Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

7 godzin temu, Nette napisał:

Ale jakie skąpstwo? W normalnych schroniskach nie ma opcji, żeby wydano psa niewykastrowanego. W Radysach masowe sterylki wprowadzono niedawno - do tej pory nikt się w ogóle tym tematem nie interesował i praktycznie wszystkie psy wydawano niewykastrowane. Widzę, że rezygnacja wielu gmin z "usług" Radys dała efekt. Szkoda, że tylko taki.

Problem tkwi w tym, ze kastracja kastracji nie jest równa. Można zrobić to  lepiej lub gorzej, bezpieczniej dla psa lub mniej bezpieczniej. A w Radysach robi się to z pewnością najoszczędniej jak się da,  i pewnie nie robią badań przed kastracją. Bo to wszystko są koszty, które zmniejszają zyski...czysta ekonomia.  Dlatego psy nie wybudzają się z narkozy. A o ilu przypadkach zwyczajnie nikt się nie dowiaduje.......

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kij ma dwa końce.  Zapominamy,  że sterylizacja to poważna operacja i powinna być  poprzedzona badaniami,  wykonana z pełną aseptyką i antyseptyką przez dobrego fachowca, a po operacji,  zwierzę powinno być pod opieką w izolatce. Takie warunki powinny być w schronisku,  które  ma obowiązek wykonania sterylizacji przed wydaniem psa.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

poszukuję jamnikopodobnego ,małego psiaka(nie jestem na 100% pewna płci,ale to raczej samiec)z dworca w Nowym Mieście nad Pilicą.Czy taki do Was trafił w przeciągu 2 a nawet 3 m-cy wstecz.Miałam zamiar psiaka stamtąd zabrać,ale "opiekunka-pani z kiosku ruchu" była temu zdecydowanie przeciwna,twierdząc,że pies jest bezpieczny i ona sama znajdzie mu dom.Teraz psiak wyparował,opiekunka twierdzi że nic na ten temat nie wie,ogólnie los psa ma w d...

Żałuję bardzo że posłuchałam tej baby ,teraz pies byłby już bezpieczny.Proszę wolontariuszki o pomoc i wklejenie psiaków odłowionych w tym czasie z Nowego Miasta nad Pilicą-mam nadzieję,go poznać i zabrać.Pomóżcie!

Link to comment
Share on other sites

nazbierało mi się trochę zaległości w uaktualnieniach :) a zatem - wszystkie szczeniaki już poza schroniskiem i miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie nic się nie pojawi

oprócz szczeniąt w ciągu ostatnich 2 tygodni domy znalazły: LOKAJ, PIERROT, PĄCZEK, DAFNE, PEPPA, KIBIC, KORKOCIĄG I KONWALIA

PicMonkey Collage.jpg  PicMonkey Collage.jpg  PicMonkey Collage.jpg  PicMonkey Collage.jpg  PicMonkey Collage.jpg  PicMonkey Collage.jpg  PicMonkey Collage.jpg  PicMonkey Collage.jpg  PicMonkey Collage.jpg  PicMonkey Collage.jpg

EDIT: wczoraj jeszcze ELTON pojechał do Łodzi :)

PicMonkey Collage.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...