Jump to content
Dogomania

Przysmaki waszych psów?


Ola164

Recommended Posts

[quote name='monita']Jakie z tuńczykiem ?? Z jakiej strony macie przepisy :p[/quote]

na 25 stronie są :]

[quote name='goldenka245']A ja upiekłam serniczki z marchewką:diabloti:
Wiecie jakie pyyyycha?:loveu: mniam.... chyba ja ich więcej zjem:evil_lol:[/quote]

Dla mnie to te wszystkie ciastka są bez smaku. No ale do tych dodaje się troche soli, więc...
Kiedyś piekłam muffinki marchewkowo-serowe dla Scoobiego, pachniało w całym domu, a jak przyszło co do czego i spróbowałam to myślałam, że zwymiotuję.

[quote name='Luzia&Funia']
A mam prośbę czy mógł by mi ktoś przesłać na PW te przepisy :oops:[/quote]

Jak chcesz jeszcze te przepisy to popołudniu ci prześle ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia&Funia']Super wielkie dzięki :multi:[/quote]

Nie wiem dlaczego, ale nie da się do Ciebie wysłać PW...:shake:

[B]1. wigilijny przysmak[/B]

30 dag mąki orkiszowej (ja zawsze dodaje zwykłą i mi wychodzi)
90 ml maślanki
jajko
puszka tuńczyka w oleju
łyżka posiekanej piertuszki

Zmiksować tuńczyka (razewm z olejem), jajko, maślankę i pietruszkę. Masę dodać do mąki i wymieszać. Ciasto rozwałkować na posypanej mąką stolnicy i wykroić ciasteczka. Ułożyć na pokrytej papierem blasze i piec w piekarniku nagrzanym do 160 stopni przez mniej więcej 20 minut. Po wyłączeniu zostawić w nim wypieki na 10 minut.

[B]2. serniczki z marchewką[/B]

30 dag mąki orkiszowej
12 dag chudego białego sera
5 marchewek średniej wielkości
jajko
szczypta soli

Marchewki zetrzeć na drobnej tarce, odsączyć i wymieszać z mąką, pokruszonym serem, jajkiem i solą. Zagnieść ciasto, a następnie uformować placek. Wykrajać z niego ciastka za pomocą foremek. Piec w nagrzanym piekarniku do 160 stopni przez mniej więcej 20 minut. Pozostawić do wyschnięcia.

[B]3. świąteczne ciasteczka[/B]

3,5 filiżanki mąki pszennej
2 filiżanki mąki przennej pełnoziarnistej
filiżanka mąki żytniej
filiżanka zagęszczacza
2 szklanki płatków owsianych
3 jajka
1/2 szklanki mleka w proszku (najlepiej dal szczeniąt)
1/4 - 1/2 litra rosołu
szczypta soli

Składniki wymieszać i zrobić ciasto (dolać tyle rosołu by dało się rozwałkować). Po rozwałkowaniu wykroić ciasteczka. Ułożyć na blaszce wyłożonej papierem i piec w temperaturze 150 stopni na środkowym poziomi piekarnika.

[B]4. zimowe smakołyki[/B]

4 filiżanki mąki kukurydzianej
3 filiżanki wątróbki drobiowej
2 jajka
około szklanki wywaru z warzyw
łyżka oleju roślinnego

Wątróbke zmiksować końcówką do zup. Ubić jajka w dużej misce, a skorupki drobno potłuc. Wymieszać z pozosałymi składnikami. Nagrzać piekarnik do 180 stopni, blaszkę wyłożyć papierem i układać na niej niewielkie kuleczki. Piec przez ok. 30 minut, pozostawić w piekarniku do wyschnięcia. Przechowywać w lodówce niedłużej niż tydzień.

__________________

Proszę bardzo ;] Napisłam tutaj, bo z przyczyn niewiadomych nie ma na twoim profilu takiej opcji jak prywatna wiadomość.

Link to comment
Share on other sites

Psy nie lubią podobno cytrusów...
Przyszłam ze sklepu do domu, reklamówki zostawiłam w mieszkaniu i zeszłam dosłownie na 10 minut do piwnicy. Wracam i patrzę, jedna siatka jest porwana a kilka metrów dalej leży rozbabrana cytryna. A mój mądry piesek cieszy się i macha ogonkiem, bo pani wróciła. Gnida jedna, zjadł kawałek cytryny :crazyeye:
Myślicie, że nic mu się nie stanie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bblue']Psy nie lubią podobno cytrusów...
Przyszłam ze sklepu do domu, reklamówki zostawiłam w mieszkaniu i zeszłam dosłownie na 10 minut do piwnicy. Wracam i patrzę, jedna siatka jest porwana a kilka metrów dalej leży rozbabrana cytryna. A mój mądry piesek cieszy się i macha ogonkiem, bo pani wróciła. Gnida jedna, zjadł kawałek cytryny :crazyeye:
Myślicie, że nic mu się nie stanie?[/quote]
Cytrusy nie są trujące dla psów, mają dużo witamin. Ale psy raczej za nimi nie przepadają, ponieważ cytrusy mają bardzo intensywny zapach. Chociaż sunia mojej cioci uwielbia mandarynki. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...