Jump to content
Dogomania

Poranne wymioty z głodu


Wilczocha

Recommended Posts

   

Facepalm .... Napisałam ci jak krowie na rowie o trzech typach collie, a ty dalej swoje jak zagorzały moher który nikogo nie słucha.
Ja rozumiem, może być zarobaczona, zrobię badania w kierunku robaków, ale zrozum, że tak właśnie rozwijają się collie w typie klasycznym. Wejdź sobie w galerie tych użytkowników co ci napisałam i zobacz jak pięknie rozwinęły się ich collie i mają dużo futra tak jak lubisz.
Ona nie wymiotuje co rano, tylko jak długo jeść nie dostaje. Zrobiłam tak jak mi kazano, czyli dałam jej wczoraj ostatni posiłek o 23 i dziś rano nie było wymiotów, ale dałam jej posiłek o 6.30. I już od jakiegoś czasu chodzę z tym do weterynarza, ale dziś jadę do innego. Bo to nie moja wina jak weterynarze rozkładają ręce. I jak byś się trochę rozglądnął to już od jakiegoś czasu pisze o tych wymiotach i ciągle się tym niepokoje. Tylko po prostu założyłam osobny temat.
Co do kup to są w porządku i robi 2 razy dziennie, czasem 3.

Żałosny tępaku jedź na wystawę, albo do normalnej hodowli owczarków szkockich collie i przyjrzyj się dobrze jak wyglądają te psy, Ty jesteś ślepa czy ograniczona umysłowo, ze nie widzisz różnicy pomiędzy psem długowłosym a krótkowłosym? Przestań w końcu bredzić i wstawiać zdjęcia swojego psa do tego tematu, bo w moich oczach robisz z siebie tylko pośmiewisko. Ja biegałam po ringach wystawowych ze swoimi psami, jak ty pewnie jeszcze w pieluchy lałaś, więc wiem doskonale jak powinien wyglądać pies tej rasy,a ten twój to owczarka szkockiego collie może miał dziadka.

Weterynarz ręce rozkładał przez 3 miesiące i nie przyszło ci do głowy, żeby go zmienić?

Profesjonalnej pani weterynarz przekaż, ze same tabletki odrobaczające w tym przypadku nie pomogą, jeśli również zawiodą specjaliści z którymi ma się skontaktować.

Tak na ślepo wetka dała psu leki odrobaczające, a ty jej nie krzyknęłaś "nie skorzystam z pani sług, bo mój pies jest regularnie odrobaczany"? :D

Ja bym za taki profesjonalizm nawet złotówki nie zapłaciła tylko co najwyżej za te tabletki dla psa. Pożyjesz to się nauczysz :D

Link to comment
Share on other sites

O ograniczamy się już do wyzwisk bo normalnie pogadać nie możemy ? I kto tu ma ograniczony żałosny umysł ?
Powiedziałam chyba kilka razy, że mój pies NIE JEST RASOWY !
Jej rodzice byli owczarkami collie, ale może dziadkowe nimi nie byli ? Mój pies wygląda jak najbardziej w porządku, może będzie miała krótszy włos, może dłuższy włos uformuje się za jakiś czas. Nie interesuje mnie to jak będzie wyglądała. Sierść i skórę ma dobrą, nie jest wyliniała i tak ma być. I ani razu nie pokazałam tutaj zdjęcia swojego psa. Pokazałam jedynie 2 collie które rozwijają się ( jeżeli chodzi o sierść ) podobnie do mojej.

Link to comment
Share on other sites

dcz - To wejdź w jej galerie. Link jest w opisie. Tam są aktualne zdjęcia. Może coś się nowego pojawi na dniach. A wymioty póki co ustały, bo daje jej ostatni posiłek o 23. Dziś śniadanie dostała o 7 rano. Co do odrobaczania, to dostała teraz bo ostatnie miała miesiąc temu. I potem dostanie za 2 tygodnie znowu, a potem co 3 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

xxxjaxxx -
Człowieku weż ty se na wstrzymanie, nikt nie będzie poważał kogoś kto wyzwiskami sypie.
No normalnie jak bym słuchał jak się gimnazjalista kłuci.
Byliśmy u weterynarza w klinice w Krakowie. Jak tam powiedziałem, że ktoś nam napisał na forum, że nasz pies jest wyliniały to pani weterynarz ze spojrzeniem sugerującym politowanie stwierdziła, że pies ma zdrową gęstą sierść i zdrową skóre. A jak ktoś nazywa takiego psa wyliniałym, to chyba nie widział jak wygląda wyliniały pies.
Tobie natomiast przedstawiono zdjęcia rużnych typów owczarków Collie, a ty nic tylko się pienisz i odstawiasz focha z przytupem i na orła.

Link to comment
Share on other sites

Wilczocha, ładna jest suńka, szczuplutka, sierść ma jeszcze delikatną, puszystą, ogólnie fajny piesiol. Szkoda, że dr. vet nie zadecydowała, że będzie odrobaczać na podstawie wykonanych badań, skoro już zaczęłaś leczenie trzeba to dokończyć, następnym razem lepiej będzie jednak najpierw zbadać psi kał potem odrobacza. Ważne, że wymioty opanowane a o to chodziło. Co do kudłów sama mam z nimi problemy u mojego psiaka, bardzo mu wypadają ale vet twierdzi, że jesień i linienie a na dodatek 10 dniowe odrobaczanie bo były lamblie i wcześniej stan zapalny pęcherza i antybiotyki więc psiak osłabiony 15 miesięczny więc młody może się szybko zregeneruje.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam ze swoją suką podobny problem, wymioty żółcią jak miała pusty żołądek. To jest objaw nadkwasoty. Koleżanka poradziła mi podawanie mleka, tak robię, na sniadanie jest szklanka mleka (dla rottweilerki), wystarcza, wymioty się skończyły jak ręką odjął. Podobno mleko neutralizuje kwasy żołądkowe. Spróbuj, może pomoże. Tylko dziwne, że miał to juz parotygodniowy szczeniak. Może po prostu za mało mu dawałaś jeść, szczeniaka karmi się kilka razy dziennie, nie ma obaw że przytyje bo on rosnie.

Link to comment
Share on other sites

Pani weterynarz stwierdziła że przy takich objawach trzeba przeprowadzić pełne odrobaczanie by wyeliminować podejrzenie, że jest to związane z zarobaczeniem.
Badanie kału może potwierdzić występowanie pasożytów jak w kaje zostaną takowe znaleziona lub ich jaja. Niestety na podstawie braku jaj/robali w danej próbce kału, nie można mieć pewności że pies nie jest zarobaczony - nie w każdej próbce coś się znajduje. Dlatego pani weteryarz zdecydowała się na wykonanie odrobaczania z przerwą 2 tygodniową, uwzględniającą cykl rozrodczy pasożytów.

Link to comment
Share on other sites

dlatego zamiast w ciemno faszerować psa chemia badania kału mozna robic co 2-3 tyg.jeśli po trzykrotnym badaniu nic nie wyjdzie to znaczy że nie ma i tyle,

mleko jak pies toleruje(laktoza)to czemu nie,jeśli kończy si e to biegunka,burczeniem w brzuchu to bym zdecydowanie odradzała.

wilczocha pisze że podawanie ostatniego pisiłku ok 23 rozwiazuje problem porannych wymiotów póki co.jeśli jest dobrze ,to po co poprawiac. 

Link to comment
Share on other sites

xxxjaxxx koleś Wilczocha ma psa BEZRODOWODU

>.>

oto jak szczeniak wyglądał w domu z którego pochodzi :

LwoqB4T.jpgePNHpiA.jpg

Tu już widać że jako szczenie nie była kudłata i puchata jak rodowodowe szczeniaki Collie

reszta szczeniąt też do kudłatych nie należało xP

więc wyluzuj >.>

Link to comment
Share on other sites

xxxjaxxx - dziwnym trafem mam psa odrobaczonego, zdrowego, w świetnej kondycji, prawdziwa, długa sierść zaczęła jej rosnąc od 6 miesiąca iii..nie jest zarobaczona :)

W Twoim przypadku warto byłoby przeprowadzić badania na dysfunkcję mózgu ew. zakupić maść na ból dupy bo innego rozwiązania nie widzę :)

 

Wilczocha gdyby mała wymiotowała non stop - można było by się martwić o robale, ew. gdybyś w jej kupie widziała coś, czego być nie powinno :)

Moja mała czasem również wymiotuje ale to dlatego, że połknie żołędzia, ew. odgryzie nos zabawce i przez przypadek go łyknie, ew. jakiś kawałek sznurka w zabawie czy coś - ale to jest urok wieku szczenięcego, tak, jak z małymi dziećmi - co do rączki to do buzi :)

Jeśli problem z wymiotami minął przez sprawę z karmą - nie martwiłbym się niczym.

A tak dla drugiej sprawy -  widziałem Collaka w przychodni który miał ROBALE...pies potrafił zwymiotować w ciągu 30min przynajmniej z 5 razy, wyglądał na niedożywionego, collie długowłosy wyglądał na mniej owłosionego od krótkowłosego :))

 

A co do sierści...w typie amerykańskim (jak moja mała, bo już ma w kłębie 60cm ) ta długa sierść może rosnąć nawet do 3 lat, także nic się nie martw :)

 

A Pani/Panu fachowcowi od przerośniętych świnek morskich zwanych Yorkami polecam : http://img.sadistic.pl/pics/1998ec4e3a54.jpg

 

Pozdrawiam Wilczocha i nic się nie martw :)

Link to comment
Share on other sites

O ograniczamy się już do wyzwisk bo normalnie pogadać nie możemy ? I kto tu ma ograniczony żałosny umysł ?
Powiedziałam chyba kilka razy, że mój pies NIE JEST RASOWY !
Jej rodzice byli owczarkami collie, ale może dziadkowe nimi nie byli ? Mój pies wygląda jak najbardziej w porządku, może będzie miała krótszy włos, może dłuższy włos uformuje się za jakiś czas. Nie interesuje mnie to jak będzie wyglądała. Sierść i skórę ma dobrą, nie jest wyliniała i tak ma być. I ani razu nie pokazałam tutaj zdjęcia swojego psa. Pokazałam jedynie 2 collie które rozwijają się ( jeżeli chodzi o sierść ) podobnie do mojej.

No nie wiem kto tu normalnie gadać nie potrafi i zaczął wyzywać. O moherów to sobie prostaczko wyzywaj sobie swoją matkę jak cię nie wychowała i kultury nie wpoiła, oraz tego weterynarzyka od siedmiu boleści, co bezradnie rozkładał ręce, jak mu mówiłaś, że pies ci rzyga od 3 miesięcy. Przestań kity wciskać, bo doskonale widać jak twój pies obecnie wygląda. To jest ten pies z wielkimi uszami i krótką sierścią, co go masz na zdjęciu na tle rzeki, w podpisie. Takie samo masz w galerii. Przejrzałam tą galerię nie tylko ja, ale i 2 hodowczynie owczarków szkockich collie. No niestety z tego długiej sierści już nie będzie, choćbyś wyszła z siebie i stanęła obok i każdego, kto ci powie prawdę w oczy nazwała moherem. :D

 Wstaw tu zdjęcia swojego psa i pokaż wszystkim jak wygląda obecnie, co z niego wyrosło. Wstydzisz się, ze zamiast sierści urosły mu uszy? :D

 

xxxjaxxx - dziwnym trafem mam psa odrobaczonego, zdrowego, w świetnej kondycji, prawdziwa, długa sierść zaczęła jej rosnąc od 6 miesiąca iii..nie jest zarobaczona  :)

W Twoim przypadku warto byłoby przeprowadzić badania na dysfunkcję mózgu ew. zakupić maść na ból dupy bo innego rozwiązania nie widzę  :)

 

Wilczocha gdyby mała wymiotowała non stop - można było by się martwić o robale, ew. gdybyś w jej kupie widziała coś, czego być nie powinno  :)

Moja mała czasem również wymiotuje ale to dlatego, że połknie żołędzia, ew. odgryzie nos zabawce i przez przypadek go łyknie, ew. jakiś kawałek sznurka w zabawie czy coś - ale to jest urok wieku szczenięcego, tak, jak z małymi dziećmi - co do rączki to do buzi  :)

Jeśli problem z wymiotami minął przez sprawę z karmą - nie martwiłbym się niczym.

A tak dla drugiej sprawy -  widziałem Collaka w przychodni który miał ROBALE...pies potrafił zwymiotować w ciągu 30min przynajmniej z 5 razy, wyglądał na niedożywionego, collie długowłosy wyglądał na mniej owłosionego od krótkowłosego  :))

 

A co do sierści...w typie amerykańskim (jak moja mała, bo już ma w kłębie 60cm ) ta długa sierść może rosnąć nawet do 3 lat, także nic się nie martw  :)

 

A Pani/Panu fachowcowi od przerośniętych świnek morskich zwanych Yorkami polecam : http://img.sadistic.pl/pics/1998ec4e3a54.jpg

 

Pozdrawiam Wilczocha i nic się nie martw  :)

 

Na badania na dysfunkcję mózgu biegnij czym prędzej razem z wilczochą, bo się wam przydadzą do dalszego leczenia w psychiatryku, a maść na ból dupy kupicie sobie i wysmarujcie nią swoje "collaki" to może im kudły urosną.

O takich świnkach morskich jak mam ja to ty możesz jedynie pomarzyć. Choćbyś opchnęła na targu całe stado tych swoich przerośniętych nietoperzy to i tak by cię nie było stać nawet na fragment ogona mojej świnki, a jedynie na tą maść do dupy, co ją tak reklamujesz, bo sama stosujesz.

Oj nie powiodła się na dogo reklama domowej pseudo hodowli. Psy nie dość, że zarobaczone to jeszcze zwykłe burki z nich wyrastają. I kto teraz kupi takie szczeniaki za 3 stówki - koszty odchowania? :D

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Czy ty naprawdę taka organiczna umysłowo jesteś czy tylko taką głupią udajesz ? Bo aż ręce opadają jak się ciebie czyta. Gdzie ja niby napisałam, że ja chce dać psa do hodowli ? Napisałam przecież, że nie jest rasowa i, że będzie sterylizowana w 2016 roku. Napisałam również, że nie zależy mi na tym by miała długą sierść, a nawet była bym z tego zadowolona bo krótszą sierść jest łatwiej utrzymać. Chciałam też by uszy jej stanęły, a nie były oklapnięte jak to collie mają wzorcowo, że końcówki uszu opadają. Z tego względu dostawała chrząstki i uszka pięknie stoją i tak mi się podoba. Jakie hodowle ? Jakie szczeniaki ? Jaka pseudo hodowla ? Powaliło cie czy co ?
Niech w końcu dojdzie do twojego pustego łba, że mój pies nie jest rasowy, nie jest rodowodowy, jest w typie collie. Jej rodzice byli owczarkami szkockimi collie w typie klasycznym. Wiec albo będzie wyglądała jak jej rodzice, albo będzie wyglądała zupełnie inaczej. Mnie to nie interesuje bo bardzo mi się moja kochana psinka podoba.
A zarobaczony to ty masz mózg a nie psy ...

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam ze swoją suką podobny problem, wymioty żółcią jak miała pusty żołądek. To jest objaw nadkwasoty. Koleżanka poradziła mi podawanie mleka, tak robię, na sniadanie jest szklanka mleka (dla rottweilerki), wystarcza, wymioty się skończyły jak ręką odjął. Podobno mleko neutralizuje kwasy żołądkowe. Spróbuj, może pomoże. Tylko dziwne, że miał to juz parotygodniowy szczeniak. Może po prostu za mało mu dawałaś jeść, szczeniaka karmi się kilka razy dziennie, nie ma obaw że przytyje bo on rosnie.

Mleko tylko wzmaga nadkwasotę i wie o tym kazdy kto choc raz miał zgagę i próbował załagodzić ja mlekiem. Mleko samo z sibie jest kwasne i wzmaga srodowisko kwasne... 

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem kto tu normalnie gadać nie potrafi i zaczął wyzywać. O moherów to sobie prostaczko wyzywaj sobie swoją matkę jak cię nie wychowała i kultury nie wpoiła, oraz tego weterynarzyka od siedmiu boleści, co bezradnie rozkładał ręce, jak mu mówiłaś, że pies ci rzyga od 3 miesięcy. Przestań kity wciskać, bo doskonale widać jak twój pies obecnie wygląda. To jest ten pies z wielkimi uszami i krótką sierścią, co go masz na zdjęciu na tle rzeki, w podpisie. Takie samo masz w galerii. Przejrzałam tą galerię nie tylko ja, ale i 2 hodowczynie owczarków szkockich collie. No niestety z tego długiej sierści już nie będzie, choćbyś wyszła z siebie i stanęła obok i każdego, kto ci powie prawdę w oczy nazwała moherem. :D

 Wstaw tu zdjęcia swojego psa i pokaż wszystkim jak wygląda obecnie, co z niego wyrosło. Wstydzisz się, ze zamiast sierści urosły mu uszy? :D

 

 

xxxjaxxx - dziwnym trafem mam psa odrobaczonego, zdrowego, w świetnej kondycji, prawdziwa, długa sierść zaczęła jej rosnąc od 6 miesiąca iii..nie jest zarobaczona  :)

W Twoim przypadku warto byłoby przeprowadzić badania na dysfunkcję mózgu ew. zakupić maść na ból dupy bo innego rozwiązania nie widzę  :)

 

Wilczocha gdyby mała wymiotowała non stop - można było by się martwić o robale, ew. gdybyś w jej kupie widziała coś, czego być nie powinno  :)

Moja mała czasem również wymiotuje ale to dlatego, że połknie żołędzia, ew. odgryzie nos zabawce i przez przypadek go łyknie, ew. jakiś kawałek sznurka w zabawie czy coś - ale to jest urok wieku szczenięcego, tak, jak z małymi dziećmi - co do rączki to do buzi  :)

Jeśli problem z wymiotami minął przez sprawę z karmą - nie martwiłbym się niczym.

A tak dla drugiej sprawy -  widziałem Collaka w przychodni który miał ROBALE...pies potrafił zwymiotować w ciągu 30min przynajmniej z 5 razy, wyglądał na niedożywionego, collie długowłosy wyglądał na mniej owłosionego od krótkowłosego  :))

 

A co do sierści...w typie amerykańskim (jak moja mała, bo już ma w kłębie 60cm ) ta długa sierść może rosnąć nawet do 3 lat, także nic się nie martw  :)

 

A Pani/Panu fachowcowi od przerośniętych świnek morskich zwanych Yorkami polecam : http://img.sadistic.pl/pics/1998ec4e3a54.jpg

 

Pozdrawiam Wilczocha i nic się nie martw  :)

 

Na badania na dysfunkcję mózgu biegnij czym prędzej razem z wilczochą, bo się wam przydadzą do dalszego leczenia w psychiatryku, a maść na ból dupy kupicie sobie i wysmarujcie nią swoje "collaki" to może im kudły urosną.

O takich świnkach morskich jak mam ja to ty możesz jedynie pomarzyć. Choćbyś opchnęła na targu całe stado tych swoich przerośniętych nietoperzy to i tak by cię nie było stać nawet na fragment ogona mojej świnki, a jedynie na tą maść do dupy, co ją tak reklamujesz, bo sama stosujesz.

Oj nie powiodła się na dogo reklama domowej pseudo hodowli. Psy nie dość, że zarobaczone to jeszcze zwykłe burki z nich wyrastają. I kto teraz kupi takie szczeniaki za 3 stówki - koszty odchowania? :D

ojojojooo.... 

Maść na ból dupy widac nie pomogła

To może skierowanie na sznurowanie pyska coś wskóra?

zarzucasz dziewczynie, ze nie zmieniła weta... sama może zmień swojego lekarza bo ten obecny cie oszukuje.

I mylisz sie... nikt z tu obecnych NIE chciałby miec takiego szczura jak twoje wyleniałki z poskllejanymi kłakami na awku 

 

Wilczocha - mała jest śliczna i biorac pod uwage że w tym wieku akurat trafiło na wymiane kłaczków dziecinnych na dorosłe, i pokryło sie to z głupkowatą pod wzgledem pogody jesienią... jest jak najbardziej normalna.

Jeżeli wymioty skończtyły się po przesunięciu kolacji na nieco późniejszą pore to pozostań przy takim schemacie karmienia. Nie dawaj psu z refluksem mleka broń Boze! Po prostu zadbaj o to by kolacja obfitowała w weglowodany - zobojętniaja srodowisko układu pokarmowego, i zalegają tam długo. 

I przestań psa truc srodkami na robale tak co chwila... one wcale nie sa takie obojetne. 

Zrób badanie co 3 mce... obserwuj kupsko i działaj dopiero jak trzeba. bardzo dobrym odrobaczaczem naturalnym jest wyciag z orzecha czarnego - ten przynajmniej nie szkodzi a tłucze wszystko wraz z lamblią. Na pasożyty takie jak nicienie, glisty czy tasiemce bardzo dobrze działa ziemia okrzemkowa. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje ci isabelle301 za dobre rady. :) Co do mleka to dostawała troszeczkę jak miała zatwardzenie.Ładnie pomagało, kupki się rozluźniły. Ale nie będę już dawać jej mleka. Jest karmiona suchą karmą Husse VALP LAMM & RIS. Dostaje 3 razy dziennie. Od razu zauważyłam zmianę w jej zachowaniu wcześnie rano gdy przesunęłam ostatni posiłek. Wcześniej jak się budziła była osowiała, źle się czuła, wymiotowała, uszka położone. Teraz wstaje radośnie, bawi się, nie ma wymiotów. I kto by pomyślał, że wystarczyło przesunąć posiłek :) Co do odrobaczania, to dostaje bardzo dużo różnych informacji jak powinno się odrobaczać szczeniaka. Tutaj jak byłam u tego starego weterynarza to Szanti była odrobaczana przed każdym szczepieniem. Teraz jak jestem u nowego weterynarza to dostałam opierdol, bo szczeniak powinien być odrobaczany co miesiąc. Bo gdy się odrobacza to likwiduje to robaki, ale nie jajka, i potem powinna zostać odrobaczona po dwóch tygodniach by zabić robale które wykluły się z jajek. I dlatego została teraz odrobaczona i za 2 tygodnie ma znów zostać odrobaczana a potem co 3 miesiące do ukończenia roku. Teraz nie wiem czy tak robić czy nie ?

Link to comment
Share on other sites

Co do psa Wilczochy, to jest młodziak więc Jej sierść na chwilę obecną Jej sierś wciąż jest nie do końca wykształcona jak należy i do tego mamy okres jesienny więc zmienia sierść na zimową. Jest psem mieszanym więc Jej geny mogą być także pomieszane co powoduje problemy z układem trawiennym.

Pies zarobaczony chudnie na dniach, jest smutny, nie je w ogóle. Ja nie widzę by ten pies był zarobaczony bądź zaniedbany. Jest młoda, hormony buzują w Niej, psiak rośnie. Równie dobrze żołądek nie wydziela odpowiednio dużej ilości soków żołądkowych stąd organizm się męczy z trawieniem i psiak zwymiotuje bo jest przeciążony. Może też być tak że w karmie jest jakiś składnik na który Szanti jest uczulona.

 

xxxjaxxx spojrzałem na Twoje zdjęcie psów w awku... Ty to nazywasz zadbanymi psami? Może jeszcze śmiesz powiedzieć że masz profesjonalną hodowlę?

Tak się składa że jestem z inspekcji weterynaryjnej i patrząc na te Twoje psy wlepił bym Ci mandat za zaniedbanie zwierząt a hodowlę zamknął. Plus oskarżył za możliwe spowodowanie epidemii poprzez zaniedbane psy. Choćby świeżb.
I już nie wspomnę Twojej kultury osobistej wyzywania wszystkich wokół że się nie znają bądź są tacy i tacy.

Link to comment
Share on other sites

xxxjaxxx mimo tego, że jesteś kobietą, a ja FACETEM, więc naucz się czytać i nie pisz do mnie w 'żeńskiej' formie, przydałby Ci się chłop który Ciebie i tego Twojego szczurka ustawiłby w mig :)

Chyba, że chłop już Cię ustawia w domu, płaczesz po katach, a tutaj próbujesz dowartościować Swoje pseudo-ego poprzez wyzwiska i robienie z Siebie kretynki, którą w życiu realnym zapewne jesteś :)
Panienko do tego przydałby się Twojemu skłakowanemu psu dobry szampon, fryzjer i może troszkę higieny?

Wysyłałaś Shanti koleżankom, które są HODOWCZYNIAMI? Uuu...zapewne nudzi Ci się w wolnym czasie więc może jednak do psychoterapeuty warto zawitać? Przecież to nie boli tak, jak Twoja głupota :)

Czytając Twoje 'wypociny' na forum jedyne co zauważyłem w różnych tematach to to, że ZAWSZE wiesz lepiej niż weterynarz - dlaczego podajesz psu Segan 'jak Ci się przypomni'? Wiesz, że podawanie leku 'od tak' 'kiedy mam czas' jest dla psa bardziej szkodliwe, niż długa kuracja?
Napisałaś o RATLERKU takie coś - ''Ja pierniczę, co ci ludzie teraz rozmnażają i na co komu pies wielkości świnki morskiej noszony w kieszeni, czy w torebce? Przecież to zero przyjemności z posiadania takiego psa. Pies powinien wyglądać jak pies, a nie jak wypierdek z mamuta'' - właśnie sama masz taki wypierdek mamuta, udajesz panią weterynarz, każdemu w każdym temacie sugerujesz, że jego pies ma robale, mimo tego, sama trujesz psa tabletkami, zapobiegawczo dajesz mu Bóg wie co(bo jest stary) , a York to właśnie wypierdek mamuta, wręcz wrzut na mamuciej dupie tyle, że owłosiony :)


Nie będę z Tobą rozmawiał, tłumaczył Ci, bo jak to mawiają na śląsku GODEJ DO RZICI TO CIĘ OSRO :)

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Wilczocha - przy zatwardzeniach znacznie lepszy jest jogurt naturalny lub kefir...  czyli mleko ale skwasniałe, pozbawione laktozy.

Odnośnie odrobaczania - twój wet preferuje starą szkołę. W dzisiejszych czasach jest to postepowanie przy wyjątkowo zarobaczonych osobnikach - takie co to zrobi kupe a kupa ucieka we wszystkich kierunkach.

Normalnie szczeniora odrobacza sie 3 razy w wieku szczeniecym, ewentualnie mozna mu poprawić w wieku 6mcy. I kuniec. No chyba, że dziad jeden wyjada po krzakach rózne dobra ludzkie i nieludzkie.

Powiedz jeszcze... czy Shanti mlaszcze, cmoka, oblizuje sie nerwowo, slini sie, przełyka sline nerwowo?

Link to comment
Share on other sites

A tak dla porównania : 5 miesięczna Shila - która wygląda jak kojot bez sierści, a ten sam psiurek 2.5 miesiąca później - jedynie dalej za uszami ma wyblakłą sierść, bardziej miękką, która może nawet do 2-3 roku życia zmienić się na tą dorosłą :)

Proszę kurde bele - 2.5 miesiąca i tak jakby 2 inne psy i o dziwo ODROBACZONA jest mała i ZDROWA.
Badania z krwi, na kał, pasożyty, mocz - wszystkie wyniki bez problemowo, do tego świetne serducho :)
Czegóż więcej chcieć?

Link to comment
Share on other sites

Wilczocha - przy zatwardzeniach znacznie lepszy jest jogurt naturalny lub kefir...  czyli mleko ale skwasniałe, pozbawione laktozy.

Odnośnie odrobaczania - twój wet preferuje starą szkołę. W dzisiejszych czasach jest to postepowanie przy wyjątkowo zarobaczonych osobnikach - takie co to zrobi kupe a kupa ucieka we wszystkich kierunkach.

Normalnie szczeniora odrobacza sie 3 razy w wieku szczeniecym, ewentualnie mozna mu poprawić w wieku 6mcy. I kuniec. No chyba, że dziad jeden wyjada po krzakach rózne dobra ludzkie i nieludzkie.

Powiedz jeszcze... czy Shanti mlaszcze, cmoka, oblizuje sie nerwowo, slini sie, przełyka sline nerwowo?

Czopki glicerynowe także się sprawdzają w przypadku zarwardzenia u zwierząt młodych. A wet rzeczywiście na starych metodach jeszcze pracuje.

Niestety wielu weterynarz po ukończeniu studiów i rozpoczęciu pracy na własny rachunek nie dokształca się nowinkami.
Polecił bym jeszcze do karmy dawać psu ojel lniany lub oliwę z oliwek, małą łyżkę taką od herbaty. Pomaga to u młodego psa w chłanianiu karotenu i innych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach potrzebnych do budowy organizmu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...