Jump to content
Dogomania

Mycie zębów


Cockerek

Recommended Posts

[quote name='frruzia']psom nie powinno się myć zębów pastami dla dzieci, nawet jeśli są łagodniejsze niż dla dorosłych to też nie powinno się ich połykać mogą psu zaszkodzić, przecież dzieci ich też nie połykają, pasty sla psów mają też różne smaki wystarczy poszukać[/quote]
małe dzieci połykaja pasty. wet powiedział mi,z enie am rwoznicy miedzy dziecięcymi a psimi, tylko te drugie sa droższe :razz:

Link to comment
Share on other sites

no widzisz a mi wet powiedział żeby takich dla dzieci nie dawać, właściwie to trzeba by porównać skład
sprawdziłam, na psiej paście jest tylko napisane, że jest z mączki kostnej nic nie ma czy zawiera fosfor itd., no i dziecko jednak część pasty wypluje

Link to comment
Share on other sites

A mnie wet i dentysta (po cichutku) powiedzieli,że wszystkie pasty to pic,bo identyczny efekt daje szorowanie mokrą szczotką,a pasty służą nam do lepszego samopoczucia i oddechu,a psom do niczego.A jak się chce żeby nie żółkły,to wystarczy przecierać wodą utlenioną lub/i sokiem z cytryny.(Sokiem,to akurat psy nie są zachwycone)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kori']czy woda utleniona sciera kamień?? bo nie wiem, ale spróbujemy, zobaczymy co na to moj pies[/quote]

Cześć,
woda utleniona naprawdę działa. Rozmiękcza kamień. Zresztą psi nalot ma to do siebie, że można go usunąć paznokciem. Wystarczy podważyć kamień paznokciem jak łopatką kierując palec od dziąsła. Trzeba mieć tylko krótkie paznokcie. A co do pasty - nie polecam ludzkiej, podrażnia żołądek psa. Moja sznaucerka przepada za swoim beafahrem.

Link to comment
Share on other sites

Była mowa o pastach dla dzieci - warto wspomnieć, że są też jadalne pasty dla dzieci ;) Nie wiem jak działają na psy, ale frruzia pisała, że dzieci nie połykają pasty. Tak więc zależy jaka jest pasta, bo jeśli jadalna to połykają. Sama pamiętam jak byłam mała i myłam zęby co pół godziny, żeby tylko zjeść tą pyszną paste :lol:

Link to comment
Share on other sites

nie wygłupiaj się:shake: nie masz wlewać psu do pyska wody utlenionej !!! weź trochę na wacik lub płatek kosmetyczny (polecam to drugie) i pocieraj kamień na zębach psa. Jeśli przesadzisz z sesją kosmetyczną to pies będzie miał trochę pobilałe dziąsła. To dla Ciebie znak, żeby zakończyć zabieg na ten dzień.

Link to comment
Share on other sites

moj 10,5letni york mial straszliwy kamien. dwa tygodnie temu mial sciagany i do tego usunieto mu 4 zeby. mimo, ze to wielki gryzoń postanowiłam, ze nie dopuszcze juz do nawrotu tego okropieństwa, zebym nie musiała znow poddawać psiaka narkozie (w koncu to juz starszy pan). dwa dni po zabiegu zaczelam masować mu ząbki palcem (codziennie przez tydzien), potem wprowadziłam gaze, ktora nakładam na palec i przecieram zęby. o dziwo pozwala mi to robic:-o :multi: za jakis miesiac wprowadze paste do zebów, albo cytrynkę na gaze:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...