Jump to content
Dogomania

Nesia już w swoim domku :)


Mortes

Recommended Posts

  • 1 month later...

Hej maluszko  Serce   bardzo przepraszam, że długo mnie nie było u Ciebie, ale już się poprawiam. Już, już.

Czytam, że Nesiula jest dzielna dziewuszka, i nawet gdy jej w doopce grzebią to nic sobie z tego nie robi... 

Choć patrząc z drugiej strony, to po swoich przejściach przed_śmietnikowych i śmietnikowych chyba obecnie niewiele jest w stanie wyprowadzić Nesiulkę z dobrego humoru  Manga Usmiech

Zwłaszcza, gdy koło siebie ma taką fajną Pańcię, Pańcia i Miśka (i pewnie już mu weszła na głowę?).

Wszystkiego dobrego wam życzę, kochani  Kwiatek  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Święta prawda - Neska stara się rządzić wszystkimi (jeśli tylko się da). Misiek z zasady ustępuje wszystki  sukom, ale czasem i on się odszczeknie.  A koty niespecjalnie zwracają na nią uwagę, ale  wolą chodzić swoimi drogami, niekoniecznie wspólnymi z Neską. Dziękujem za odwiedziny na stronie. Wątek Nesi już bardzo spowszedniał, na szczęście nic złego się nie dzieje. A mała jest coraz bardziej szczekliwa,  stara się wszystko co jej się akurat podoba podoba wymisić właśnie szczekaniem. Ostatnio nawet mam problem z oglądaniem programów, w których słychać dzieci lub zwierzęta. Neska od razu zaczyna koncert. Oczywiście momentalnie dołacza się do tego Misiek a ja nie słyszę nic poza ich głosami. O ile Neskę można  uciszyć przez głaskanie to z Miśkiem już nie ma takiej możliwości.
 

Link to comment
Share on other sites

Oj to łobuz z tej Nesi ;)  Tylko uważaj Ciociu Droga żeby Nesia nie szczekała celowo żebyś ja potem głaskała ...  Cieszę się że Nesia ma się dobrze  i jest szczęśliwa :) Ma swoje miejsce na ziemi i swoją Pańcię i Misia :) Nic jej więcej do szczęścia nie potrzeba :) Dziękuję Ci  Ciociu Nesiowata że przygarnęłaś tą psią sierotkę :)

Link to comment
Share on other sites

Jak narazie - Neska kiedy chce aby ją głaskać po prostu podchodzi i zaczepia łapką. Mam nadzieję, że to się nie zmieni. A potrafi nieźle drapnąć łapką,często zaciągając przy tym bluzkę. No, ale to nieważne. Ważne, że mała podchodzi do nas bez problemów, zazwyczaj jest posłuszna (czasem tylko kiedy Misiek za czymś pogoni to i ona robi to samo, ale na szczęście daje się przywołać) i bardzo, bardzo kochana. Cudowny psiak. Szkoda tylko, że musiała tak dużo wycierpieć w swoim krótkim życiu.

Pozdrawiamy wszystkie ciocie.
 

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że wątek powszednieje, ale - tak naprawdę - to jest właśnie to, o czym marzymy dla wszystkich naszych bezdomniaków. Żeby znalazły swojego człowieka na dobre i na złe, żeby żyły zwyczajnym, psim życiem i żeby było "nudno", czyli bez dramatycznych wydarzeń :). Z ogromną radością będziemy towarzyszyć Wam w tej powszedniości :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przepraszamy wszystkie ciocie, które podczytują wątek Nesi, ale od dwóch miesięcy żyjemy prawie na wariackich papierach. Jesli mam trochę czasu, to staram się na bieżąco czytać wątki i na tym się kończy. Zdjęcia obiecujemy kiedy tylko brat stanie normalnie na nodze  (po złamaniu). Narazie to jeszcze nie wiadomo kiedy.

A u Neski po staremu  - trochę sobie poszczeka, trochę "pośpiewa", odgoni Miśka od moich rąk, aby chroń Boże nie był głaskany. Bo uznaje, że tylko jej winno to dotyczyć. Dobrze, że Misiek to zgodny chłopak (czasem i tak ją przechytrzy). Nadal przechodzenie przez drzwi to wyzwanie (o ile oczywiście nie trzeba przy tej okazji "rozmawiać" z kotami - wtedy już nie ma takich zahamowań). I co dziwne  - wychodzi przez drzwi zawsze z mojej lewej strony, a wraca z prawej. I nie da rady inaczej - po prostu stanie i czeka aby było tak jak ona chce.  

Pozdrawiamy.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To się nazywa telepatia :). Od kilku dni ciekawa byłam co u naszej królewny, a tu proszę - z kotami dyskusje uskutecznia i swoich (jedynie słusznych) praw się domaga! Zgodnie z dewizą każdego bezdomniaka, który znalazł miejsce w raju: raz zdobytej władzy już nigdy nie oddamy :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Charakterna dziewczynka ;) Chce mieć wszystko co najlepsze dla siebie :) Ale tak te psiaki po przejściach mają ...jak już los sie do nich uśmiechnie to wręcz histerycznie się go trzymają . Oby Misiu znosił jej humory dalej tak cierpliwie ;)

A co do tego chodzenia po jednej wybranej stronie to ja też tak mam z moją Sonią . W Kielcach mieszkam na pierwszym piętrze i gdy wracamy ze spaceru to do półpiętra Sonia wchodzi przede mną a potem staje i żeby nie wiem co to nie pójdzie dalej pierwsza . Muszę ją obejść i dalej iśc pierwsza a Sonia wtedy kroczy za mną ...;) i tak juz 6 lat ;) I nie wiem dlaczego tak jest ...

Link to comment
Share on other sites

Czasem niechcący człowiek coś psu "wpracowuje" i tak już zostaje. 

Ja zawsze wychodząc na spacer pierwsze ruchy za bramą kieruję w prawo :) bo pierwsze spacery z pańcią były zawsze "w prawo" (tam jest park, a w lewo - kierunek miasto, a miasto dołączyło do wspólnych wyjść dużo później niż park). 

Analizować można to, czy Neska wchodząc i wychodząc przez drzwi wybiera drogę dalszą czy bliższą od zawiasów? Wiadomo, że część klamkowa zostawia więcej przestrzeni na przejście. W sytuacji niespodziewanego zamykania się drzwi jest szansa na uniknięcie przytrzaśnięcia. Nie wiem, czy dobrze "filozuję"? Ciekawe, którą stronę wybierze Nesia w drzwiach rozsuwanych :))) 

Pozdrówki i głaski dla psiuni.

Link to comment
Share on other sites

Usiatko , kimkolwiek jesteś ! Nie bedę po raz kolejny kopiowała tekstu do Ciebie z innych moich watków ! Cóżeś się tak uparła na " moje" bezdomne psy"??? Daj spokój kobieto! Zajmij sie czymś pożytecznym !

Makila to wspaniała Osoba która uratowała wiele świętokrzyskich bezdomnych psów . To co Jej robicie to obrzydliwe świństwo !!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pięknie psiaki sobie towarzyszą. 

Aż zajrzałam na pierwsze zdjęcia Neski (jeszcze śmietnikowe), gdzie taka mała bidula... smutna, o niepewnym spojrzeniu, z matową sierścią. Jej się nawet brwi inaczej układały. A teraz... radocha i energia w oczach! Misiek też przy dziewczynie odmłodniał i jakie popisy akrobatyczne :)))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...