Jump to content
Dogomania

III WIOSENNE MIĘDZYNARODOWE WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW


J23

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ELO!!!

Pay, a jakie miał czasy?

jak sie nie myle to mial ponizej 15 minut.... poniewaz w pierwszy dzien paru musherow skrocilo trase i bylo chyba liczone tylko z drugiego dnia czas

Ja też strasznie żałuję, że mnie nie było :cry: :cry: :cry:

Jakbyśby z Mike'ym byli, to chyba by było największe grono dogomaniaków w jednym miejscu i czasie.

:bigcool: jeszcze bedzie napewno gdzies miejsce gdzie bedzie duze skupisko dogomaniaków np. next sezon na zawodach :) lub jakis zlocik szpicow mozna zorganizowac ;) :bigcool:

Link to comment
Share on other sites

grześ? to ty żyjesz? :o :D

ramę wygrał Kunert (B1) biegnący z pięcioma haszczakami. Kasia była pierwsza w C1, Domcio mój drugi w D, Marzena pierwsza w C2, jacek trzeci w D, martucha druga i ostatnia :) w babskim velo, a arek czwarty w skandynawce.

Ekip nie było na dużo, tak po 3-4 osoby na klasę. Wyjątkiem było chyba tylko c3, gdzie było bodaj 6 czy 7 zaprzegow. ale było bardzo sympatycznie. Z trasa, to było tak, że właściwie nie była w ogóle oznaczona :D i kilka klas prawie w całości jechało jak chciało :D

W koncu nie wiem jak to sie skonczylo, w innych klasach, ale brano pod uwagę chyba tylko czas z drugiego dnia, bo niektórzy skracajac trase mieli je rekordowe ;-))))

W velo meskim bylo bodaj trzech gosci, ale jeden tak zapieprzal na rowerze, że jego pies omal sie z tylu nie zgubil i na mete to go wlasciciel prawie ciagnal za sobą. Po co mu był pies nie wiem :roll:

troche smutno nam było bez was (swoje zale - cos tam pisalam jeszcze w poscie drugim o zawodach), a i z chcecia bysmy sie z wami poscigali ;-)

Link to comment
Share on other sites

Jakoś żyję - dzisiaj dopiero pojawiłem się w pracy i dorwałem kompa - ale jeszcze mnie cherlanie męczy. :wink:

A może by tak próba uciągu? :D

Wyczytałem gdzieś (chyba u Joli na stronie), że 12.04 w Bytomiu mają być organizowane takie zawody. Sędzią głównym będzie Jerzy Prochal.

Link to comment
Share on other sites

trasa miała rowno 8300 m, wiem bo Ania Pasierb miała licznik.

co do uciągów to sie mocno zastanawiamy, organizuje je Krzys Dziurka z Husky Fan ktory tez był w Ostrowie. Uciagi robi tez tradycyjnie Prochal w ten dlugi majowy weekend, wiec nie wiem czy damy dwa razy obrocic.... (ponoc jeszcze jakis gosciu robi w Kędzierzynie uciągi niebawem)

Chociaz moj Morfi i twoj Lukas to spoko by jakiegos tira na plecy zarzucily ;-)

musimy to poważnie rozważyc.... mhmmmmm.....

Link to comment
Share on other sites

Myslę, że Kazan też by miał szansę - jego technika to ciągnięcie tyłem trzymając to coś ciągniete w zębach. :megagrin:

Wyćwiczył to na siatce, jak chwyci jeden drut, to tak mocno ciągnie, że drut prostuje sie i wywleka z siatki. W ten sposób po spruciu siatki w płocie otwiera sie duże i wygodne przejście.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj był u nas spec od płotów. Zrobimy płot z pionowych prętów co 10 cm, na wysokość 2 m z możliwością zadrutowania jeszcze wyżej. Może to coś da. Dołem zabezpieczyłem w sierpniu krawężnikami drogowymi (nosiliśmy je w trzech chłopa) i od tego czasu mam spokój.

Teraz siatka wyglada, jakby w kojcu mieszkało stado małp dysponujących kleszczami, przecinakami do drutu i małym ciagnikiem z hakiem. W niektórych miejscach siatka jest już potrójnie wzmocniona, podrutowana, poskręcana, na wszystkie strony sterczą druty.....

Zasieki oczywiście na górze były, ale Kazan wpinał sie po siatce i przeciskał pomiedzy drutami, musiałem także tam położyć siatkę i przydrutować...

Kiedyś sąsiad pytał się czy przypadkiem tam tygrysów bengalskich nie trzymam.... :roll:

A idzie wiosna, kaczki, kury, zające, sasiedzi maja cztery małe kózki.... Moje aniołki juz to chyba czują.....

:cooldevi: :eating:

Link to comment
Share on other sites

O tych zawodach uciągu w Bytomiu było rzeczywiście na stronie Joli:

"Husky Fan Katowice Krzysztof Dziurka

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach Uciągu Psów Zaprzęgowych organizowanych przy współpracy: Husky Fan Katowice, DSD Sportowa Dolina w Bytomiu w dniu: 12.04.2003.

Zapewniamy miłą atmosferę i wspaniałą zabawę !

W programie:

- Powitanie uczestników, ważenie suk godz. 10.00

- Pierwszy uciąg 10.30

- Ważenie psów ok. godz. 13.30

- Pierwszy uciąg 14.00

- Zakończenie zawodów ok. godz. 16.30

- Spotkanie Muscherów przy ognisku godz. 17.00

Zawody będą odbywać się na terenie DSD Sportowa Dolina w Bytomiu, a sędzią głównym będzie Jerzy Prochal.

Wpisowe: 30,00 zł, a każdy następny pies 20,00 zł

Wymagane dokumenty:

- Książeczka zdrowia psa,

- Podpisana karta zgłoszenia,

Proszę o potwierdzenie udziału w zawodach na niżej wymieniony adres emailowy do dnia 31.03.2003,

Więcej informacji:

- [email protected] ,

- pod nr tel. 0504016774, 32 289-36-08

SERDECZNIE ZAPRASZAM !!! "

:wink: :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja jadę . Jest troszkę za ciepło ale te 5 km psy przebiegną chyba z przyjemnością . Zresztą lepiej jest posiedzieć 2 dni na wsi niż w mieście .Mam nadzieję , że dogomaniacy z Warszawy stwią się na starcie licznie ze swoimi psami . Na tych zawodach można startować z psami bez rodowodu . Do zobaczenia . Jeśli ktoś chce kontakt do organizatorów to proszę na priv.

Link to comment
Share on other sites

cyt. szybszy:

"05-04.04.2003 II ogólnopolskie wyścigi psich zaprzęgów Łęg gmina Płoniawy powiat Maków Mazowiecki - Są to zawody organizowane przez otwartą federację . Można startować z psami bez rodowodu."

To w końcu te zawody były czy dopiero będą?

Coś terminy rozbiezne. Chcielismy się nawet wybrać na te zawody natomiast według informacji podanych wcześniej to dopiero za tydzień.

Link to comment
Share on other sites

Dla zainteresowanych zawodami które odbedą się w Łęgu w najbliższyą sobotę i niedzielę podaje jak dojechać z Warszawy . W Makowie Maz. kierować na Przasnysz , po około 5-6 km skręcić w prawo na miejscowość Jaciążek i Płoniawy . Po dojechaniu do Jaciążka przy kościele będzie drogowskaz Łęg 2km. wtedy należy skręcić w prawo i już będziemy na miejscu .

Odprawa tech. i wet od godz.8,00

o godz. start pierwszego zaprzęgu.

około 14 bieg dla dzieci

W niedzielę rozkład zajęć bedzie podobny.

Psy startujace powinny mieć ze soba książeczki zdrowia z aktualnymi szczepieniami. Do dnia dzisiejszego zgłosiło się około 60 zawodników!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Byłem na zawodach w uciągu w Bytomiu i muszę się pochwalić.

Lukas uciągnął 650 kg (było pod górę), wygrywając w SH i pozostawiając w pobitym polu 8 malamutów, 5 haszczaków i 1 samojeda. :lol:

Przegrał jedynie z dwoma czeskimi malamutami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...