Jump to content
Dogomania

My shooting star czyli Yasmina Guapass- Urodzinowy film


Axusia

Recommended Posts

Mój Skarb ! :loveu::loveu:
Faith a Posse ad Esse
[IMG]http://img80.imageshack.us/img80/9489/faith4fi5.jpg[/IMG]

[IMG]http://img225.imageshack.us/img225/4234/faith1xs8.jpg[/IMG]

Czy możecie mi powiedzieć co z tymi jej jasnymi 'portkami' ? czy to tylko puszek szczeniecy czy to kolor siersci ?
I prosze mi jeszcze powiedziec czy jej pyszczek bedzie bardzo jasny??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fachowym okiem Faith nie ocenię, bo żaden ze mnie fachowiec :lol:
Mogę tylko napisać, że jest... słoooodka! Rozbrajają mnie takie nieporadne maleństwa (ale tylko psie, ludzkie jakoś nie :diabloti:;)), te łapecki grubaśnie, te uszka, nosek, to "poważne" spojrzenie, do schrupania :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelsDream'][B]Axusia[/B] o jak ja dobrze rozumiem taką radość z czekania i wgapainie się w foty i zastanawianie się, co też wyrośnie z malucha.[/quote]

Ja już tyyle czekam, ze teraz to juz nie wierze w to, ze ja bede miała.
No dodatek ten kolorek :-( Nie wiem czy to jej minie, oby. Jesli nie obawiam sie, ze bede musiała z niej zrezygnowac a tego robic nie chce bo czekam na nią od LIPCA ! ehh.

Nadal czekam na opinie fachowców.

Link to comment
Share on other sites

Axusiu, ale... w czym przeszkadza kolor, nawet niezbyt wzorcowy? Przecież zawsze podkreslałaś, że psa chcesz "do sportu". A kolor tu chyba nie ma żadnego znaczenia?

No i czemu pytasz o opinię na forum, a nie porozmawiasz z hodowcą? Przecież hodowca najlepiej powienien umieć odpowiedzieć na twoje pytania dotyczące szczeniaka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Ja już tyyle czekam, ze teraz to juz nie wierze w to, ze ja bede miała.
No dodatek ten kolorek :-( Nie wiem czy to jej minie, oby. Jesli nie obawiam sie, ze bede musiała z niej zrezygnowac a tego robic nie chce bo czekam na nią od LIPCA ! ehh.

Nadal czekam na opinie fachowców.[/QUOTE]

A tak bardzo ci zależy na kolorze? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Pies do sportu - jak najbardziej.
Ale też na wystawy - z jasnym psem co ja tam bede szukac ? chyba szczescia ale napewno nie dlatego, ze moj pies zajmie dobrą lokate.
Chciałabym robic IPO i zrobic hodowlanke.
Po za tym w moim ' guscie' są ciemne pieski. Dlaczego miałabym zmieniac swoje upodobania i brac psa ktory mi sie nie bedzie podobał ?
Hodowca odpowiedział na wszystkie moje pytania ale sam nie wie co z niej wyrosnie bo nigdy nie spotkał się z takim szczeniakiem.
Dlatego pytam na forum, moze ktos sie z tym spotkał.

Owszem napisałam na Owczarku.pl ze jesli sunia w wieku 6 mies nie bedzie 'odpowiednia' to ją sprzedam.
Tak działa hodowla. I kupując psa do sportu i hodowli pies powinien byc najlepszy. Ale to tylko gdybanie, nie zakładam, ze ja sprzedam z gory.
Jak narazie taka opcja nie wchodzi w gre wiec nie chce o tym gadac.

Link to comment
Share on other sites

Axusiu, skoro tak profesjonalnie do tego podchodzisz, to chyba bezpieczniej będzie kupic psa już dorosłego, albo podrostka? Nie rozważałaś tej opcji? Bo biorąc kilkutygodniowego malucha nigdy nie będziesz mieć pewności, czy spełni pokładane w nim oczekiwania, zawsze może wyskoczyć coś niespodziewanego, nawet przy najlepiej zapowiadającym się szczonku. I co, tak w kółko będziesz sprzedawać i brać nowego? ;)
A na początek, skoro chcesz zająć się hodowlą, może spróbuj po prostu jako czyjś podhodowca? Można w ten sposób zdobyć ogromną wiedzę i dobrze się przygotować do prowadzenia hodowli smodzielnie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Owszem napisałam na Owczarku.pl ze jesli sunia w wieku 6 mies nie bedzie 'odpowiednia' to ją sprzedam.
Tak działa hodowla. I kupując psa do sportu i hodowli pies powinien byc najlepszy. Ale to tylko gdybanie, nie zakładam, ze ja sprzedam z gory.
Jak narazie taka opcja nie wchodzi w gre wiec nie chce o tym gadac.
[/QUOTE]

Trochę dziwnie to wygląda względem tego, co masz w podpisie, wiesz? A jak nie wyrośnie jej ząb albo się okaże, że ma jakąś inną wadę to co wtedy? Smuci mnie takie podejście i mam nadzieję, że jednak nie tylko tak działa hodowla. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Axusiu, skoro tak profesjonalnie do tego podchodzisz, to chyba bezpieczniej będzie kupic psa już dorosłego, albo podrostka? Nie rozważałaś tej opcji? Bo biorąc kilkutygodniowego malucha nigdy nie będziesz mieć pewności, czy spełni pokładane w nim oczekiwania, zawsze może wyskoczyć coś niespodziewanego, nawet przy najlepiej zapowiadającym się szczonku. I co, tak w kółko będziesz sprzedawać i brać nowego? ;)
A na początek, skoro chcesz zająć się hodowlą, może spróbuj po prostu jako czyjś podhodowca? Można w ten sposób zdobyć ogromną wiedzę i dobrze się przygotować do prowadzenia hodowli smodzielnie.[/quote]

No własnie o tym myślałam ale nie chce tracic tych 4 miesiecy pracy z maluchem. Socjalizowania go itp.
W hodowle wchodzi cała rodzinka nie tylko ja.
Wiedze moge zdobywac u zaprzyjaznionego hodowcy, czesto wpadam do znajomych wetów 'podglądac' ich prace i mysle, ze sobie poradzimy.
Jednak do czasu szczeniat mam jeszcze z 2 lata.
Najpierw wyszkolenie a pozniej dzieciaki ewentulanie.
Wiem, ze zawsze moze cos wyskoczyc, wiem.
Po za tym nie chce hodowac marnego psa.
Hodowla to powoływanie do życia psów teoretycznie lepszych niz ich rodzice. Nie chce działac w drugą stronę.

To teraz prosze wszystkich o zbiorowe modlitwy aby Faith wywaliła z siebie ten jasny puszek a pod spodem niech jej wyrosnie piękna czarna szczenieca siersć !!
Ojj i nie ch bardzo nie zjasnieje w przyszłosci !!
Kochani Cuda sie zdarzają no nie ? :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelsDream']Trochę dziwnie to wygląda względem tego, co masz w podpisie, wiesz? A jak nie wyrośnie jej ząb albo się okaże, że ma jakąś inną wadę to co wtedy? Smuci mnie takie podejście i mam nadzieję, że jednak nie tylko tak działa hodowla. :([/quote]

Moj podpis nie tyczy sie tego.
W moim podpisie chodzi o to aby szkolic ONki a nie tylko biegac z nimi na wystawy.
Chodzi tu głownie o suki. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']No własnie o tym myślałam ale nie chce tracic tych 4 miesiecy pracy z maluchem. Socjalizowania go itp.[/quote]
Oj, chyba musisz się zdecydować, co tak naprawdę jest ważniejsze - emocje, czy chłodne, profesjonalne podejście ;)
W przypadku kupna podrośniętego psa stracisz tylko kilka miesięcy. Jak kupisz małego szczonka, a on nie spełni oczekiwań i go sprzedasz, to... stracisz całe następne wspólne lata ;)
Pewna jesteś, że po odchuchaniu malca, po wspólnej pracy, po starannej socjalizacji, co tu gadać, po pokochaniu go... będziesz umiała go tak po prostu sprzedać? Bo np. zgryz nie taki, maść zła? ;)
Dlatego może lepiej byłoby jednak zacząć hodowlę od współpracy z kimś już profesjonalnym. A równolegle uczyć się obsługi szczeniaka, wprowadzania słodziaka w dorosłe życie, szkolenia go? Ot, taki kompromis między sercem, a rozumem... :cool3:;)
Przemyśl to sobie dokładnie. Niechcę gasić twojego zapału, ale musisz wziąć pod uwagę, że nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli.

A kciuki oczywicie trzymam! :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Oj, chyba musisz się zdecydować, co tak naprawdę jest ważniejsze - emocje, czy chłodne, profesjonalne podejście ;)
W przypadku kupna podrośniętego psa stracisz tylko kilka miesięcy. Jak kupisz małego szczonka, a on nie spełni oczekiwań i go sprzedasz, to... stracisz całe następne wspólne lata ;)
Pewna jesteś, że po odchuchaniu malca, po wspólnej pracy, po starannej socjalizacji, co tu gadać, po pokochaniu go... będziesz umiała go tak po prostu sprzedać? Bo np. zgryz nie taki, maść zła? ;)
Dlatego może lepiej byłoby jednak zacząć hodowlę od współpracy z kimś już profesjonalnym. A równolegle uczyć się obsługi szczeniaka, wprowadzania słodziaka w dorosłe życie, szkolenia go? Ot, taki kompromis między sercem, a rozumem... :cool3:;)
Przemyśl to sobie dokładnie. Niechcę gasić twojego zapału, ale musisz wziąć pod uwagę, że nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli.

A kciuki oczywicie trzymam! :kciuki:[/quote]

Decyzja na dzien dzisiejszy jest taka, ze biore małą.
Oczywiscie ciezko byłoby mi ją sprzedac.
Jednak jesli trafiła by w zaufane rece a mam taka osobe na dodatek mieszkającą kilka bloków dalej to nie byłoby tak ciezko.
No chyba, ze jesli sie nie sprawdzi w hodowli bo bedzie cos nie tak to mogłabym ją sprzedac osobie ktora chetnie albo by z nia pracowała albo zgodziłaby sie na moją prace z nią.
No ale to takie gdybanie tylko.
Na dzien dzisiejszy Faith jest 'moja' i czekam jeszcze 2 tygodnie i zobaczymy jak bedzie z tym jej kolorkiem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja dodam od siebie ( i przepraszam że w waszym temacie i ze sie wtracam)

Ale jak pisałas takie ''słodzenie'' ze pies głównie do sportu, ze ipo itd...a jak sie okazało ze cos z kolorkiem nie tak to juz go nie chcesz, jak masz zamiar ja sprzedac to moze w ogole jej nie bierz...gratuluje podejscia...

Moze robi sie tak bo to hodowla ale zapewne robi tak hodowla z doswiadczeniem posiadajaca po 20 osobnikow itd, a nie raczej przyszła pocztakujaca domowa...

Powiem krótko:
Gdybym była hodowcą tego szczena i gdybym przeczytała że jeszcze nie majac odemnie szczeniaka, a wczesniej tak ci zależało i pisałas że głównie sport a nie exterier , a teraz piszesz ze jak po 6 miesiacach wyjdzie jakas wada to chcesz ja sprzedac, a podkreslam ze szczeniacia jeszcze nie masz...To bym ci go nie sprzedała z takim podejciem nigdy....

Jak chcesz exteriera pewnego itd to kup dorosła suke z uprawnieniami albo współwłasnosc czy prawa hodowlane i tyle...

Przepraszam że sie wtracam zupełnie nie w moja rase, pozdrawiam, i hej ayshe ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kate8828']Ja dodam od siebie ( i przepraszam że w waszym temacie i ze sie wtracam)

Ale jak pisałas takie ''słodzenie'' ze pies głównie do sportu, ze ipo itd...a jak sie okazało ze cos z kolorkiem nie tak to juz go nie chcesz, jak masz zamiar ja sprzedac to moze w ogole jej nie bierz...gratuluje podejscia...

Moze robi sie tak bo to hodowla ale zapewne robi tak hodowla z doswiadczeniem posiadajaca po 20 osobnikow itd, a nie raczej przyszła pocztakujaca domowa...

Powiem krótko:
Gdybym była hodowcą tego szczena i gdybym przeczytała że jeszcze nie majac odemnie szczeniaka, a wczesniej tak ci zależało i pisałas że głównie sport a nie exterier , a teraz piszesz ze jak po 6 miesiacach wyjdzie jakas wada to chcesz ja sprzedac, a podkreslam ze szczeniacia jeszcze nie masz...To bym ci go nie sprzedała z takim podejciem nigdy....

Jak chcesz exteriera pewnego itd to kup dorosła suke z uprawnieniami albo współwłasnosc czy prawa hodowlane i tyle...

Przepraszam że sie wtracam zupełnie nie w moja rase, pozdrawiam, i hej ayshe ;)[/quote]

Własnie nie Twoja rasa to się nie wtrącaj.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

axusia-spokojnie.kate jest hodowca moze nie psow akurat ale nawysokim poziomie.do tego o nieskazitelnej etyce hodowlanej-szkoda ze nie ma takich wiecej wsrod nas,psiarzy.
do tego akurat sie zgadzam z nia-po prostu najlepiej jesli chcesz zaczac hodowle kupic suke hodowlana.al;bo wziasc nawarunki.czy wspolwlasnosc.chyba ze zniesiesz szukanie tej jednej i oddawanie kolejnych szczeniat.jesli chceszzaczac od wysokiego pulapu lepiej brac suke pewna.a tak a to zab nei wyrosnie,a to moze to ipo to bedize takie iwesz...nie tegie....albo wystawowo nei taka,albo dysplazja...;)

Link to comment
Share on other sites

Axusiu ok! Chciałam pomoc, ale skoro masz do tego takie podejscie to powodzenia w hodowli !!!

Jeszcze dodam jedno
Nie chcesz słuchac mnie to posłuchaj PRAWDZIWEGO hodowcy z doświadczeniem (wieloletnim) i Profesjonalizmem i w ogole tak ogromna wiedzą jaką jest Ayshe! ;)

Ayshe a wbijałas na nasze ''mysie'' piekiełko :evil_lol: tez jest goraco :cool3:- o rankingi
A i dziekuję za opinie o mnie, ale bez przesady, ja się po prostu staram wby wszystko było wporządku a moi podopieczni trafili do wspaniałych domow- jak do Ciebie i Kasi :)

Link to comment
Share on other sites

wbijalam sie.cichociemnie bo co ja bede.....:diabloti:szkoda zdrowia...ale juz odpowiednik pkpru tez sie wam zanosi....:cool3::evil_lol:.majty opadaja.:evil_lol:
kate i axusia...dziewczyny...pies jak pies...przyzwyczaji sie donowego opiekuna...tyleze czasem bywa i tak ze jak sie ma wysokieywmagania to mozeisie okazac ze trzebakupic i 10 szczeniat.....;)
w duzych hodowlach rotacja jest naprawde spora.juz nie mowie o psach do sportu.axusia-ja bym po prostu sienie zdecydowala na oddanie psa.no ale to juz kwestia priorytetow.po prostu nikt mi nie zagwarantuje ze kolejne szczenie bedzie ok.jesli chcialabym hodowac zdecydowalabym sie na suke hodowlana.nie na ruletke w postaci szczeniaka.
axusiu-radze ci ze szczerego serca.a zrobiz i tak jak chcesz.pomijajac sunie bo ona i tak przyzwyczaisie do ewent.zmiany domu i spoko bedize to ile nadzieji ile entuzjazmu z twojej strony zostanie na zawsze straconych...a jesli nastepa sunia tez bedzie nie super?cos sie wydarzy?oby nie..szkoda troche tego zapalu agenetyka to wredna pani;).
ps.kate-dla mnie jest ogromna frajda posiadanie tak wspanialych zwierzat jak z twojej hodowli.czy od hani czy od natalii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...