Jump to content
Dogomania

Diana wychudzone nieszczęście z lasu w BDT


Moli@

Recommended Posts

19 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Ale jak się konkretnie robi takie smaczki? :D Suszy? :)) Jak długo trwa ten proces?

W piekarniku na patyczkach (do szaszłyków) pokrojone w plastry (wzdłuż włókien) serce wołowe. Z podrobów to chyba tylko serca - wołowe, wieprzowe, drobiowe nadają się do suszenia.  Z mięs, chyba wszystkie..., tylko ta cena ,)

Suszyłam od razu przełyki wołowe - oczyszczone z tłuszczu. Pokrojone na cienkie kółka - takie chciałam mieć, ale można całe.

Piekarnik bez termoobiegu w temperaturze około 180 stopni.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, rozi napisał:

Ile czasu? Żeby tak się dobrze ususzyły i można przechowywać (ile czasu?  :)

Suszenie około 3 godzin. Ostudzone następnego dnia około 1 godziny jeszcze raz do piekarnika. Ja tak robiłam.

Ile czasu przechowywać nie wiem ,) zostawię na próbę ,)

Przechowuję w szczelnie zamkniętych metalowych puszkach lub plastikowych . Ciasteczka wątrobowe, dobrze wysuszone, kilka miesięcy - wypróbowałam ,)

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Moli@ napisał:

Suszenie około 3 godzin. Ile czasu przechowywać nie wiem ,) zostawię na próbę ,)

Ja przechowuję w szczelnie zamkniętych metalowych puszkach lub plastikowych . Ciasteczka wątrobowe, dobrze wysuszone, kilka miesięcy - wypróbowałam ,)

A co to znaczy "dobrze wysuszone"  :D  Te ciasteczka.

Link to comment
Share on other sites

Migracje szpaków

Szpaki są ptakami migrującymi na zimę do południowych i zachodnich rejonów Europy, co warte uwagi coraz częściej obserwuje się osobniki zostające cały rok w Polsce. Dotyczy to zwłaszcza ptaków zamieszkujących obszary miejskie, na których łatwiej przetrwać zimowe mrozy za sprawą większego dostępu do pożywienia oraz wyższych temperatur. Co ciekawe, nasz kraj jest również zimowiskiem dla szpaków zamieszkujących północną Europę, dla których to my jesteśmy celem zimowych migracji. Szpaki na zimowiska odlatują zazwyczaj w listopadzie, a wracają do Polski już pod koniec lutego, oraz w marcu.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, rozi napisał:

Migracje szpaków

Szpaki są ptakami migrującymi na zimę do południowych i zachodnich rejonów Europy, co warte uwagi coraz częściej obserwuje się osobniki zostające cały rok w Polsce. Dotyczy to zwłaszcza ptaków zamieszkujących obszary miejskie, na których łatwiej przetrwać zimowe mrozy za sprawą większego dostępu do pożywienia oraz wyższych temperatur. Co ciekawe, nasz kraj jest również zimowiskiem dla szpaków zamieszkujących północną Europę, dla których to my jesteśmy celem zimowych migracji. Szpaki na zimowiska odlatują zazwyczaj w listopadzie, a wracają do Polski już pod koniec lutego, oraz w marcu.

"Nasze szpaki" przylatywały pod koniec marca początek kwietnia ..., nie można ich zgapić, pięknie witają się rwąc ziapy ,)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, rozi napisał:

Pokażesz pulpeciki, prawda?

Kuli ostatnio robiłam cielęce, ze trzy zjadła, resztę musiałam zamrozić, też by na wieprzowinie jechała najchętniej.

Coś zrobiłam ,) aż wstyd pokazać :(

za dużo ryżu ugotowało się..., trudno, tym razem ryż z mięsem ,)

 

100_2612.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...