Jump to content
Dogomania

Czili - wulkan energii do głaskania szuka domu.


BlauPanda

Recommended Posts

                                         Zapraszam do Czili :P

Czili to sunia w typie owczarka belgijskiego Malinois ma ok 1,5 roku i 50 cm w kłębie. Ciekawska ale i nieco strachliwa oraz bardzo żywiołowa. Będzie potrzebowała dużej dawki ruchu. Chętnie nawiązuje kontakt z człowiekiem. Uwielbia być głaskana i miziana. Łagodna zarówno wobec ludzi jaki psów. Szybko przywiązuje się do opiekuna. Do obcych ludzi nieufna przy pierwszym kontakcie ale jak już zobaczy że obcy nie ma złych zamiarów łasi się i podskakuje. Boi się gwałtownych ruchów. Na smyczy po wyładowaniu nadmiaru energii chodzi ładnie. Zna komendy : siad i łapa. Zachwycona spacerkiem i kontaktem z człowiekiem trochę skacze dlatego nie jest polecana do domu z małymi dziećmi. Z psami chce się bawić ale niektóre psy mogą odebrać jej zachowanie jako nazbyt natarczywe. Nie boi się jadących samochodów. Jest zaszczepiona, zaczipowana i wysterylizowana. Kontakt do opiekuna mail: [email protected] lub 725 095 727.

 

                                                              DSC_9355.JPG

 

Z Czili byłam już na dwóch spacerkach. Wczoraj była na sterylce więc dziś byłyśmy tylko na krótkim spokojnym spacerku. Nie ćwiczyłyśmy komend poza nauką imienia by jak najmniej skakała. Już od następnego spacerku weżniemy się do pracy  :) Czasem zdarza jej się nie ufać obcemu mężczyźnie a do kobiet od razu się łasi. Dziś miała wybitną ochotę na tarzanie się po trawie i mizianie. Pewnie ubranko jakie dostała po sterylce nieco jej przeszkadzało. 

 

DSC_9349.JPG

 

 

Więcej zdjęć : https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/Czili5921515RokuAlaSapek

Link to comment
Share on other sites

Dziś byłyśmy najpierw na 2 godzinnym spacerku. Poszłyśmy aż nad jeziorko z żabami gdzie przypętał się adorator Czili i niestrudzenie maszerował za nami aż do schroniska ;/. W schronisku poszłyśmy na wybieg gdzie już w spokoju uczyłyśmy się komendy leżeć i przechodzenia przez nogi slalomem. Czili pobiegała też za zabawkami w szczególności spodobał jej się duży sznur :P Do boksu wskoczyła niechętnie i zaraz chciała z niego wyjść.

 

CAM01648.jpg

 

CAM01633.jpg

 

CAM01625.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dziś odbyła się akcja "Daj pieskom pobiegać". Czili wyszła co najmniej na 2 spacerki i była bardzo zadowolona. Raz z jednym panem nie chciała iść ale nie wiem czy dlatego że się go bała (niektórych panów się boi w pierwszej chwili ale po czasie nabiera zaufania ) czy dlatego że akurat po drodze zwęszyła że jestem obok. Pan zrezygnował z zabrania jej na spacer bo się zapierała i ciągnęła do schroniska. Gdy ją przejęłam trochę wymiziałam. Również łasiła się do wszystkich wokół. Gdy przez dłuższy czas nie było chętnego na spacer z Czili postanowiłam odprowadzić ją do boksu. Nie miała najmniejszej ochoty do niego wskakiwać więc poszłam od strony dworu. Weszła ale jak zauważyła gdzie jest narobiła mnóstwo hałasu i była bardzo niezadowolona. Potem widziałam że jednak ktoś jeszcze wziął ją na spacer i szła bardzo grzecznie nie ciągnąc.

Link to comment
Share on other sites

Dziś Czili była na godzinnym spacerku w towarzystwie Senti i Bąbla.Ściągnęłam jej ubranko i okazało się ze rana po sterylizacji średnio się goi. Po spacerku ubranko założyłam z powrotem i zgłosiłam do weta.  Czili miała ochotę pobawić się z Senti ale bez wzajemności.  Potem poszłyśmy na wybieg gdzie trochę pobiegała za sznurkiem. Mam wrażenie że uszy Czili się podniosły i nie klapią już tak jak na początku. Telefony i maile o Czili czasem się pojawiają ale niestety jak na razie nikt jej nie odwiedził. Dziś miała mieć gościa lecz się nie pojawił.

Link to comment
Share on other sites

Dziś Czili miała mnóstwo energii i dużo lepiej się czuła niż w czwartek.  Najpierw poszłyśmy na godzinny spacerek. Ćwiczyłyśmy komendy patrz i leżeć. Miała wielką ochotę na zabawę z psami lecz niestety póki rana po sterylizacji się lepiej nie zagoi to nici z harców. Czili ogólnie jest żywiołowa choć potrafi też iść spokojnie ale jak zaczyna mieć ochotę na zabawę dopiero widać jaka jest szybka i zwinna. Po spacerku poszłyśmy na wybieg gdzie Czili najpierw sama się bawiła biegnąc z zabawkami, spokojnym jak na nią tempem. Później lekko jej rzuciłam parę zabawek i widać było że w końcu jest zadowolona. Przeskoczyła tez parę przeszkód i weszła za piłką do tunelu. Po spacerku nie miała najmniejszej ochoty wejść do boksu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...