Jump to content
Dogomania

Krabunio odszedl za Teczowy Mostek Domku Domeczku Krabusiowy-Dziekujemy sercem Klaniamy za Zycie Nowe! od 17 marca w wysnionym domku!3 lata w hoteliczku u papryczkow! Dziekuje wam Dogomaniacy za lata cale z Krabuniem! Sciskajmy ile sil za wszytko!


Recommended Posts

Nam też trudno tu cokolwiek napisać w sprawie Krabiszona i jego łapki... Trudno na ten moment przewidzieć jakie rozwiązanie będzie lepsze dla Kraba, ja bym proponowała jednak najpierw skonsultować Kraba z jakimś specjalistą wetem w tej dziedzinie zanim Ewuniu podejmiesz decyzję

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Patrycjo serce 0heart.gif

dziekuje pieknie dziekuje stokroc za wszystko 

halszkuniu dziekuje  sercem dziekuje za cudne ogloszonka 0heart.gif

sciskamy ile sil ile sil 

aby domus sie objawil 

dziekuje 

Patrycju ciesze ogromnie ze Krabunio bedzie konsutowany ,ze wszystko ustalicie zalatwicie 

i zawieziecie nunia na miejsce 

za wszystko dziekuje sercem calem

bedziemy pisac 

kazdenkie wiesci 

jak tylko wizyta bedzie umowiona

dziekuje dziekuje dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Będę jutro w lecznicy i zapytam naszego Doktora, który co prawda ortopedą nie jest, ale jest świetnym chirurgiem. Wiem od czego zacznie: "nie widząc pacjenta...". No właśnie. Ale zapytam i poproszę o sugestie. Na szczęście do Łodzi z hotelu nie trzeba przemierzyć pół Polski...

 

Florentyno, mogłabyś mi przesłać na maila kilka fotek Kraba, na których widać tę jego łapkę? Nie umiem ściągnąć z wątku :(

Link to comment
Share on other sites

Chłopaki są w drodze powrotnej. Krab ma super sprawną łapę, przyzwyczaił się do funkcjonowania na 4 łapach, łopatka od łapki zdeformowanej jest ładnie umięśniona i poradziła by sobie z protezą super. Nie ma podstaw do amputacji łapy, z protezą Krab ma szansę normalnie funkcjonować. Co ważne - proteza powinna być elastyczna ("nie sztywna kuternoga") by mieśnie łopatki mogły pracowac tak jak do tej pory, bo Krabiszon sobie radzi rewelacyjnie. Póki co Krab ma założoną prowizoryczną ortezę - przedłużającą łapkę (na próbę, akurat dr miał ją u siebie w gabinecie) i od razu po założeniu Krabiszon zaczął ładnie przenosić ciężar na ortezę - a o to chodzi. Przy amputacji zmienilaby się jego postawa ciała, pies musiałby się uczyć chodzic zupełnie w inny sposób (chodzi o ciężar ciała) i zaraz siadłaby mu druga łapa - byłaby wówczas mocno obciążona. Oczywiście po założeniu protezy potrzebna będzie rehabilitacja - nauka chodzenia Krabcia i tutaj wówczas rola Pawła. Jak wrócą umieścimy opis konsultacji, pewnie Paweł coś dopisze jeszcze co mi umknęło, i wstawimy skan fv. Wuzyta miała kosztować 80,00 zł a z racji tego, że Krab powołał się na fundację Pomocy Zwierzętom Roka - stąd fv na fundację ROKA) (założoną przez nasze wolontariuszki ze skierniewickiego schroniska, a Fundacja leczy tam psiaki swoje) to dostalismy rabat - wizyta kosztowała 36,00 zł:) Klinika gdzie konsultowalismy Kraba - wetemdyka 24 w Konstancinie Jeziorna, dr Kalinowski chirurg ortopeda, neurochirurg. (klinika z polecenia). Wszystko bylo uzgadniane z Ewą - ona ma tu decydujacy glos w sprawie psa.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Fundacja ROKA może wziąć pod swoje skrzydła Kraba i udostępnić konto fundacji na wpłaty dla niego - myślę, że konto fundacyjne przyda się na zbieranie pieniążków na protezę tym bardziej że Florentyna wspomoże fb zbiórkę. Może dla fundacyjnego psa dostaniemy zniżkę?:) Oczywiście Ewo potrzeba Twojej zgody i decyzji. Niżej link fundacji: https://www.facebook.com/Fundacja-Pomocy-Zwierz%C4%99tom-ROKA-1027796147260684/

Link to comment
Share on other sites

Dziewczynki, piszę w imieniu Ewy, która walczy o życie swojej psinki, siedzi u weta na kroplówce i dlatego nie udziela się teraz na dogo.

Rozmawiałyśmy przed chwilą przez telefon i prosiła mnie o przekazanie wiadomości od niej.

Ewcia oczywiście zgadza się na protezę, bo jeśli Krabisiowi poprawi to komfort życia, to chyba oczywiste.

Zgadza się również na zbieranie na protezę przez FB na konto fundacji.

Ponieważ Krabiś ma mało deklaracji, a od stycznia będzie jeszcze mniej, to na dogomanii dalej

będą robione bazarki, aby uzbierać na hotelik i inne potrzeby Krabisia,

Link to comment
Share on other sites

Dziekujemy dziekujemy dziekujemy z moja skarbenka  0heart.gifza kciuki serduszkiem pisane0heart.gif

 

dziekuje za wizytke z Krabuniem 

zgadzam oczywiscie i ciesze 

ciesze bardzo

niechaj ta fundacja ROKA num tel  691 129 389

  zbiera na fb 

dla Krabunia na orteze

 za wizyte konsultacje i za droge 

pieniazki gonzikowe wplacilam 

serdecznie dziekuje za wszystko 

 

Link to comment
Share on other sites

Deklaracja od kochanej yucca  10 zl stalej 

przyleciala za listopad

dziekuje pieknie 0heart.gif

Krabuniu jak tam co tam serduszko ?1138jezyk16.gif

bedziemy robic kolejny kramik dla Krabunia  z ciocia myszka 

deklaracji malo bardzo malunko 

a od stycznia bedzie polowe mniej wiec tylko kilkadziesta zl 

bedzie stalych 

 

 papryko czekam na num tel kt mialas slac 

tej babeczki z fundacji

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...