Jump to content
Dogomania

Pomeraniany (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


NNikka

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słuchaj ja chciałam, zeby na dogomani ruszył temat pomeraniana bo wiadomosci o nim to mam w zwiazku z ogladaniem ich co prawda nie za częstym na sekcji w ZK.
Więc byłoby miło jakbyś cos tu napisała i wkleiła jakieś zdjęcia.
Moglibysmy tu wszyscy podyskutować i może kogos zarazić sympatią do tych uroczych piesków...

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, mnie się marzy pomeranian, ale trochę mnie odstrasza pielęgnacja. Wiola moglabyś napisać czy to bardzo pracochłonne? I jeszcze jedno - dużo jeżdzę, zwłaszcza w góry. Czy pomeraniany są dość wytrzymałe czy raczej ich nie narażać na taki wysiłek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Morrisonka']Ponieważ poza owczarkiem szkockim miałam zawsze psy krótkowłose. Pomeranian ma przepiękną szatę i nie chciałabym, żeby chodził jakoś zaniedbany - dlatego chcę się dowiedzieć ile czasu trzeba przeznaczyć na pielęgnację ;) .[/quote]
podejżewam, że mniej niż na samoyeda :P
:wink:

Link to comment
Share on other sites

Witam Morrissonka! Próbowałam odpowiedzieć na twoje pytania dotyczące Pomeraniana. Ale nie wiem z jakiej przyczyny nie ukazały sie w tym temacie. Wysyłałam 2 razy odpowiedzi. Odpowiadam 3 raz i chyba już ostatni bo nie mam cierpliwości co do tak złośliwego sprzętu jakim jest komputer/ja nie lubię jego a on mnie- ha ha ha/ . Nasze Pomeraniany co roku zabieramy w góry/Karkonosze/ -wiadome,iż z racji przepisów dotyczących nie wprowadzania psów do Parków Narodowych/Karkonoski Park Narodowy/ nie chodzimy z nimi po górach/. Klimat znoszą super- jeżeli chodzi o spacery to są wytrzymałe/nie nadają się absolutnie do biegania przy rowerze/. Uwielbiają mróz, śnieg ale nie przepadają za wilgotną mokrą aurą - unikają upałow i piekącego słońca. Co do pielęgnacji szaty jest troszeczkę problemów, jeżeli dbamy o nią systematycnie/ja 2 razy w tygodniu przeczesuję im głownie partie podszerstka za uszami ,portki aby nie doprowadzić do kołtunów. Przy takim rodzaju włosu zaniedbania w szczotkowaniu doprowadzą do tego,że nie uniknione będzie wycięcie kołtuna a jednak w jakimś stopniu deformuje to już kształt ogólnej "fryzury" pomerka wymaganej na wystawie. Dwa razy dziennie przemywam oczy naparem ze świetlika lekarskiego -polecam nie tylko hodowcom pomeranianów. Raz dziennie można podać do oczu po 2 kropelki świetlika lekarskiego/krople do oczu/. Jeżeli chodzi o zęby to bardzo ważne jest nie dopuścić do kamienia nazębnego raz w tygodniu biorę wacik kosmetyczny rozpuszczam w wodzie kryształki nadmanganianu potasu/dostępny za grosze w aptece/ i czyszczam zęby z osadu przecierając równocześnie dziąsła co działa przeciwzapalnie/polecam wszystkim hodowcom/. To chyba na tyle -mam nadzieję,że choć w małym stopniu przybliżyłam Ci to co Cię nurtowało. Zapraszam na swoją stronkę [url]http://strony.psy.pl/pomeranian[/url] . Pozdrawiam wszystkich gorąco -Wiola :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pomkom o jasnych kolorach np. bialych czy kremowych nie przemywa sie oczu ziolami tylko borasolem lub sola fizjologiczna ,stosuje sie tez szampony dla bialych psow ,z czesaniem nie ma problemu za wyjatkiem okresu linienia ,wazne jest odzywianie - nieodpowiednie zaraz odbije sie na wygladzie szaty .

Link to comment
Share on other sites

Przemywamy oczy naparem ze świetlika lekarskiego-następnie zakrapiamy kropelkami z w/w zioła jasno kremowej suni i nigdy nie mieliśmy problemów z przebarwieniami po użyciu w/w naparu. Polecam również przemywanie oczu wacikami nasączonymi wodą minieralną -sparkling/gazowana/ sposób stosowany przez hodowców niemieckich,który ś:bigcool:wietnie działa na /szpice małe-białe,średnie-białe,japońskie,volpino,duze niemieckie-białe/.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witaj Deptusiu! Byłam przed chwilą na Twoim, tzn.Pani stronie i napisałam list, ale komputer domagał się jakiegoś kodu.Nie wiedziałam jakiego, więc pewnie moja wiadomość nie dotarła. Dziękuję za kartki, które dostawałam od Pani i stale miałam zamiar odpowiedzieć, a jakoś tego nie zrobiłam.
Wkrótce się pewnie zobaczymy na wystawie w Poznaniu. Na razie pozdrawiam i do zobaczenia.
Dla zainteresowanych pomeranianami dodam, że również mam hodowlę psów tej rasy, ale mój web-site ciągle jeszcze "sie robi".
Pomeraniany to przemiłe, pojętne, zakochane w swoim właścicielu psy.Są też bardzo ładne i bardzo szybko zjednują właścicielowi znajomych i przyjaciół, bo prawie nikt na ulicy nie przejdzie obojętnie widząc na smyczy małego, liskopodobnego, puszystego pieska.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie Panią Neutralkę !!! Bardzo mi miło,że jest ktoś sympatyzujący i kibicujacy mojej,Pani,naszej ukochanej rasie. Sciskam,całuję i pozdrawiam serdecznie Panią i przepiękne Pani MALUSZKI, w których jestem zakochana od wielu, wielu lat. W Poznaniu zapewne dane nam będzie spotkać się -będzie mi bardzo miło i jeżeli mogę to już w tej chwili chaciałabym życzyć Pani i Maluszkom sukcesów na WDS-Poznań 2006 - Pani pieseczki zawsze miały w mojej osobie wiernego i szczerego kibica. Jeszcze raz gorąco pozdrawiam:smilecol:

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie :)

baaaardzo proszę o skany lub chociaz wypisanie stawek pomeranianów z katalogów wystaw.

Interesowały by mnie tez wyniki z poprzednich lat.

Czy jesli ktos posiada katalogi mogl by mi wypisac jakie psy/suki w jakich klasach startowaly.

p.s. przepraszam myslalm ze zrobilam edit a napisalam kolejnego posta, mogl by ktos polacvzyc ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...