Jump to content
Dogomania

Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda


jolkablaszczyk

Recommended Posts

no ciężki kloc... ale nie jest zapasiony. jak na rottka to wyygląda chyba w sam raz, choć jak widzę czasem zdjęcia innych rottkow w jego wieku to są nieco bardziej utyte. no a my wlasnie nie chcemy by utyl, ze wzgkedu na te stawy. masa mięśniowa jest spora no ale to rottek. Niech te mieśnie lepiej sie nie wygłupiają i zaczna mu te łapy dobrze tzymać... a nie se w kulki lecą... 

zrobiłam troche zdjec Hiro i Maszce w ogordku, wczoraj... daje link do galerii bo nie chce mi się wstawiać. Dziękujemy cioteczkom za odwiedzinki... ja teraz mam bardzo pracowity okres i malo jestem w domu a  co za tym idzie sporadycznie zaglądam do neta... i tak do polowy sierpnia. 

Pozdrowienia.

 

https://plus.google.com/photos/112898605824413788734/albums/6166512909506416849?banner=pwa

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, psiak jeszcze młody, można działać w obrębie stawów, do dobrego veta, wykonać rtg i ocenić stan wielkości dysplazji, przy takim ciężkim psie dysplazja to problem i co potem, przeciwbólowe to nie jest wyjście a on już ma okresowe kulawizny. Najlepiej skonsultować u Niedzielskiego we Wrocławiu, można wysłać e-mail z rtg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witamy i u was :)
przejrzałam całą galerie. Psy masz sliczne!
co do kulawizny. Mój Brando w podobnym wieku Hiro też mi kulal Na przednie lapy. Byłam przerażona, że może coś sie dziac poważnego. Pojechaliśmy do weterynarza i zrobiliśmy przeswietlenie wszystkich łap. Okazało się że wszystko wygląda bardzo dobrze. Nasz weterynarz od początku nam mówił, że to po prostu bóle wzrostowe i tak też było, ale ja byłam uparta i dla potwierdzenia musiałam mieć zdjęcie by być pewną, że to nie początki dysplazji. już od dluzszego czasu jest wszystko w porządku żadnej kulawizny nie ma :) po prostu samo przeszło. Młody niedlugo będzie miał 9miesiecy ;)

Link to comment
Share on other sites

byliśmy wczoraj z Hiro u weta, bo wreszcie mogliśmy;  pamiętacie kulał mi na przednią łapkę.... no i tak...  zrobilismy zdjęcia RTG bo akurat wczoraj słabo kulał i nie było widac która łapa itp... przednie łapy są ok, nie ma zadnych zmian ani w kościach ani w obrębie stawów.... kulawizna to najprawopdpodobniej zapalenie i bóle mięsni. Poprosiłam też panią weterynarz, żeby zrobiła zdjęcie bioder bo Hiro stawia krzywo tylnie łapy i siada na boku a nie prosto, no i przy chodzeniu chodzi bokiem a nie prosto. coprawda takie poruszanie nie sprawia mu bólu i nie ma kulawizny na tyle ale chciałam widzieć co w tych biodrach siedzi.... no i wyszła olbrzymia dysplazaja  prawego biodra  i lekka lewego....  :( 

Póki co dostał tylko leki przeciw zapalne na miesnie. No bo skoro tył go nie boli to dysplazja mu póki co nie dokucza bolowo.. Ma 8 miesiecy wiec zobaczymy czy podczas dalszego wzrostu coś sie będzie pogarszało. póki co nie widać by go te biodra bolały, nauczył sie funkcjonować tak, żeby było mu wygopdnie i nie wygląda jakby sie męczył..... 

przy okazji zważtylismy go, waży 43 kg. 

 

Nie wiem co z tą dysplazją, narazie czekamy. Póki go nie boli to jest ok. 

Ale...

Zastanawiam sie nad tą bólowością, bo Hiro ma bardzo wysoki próg bólowy, naprawdę ile razy on się walnie w głowe o stolik, ścianę czy biurko... naprawdę czasami sie sklada w takich pozycjach jak sie bawi że zawsze się dziwimy, że nawet nie piśnie.... więc nie do końca wieżę w ten brak bólu w tych biodrach... może go boli tyle że nauczył się chodzic koślawo i wtedy boli go mniej i nie kuleje? nie znam się dokładnie na motoryce tych stawów... czy sam objaw odstawiania łapy  świadczy o bólu? czy może nie? Nie mam bladego pojęcia... czy tylko kulawiazna świadczy że psa boli?

Link to comment
Share on other sites

Biedaczek.Mam nadzieję,ze mu się to nie będzie pogłębiać :(

 

Z tym progiem bólu doskonale rozumiem .Ile razy Erman wpadł pędząc np w drzwi aż huknęło a on nic.Ma to jednak jak piszesz i złe strony.

Dawaj znać częściej co u Was

Link to comment
Share on other sites

Niestety to, że pies nie pokazuje po sobie to nie znaczy, że nie boli. Niektóre osobniki są specjalistami w ukrywaniu bólu. 

Merida np na spacerze nigdy nie kuleje jak ma rozwaloną łape, chyba że już jest zmęczona i wszystko jej jedno. Wraca do domu i nagle piesek jest chory. To samo było w przypadku kulawizn. 

Jeśli nieprawidłowo stawia łapę to na pewno nie bez powodu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kilka zdjęc z ostatnich kilku tygodni. Ja z racji zapracowania miałam mało czasu na psy, wiec większość obowiązków przejął Bartek.Naszczeście mam teraz chwilę wytchnienia, więc nadrabiam zaległości. Hiro nie kuleje póki co na żadną łapę więc zaczynamy więcej spacerowac. Hiro uwielbia wodę więc uskuteczniamy rzucanie patyków po które chętnie Hiro pływa. 

Link do zdjęć: 

https://plus.google.com/photos/112898605824413788734/albums/6180560550154828449?banner=pwa

A więc tak, pierwsze dwa zdjęcia to efekt "śledztwa" kto rozwalił na dywanie kilo mąki..... dowody były jednoznaczne... :D kolejne zdjęcia to wypad na otwarty wybieg dla psów połaczony z grillowaniem :)  Ostatnie zdjęcia  to przydomowe głupotki :)

 

Pozdrawiamy ciepło :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

co tam u nas... no narazie bez wiekszych zmian. spacery nie za długie, kilka razy w tygodniu pływanie w jeziorze i zabawy w przydomowym ogrodzie. Kochany jest strasznie :) lubi sie przyjść poprzytulać, usiąść bliziutko, zeby się oprzeć. lubi jak mu masuję grzbiet i zadek :) podaje łapę jak chce, żeby z nim coś porobić. Jak siedzimy na kanapie to wskakuje i kładzie się obok :) ot tak po prostu, żeby być blisko, kochane stworzenie :) apetyt wybiórczy. 

Zdjęć za bardzo nie mam, jak coś porobię to wstawię. W tym tygodniu może uda się na parę dni wybrać pod namiot więc może zrobię fotorelację :)

Pozdrawiamy słonecznie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...