Jump to content
Dogomania

Goldki & Labki offowo :) ich właściciele też mile widzi


Thaned

Recommended Posts

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

my wrocilismy od weta :smile: Super wet,jestem teraz w 100% pewna ze dobrze wybralismy weta...to jest klinika ktora jest otwarta ciagle,maja nocne dyzury,a weterynarez jest ortopeda chirurgiem i ma wlasnego laba :smile:
weszlismy...przywital Yoghiego.Wszystko sprawdzil..uszka..powiedzial ze piekne =)
potem wyszedl i powiedzial poczekajcie...
wrocil ze swoim biszkoptowym doroslym labem ktory sobie w najlepsze spal w klimatyzowanym pomieszczeniu obok!
no ladnie! lepiej chyba nie moglismy trafic! weterynarz ktory ma laba! :-D
sprawdzil mu zgryz,piekny prawidlowy,wypytal o pochodzenie...
sprawdzil powyginal do tylu lapy zeby sprawdzic czy cos strzela i wszystko ok...lapki mocno sie zbito trzymaja :smile:
jesli chodzi o jaderko to te jedno nadal jest u gory i powiedzial ze on terapii hormonalnych zeby sciagnac jaderko w dol nie stosuje bo stosowal kiedys ale w zadnym przypadku jaderko nie zeszlo wiec przestal stosowac hormony.Mowil tez o ich niepozadanym wplywie dla zdrowia (nadpobudliwosc itp)
kazal czekac...ile? jak do roku nie zejdzie to jaderko sie usuwa zeby nie zachodzily na nim zadne zmiany ktore moglyby wlpynac na zdrowie..
wiec czekamy...mozna masowac i czekac.powinno zejsc.
pytal o karme...powiedzialam ze z Gilpy zmienimy na Hill'sa...wet znowu wyszedl.
Wrocil z 5 paczkami w kartonach startery Hill'sa--
myslalam ze da nam jedno a on dal nam wszystkie :pada: wiec mamy 5 kg probek bo w kazdym kartonie bylo opakowanie po 1 kg i kubeczek :smile:
szczepienie zostalo wykonane..Eurican CHPP2-L..
czeka nas jeszcze jedno szczepienie 25 sierpnia...
czy ktos zna ta szczepionke?
pytalam czy moge juz z Yoghim wychodzic na smyczy do miasta itp a on na to ze trzeba pcozekac jeszcze do nastepnej szczepionki wiec na razie jestesmy zablokowani :zab: dziwne te szczepinki troche..u nas w POlsce po 3 szczepionce mozna juz wychodzic...
chyba bede go dalej nosic w torbie bo o socjalizacje tez trzeba dbac...
jestem na prawde zadowolona z wizyty..dobrze ze wszystko ok...obym zawsze po kazdej wizycie tak pisala i oby te wizyty zawsze konczyly sie na szczepieniu :smile:
Yoghi sobie do kennelka poszedl i spi...

Link to comment
Share on other sites

Uczyć - macie ogródek? :lol:

Siad (w tym siad i zostań)
Leżeć (w tym leżeć i zostań)
Stój ( jak wyżej :lol: )
Idz TAM (pokazujesz ręką pewnien kierunek, w który pies ma się oddalić)

Możesz nauczyć go brać jedzenie tylko na komendę - przy retrieverze baaardzo przydatne. jak jest na smyczy to wtedy "nie wciąga" wszytskiego co na podłodze. Bez smyczy - wg uznania :lol:

No i jakieś sztuczki - łapa, poproś, zdechł pies...

Masz zamiar chodzić z Joghim czasami do przedszkola, pobawić się z dziećmi? Wtedy przyda się np. rozróżnianie 3 różnych zabawek - i tak "daj piłkę" "daj kość" "daj misia" - dla dzieciaków fajna frajda....


I Aport! Porozrzucaj skarpetki i pokazuj szczeniakowi, że ma je wynieść do kosza z brudną bielizną - przydatne ;) U mnie pies je najpierw poroznosi po cąłym domu, później pozbiera.

Albo np. podawanie długopisu, który spadł...

Jeszcze? :lol:

My z docem jutro przezyjemy pierwszą podróż pociągiem ;) Trzymać kciuki! ;)

Dzisiaj byłam na peronie, sprawdzić, czy wsiądzie - problemów nie bylo! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ogrodek mamy :)
-siadu nie bede uczyc na komende w razie wystaw zeby nie siadal mi na ringu (hehe jak dobrze pojdzie i te jaderko w koncu zejdzie!!!)

-do przedszkola chodzic nie bedzieky bo ceny mnie rozwalily 50 euro za godzinke wiec 200 zl za godzinke...
we wrzesniu jest fajna imprezka w sobote szkolenie (psie przedszkole dla maluchow)a w niedzele wystawa-wiec moze tam sie wybierzemy

u mnie nadal goraco!
a wczoraj po raz pierwszy cwiczylismy komende szukaj!
najpier uczylam szukania smakolykow gdzies rozrzuconych mi3dzy moimi nogami,za krzeslem,za noga od stolu..
od razu zrozumial ze na komede nos musi isc w ruch! :)
od wczporaj zaczelam mieszac odrobinke Hill'sa..ale duze sa te granulki w porownaniu z Gilpa!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Ciucci - jakie ceny?
Za chodzenie z prsem do przedszkola do dzieci się u Was PŁACI?! :crazyeye: :roll:[/quote]
Cucci chodziło o psie przedszkole ;) :razz:

Tak dziwnie troche, jak pies nie umie podstawowej komenty :roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]Aniu [/B]i szykujesz się do zjazdu hovków?
Jeszcze 3 dni... nie doczkeam sie :cool3:
Troche przeraża mnie fakt wstawania o 5-30 na tropienie
Musze jeszcze jecha kupi kalosze, bo po obozie klikerowym nie widze przyszłości biez tegoż ogumienia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delta'][B]Aniu [/B]i szykujesz się do zjazdu hovków?
Jeszcze 3 dni... nie doczkeam sie :cool3:
Troche przeraża mnie fakt wstawania o 5-30 na tropienie
Musze jeszcze jecha kupi kalosze, bo po obozie klikerowym nie widze przyszłości biez tegoż ogumienia ;)[/quote]
Szykujemy :-) Już się doczekać nie mogę :-)
Też macie ambitne plany uczestniczenia w tropieniu :razz:
Oj, kaloszki to podstawa. Szczególnie jak nam się pogoda nie poprawi :roll:
Miałyśmy jechać ze znajomą psinką z parku, ale niestety Pani się rozmysliła :-( więc przyjedziemy same, czyli ja Ania i moje dwa "hovki" :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Pozycja wystawowa... Nie wiem, czy to dobry pomysł, iśc z klikerem na ring :roll:
Klik = polecenie - zauważcie, że nie tylko Wy tego używacie - dla innych psów, przy których kiker był wykorzystywany do nauki siadania - może to być "komenda" także na ringu... Troszkę "nie fair" jest też używanie gwizdków ultradzwiekowych (spotykałam przy ringu "siódemek") - psy tych właścicieli na dzwiek gwizdka sie wypręzają, i ślicznie prezentują - innym psuje to prezentacje - pies rozgląda się, rozprasza... :roll:

Ja powiem tak - niektórym wisi na wystawie wsyztsko, byle by ich pies wygrał. Dla mnie to jest hobby, zabawa, poznawanie nowych ludzi - i nie chciałabym nieumyślnie zniszczyć komuś prezentacji... To na tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Szykujemy :smile: Już się doczekać nie mogę :smile:
Też macie ambitne plany uczestniczenia w tropieniu :razz:
Oj, kaloszki to podstawa. Szczególnie jak nam się pogoda nie poprawi :roll:
Miałyśmy jechać ze znajomą psinką z parku, ale niestety Pani się rozmysliła :-( więc przyjedziemy same, czyli ja Ania i moje dwa "hovki" :cool3:[/QUOTE]
Super bedzie, ja miałam jechać w maju na goldkowy zjazd ale plan zbyt ambitny nie był, a hovawarciarze naprawde sie postarali ;)
[QUOTE]Witajcie,
[/QUOTE]
Witaj [B]moni@ [/B]w naszym gronie ;)
[QUOTE]Pozycja wystawowa... Nie wiem, czy to dobry pomysł, iśc z klikerem na ring :roll:
Klik = polecenie - zauważcie, że nie tylko Wy tego używacie - dla innych psów, przy których kiker był wykorzystywany do nauki siadania - może to być "komenda" także na ringu... [/QUOTE]
[B]Gazuś [/B]klikera na wystawę napewno nie wezmę bo posłuzy on tylko do nauki. Kliker służy do [B]zaznazczania[/B] odpwiedniego zachowania, a nie do tego, że ak klikeniesz to pies jak napisałaś siada.

[B]KLIK = SMAKOŁYK[/B] - nie polecenie :cool3:
Psiur jest uwarunkowany na dźwięk klikera, więc kiedy np. uczymy warowania, to kiedypies po komendzie [słowo lub gest] zawaruje to klikamy i wtedy dostaje smakołyk.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Delta, ja wiem, jak się klikera używa :lol:

Nie mniej jednak psy może to rozpraszać (te szkolone klikerem)...[/QUOTE]
Ale używa sie go tylko podczas sesji...a na ringu podejrzewam ze sesjii nie bedzie :lol:
Tak jeszcze co do rozpraszania. To trzeba starać się pracwoać z psem tak, żeby wiedział kiedy, gdzie, z kim ćwiczy.
My np. ćwiczymy w obecności innych psów, ja siedze z Deltą tam gdzie inne psiury są klikane, Delta ćwiczy nie tylko ze mną itd.
Nie rozprasza jej tyle samo klikanie co szelest woreczka z przysmakami :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']no ale przeciez klikera uzywa sie tylko na pcozatku do nauki w domu! na rong juz sie z klikerem nie wchodzi :)[/quote]

A tutaj sie mylisz, bo bardzo ludzi wchodzi. Psy reagują podobnie, jak na gwizdek - naprężają się, nadstawiają uszka... - Wyczekują nagródki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...