Jump to content
Dogomania

Wolontariuszom wstęp wzbroniny - czyli co schronisko w Kaliszu chce przed nami ukryć.


Bonsai

Recommended Posts

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no to dajemy

__________________

Jako miłośniczka zwierząt jestem zażenowana sytuacją która dzieje się w kaliskim oddziale Towarzystwa Opieki nad zwierzętami, a szczególnie w schronisku, nad którym wymieniony oddział sprawuje opiekę. Zaniedbania, których dopuszczają się prezesi oddziału TOZ w Kaliszu - panowie Drygas i Buszkowski - są rażące. Według oficjalnych danych wiadomo, że w latach 2005-2007 (do września) - podczas rządów poprzedniego kierownika schroniska, pana Bogaczyka - na terenie schroniska padło bądź zostało uśmierconych ponad 900 zwierząt! Kaliscy prezesi TOZ, sprawujący pieczę nad schroniskiem, nie mieli do owych działań żadnych uwag i pozwalali na uśmiercanie setek zwierząt! Ponadto w wywiadzie dla TVP3 pan Bogaczyk nazwał ten fakt selekcją naturalną. Czy schronisko, które zamiast dbać o dobry stan zwierząt, uśmierca je, jest schroniskiem dobrze zarządzanym? Czy prezesi oddziału TOZ w Kaliszu zasługują na pełnienie tak odpowiedzialnych stanowisk - skoro zamiast chronić bezdomne psy i koty, przyczyniają się do ich śmierci?
Z pewnych źródeł dowiedziałam się także, że wolontariusze chętni do pomocy - wyprowadzania psów na spacery, pielęgnacji, oswajania lękliwych zwierząt, a także innych czynności, na które, jak wiadomo, pracownicy nie mają czasu i za które nie są opłacani - nie są wpuszczani na teren schroniska. Ponadto żaden wewnętrzny przepis nie ustosunkowuje się do działalności wolontariuszy - co oznacza, że schronisko zamyka możliwośc bezinteresownej pracy chętnym do pomocy ludziom, którzy dobrowolnie chcą poświęcać swój czas dla zwierząt. Jak wiadomo, działalność wolontariuszy nie tylko przyczynia się do lepszego stanu fizycznego i psychicznego zwierząt przebywających pd opieką schroniska, lecz także zwiększa ilość adoptowanych zwierząt. Jak wiadomo, nieodpłatna praca wolontariuszy jest jednym z filarów zdrowego działania schroniska. Zarząd TOZ w Kaliszu zamyka schronisko na działalność ochotników i oferowane przez nich różnorakie formy pomocy.
Zwierzęta adoptowane ze schroniska w Kaliszu są w złym stanie - w kaliskim schronisku nie jest prowadzona żadna dokumentacja potwierdzająca ich leczenie. Jedyne dokumenty, jakich można się doszukać - to dokumenty dotyczące liczby eutanazji i utylizacji zwierząt... Schronisko zamiast podjąć się opieki nad bezdomnymi psami i kotami, staje się zakładem likwidacji zwierząt! Instytucja schroniska ze sprawującej opiekę staje się instytucją zarobkową! Panowie Drygas i Buszkowski zdają się dbać o dobro własne, a nie o dobro zwierząt. Jestem zażenowana tą sytuacją i proszę o odwołanie obecnych prezesów oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Kaliszu. Z poważaniem

Imię Nazwisko

____________________

pisałam w formie żeńskiej, bo z oczywistych powodów mi nieco łatwiej ;) Sprawdźcie proszę czy nie ma literówek, szczególnie w nazwiskach - mogłam się walnąć bo zawsze tak robię... no i nie jestem pewna, jednej rzeczy, którą tam napisałam - bo czy to prawda, że "żaden wewnętrzny przepis nie ustosunkowuje się do działalności wolontariuszy"? jak to wymyśliłam (ba! wymyśliłam ;)) i nie trafiłam, to trzeba skreślić :)

to tyle uwag, chyba że o czymś zapomniałam... przeczytam jeszcze ze dwa razy i na pewno mi się przypomni w takim razie.

Link to comment
Share on other sites

wspaniale że tak szybko wzrosła liczba wysyłanych maili :) nie zapominajcie o podpisie, wtedy wszystko jest bardziej wiarygodne - anonimów musi być, bądź co bądź, bardzo dużo, żeby ktoś ich wysłuchał... :)

mam nadzieję że coś się wyklaruje wreszcie... na dobre!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...