Jump to content
Dogomania

Dziadeczki na ostatniej prostej - schronisko Wrocław


Recommended Posts

:smile: W zasadzie to głównie zależy mi na tym żeby się nie pchać w miasto, równie dobrze może to być przy Ikei, przy autostradzie albo Siechnice, gdzieś przy ogrodniczym. Na razie czekam na info od kogoś kto jest zorientowany czy Misio może jechać do mnie i czy w ogóle potrzebuje jeszcze BDT.

sunia2000 nie ma w tym momencie dojścia do netu, jutro ma tu zaglądnąć, więc coś więcej będzie wiadomo:)

Link to comment
Share on other sites

Przez przerwę remontową poznikały mi wszystkie wątki :(  Jeśli ktoś potrafi to proszę mi podać linki do wątków staruszków, na których są rozliczenia oraz do psów i kikou. mam przygotowane bazary z dostanych fantów i muszę wstawić linki jako cel.

 

 

BAZARKI:

koronkowo włóczkowyhttp://www.dogomania.com/forum/topic/147353-w%C5%82%C3%B3czki-i-koronki-dla-starowinek-do-2006/?p=16258844

 

Stare filiżankihttp://www.dogomania.com/forum/topic/147355-stare-angielskie-fili%C5%BCanki-z-talerzykami-dla-staruszk%C3%B3w-do-2106/?p=16258905

Link to comment
Share on other sites

sunia2000 nie ma w tym momencie dojścia do netu, jutro ma tu zaglądnąć, więc coś więcej będzie wiadomo:)

Dopiero dziś dorwałam kompa ale wcześniej szira się skontaktowała z jaguska w sprawie Misia, już tam chyba mają jakieś ustalenia:)

Misio tak w ogole od zeszłej soboty w awaryjnym DT, te upały w schronie mogły go wykończyć więc przygarnęła go dobra dusza ale to na prawde awaryjny, czasowy DT, max do 2 mc więc jaguska teraz jest nadzieją dla Misia:)

 

Dziś schronisko miała opuścić Figa, jako że cały dzień w pracy gniłam to jutro pewnie więcej szczegółów opisze. Na chwilę obecną został Ignacy - zero zapytania, nic a pies znika w oczach:(

Link to comment
Share on other sites

Przez przerwę remontową poznikały mi wszystkie wątki :(  Jeśli ktoś potrafi to proszę mi podać linki do wątków staruszków, na których są rozliczenia oraz do psów i kikou. mam przygotowane bazary z dostanych fantów i muszę wstawić linki jako cel.

 

 

BAZARKI:

koronkowo włóczkowyhttp://www.dogomania.com/forum/topic/147353-w%C5%82%C3%B3czki-i-koronki-dla-starowinek-do-2006/?p=16258844

 

Stare filiżankihttp://www.dogomania.com/forum/topic/147355-stare-angielskie-fili%C5%BCanki-z-talerzykami-dla-staruszk%C3%B3w-do-2106/?p=16258905

 

najpiekniej dziękujemy za bazarki.. a jeśli chodzi o psinki to przecież u nas jest też Rupieciuś z tego wątku - reszta psinek w sygnaturce chociaż tam mocno nieaktualnie bo sporo się u nas pozmieniało... postaram się tam coś uaktualnić w tygodniu 

rup4_zpsxjdnbjwz.jpg

Link to comment
Share on other sites

proszę o przesłanie do skarbnika staruszkowej skarpety asikowska nr konta dla Hadesika przyznano nam zapomogę w kwocie 150 zł :)

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/73552-skarpeta-imtalcott-pomaga-psom-staruszkom/page-174#entry16243800

 

potwierdzam że Hadesik otrzymał 150,- ze skarpety Talcott

pieknie dziękujemy, baaardzo się przydało bo sama butla Synuloxu na 6 tygodni kosztowała prawie stówke

Link to comment
Share on other sites

najpiekniej dziękujemy za bazarki.. a jeśli chodzi o psinki to przecież u nas jest też Rupieciuś z tego wątku - reszta psinek w sygnaturce chociaż tam mocno nieaktualnie bo sporo się u nas pozmieniało... postaram się tam coś uaktualnić w tygodniu 

rup4_zpsxjdnbjwz.jpg

KIKOU ślij mi proszę nr konta, bo bazar się skończył błyskawicznie i już go powoli rozliczam :)

Link to comment
Share on other sites

Dziadeczki dostały wspaniały prezent od P. Anny G.-R. z miejscowości Szczekociny - 310 PLN na dobre, zdrowe jedzonko. Bardzo bardzo dziękujemy:)

Za tą kwotę Sunia2000 zamówiła już zdrowe seniorowe jedzonko dla Kajtusia, Stefanka, i Pankracego.  Dziadki będą megazadowolone:)

Link to comment
Share on other sites

Karma zamowiona, na dniach żarłoki powinny dostać papu:)

 

Tymczasem do Hadesika poleciało 95zł z bazarku:http://www.dogomania.com/forum/topic/146888-sobotnia-przecena-30bi%C5%BCuteria-ro%C5%BCno%C5%9Bci-i-mnogo-letnich-ubra%C5%84-dla-tymczas%C3%B3w-do-30052015-do-2000/

 

No i przypominam o trwająćym nadal bazarku dla Pankracego:http://www.dogomania.com/forum/topic/147375-kosmetyki-co%C5%9B-dla-zwierza-siatka-dla-kota-expresowy-bazarek-dla-pankracego-do-20062015-do-2000/page-3

 

Zysk miałbyć na papu ale dzięki Pani Annie G.-R kasiorke możemy przeznaczyć na zapas helicidu i forthyronu bo bez tego Pankrac na razie ani rusz:(

Link to comment
Share on other sites

Z nowych wieści:)

Jak juz pisałam kilka postów wyżej Misiu obecnie w awaryjnym BDT, na dniach pojedzie do jagusi:):):)

 

A 13/06 był z kolei szczęśliwy dla Figi - pojechała do BDT do pani MArty:) Pani MArta jakeis 2 lata temu miala od nas suczke starowine która już niestety za TM:( ale dzięki temu Figunia mogła wyjść ze schronu:)

JEst uż po badaniach podstawowych, na razie czekamy na wyniki cytologii, guzy nie wyglądają za dobrze, w płucach jednak są przerzuty - jeszcze rtg będziemy konsultować u innego weta ale operacja tak na 99% wykluczona, pozostaje tylko przedłużyć Figuni życie.

 

Wczoraj byłyśmy u niej w odwiedzinach - odmłodniała co najmniej o 5 lat:) Biegała za piłką, walczyła o szarpaka - wesoła krzepka sunia:)

 

Ale też są złe wieści - w weekend posypała nam się inna babcia, nie ma jej tu jeszcze na wątku. PRzyszła niedawno, wyglądala na krzepką i nagle z dnia na dzien osłaienie, krwawe biegunki, wymioty. Szira zdecydowała się ją wziąć awaryjnie do siebie, taki bardzo awaryjny DT, Hortensja już po wstępnym badaniach - wątroba pożal się boże, jakieś cysty w nerkach, guzy na listwie. Do tego podejrzenie chorej tarczycy i/lub cushing - czekamy na wyniki badan. Na wstępie u weta poszło prawie 400zł, niestety szira będzie musiała zapłacic z własnej kieszeni a to niestety nie mało dlatego też w jej imieniu prosze o pomoc w opłaceniu tych fv.Do tego Hortensja dostała trochę leków i koniecznie ma być na hepaticu.

Może coś więcej później szira opisze:)

 

A o to Hortensja:)

 

[URL=http://s913.photobucket.com/user/dkm_wally/media/bazar%20romek/dodatkowe/11181254_852246018200042_1438222023526901014_n_zpshksjc1tz.jpg.html]11181254_852246018200042_143822202352690[/URL]

Link to comment
Share on other sites

U Hortensji widać poprawę, wczoraj i dzisiaj już nie było biegunki tylko normalna twarda kupa. I nawet dalej sobie podreptała na spacerze, jest żwawa jak wcześniej. Poza tym jest chętna na głaski i dużo śpi, a nawet troszkę chrapie:) Szukamy DT! U mnie nie ma dobrych warunków na 3 suczydło, szczególnie, że warknięcia już były, więc Hortensja przebywa oddzielnie. A ona też chce być cały czas w towarzystwie, nawet jak pochrapuje. Szukamy takiego domu jak ma Figa, bo to ten sam typ: dużo śpi, jest cicha, uwielbia pieszczoty, no taka sunia starszej pani:)

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze dobre wieści z wizyty u Jaguski:) Dzisiaj miałyśmy przyjemność odwiedzić całą ludzko-psio-kocią rodzinkę i jest to taki wspaniały domek, w którym chciałybyśmy widzieć naszego Misia i nie tylko.

W związku z tym jutro Misio przyjeżdża do mnie w odwiedziny, albo raczej na test "na kota"

Przed wyjazdem chcemy się jeszcze skonsultować z kardiologiem, czy można wyczyścić Misiowi ząbki,

I jeżeli to się uda to Misio przeprowadza się w piękne okolice do super rodzinki na wieś :) Dziękujemy Jaguska:)

 

I jeszcze nowe wieści od Hortensji!
Babinka przebadana od stóp do głów. Wątroba szwankuje, do tego tarczyca. Na razie Hortusia miała zrobione: USG, morfologię, biochemię, badanie krwi po kątem tarczycy, badanie moczu. dostała antybiotyki, kroplówkę w poniedziałek. Teraz będzie jadła karmę dla wątrobowców Gastro Intestinal, oraz leki: Forthyron, Hepadol, Ciplin. Za 2 tygodnie kontrolne badanie moczu, a za miesiąc wątróbki.
Na razie skutek jest taki, że nie jest już osowiała, nie ma biegunki, w kupie nie ma krwi, chętnie wychodzi na spacer.
Badania i leczenie Hortensji niestety trochę kosztowały - łącznie 376,00 PLN. Ale efekt jest widoczny i zdaniem weterynarzy idzie ku dobremu:)

faktura:

https://picasaweb.google.com/101684680667647179346/20Czerwca2015#6162490972480054098
Pomóżcie wyleczyć Hortensję i poratujcie ją grosikiem:
Stowarzyszenie Help Animals
ul. Sienkiewicza 10A
55-320 Malczyce
Bank Spółdzielczy Środa Śląska
85 9589 0003 0007 2023 2000 0010
koniecznie z dopiskiem "na leczenie i utrzymanie Hortensji"

 

Poza tym PILNIE szukamy DS lub DT dla Hortensji, u mnie jest bardzo awaryjnie niestety:( Może być dom z kotem lub innym spokojnym psem.

Link to comment
Share on other sites

to jeden jedyny wątek jaki udało mi się odnaleźć, bo mam w pamięci tytuł wątku:( w subskrypcjach pusto;

 

Sunia2000, bo nie miałam przez tydzień netu (byłam na wakacjach bez dostępu:( i słabym zasięgiem tel. ) rozumiem, po postach powyżej, że udało Ci się z Panią Anią skontaktować?

Link to comment
Share on other sites

to jeden jedyny wątek jaki udało mi się odnaleźć, bo mam w pamięci tytuł wątku:( w subskrypcjach pusto;

 

 

 

A dla tych, którzy potracili wszystkie subskrypcje jest rozwiązanie  :)

 

Należy wejśc po zalogowaniu w ZOBACZ NOWĄ ZAWARTOŚC.

Potem z boku, po lewej stronie należy wybrac funkcję TEMATY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYŁEŚ.

I zaznaczyc okres, z jakiego ma byc ta zawartosc. Np. rok.

To będzie odpowiednik MOJEJ ZAWARTOŚCI, która po awarii jest pusta.

Potem już wchodzic sobie po zalogowaniu z ZOBACZ NOWĄ ZAWARTOŚC.

(Jeśli wyłączy się funkcję TEMATÓW, W KTÓRYCH..., to znowu Nowa zawartośc stanie się zbiorem wszystkich postów ze wszystkich watków).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

to jeden jedyny wątek jaki udało mi się odnaleźć, bo mam w pamięci tytuł wątku:( w subskrypcjach pusto;

 

Sunia2000, bo nie miałam przez tydzień netu (byłam na wakacjach bez dostępu:( i słabym zasięgiem tel. ) rozumiem, po postach powyżej, że udało Ci się z Panią Anią skontaktować?

Tak, dokładnie szirze udało się dodzwonić :) Pani Ania przesłała 310zł - zaraz wkleje rachunek za zakup karmy. Karme po równo otrzymali Pankracy, Stefan i Kajtek - dziś było rozdzielanie:) Smacznego dziadki:)

 

[URL=http://s913.photobucket.com/user/dkm_wally/media/Bartus/faktura0001_zpsbnrqvdac.jpg.html]faktura0001_zpsbnrqvdac.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio dziadków znów przybyło, takich w wieku 12-14 lat, w najgorszym stanie jest teraz Misiu, w schronisku od kilku mc, 12letni, po zmarłym właścicielu. Na początku był bardzo przerażony schroniskiem, po kilku tygodniach zrobił się z niego chojrak szczekający przy kratach, obecnie kawałek ciałka ledwo co łażący. Ktoregoś dnia wypatrzyła go p.Bożena z izolatki, jak na boksach lezy bez ruchu, od razu został zabrany do izolatki, okazało się, że jego serducho ledwo co bije, małe serducho które w ostatnim czasie straciło wszystko co kochało poprostu już nie wytrzymało. Misiu wprawdzie jest w stanie jeszcze sam wyjść na spacer ale po kilku metrach kładzie się bo na więcej go nie stać. Jest malutki, lekki, potrzebuje jakiegoś spokojnego miejsca na ostatnie, podejrzewam, że tygodnie życia:(

 

20150523_122104_zpsnohu3x6a.jpg

 

Misiu4_zps7vhwxpic.jpg

 

Misiu3_zpsshmeyu48.jpg

 

Diagnoza kardiologiczna i leki wyniosły do tej pory ok 200zł.Dzięki paniom z FB które wpąłcił 150zł i 70zł udało się to pokryć

23/06 Misiu miał atak neurologiczny - cały dzień w klinice i kolejne 300zł na minusie:( Okazało sie że Misiu miał bardzo niski pozion gluzozy i potasu, jest też podejrzenie nowotwora trzustki:(

Misiu nie ma żadnego wsparcia ale za to ma spory dług w klinice. Szczególowy rachunek na FB:https://www.facebook...&type=1

 

Fundacja 2+4 udostępniłam nam konto do wpłat dla tych którzy chcieli by wspomóc Misia:

Fundacja Dwa plus Cztery
35 1940 1076 3137 8042 0000 0000
numer w formacie IBAN z przodu PL
Kod SWIFT/BIC AGRIPLPR
Credit Agricole Bank Polska
Z dopiskiem „Datek na cele statutowe fundacji - dla MISIA”

 

Szczerze napisze, że już nie wyrabiamy z naszymi DT:(

Kajtuś i Stefan są u znajomych wolontariuszek które jakoś dają radę, pewnie im ciężko ale nic nie mówią. Ostatnio dziadeczki dostały karme więc na chwilę mają zapewniony byt:)

Figę na chwilę obecną sponsoruje p.MArta ale jakby doszło do operacji czy leczenia chemioterapią to będzie nas prosić o pomoc:(

Pankracy - nie ma sponsora, karmę ostatnio dostał ale na dniach czekają nas kontrolne badania poziomu hormonu tarczycy, kontrola morfologii i biochemii no i leki na tarczyce i helicid który zjada jak cukierki

Wyżej wyminony Misiu który nie ma nic prócz długu a jeszcze nie wiemy ile leczenia nas czeka

Hortensja - nie ma nic, jedyna wpłata na 50zł a dług na ponad 400zł - zaraz w kolejnym poście wrzuce fv, no i Hortensja przebywa u sziry awaryjnie gdzie niekoniecznie są to dla niej dobre warunki. Hortensja to pani z charakterem i dochodzi do zgrzytów z sziry psami:(

Link to comment
Share on other sites

Uzbierałam ponad 200zł z bazarku i potrzebuję konto do kikou, żeby jej przesłać pieniądze na staruszki

z jednego bazarku (wspólnego na wszystkie staruszki ) mam 227zł: podzielę tak: 107zł dla kikou, a resztę (120zł) na pozostałe staruszki.

 

Komu mam przesłać pieniądze: Suni2000?

 

z drugiego (tylko na staruszki u kikou) będzie 53zł (czyli razem 160zł)

Link to comment
Share on other sites

Jest tyle potrzeb, cały czas myślę o tym co kiedyś powiedziała Poker jak była u nas w sklepie... Może by tak zrobić zbiórkę do puszeczki??...  myślę ,że te właśnie staruszeczki potrzebują najwięcej!, jestem zdecydowana spróbować!! nie mam pojęcia ,jeśli chodzi o przepisy ... jakieś prawno-skarbowe?... ale może spróbować?może coś dobrzy ludzie będą wrzucać? przecież każdy grosik się liczy, w tym morzu potrzeb! ... czy mogę liczyć... na jakiś plakacik reklamowy ( coś o potrzebach chorych, głodnych psów w schronisku ,taki połowa A4?) żeby ludzie widzieli ,że nie zbieram, sobie !...

Link to comment
Share on other sites

z jednego bazarku (wspólnego na wszystkie staruszki ) mam 227zł: podzielę tak: 107zł dla kikou, a resztę (120zł) na pozostałe staruszki.

 

Komu mam przesłać pieniądze: Suni2000?

 

z drugiego (tylko na staruszki u kikou) będzie 53zł (czyli razem 160zł)

Elu 3 dziadki ostatnio dostały karmę, więc moze te 120zł przeznaczyc dla Misia lub Hortensji? jeden wisi w klinice ponad 300zł, druga prawie 400zł, oba staruszki mają konta fundacyjne więc nie było by nieporozumien finansowych:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...