Jump to content
Dogomania

Pies w statyce


agata :)

Recommended Posts

[url]http://www.canadogs.com/images/ChihuahuaShtadult6.jpg[/url]
obejżyj sądze ze takie ustawienie chihuahuły będzie lepsze czyli szerzej rozstawione nogi i ogon innaczej trzymany a raczej tylko opierać palcami ten ogon jak widać na zdjęciu i oczywiście nie podtrzymywać głowy ręką a smakołykiem ustawiać ;) Tak mi się wydaję choć na takich rasach się nie znam :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

goldenka wg mnie bardzo ładnie tylko ogonek trzymaj tak, żeby był prosty(chyba, że to włosy tak odstają).

ja mam pytanie z innej beczki: co zrobić żeby pies trzymał przednie nogi równolegle do ziemi? mój ma tak przez parę sekund jak się go ustawi a ciężar ciała woli przenieść na tylne łapki... i muszę go poprawiać i poprawiać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']

ja mam pytanie z innej beczki: co zrobić żeby pies trzymał przednie nogi równolegle do ziemi?[/quote]
Nauczyć komendy "Waruj" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']goldenka wg mnie bardzo ładnie tylko ogonek trzymaj tak, żeby był prosty(chyba, że to włosy tak odstają).

ja mam pytanie z innej beczki: co zrobić żeby pies trzymał przednie nogi równolegle do ziemi? mój ma tak przez parę sekund jak się go ustawi a ciężar ciała woli przenieść na tylne łapki... i muszę go poprawiać i poprawiać...[/QUOTE]
Tak to włosy tak odstają bo ma takie falowane ;)

A co do łapek to chyba chodzi o to żeby były prostopadle do ziemi.
Ja je ustawiam w miare możliwości pod kątem prostym i gdy trzymam ogonek to tak leciutko popycham mu pupke żeby przeniósł ciężar ciała na przednie łapy. U mnie ta metoda się sprawdza, więc może u ciebie też tak będzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Nauczyć komendy "Waruj" :evil_lol:[/quote]

Tyle to on już dawno umie:evil_lol:


Oczywiście, że prostopadle, przejęzyczenie : P

Wczoraj właśnie próbowałam wyciągać smakołykiem, muszę powiedzieć że o wiele lepiej tylko czasem za bardzo wyciąga tylne nogi.

Z podnoszeniem za ogon nie da rady ponieważ od razu zaczyna sie wiercić przy tym(próbowałam go tak kiedyś ustawiać), poza tym nie ma tylu włosów żeby zasłonić te, lekkie bo lekkie, ale jednak unoszenie.

Dziękuje za rady : )

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę żę metoda smaczkowa to najlepsza :p Poprostu niech wyciąga się za tym smakolykiem,i w momencie ikiedy jest wycigniety dawaj mu go:cool3: W koncu powinien sie przyzyczaic do tego wyciagania, i sam z siebie powiniewn sie wyciagc:eviltong: Ja w taki sposob nauczylam moja sucz wlasnie:)

Goldenka jak dla mnie ślicznie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']To spróbuj przedłużać czas stania i nagradzać dłuższe stanie...U nas po klikaniu już nie ma problemu stoi jak się powie :)[/quote]
My mamy tylko problem z przednimi łapkami, wszystko inne jest perfecto. Sama na dogomani pisałam jak uczyć psa 'stój', ponieważ sama sobie metodę wymyśliłam i nigdzie o takiej nie słyszałam, a mi z nauką poszło świetnie. :cool3:

[quote name='klaudia&Manta']Ja myślę żę metoda smaczkowa to najlepsza :p Poprostu niech wyciąga się za tym smakolykiem,i w momencie ikiedy jest wycigniety dawaj mu go:cool3: W koncu powinien sie przyzyczaic do tego wyciagania, i sam z siebie powiniewn sie wyciagc:eviltong: Ja w taki sposob nauczylam moja sucz wlasnie:)
[/quote]

Ja robie tak, że wyciągam do momentu aż łapki będą równolegle i zatrzymuje rękę, dopiero po jakimś czasie daję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaudia&Manta']W takim razie niedlugo powinein zalapac o co chodzi ;)

Ale zawsze , jak sie wyciagnie a ma np. nierówno lapki, to mozesz mu je wyrownać ;-)[/quote]

On jest taki że np przed chwilą go uczyłam, to teraz kładzie mi łapy na kolanach i chce jeszcze : P w sumie dobrze to nam już wychodzi.

Ale jak podejdzie za bardzo to przednie łapy są za zwyczaj równo, tylko tych tylnych nie rusza i wygląda jak ONek : P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...