Jump to content
Dogomania

Foto konkurs w "Mój Pies"


Agnisia =)

Recommended Posts

  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='BBeta']Racja, fotomontaż :roll: To jeden i ten sam pies, ale skoro zdjęcie się zakwalifikowało i nawet wygrało to widać można, w regulaminie też nie ma chyba mowy o zakazie wysyłania tego typu przeróbek, chociaż moim zdaniem to powinno być niedopuszczalne, fotografia i fotomontaż to dwie różne dziedziny[/quote]Taki efekt można osiągnąć bez fotomontażu. Sama kiedyś takie uwielbiałam robić i tym sposobem mam zdjęcie na którym całuję samą siebie :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Taki efekt można osiągnąć bez fotomontażu. Sama kiedyś takie uwielbiałam robić i tym sposobem mam zdjęcie na którym całuję samą siebie :cool1:[/QUOTE]
Co to znaczy "bez fotomontażu" ?? Zdjęcie jest połączeniem trzech innych, tak ?? Do jego zrobienia autor wykorzystał trzy różne fotografie psa i zmontował je w jeden obraz, tak ?? Więc zdjęcie bez wątpienia jest fotomontażem, a jaką techniką zostało zrobione to już nie ma większego znaczenia, liczy się efekt końcowy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Co to znaczy "bez fotomontażu" ?? Zdjęcie jest połączeniem trzech innych, tak ?? Do jego zrobienia autor wykorzystał trzy różne fotografie psa i zmontował je w jeden obraz, tak ?? Więc zdjęcie bez wątpienia jest fotomontażem, a jaką techniką zostało zrobione to już nie ma większego znaczenia, liczy się efekt końcowy[/quote]


A podwójne naświetlanie?
Nie wiem jak jest w praktyce, ale teoretycznie można dwa razy naświetlić jedną "klatkę"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']A podwójne naświetlanie?
Nie wiem jak jest w praktyce, ale teoretycznie można dwa razy naświetlić jedną "klatkę"[/QUOTE]
W analogach ?? Niestety nie znam się na fotografii analogowej. Na zrobienie podobnej przeróbki potrzeba góra 2 minut i oczywiście program graficzny i też moge potem stwierdzić, że to nie jest montaż, ale tak jak mówiłam, po pierwsze nie znamy zdania autora zdjęcia, a po drugie w regulaminie nie ma mowy o zakazie wysyłania tego typu prac, ja zdania nie zmienie, widać na pierwszy rzut oka, że coś z tym zdjęciem jest nie tak, ale skoro to jest dozwolone to nie ma nad czym dyskutować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenne']Ja też chciałabym się wsyzstkieo o tym dowidzieć, bo chciałabym wysłać tam moją Sarę
I na stronie MP jest napisane, że zdjęcia można przesyłać TYLKO listownie[/quote]
pomyliłaś z PP([URL="http://www.pies.pl"]www.pies.pl[/URL] ):lol: do MP mozna wysyłać mailem, pisze, sama też wysłałam mailem i wygrałam;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Co to znaczy "bez fotomontażu" ?? Zdjęcie jest połączeniem trzech innych, tak ?? Do jego zrobienia autor wykorzystał trzy różne fotografie psa i zmontował je w jeden obraz, tak ?? Więc zdjęcie bez wątpienia jest fotomontażem, a jaką techniką zostało zrobione to już nie ma większego znaczenia, liczy się efekt końcowy[/quote]No dobrze. Ty wiesz w takim razie lepiej. Jest rodzaj fotografii który uzyskuje taki efekt bez użycia kilku fotografii. Ale jak widzę nie chcesz się o tym dowiedzieć więc spoko. Mnie to nie boli. Efekt taki uzyskiwałam na filmie, po wyjęciu kliszy ze sprzętu wywoływałam zdjęcie i wychodziło, bez nożyczek, taśmy klejącej a już na pewno bez obróbki cyfrowej - bo po prostu wtedy nawet mi się to nie marzyło. Nie wiem czemu to takie dziwne że się da zrobić FOTOGRAFIĘ z powtórzonymi tymi samymi postaciami np w innej pozie.....





[quote name='nathaniel']A podwójne naświetlanie?
Nie wiem jak jest w praktyce, ale teoretycznie można dwa razy naświetlić jedną "klatkę"[/quote]


Oooo dzięki że nie jestem sama w mojej wszechwiedzy ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']No dobrze. Ty wiesz w takim razie lepiej. Jest rodzaj fotografii który uzyskuje taki efekt bez użycia kilku fotografii. Ale jak widzę nie chcesz się o tym dowiedzieć więc spoko. Mnie to nie boli. Efekt taki uzyskiwałam na filmie, po wyjęciu kliszy ze sprzętu wywoływałam zdjęcie i wychodziło, bez nożyczek, taśmy klejącej a już na pewno bez obróbki cyfrowej - bo po prostu wtedy nawet mi się to nie marzyło. Nie wiem czemu to takie dziwne że się da zrobić FOTOGRAFIĘ z powtórzonymi tymi samymi postaciami np w innej pozie.....[/QUOTE]
Jasne, że nie chce, bo po pierwsze jak już napisałam fotografią analogową się nie interesuje, a po drugie to nie jest chyba odpowiedni dział, nie sądzisz? I gdzie napisałam, że jest to dziwne? Wyraziłam własne zdanie na temat tamtego zdjęcia, po 4 latach pracy z photoshopem, kursach, projektowaniu stron, a w tej chwili właśnie edycji zdjęć mam takie prawo. Mam wyczulone oko na niektóre rzeczy. I nie rozumiem co ma Cie boleć. Zdjęcie wygrało, więc można co najwyżej pogratulować zwycięzcy, a nie ciągnąć nie potrzebną dyskusje, co za różnica w jaki sposób zostało wykonane, ale oczywiście moge przyznać Ci racje. Pomyliłam się, zdjęcie to nie fotomontaż, gratuluje wszechwiedzy i oczywiście dziękuje za wyjaśnienie i chęć podzielania się ze mną swoim doświedczeniem

Link to comment
Share on other sites

Po prostu nie lubię jak ktoś komuś coś zarzuca i nie chce przyjąć do wiadomości że istnieją możliwości wykonania czegoś takiego bez ingerencji programu graficznego. Niestety ja jestem zwolennikiem fotografii analogowej, od kiedy fotografia cyfrowa stała się tak dostępna wszystkie konkursy zrobiły się beee i fuuuuj. Bo niestety nie zawsze nawet fachowcy są w stanie ocenić czy to fotografia czy fotomontaż. A genialny fotomontaż był kiedyś na prawdę trudny do osiągnięcia. I wtedy mógł być czymś fajnym. A teraz kojarzony jest z czymś złym, niewłaściwym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Po prostu nie lubię jak ktoś komuś coś zarzuca[/QUOTE]
To nie chodzi o zarzucanie, po prostu stwierdziłam na przykładzie tego zdjęcia, że fotomontaż (nawet jeśli ta fotka nim nie jest) w konkursie jest dozwolony, i że osobiście wolałabym żeby tego typu zdjęcia nie były dopuszczane do konkursu

[quote name='Viris']Bo niestety nie zawsze nawet fachowcy są w stanie ocenić czy to fotografia czy fotomontaż.[/QUOTE]
I właśnie do tego dąże, tak na prawde tylko autor zdjęcia wie w jaki sposób zostało wykonane i tak jak napisałam każdy może zrobić coś takiego w programie graficznym i twierdzić potem, że to fotografia, a nie montaż. Dlatego właśnie zdziwiłam się, że akurat to zdjęcie wygrało

[quote name='Viris']i nie chce przyjąć do wiadomości że istnieją możliwości wykonania czegoś takiego bez ingerencji programu graficznego.[/QUOTE]
Przeczytałam co napisałaś, przyznałam Ci racje

Link to comment
Share on other sites

No nie działa im strona od prawie tygodnia, znaczy samego pedigree działa, ale juz " psy górą" niestety nie.

A swoją drogą tam to dopiero fotomontaże wygrywają:evil_lol: Załamałam się.

Jednak warto w tamtych też brać udział - mój znajomy wygrał bardzo dużo gadżetów itp - do schroniska i na bazarki w sam raz!!

Link to comment
Share on other sites

ale Justys czego spodziewasz sie po takim konkursie? Ostatnio dostalam koment: "zostawiam Ci 10 punktów, proszę też o pomoc w moim konkursie (tu byl link) jeśli zostawisz mi tam link do twojej fotki, wyślę siostrze, żeby też zagłosowała na Ciebie"
i co Ty na to? Toz to kpiny sa i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masienka']ale Justys czego spodziewasz sie po takim konkursie? Ostatnio dostalam koment: "zostawiam Ci 10 punktów, proszę też o pomoc w moim konkursie (tu byl link) jeśli zostawisz mi tam link do twojej fotki, wyślę siostrze, żeby też zagłosowała na Ciebie"
i co Ty na to? Toz to kpiny sa i tyle.[/quote]
dokładnie, tam panowały zasady Ty mi dasz 10 to ja Tobie też...
nikt nie patrzył na zdjęcie, zauważyłam, też, ze niektórzy celowo dawali niższe oceny fotografią, wyżej uplasowanym, aby zaniżyć ich średnią :-o
widziałam, też wiele wstawionych tapet...brak słów

wysłane zdjęcia na konkurs MP :cool3:
ale pewnie i tak nas nie wybiorą..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...