Jump to content
Dogomania

myślistwo/ myśliwi złe czy dobre...


renia3399

Recommended Posts

[quote name='Beatrx']to teraz pojechałaś...
jeśli uważasz, że myślisz tak samo jak świnia to gratuluję, ale ja jednak myślę inaczej i jestem na wyższym poziomie rozwoju emocjonalnego niż świnia. że już o posiadaniu rozumu nie wspomnę.[/QUOTE]
Myślenie nie jest równoważne z rozwojem inteligencji. Świnka potrafi być smutna, wesoła, potrafi kochać i nie lubić.
Sądzę, że świnka ma więcej empatii niż Ty i ma więcej uczuć, niż tylko nażreć się.

Link to comment
Share on other sites

myślę ze moderator tego forum powinien przed rejestracja robić forumowiczom testy psychiczne i kazać pokazywać dowód ;P jak czytam co sie tu dzieje.

bezag - podaj proszę dlaczego uważasz ze człowiek nie jest naturalnie przystosowany do jedzenia miedzy innymi mięsa? Choć kilka przykładów? Bo ja widzę ze jest - 1. uzębienie, 2. - enzymy trawiące białko, witaminy które musimy pobierać z mięsa bo nie sa endogenne ( wybacz ale soi nie znano w czasach australopiteka).
Tak samo podaj mi powody dla których kot także jest do mięsa nie przystosowany. Tak kochasz zwierzaki a chcesz sama je krzywdzić karmiąc koty soja. Haha wiesz ze kot może umrzeć nie pobierając pewnych substancji z NATURALNEGO dla siebie pokarmu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']Rozumiem, że moja promotorka na studiach filozoficznych, zakład etyki także nie rozumiała głębokiej etyki :D:D:D Za to rozumie ją...licealistka? :D
Wiesz...to już zakrawa na impertynencje. Uważać że się wie najlepiej, a jeśli inni nie podzielają moich poglądów to uznawać, że niedorośli do nich, albo mają skrzywiony system moralny albo jak w moim przypadku: jestem wyprany z człowieczeństwa :D:D:D
Na szczęście zrzucam to w Twoim przypadku na burzę hormonalną ;)[/QUOTE]
Zrozumienie a wiedza znowu to różnica.
Gdzie napisałam, ze jestem najlepsza? Nie jestem tylko mordercą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Myślenie nie jest równoważne z rozwojem inteligencji. Świnka potrafi być smutna, wesoła, potrafi kochać i nie lubić.
[B]Sądzę, że świnka ma więcej empatii niż Ty[/B] i ma więcej uczuć, niż tylko nażreć się.[/QUOTE]
z pewnością. tylko ciekawe czemu u mojej babci świnka przy korycie pędziła drugą świnkę bo sama chciała się nażreć, a ja potrafię oddać drugiemu człowiekowi swój obiad. no ale co ja tam wiem o uczuciach i gdzie mi do uczuć świnki:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='j0anka']myślę ze moderator tego forum powinien przed rejestracja robić forumowiczom testy psychiczne i kazać pokazywać dowód ;P jak czytam co sie tu dzieje.

bezag - podaj proszę dlaczego uważasz ze człowiek nie jest naturalnie przystosowany do jedzenia miedzy innymi mięsa? Choć kilka przykładów? Bo ja widzę ze jest - 1. uzębienie, 2. - enzymy trawiące białko, witaminy które musimy pobierać z mięsa bo nie sa endogenne ( wybacz ale soi nie znano w czasach australopiteka).
Tak samo podaj mi powody dla których kot także jest do mięsa nie przystosowany. Tak kochasz zwierzaki a chcesz sama je krzywdzić karmiąc koty soja. Haha wiesz ze kot może umrzeć nie pobierając pewnych substancji z NATURALNEGO dla siebie pokarmu?[/QUOTE]
Podawałam.
I znowu temat od końca. Dziękuje ale dyskusja, jakowy to dziwnie brzmi, nie jest prowadzona od końca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']z pewnością. tylko ciekawe czemu u mojej babci świnka przy korycie pędziła drugą świnkę bo sama chciała się nażreć, a ja potrafię oddać drugiemu człowiekowi swój obiad. no ale co ja tam wiem o uczuciach i gdzie mi do uczuć świnki:evil_lol:[/QUOTE]
Bo była głodna. Człowiek jak się zachowuje?
Człowiek sam sobie zrobi jedzenie, a świnka jest niezależna od człowieka, bo ten da lub nie da jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chichi']Bezag konsultowałam z lwem, on będzie sam za siebie decydował, na wolności. :niewiem:
Idealiści porywali za sobą tłumy a tu epitety, epitety, obraźliwe słowa, to nie służy to nawet najwznioślejszej idei.:mad:
Wyczerpał się temat i cierpliwość zarazem.:snipersm: teraz tylko pozostaje zastrzelić niewiernych.[/QUOTE]
Ale to na wolność.
Czy ja gdzieś pisałam, ze trzeba kazać lwu na wolności jeść soję?
Porównujesz się do lwa?

raz się porównujecie do zwierząt raz was to obraża. Ludzie, podjąć proszę decyzje.

Idealistami także byli ludzie walczący np. o niewolnictwo. Oni nic nie zyskiwali na zniesieniu niewolnictwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Fascynujące. Trzeba napisać o tym książkę.
A wiesz co ja jadłam?
Podsmażane toffu z przyprawami. Też fascynujące.

Ale znów czystej ciekawości?
Ta widza jest komuś do czegoś potrzebna?
Najlepiej udawać bezzębnego szczęściarza, jak chłopka roztropka.[/QUOTE]

nie jedną książkę już o tym napisano i dalej świat jest jaki jest... pełen fascynujących idealistów i bezzębnych szczęściarzy... pozwól, że sama zadecyduję, w której grupie chcę się znaleźć... :siara:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Bo była głodna. Człowiek jak się zachowuje?.[/QUOTE]
no to gdzie ta empatia świni, której mi brakuje? skoro świnia taka empatyczna jest to powinna wiedzieć, ze ta druga świnia też była głodna, tak jak ja wiedziałam, ze ten bezdomny, któremu kebaba oddałam też jest głodny. człowiek potrafi oddać drugiemu człowiekowi czy zwierzęciu swoje jedzenie, a taka świnia nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']bezag zróbmy tak: udowodnij że świnia potrafi kochać, to przyznam Ci rację we wszystkich sprawach. Masz do ugrania moje nawrócenie: podejmujesz wyzwanie?[/QUOTE]
Musiałbyś żyć z świnką i nie być ślepym, bo jak na razie macie zawiązane oczy.
Ja wiem, ze piesek, kotem kocha, jak pewnie wie o tym właściciel psa, wiec dlaczego świnka nie miałaby kochać, skoro jest mądrzejsza od psa?
Jedynie poprzez obcowanie z zwierzęciem można je poznać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']no to gdzie ta empatia świni, której mi brakuje? skoro świnia taka empatyczna jest to powinna wiedzieć, ze ta druga świnia też była głodna, tak jak ja wiedziałam, ze ten bezdomny, któremu kebaba oddałam też jest głodny. człowiek potrafi oddać drugiemu człowiekowi czy zwierzęciu swoje jedzenie, a taka świnia nie.[/QUOTE]
Podawałam już przykłady empatii u zwierząt DZIKICH
np. wychowywanie przez wilczyce porzuconego dziecka, przecież powinna je zabić,a nie przygarnąć.
Lew, który bronił małej gazeli.

Jeśli widzisz jedynie empatie w jedzeniu to genialne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Musiałbyś żyć z świnką i nie być ślepym, bo jak na razie macie zawiązane oczy.
Ja wiem, ze piesek, kotem kocha, jak pewnie wie o tym właściciel psa, wiec dlaczego świnka nie miałaby kochać, skoro jest mądrzejsza od psa?
Jedynie poprzez obcowanie z zwierzęciem można je poznać.[/QUOTE]
Nie uważam, że mój pies mnie kocha. Tak dla jasności. I uważam, że osoby które tak twierdzą, za równie niepoważne jak Ty.
Więc rozumiem: poddajesz się :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Podawałam już przykłady empatii u zwierząt DZIKICH
np. wychowywanie przez wilczyce porzuconego dziecka, przecież powinna je zabić,a nie przygarnąć.
Lew, który bronił małej gazeli.

Jeśli widzisz jedynie empatie w jedzeniu to genialne.[/QUOTE]
a co ma wilczyca do tej empatycznej i kochającej świnki? odpowiadaj na argumenty, a nie zapieraj się rękami i nogami, byle tylko nie przyznać racji:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='j0anka']oo a gdzie empatia samic zżerających swoje potomstwo przy braku pokarmu?? czyż nie powinny sie same zabić - a nie biedne, malutkie dzieciątka :)[/QUOTE]
Twierdziłaś, ze jesteś biologie....

A co z kobietami, które mając wyjście, mogą oddać do domu dziecka, a zabijają własne dzieci?
Zwierzęta nie mają wyjścia, robią to co podpowiada instynkt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Musiałbyś żyć z świnką i nie być ślepym, bo jak na razie macie zawiązane oczy.
Ja wiem, ze piesek, kotem kocha, jak pewnie wie o tym właściciel psa, wiec dlaczego świnka nie miałaby kochać, skoro jest mądrzejsza od psa?
Jedynie poprzez obcowanie z zwierzęciem można je poznać.[/QUOTE]

chcesz powiedzieć że świnia jest w stanie pokochać tak, by się poświęcić dla kogoś innego, postawić jego dobro ponad swoim, myśleć perspektywicznie i wybierać to co służy dobru drugiej świonio-osoby? bo nie rozumiem o jakim kochaniu my tu mówimy... co to za brednie właściwie?
to znaczy mam się wprowadzić do chlewu by obcować ze swinią czy zabrać świnię do własnego domu...?
dziewczyno! nie można wszystkiego wrzucać do jednego wora! :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']a co ma wilczyca do tej empatycznej i kochającej świnki? odpowiadaj na argumenty, a nie zapieraj się rękami i nogami, byle tylko nie przyznać racji:cool3:[/QUOTE]
Skoro dzikie zwierze potrafi być mimo warunków empatyczne, to tym bardziej udomowiono świnka.
Czy ja na prawdę do każdego zdania mam oddzielny referat pisać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tessi&Tola']chcesz powiedzieć że świnia jest w stanie pokochać tak, by się poświęcić dla kogoś innego, postawić jego dobro ponad swoim, myśleć perspektywicznie i wybierać to co służy dobru drugiej świonio-osoby? bo nie rozumiem o jakim kochaniu my tu mówimy... co to za brednie właściwie?
to znaczy mam się wprowadzić do chlewu by obcować ze swinią czy zabrać świnię do własnego domu...?
dziewczyno! nie można wszystkiego wrzucać do jednego wora! :shake:[/QUOTE]

Ja gdybym miała w domu odpowiednie warunki to oczywiście, ze bym uratowała świnkę i mieszkała jak pies w domu. Tysiące ludzi trzyma świnki w domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Skoro dzikie zwierze potrafi być mimo warunków empatyczne, to tym bardziej udomowiono świnka.
Czy ja na prawdę do każdego zdania mam oddzielny referat pisać?[/QUOTE]
podałam [B]konkretny[/B] przykład i na ten konkretny przykład odpowiadaj, a nie dopisujesz cokolwiek, byle tylko w jakiś sposób pokrywało się z tym, co mówisz.
i poczytaj o depresji poporodowej.

Link to comment
Share on other sites

Ale ty wmawiasz tu ludziom że zwierzęta kochają i czuja jak ludzie - ludzie nie zjadają swoich dzieci :) a zwierzęta tak.
Skoro zwierzęta nie maja wyboru - robią to co im podpowiada instynkt - to czemu chcesz to zmieniac i dawac psom soje?? To jest okropne i chore!

Link to comment
Share on other sites

ludzie zdziwaczeli i przypuszczam, że są i tacy, którzy mając odpowiednie warunki trzymaliby w domu żyrafę... bo przecież oni tak kochają zwierzęta... empatia to umieć zrozumieć potrzeby zwierzęcia i je zrealizować, ale nie nadawać przy tym zwierzętom cech ludzkich... to już jest działanie na własną korzyść, według własnego "obrazu świata"...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tessi&Tola']ludzie zdziwaczeli i przypuszczam, że są i tacy, którzy mając odpowiednie warunki trzymaliby w domu żyrafę... bo przecież oni tak kochają zwierzęta... empatia to umieć zrozumieć potrzeby zwierzęcia i je zrealizować, ale nie nadawać przy tym zwierzętom cech ludzkich... to już jest działanie na własną korzyść, według własnego "obrazu świata"...[/QUOTE]
żyrafa to dzikie zwierze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...