Jump to content
Dogomania

Karmy odchudzające


agusiazet

Recommended Posts

  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja też mam problem z odchudzeniem moich suk. Ważą ok23 kg każda ale starsza jest mało ruchliwa a obie żarłoczne. Odchudzanie kończy się
wielkim buszowaniem podczas spacerów.Szpice to psy pierwotne i instynkty
żarciowe też są pierwotne - zżera się wszystko co tylko można znaleźc
na ulicy , w parku, w kącie, u sąsiada-każdy skrawek jest do wykorzystania.
I jak tu ograniczyc porcję?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tulasy']Ja też mam problem z odchudzeniem moich suk. Ważą ok23 kg każda ale starsza jest mało ruchliwa a obie żarłoczne. Odchudzanie kończy się
wielkim buszowaniem podczas spacerów.Szpice to psy pierwotne i instynkty
żarciowe też są pierwotne - zżera się wszystko co tylko można znaleźc
na ulicy , w parku, w kącie, u sąsiada-każdy skrawek jest do wykorzystania.
I jak tu ograniczyc porcję?[/quote]

kaganiec ?

Link to comment
Share on other sites

kaganiec nie wchodzi w grę. na moje psiuchy nie wymyślili kagańca
Każdy jest zdjęty po trzech ruchach łapami. Próbowałam z dodatkowym paskiem na głowie, skórzane, plastikowe, metalowe nie da rady
A łapią wszystko co da się zjeśc w zastraszającym tempie. Najlepszym
kagańcem była kiedyś gumka recepturka, ale też nauczyły się sciągac.

Link to comment
Share on other sites

W takiej sytuacji doradzam podać karmę przed samym wyjściem na spacer ,ale karmę namoczoną ,tak aby psiaki były nasycone.:evil_lol:
Porcję dzienną nisko białkową i tłuszczową ,podzielić na tyle razy ile psy wychodzą na spacer bez smyczy i może wtedy nie będą z nich takie śmietniczki.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Sawa a znasz karme z niska zawartoscia bialka i tluszczu?bo ja widze same takie hmm tluszczu mniej ale bialka wiecej;/ a ogolnie co myslicie o purinie pro plan light? bo senior salmon&rice ma duuuzo tluszczu... a generalnie musze moja suczke odchudzic.. bo sie zrobi chodzaca kluska;/ tak ja karmili i dokarmiali jak mnie w domu nie bylo(szkola/praca) ehh wazy 6.5 kg a fajnie by bylo jakby zeszla do 6... i to wystarczy:D:D a przynajmniej jak bedzie lepiej czuc zeberka:D a z kolei ONka zawsze trzymalam bardzo szczuplo.. nie byl szczuply.. on byl i jest CHUDY! ma 18 meisiecy wiec chyba moge go troszke dokarmic?:P tak zeby byl szczuply a nie ze sterczacymi zebrami i kregoslupem:P hehe

Link to comment
Share on other sites

Wiesz ,właściwie ,to większość karm dla otyłych piesków jest z małą zawartością białka i tłuszczu.Pies przecież powinien chudnąć ,a nie zagłodzić się ,więc taka optymalna ilość białka to w granicach od 15% do 20% ,a tłuszczu od 7% do 10% .Trzeba tylko dobrać taką karmę jaka będzie psu pasować i nie dokarmiać go między posiłkami :mad: ,ani nie dawać tuczących smakołyków:shake: .Pies powinien systematycznie mieć zwiększany ruch i jeść dobrą karmę po to ,aby nie opadać z sił i nie nabawić się anemii.Ja już wcześniej pisałam o doskonałym skutku odchudzania psa na karmie PROFormance - Low Fat ,ale jest na rynku sporo karm i można coś dobrać dla psa.Podstawą jest konsekwencja ,dobra jakościowo karma i ruch .Efekty takiej diety murowane .:multi:

Link to comment
Share on other sites

ehh wiesz... ja suke odchudzilam fajnie.... ale nie mam jak jej pilnowac jak jestem w pracy czy w szkole... i tu jest problem... a karme je bardzo dobra:D i ruchu tez ma sporo:D czy kazdy maly stary i gruby peisek daje rade nadazac w biegu za sfora owczarkow niemeickich?:>hehe ale wizualnie mi sie sunka nie podoba.. i dlatego chce ja odchudzic;p

Link to comment
Share on other sites

Hmmm.. RC Obesity ma 34% białka, co ma powodować nasycenie u psa. Tak samo tez mówili mi na ćw z dietetyki (choc generalnie ćw były b.kiepsko prowadzone), że przy odchudzaniu wcale nie należy ograniczać białka, wręcz przeciwnie.

W każdym bądź razie pochwalę się:
Na początku sierpnia waga Jagny: 19,3 kg
Wczoraj: 16,4 kg ;)
Myślę, że tylko dojemy karmę do końca i przechodzimy na cos light, ale juz nie obesity, bo mój cel został osiągnięty. Jagna więcej chudnąć nie musi!

Link to comment
Share on other sites

Czy moge tez zadać pytanko? Mam zamiar kupić karme Acana light gdyz cieszy się też dobra opinią a i cena przystepna. Mój psiak wygląda jak kluska -waży 15 kg, a wet stwierdził, że 2 kg powinna stracić. Moje pytanie więc brzmi : jak dawkowac taką karme? jaki optymalny okres czasu można ją stosować?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Mam pytanie takie jak w temcie! Ponieważ po sterylce Psotki absolutnie nie możemy osiągnąć odpowiedniej wagi szukam, dobrej karmy light!
Próbowaliśmy już royla,ale niestety Psotka nie ma zmiaru jej jeść!
Może macie już jakieś wypróbowane karmy tego typu??
P>S jeżeli już gdzieś jest taki wątek to przepraszam z dubel!

Link to comment
Share on other sites

Haker - u nas po sterylce też tragedia :( Psina ważyła swego czasu 11,4 kg, (zeszłe wakacje) powinna max 7 kg, najlepiej by było 6 kg. Teraz waży 8,5 kg. Ja malutko karmy, dostaje smakołyki, ale głównie za wysiłek fizyczny (ładne bieganie, agility itd.). Nie widzę efektów w odchudzaniu, a nie stać mnie na Royal Canin Obesity... Hmm, może nawet, ale ja nie mam tyle oszczędności, a rodzice nie dają tyle na karmę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']Haker - u nas po sterylce też tragedia :( Psina ważyła swego czasu 11,4 kg, (zeszłe wakacje) powinna max 7 kg, najlepiej by było 6 kg. Teraz waży 8,5 kg. Ja malutko karmy, dostaje smakołyki, ale głównie za wysiłek fizyczny (ładne bieganie, agility itd.). Nie widzę efektów w odchudzaniu, a nie stać mnie na Royal Canin Obesity... Hmm, może nawet, ale ja nie mam tyle oszczędności, a rodzice nie dają tyle na karmę ;)[/quote]
No to możemy podać sobie ręce!
Moja waży 12kg a powinna ok 7kg!:placz:
Ja już naprawdę nie wiem co robić, muszę ją jakoś odchudzić bo taka nadwaga jest bardzo nie zdrowa! Psotka naprawdę dużo biega, chodzi, a co najlepsze nie je dużo!:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']Dokładnie! Ja już nie mam nerwów. a najgorsze jest to, że jak daję Kulce na wieczór te kilka granulek to ona potem bez przerwy szuka czegoś do jedzenia, żebrze u innych i zjada nawet muchy :([/quote]
Czy aby napewno mówimy o dwóch różnych psach? Psotka też wciąga muchy(jak tylko uda jej się upolować)!
Psota żebrze najgorzej w porze obiadowej!:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...