Jump to content
Dogomania

Akcja propagująca adopcję psów ze schroniska w Ostrowie Wlkp.


Paulina87

Recommended Posts

Chciałam się pochwalić akcją jaką dzisiaj poraz pierwszy zorganizowałam przy pomocy innych wolontariuszy w naszym mieście.

Dzisiaj nasze schronisko, a właściwie 4 psy wyszły do ludzi. W 2 grupach po 3 osoby z 4 przesympatycznymi psiakami z Ostrowskiego schroniska (Megi, Miszką, Moną i Leną) wyszliśmy w centrum miasta, ubrani w koszulki, z napisami w stylu "Zaadoptuj czworonoga" "Psy ze schroniska" i rozdawaliśmy ludziom ulotki, z krótkim tekstem, adresem schroniska, numerami telefonów i stroną www.

W ciągu 2 godzin rozdaliśmy ponad 400 ulotek.

Naszą akcją zainteresowały się również dwie gazety, których redaktorzy (czy też dziennikarze) zauważyli nas przez przypadek. Najpierw Pani z Gazety Ostrowskiej, zrobiła nam zdjęcie i zaprosiła po akcji do redakcji, gdzie udzieliłyśmy z koleżanka małego wywiadu dotyczącego naszego przedsięwzięcia i pracy schroniska. Później Pan z gazety Nasz Rynek, zaprosił nas na rozmowę na którą mamy przyjść w poniedziałek.

Ludzie bardzo chętnie przyjmowali od nas ulotki, rzadko bylo tak, że odmawiali, cześciej sami prosili o ulotkę i pytali się o szczegóły dotyczące schroniska.

Psiaki chętnie nadstawiały sie do głaskania nawet dzielnie znosiły poklepywania przez małe dzieci :evil_lol:. Lena (mix amstaffa) wodziła błagalnym wzrokiem za każdym przechodniem jakby każdemu chciała powiedzieć "czekam właśnie na ciebie".

Ludzie podchodzili, pytali o psiaki, o to co jest potrzebne w schronisku, jak można pomóc, jakie są jeszcze psy. Wielu ludzi nawet nie wiedziało, że w Ostrowie jest schronisko :-o. Psy cieszyły się bardzo dużym powodzeniem i być może dzięki tej akcji któryś z nich znajdzie dom.

A to dwa zdjęcia.
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/81/a733b05dd2ad6229.jpg[/IMG][/URL]
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/81/5b38a637ebdebf33.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Kolejna taka akcja odbędzie się już w przyszłym tygodniu, bo widać, że takie wyjście do ludzi ma sens. Nie spodziewałam się takiego odzewu, tylu zainteresowanych nami ludzi. A w tym szale sobotnich zakupów wielu ludzi znalazło chwilę na krótką rozmowę o psach o schronisku. Coś wspaniałego :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Eh, porobiło się porobiło... :( Tutaj można poczytać: [url]http://portal.calisia.pl/articles/58-niech-psy-przem-wi-mo-e-nam-wyja-ni[/url]

Jak zrobię prawo jazdy i będzie mnie rozsadzało przez niechodzenie do schroniska (4 lata co sobotę w schronisku spowodowały, że stało się to dla mnie normalnym trybem tygodnia), to wpadnę do Was pomagać. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Pora odświeżyć wątek ;)

Kolejna akcja odbędzie się 5 września w godzinach od 9 do 15 na Ostrowskim Rynku, Deptaku , Targowisku oraz w Parku Miejskim!

Wolontariusze będą ubrani w białe koszulki z logo i podzieleni na grupy. Każda grupa będzie miała pod opieką jednego z ponad 100 psów znajdujących się w schronisku (psiaki będą miały na sobie bandamki z napisem "szukam domu"). Wspólnie będą zbierać pieniądze oraz rozdawać ulotki informacyjne o schronisku. Dołączone do nich będą także ulotki uświadamiające ludzi o bardzo ważnym w dzisiejszych czasach i jednocześnie będącym jedną z głównych przyczyn przepełnionych schronisk temacie, jakim jest niekontrolowane i niepotrzebne rozmnażanie zwierząt.

Akcja zorganizowana będzie przy współpracy wolontariuszy ze schroniska z Ostrowskim Stowarzyszeniem Miłośników Zwierząt.

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']Akcja niestety odwołana... nie ma sensu narażać psiaki i nas na przeziębienie.... jest tylko 14 stopni, pada i wieje ... więc i tak dużo ludzi nie będzie ...[/quote]

A szukałam was... A jesli chodzi o targ i deptak(gdzie akurat byłam) to ludzie się o siebie obijali, nie wiem gdzie ich nosi na taką pogodę...:evil_lol:

Będziecie podejmowali kolejną próbę?:)

Link to comment
Share on other sites

Akcja odbyła się dzisiaj, było cieplutko ale pochmurnie... na szczęście na koniec zaczęło przebijać się słoneczko ;)

Rozdawaliśmy ulotki i zbieraliśmy pieniądze na psiaki. W sumie uzbieraliśmy około 1,5 tys zł !! Suma zostanie podzielona, jedna część zostanie przekazana Fundacji Emir na pokrycie części kosztów leczenia Pelego jego wątek w moimm podpisie ;) za pozostałą część pieniędzy zostana zakupione rzeczy najpotrzebniejsze w schronisku, oraz rzeczy do pielęgnacji psiaków ( m.in. szczotki, furminator i trymer )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...