Jump to content
Dogomania

FRIDA już w DS ;))))))


Florentyna

Recommended Posts

miałam na myśli ,że może w jakimś hoteliku za np. miesiąc zwolni się miejsce .Wg najlepszy byłby u ronja  ,bo z tego co czytałam świetny hoteli a poza tym bisko więc można odwiedzać sunie,  Przez ten czas można Fridę dać do niesprawdzonego ,ale który można kontrolować . Tu chodzi o jej życie . Hotelik u Dexterki  daleko ,ale specjalnie dużo czasu na ratowanie nie ma ,bo sunia niknie w oczach .

Trochę prześledziłam hotele dla zwierząt w okolicach Warszawy ,Załamka ,za takiego psiaka jak Frida 50 zł.

Link to comment
Share on other sites

Do ronji napisałam, ale podobno tam bardzo trudno o miejsce.

Zapytałam też, czy nie słyszała czegokolwiek o tym hoteliku 4kudłate łapy.

 

kabaja fundacja nie odda Fridy w niesprawdzone miejsce. Pies jest pod ich opieką i to fundacja będzie ją wyadoptowywać. Ja pomagam rozpowszechnić informację, ale nie mam prawa podejmować decyzji o losie psa bez porozumienia z fundacją. Panie już mi powiedziały, że hotel owszem, ale nie zgadzają się na jakąkolwiek ingerencję weterynaryjną bez konsultacji z nimi. Te Panie, które prowadzą to schronisko obydwie są podobno lekarzami weterynarii.

Tłumaczą to faktem, że kiedyś oddały starszego psa do osoby, która jak to stwierdziły "zaleczyła" psa na śmierć, tzn. zafundowała mu tyle zabiegów wymagających usypiania, że pies nie wytrzymał.

 

A nie chcę zgrzytu z fundacją. Chciałabym tam nadal jeździć....

Link to comment
Share on other sites

O to właśnie chodzi że nie oszukujmy się patrząc na zdjęcia psa którym opiekują się dwie panie weterynarz można sądzić że sunia wiele czasu nie ma na ratowanie...

W NDM też jest taki lekarz który nie zrobi cesarki aborcyjnej - pies/kot umrze a wet nie zrobi bo chyba nie umie....

 

Można powiedzieć że zabiera się psa do DS podpisać umowę aby psiaka wyrwać stamtąd  - Opole daleko ale cena w porównaniu z naszymi okolicznymi sporo mniejsza - wiem co czujesz bo rok temu dokładnie byłam w takiej samej sytuacji - wspierając wiele bdt/dt/fundacji nikt nie wyciągnął pomocnej dłoni do mnie - nie chciałam za darmo - chciałam płacić ale aby sunia była blisko i abym mogła do niej jeździć - ale nie udało się a że nie było czasu pojechała do Opola.

 

Przykre że w dzisiejszym świecie większość ludzi nastawiona jest na branie a nie na dawanie pomocy :( i przekonałam się o tym na własnej skórze :(

 

 

trzymam kciuki

Link to comment
Share on other sites

Założyłam wątek na mazowieckim - błędowskim bezdomniakom.

Będę w miarę możliwości uzupełniać o kolejne pieski.

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/144591-błędowskie-bezdomniaki-proszę-o-dom/

 

Na razie jest tam tylko Frida, ale niedługo też i inne.

Zapraszam

 

auraa dzięki za namiary. Napisałam wiadomość. Zobaczymy co odpiszą.

Link to comment
Share on other sites

Florentyno, zarezerwuj sobie jeszcze ładnych kilka postów na tym błędowskim wątku, zanim ludzie zaczną pisać - na zapas. Wystarczy, że napiszesz "rezerwacja" ;)

 

O tym właśnie hoteliku, którego namiar podała auraa Ci wczoraj mówiłam.

O hotelu u Dexterki też rozmawiałyśmy i potem - jak już się rozłączyłyśmy - pomyślałam sobie, że nie do końca te panie z fundacji postępują właściwie. Bo jeśli byłby wybór Opole lub Błędowo, to co? U nich Frida raczej ma marne szanse na przetrwanie zimy. Lepiej unieść się własną "wiedzą", czy jednak uratować psa?...

Link to comment
Share on other sites

Zarezerwowałam.

Nie mogę zacząć "współpracy" z fundacją od ich krytykowania, bo co mi to da? Frida jest pod ich opieką i muszę wierzyć, że chcą dla psa jak najlepiej i to nimi kieruje.

Do hoteliku napisałam. Czekam na informację zwrotną.

Teraz skupiam się na szukaniu, rozpowszechnianiu i rozgłaszaniu. Podpiszę umowę i co powiem, jak pojadę następnym razem pomagać? Że gdzie jest pies? I dlaczego nie u mnie?

Fundacja stara się śledzić losy swoich wyadoptowanych podopiecznych.

 

Jeśli znajdzie się tymczas (hotel bądź dom), za przyzwoite pieniądze, sprawdzony, domowy - to zawiozę tam Fridę - w porozumieniu z Fundacją. Jak na razie u Dexterki już na stronie informacja, że do końca roku szans na miejsce brak :(

Link to comment
Share on other sites

wiecie, ja z drugiej strony fundacji się nie dziwie .Osoba ,której prawie nie znają mówi ,ze chce gdzieś zabrać psa  ,który jest pod ich opieką . Sama chyba na ich miejscu bym się zastanawiała . Mam nadziej ,że uda się znaleźć Fridzie odpowiednie miejsce .Jestem ciekawa co odpiszą hoteliki .

Link to comment
Share on other sites

wiecie, ja z drugiej strony fundacji się nie dziwie .Osoba ,której prawie nie znają mówi ,ze chce gdzieś zabrać psa  ,który jest pod ich opieką . Sama chyba na ich miejscu bym się zastanawiała . Mam nadziej ,że uda się znaleźć Fridzie odpowiednie miejsce .Jestem ciekawa co odpiszą hoteliki .

ważne jest też to na ile Fundacja chce współpracować dla dobra psa bo o to tu przecież chodzi :(

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Panem, do którego namiary dała mi auraa. Mają wolny boks, ale z budą dla mniejszego psa, ale ma się jeszcze zastanowić, co mógłby zaproponować. Może nie byłyby to warunki domowe, ale psiak byłby często na spacerach. No i jeśli Frida nie będzie wykazywać agresji do innych psów, mogłaby większość czasu biegać po terenie. Pan będzie jeszcze do mnie dzwonił. Bardzo ciepły, miły człowiek :)

Trochę bliżej niż Opole. Choć już układam sobie argumenty w głowie jakich użyć i jak rozmawiać z Paniami z fundacji, żeby na Opole się zgodziły ;)

 

Zobaczymy, na ile będzie wola współpracy. Też muszą sobie zdawać sprawę, że tu chodzi o jej życie.

 

I mam pytanko jeszcze. W przypadku zbiórki na hotel powinnam mieć jakiś numer konta fundacyjny (ale wtedy brak kontroli nad tym, co wpływa)? Jak to wygląda w praktyce?

Link to comment
Share on other sites

Ty jesteś skarbnikiem skoro zakładasz wątek to zbierasz na swoje konto - i Ty pilnujesz przelewów - chyba że znajdziesz kogoś kto zechce takim skarbnikiem w Twoim imieniu być - przeważnie zbieramy na swoje konto, każdy bazarek i wpływ rozliczasz co do złotówki i przelewasz co trzeba na karmę i na hotel - to tak w skrócie :)

Link to comment
Share on other sites

Kejciu ale sąsiadkami nie jesteśmy, co? ;)

 

Z Fridą wygląda to tak. Napisała do mnie wczoraj dziewczyna, która zaproponowała dom tymczasowy. Mieszka w Warszawie. Miała psa 11 lat, pies odszedł w zeszłym roku.

Rozmawiałyśmy dziś i ona myśli wziąć Fridę na stałe, ale zaczniemy od tymczasu, ponieważ nie mam pojęcia jak Frida odnajdzie się w bloku w mieście. Trudno przewidzieć.

Rozmawiałam już z Paniami z Fundacji, mają uruchomić wizytę przedadopcyjną jak najszybciej. Mają dać mi znać o wynikach. Mam nadzieję, że będzie OK.

 

Ponadto rozmawiałam z przemiłym Panem z hoteliku w Łodzi  (namiary od auraa - dziękuję :)  ) i Frida ma zarezerwowane miejsce od stycznia na 100% w hoteliku. Taki plan awaryjny na wypadek, gdyby tymczas nie wypalił. Oby wypalił.

 

Kciuki nadal bardzo potrzebne.

 

PS. Kocham facebooka :)

Link to comment
Share on other sites

Cholerka, a ja jakoś miłością do niego zapałać nie umiem. A może za mało się staram? :megagrin:

 

Baaaaaaaardzo się cieszę, a co tam (żadnego zapeszania się nie boję)! Miejsce w hoteliku też się przyda i nie zmarnuje ;)

 

Tylko niech teraz panie się szybciorem z tą wizytą PA uwiną...

Link to comment
Share on other sites

No to może kejciu już nie raz spotkałyśmy się na spacerku na Osiedlu :)

 

Nutusiu jeśli Fridzie się uda i będzie miała domek stały, to ja już mam jedną kandydatkę na to miejsce w hoteliku ;) .... choć właśnie obejrzałam jeszcze raz wątek radysowy i już nie jestem taka pewna :(

 

Co do facebooka to zapałałam miłością wielką do niego ostatnio   ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...