:-o

No ja wiem brzmi strasznie, jak to usłyszałam to aż mi się wierzyć nie chciało, no ale rzeczywiście pies ma krótszą łapkę, i jest to dla niego żaden problem.

Dominika zrób koniecznie fotki Kostusiowi i tej łapce, bo w końcu sama pojadę zrobić :diabloti:[/quote]

Zawsze jade tam w innej sprawie, i nigdy nie biore aparatu, ale jak bede odbierać Korka to zrobie foty.

Link to comment
Share on other sites

[B]Przepraszam za offa, ale jeśli ktoś ma ochotę jeszcze pomóc naszym psiakom i przy okazji nabyć piękny i niepowtarzalny kalendarz biurkowy z limitowanej serii to zapraszam na aukcję allegro [URL="http://www.allegro.pl/item283066360_unikalny_kalendarz_charytatywna_pomoz_brutusowi.html"]http://www.allegro.pl/item283066360_...brutusowi.html[/URL]

Kalendarz z Bernusiami z Forum Szwajcarów [URL="http://www.szwajcary.com/"]www.szwajcary.com[/URL]
Dziękuję za uwagę i przepraszam za offa[/B] :lilangel:

:offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Giselle mysle ze mozna juz Kostusia zaczac oglaszac, juz jakies dwa tygodnie temu wspominala Dominika o tym. Bardzo trudno zgrac sie Dominice z wetka zeby zrobic Kostusiowi fotki, bo o tej porze roku szybko robi sie ciemno a wetka konczy prace o 18.00 zas Ulka nie wyrabia czasowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']ja to sie nawet bałam pytać - po tej informacji z odpadająca łapką czekałam na kolejną o amputacji:-(:-(:-( Tfu tfu odpukać[/quote]

No naszczęscie ten kawaleczek łapki organizm Kostusia sam amputował, i już więcej niespodzianek nie będzie.

Z tym, że Kostuś chyba raczej już zawsze będzie chodził w butku, ale jeśli znajdzie się domek chętny aby go adoptować to napewno P. Wetka wszytsko wyjaśni, opowie, przeszkoli domkek.

Link to comment
Share on other sites

Ten Pies to cwaniak jakich malo, wczoraj go widziałam (ale bylo bardzo ciemno i na zdjęciach nic nie byloby widać, ale już mówiłam wetce, że zdjęcia muszą być!!!!!) i on się tak wycwanił, że porobił sobie scieżki na ogródku, które są całe oblodzone i on się poprostu po nich ślizga, przednimi łapami się odpycha i jeździ sobie po ogródku, a tył ślizga się za nim heheheh :p i np. jak próbuje dogonic kota to nie używa tylnich łap tylko przednich bo wie, że tak bedzie mu szybciej. a jak odprowadza mnie do bramki i idziemy wolno to ładnie na trzech łapkach sobie spaceruje :p

On jest taki radosny, łeb podstawia żeby go glaskać, chce się przytulać, no i musi być w centrum uwagi..... w ogóle mu kalectwo nie przeszkadza, a inne psy uważają go za równego sobie :p

Link to comment
Share on other sites

A czy ta łapa( której i tak nigdy nie bedzie używał:-() nie przeciąża kręgosłupa? Z tego co pamiętam to on ma płytkę i kregosłup jest po wypadku słabszy. Nie chcę się wymądrzać ale pamiętam podobny wypadek sprzed paru lat i wtedy konsylium wet. stwierdziło, że usunięcie łapy odciąży kregosłup i ułatwi psu poruszanie się. No a nawet jak nie amputacja to czy ten kikut nie powinien być jakoś chirurgicznie uformowany?Czy jesteście pewni decyzji tej wetki? Głupio mi to pisać:oops: ale dobre serce nie zawsze idzie w parze z super fachowością...To młody pies i jego sprawnośc bedzie z latami spadać wiec to ze [U]teraz[/U] sobie jakos radzi ....No nie wiem, może warto przy jakiejs okazji spytac innego weta co o tym myśli?

Link to comment
Share on other sites

Przyłączam się do pytania w powyższym poście Taks. Czy ten kikut jest mu potrzebny? Bo jeśli nie, to może amputować całą łapę? Też wiele razy czytałam i słyszałam, że lepiej nie zostawiać łap niewiele różniących się długością od pozostałych.

Link to comment
Share on other sites

...ogłoszenie o Kostusiu wysłałam do wyborczej:oops:..po Świetach dam do lokalnych.Mysle że dobrze aby Kostus znalazł rodzinkę gdzies na obrzezach miasta albo na wsi:lol:bedzie miał dużo swobody i miejsca do biegania:diabloti:ale każda rodzinka któera zechce jego adoptowac bedzie szczęśliwa z posiadania takiego cudaka :multi:pozdrawiam wszystkich i Kostusia.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']A czy ta łapa( której i tak nigdy nie bedzie używał:-() nie przeciąża kręgosłupa? Z tego co pamiętam to on ma płytkę i kregosłup jest po wypadku słabszy. Nie chcę się wymądrzać ale pamiętam podobny wypadek sprzed paru lat i wtedy konsylium wet. stwierdziło, że usunięcie łapy odciąży kregosłup i ułatwi psu poruszanie się. No a nawet jak nie amputacja to czy ten kikut nie powinien być jakoś chirurgicznie uformowany?Czy jesteście pewni decyzji tej wetki? Głupio mi to pisać:oops: ale dobre serce nie zawsze idzie w parze z super fachowością...To młody pies i jego sprawnośc bedzie z latami spadać wiec to ze [U]teraz[/U] sobie jakos radzi ....No nie wiem, może warto przy jakiejs okazji spytac innego weta co o tym myśli?[/quote]

Jak będę widziała się z wetką to pogadam z nią o tym!!!
Tylko z Kostusiem jest ten problem, że on jeszcze nie porusza się cały czas na 3 łapkach, i chyba w tej chwili najwazniejsze jest to aby zaczął płynnie chodzić. Od jego wypadku minęły dopiero 3 miesiące, i za każdym razem jak go widze z nim jest lepiej.
Umówię się z wetką, porozmawiam z nią konkretnie, zrobie foty, i postaram się wkleić film na, którym Kostuś chodzi.
I wtedy zobaczycie pieska w akcji!
Ja nie znam się na tym ale wydaje mi się, że na podjęcie decyzji o amputacji całej nogi jest chyba za wcześnie, bo tak na dobrą sprawę jeszcze nie wiemy do jakiego stopnia on wydobrzeje, i do jakiego stopnia ta trzecia tez chora noga będzie sprawna.
A ja osobiście tego kikuta gołego bez bucika nie widziałam, ale chyba gdyby nie był uformowany czy źle wyglądał to wetka odrazu by podjęła działania. No nie wiem zorientuje się w temacie i wszytsko napisze.

A na razie cieszmy się tym, że Kostuś żyje, szybko wraca do dobrej formy, że życie go cieszy i ma dużo pozytywnych emocji w sobie!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...