Jump to content
Dogomania

Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda


jolkablaszczyk

Recommended Posts

Nom, teraz zwłaszcza to widze gdy przez te kilka tygodni nie robiłam zdjęć.... hodowczyni coś pisała, że to z powodu rozrastającej się ciagle czaszki wyraz rottkowej mordy sie zmienia i nabiera powagi..  

Dysplazja na szczęście od długiego już czasu w ogóle o sobie nie daje znać.... nie ma żadnych sztywności, nie kuleje nic się nie dzieje. Oby tak dalej. 

W czerwcu albo lipcu będziemy wycinać jajka. przynajmniej taki jest plan. 

 

Link to comment
Share on other sites

To ja tak mam z Brando :) jak teraz patrzę na jego zdjęcia jak miał rok to taki dzieciak z "twarzy" a teraz już powoli powoli nabiera męskiego wyrazu :p 

Dobrze ze nie kuleje a jakieś leki czy coś dostaje ? 

Ja chciałam Leonowi wyciąć jajka ale cały czas się zastanawiam ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Ania :) napisał:

To ja tak mam z Brando :) jak teraz patrzę na jego zdjęcia jak miał rok to taki dzieciak z "twarzy" a teraz już powoli powoli nabiera męskiego wyrazu :p 

Dobrze ze nie kuleje a jakieś leki czy coś dostaje ? 

Ja chciałam Leonowi wyciąć jajka ale cały czas się zastanawiam ...

Dostaje tylko suplementy na stawy, i nic ponad to.

No my się nie mamy nad czym zastanawiać. Dysplazja  i lękliwość skutecznie uniemożliwiają mi jakąkolwiek perspektywę użyteczności jajek. A ma nam się męczyć z niezaspokojonym popędem... to bez sensu. 

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, jolkablaszczyk napisał:

No my się nie mamy nad czym zastanawiać. Dysplazja  i lękliwość skutecznie uniemożliwiają mi jakąkolwiek perspektywę użyteczności jajek. A ma nam się męczyć z niezaspokojonym popędem... to bez sensu. 

Pan Pinczer ma agresję lękową, do tego, jakby to ująć... 'genetyczną nadpobudliwość', a jajek nie ma już od dwóch lat (gdzie pies ma trzy lata). Były obawy, że kastracja pogłębi nasz problem, ale były one zupełnie niepotrzebne - w naszym przypadku utrata jajek bardzo pomogła. O wiele łatwiej jest z nim pracować, bo mózg nie jest już przysłaniany przez hormonki. ;) Aczkolwiek przypadki są różne, zdarza się, że kastracja lękliwość pogłębia - jednak wiadomo, u każdego psa wygląda to inaczej i nie można jednoznacznie stwierdzić, że zabieg przyniesie u danego osobnika takie i takie efekty. W naszym przypadku utrata jajek przyniosła same plusy, ze swoimi schizami Pan Pinczer reproduktorem i tak by nie był, więc tak na prawdę nie straciliśmy nic. :)

A Hiro strasznie 'zmężniał'! Ile on już ma? Natomiast Masza pięknie się trzyma. Życzymy dużo zdrówka dla obu, bo ono zawsze się przydaje. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mój Leon jest bez rodowodu więc tu żadne rozmnazanie nie wchodzi w grę , charakter też ma cudowny więc nie wiem sama czy kastrowac czy nie (ma 3,5 roku). Niektórzy mówią że kastracja ma tyle samo minusów jak i plusów i tak już się dłuższy czas zastanawiam czy utrata jajek jest mu tak bardzo potrzebna :p 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Ania :) napisał:

Mój Leon jest bez rodowodu więc tu żadne rozmnazanie nie wchodzi w grę , charakter też ma cudowny więc nie wiem sama czy kastrowac czy nie (ma 3,5 roku). Niektórzy mówią że kastracja ma tyle samo minusów jak i plusów i tak już się dłuższy czas zastanawiam czy utrata jajek jest mu tak bardzo potrzebna :p 

jakie ma minusy?

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, jolkablaszczyk napisał:

jakie ma minusy?

Zwiększa ryzyko naczyniakomiesaka serca , ryzyko niedoczynności tarczycy , zwiększa ryzyko prostaty (choć z tym są podzielone zdania) , zwiększa ryzyko schorzeń układu kostnego. 

Oczywiście to nie musi się zdarzyć u kastrowanego psa ale może i to mnie odrzuca od zrobienia tego zabiegu ... 

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Dioranne napisał:

Pan Pinczer ma agresję lękową, do tego, jakby to ująć... 'genetyczną nadpobudliwość', a jajek nie ma już od dwóch lat (gdzie pies ma trzy lata). Były obawy, że kastracja pogłębi nasz problem, ale były one zupełnie niepotrzebne - w naszym przypadku utrata jajek bardzo pomogła. O wiele łatwiej jest z nim pracować, bo mózg nie jest już przysłaniany przez hormonki. ;) Aczkolwiek przypadki są różne, zdarza się, że kastracja lękliwość pogłębia - jednak wiadomo, u każdego psa wygląda to inaczej i nie można jednoznacznie stwierdzić, że zabieg przyniesie u danego osobnika takie i takie efekty. W naszym przypadku utrata jajek przyniosła same plusy, ze swoimi schizami Pan Pinczer reproduktorem i tak by nie był, więc tak na prawdę nie straciliśmy nic. :)

A Hiro strasznie 'zmężniał'! Ile on już ma? Natomiast Masza pięknie się trzyma. Życzymy dużo zdrówka dla obu, bo ono zawsze się przydaje. :)

Nie no my już decyzję podjęliśmy. On się czasem męczy z tymi swoimi jajkami... jest czasem pobudzony, nie wie co ze sobą zrobić, nosi go, w końcu nas (mnie lub Bartka stara się "zagarnąć" pod siebie i wykonuje ruchy kopulacyjne, trwa to chwilę potem w sumie sam nie wie o co mu chodzi i idzie sie wyciszyć... kładzie się i przeczekuje to swoje podniecenie.... na szczęście nigdy nie starał się naskakiwać na Maszkę. Czasem się nakręca, na któregoś z naszych gości... i też musimy delikatnie wytłumaczyć, że psu się lekko trybik zmienił i trzeba przerwać zabawę, żeby on się mógł uspokoić.. bo goście często nie do końca są świadomi (nie wyłapują) lekiej zmiany w jego zachowaniu.. my go znamy na wylot więc wiemy kiedy się nakręca.

Hiro urodził się 17.11.14, więc teraz skończył chyba 16 miesięcy o ile dobrze liczę ( zawsze mam z tym kłopot) 

Maszka  póki co ma sie dobrze, nie choruje i oby jak najdłużej... ma 11 lat więc staramy się szanować jej babcine wolne tempo i inne aspekty wynikające z postępującej starości .. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Pogoda wczoraj nam dopisała, więc zabrałam psy na naszą ulubioną górzystą łączkę. Łączka docelowo jest dla owiec ale już od ubiegłego roku owiec tam nie ma. Na początku zimy były tam konie ale potem i je właściciel zabrał więc łączka powróciła do naszych spacerów.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...