Jump to content
Dogomania

Kącik koniarzy


Mi.

Masz swojego konia?  

186 members have voted

  1. 1. Masz swojego konia?

    • Mam :)
    • Niestety nie mam
    • Na razie nie mam, ale sądze, że już niedługo czterokopytny zagości w moim domu :)
    • Mam, ale chyba niedlugo będziemy musieli się rozstać...
    • Nie mam i mieć nie będe


Recommended Posts

[quote name='Rinuś'][B][I]spłoszyć to koń się może nawet jak stoi i instruktor dopasowuje strzemiona [/I][/B]
[B][I]:p więc tutaj akurat nie ma zasady :p[/I][/B]

[B][I]Ja się uczyłam bez lonży ponieważ jeszcze wtedy panowały inne zasady u mnie w stajni i dla ludzi,którzy pomagają i jeżdżą za darmo nauka przebiegała troszkę inaczej...mieliśmy szybszy kurs nauki jazdy :evil_lol: [/I][/B]
[I][/I][/quote]

ale to chore zasady i napewno nie powinny sie powtorzyc
mi tez sie wydawalo ze duzo umiem - dopoki nie trafilam na DOBREGO trenera ktory po 14 latach mojej jazdy chetnie by mnie zabral na lonze...niestety kon sie do tego nie nadaje, wiec radzilismy sobie inaczej
na lonze zeby latwiej i lepiej poprawic bledy

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sorry że nie wstawiłam zdjęć ale wyjechałam następnego dnia:oops:
może teraz kilka wstawie
[IMG]http://img370.imageshack.us/img370/3693/kopiaimg2335vp8.jpg[/IMG]
na początku lało także zdjęcia w strugach deszczu
[IMG]http://img370.imageshack.us/img370/6127/kopiaimg2341xp5.jpg[/IMG]
[IMG]http://img227.imageshack.us/img227/513/kopiaimg2356az4.jpg[/IMG]
[IMG]http://img370.imageshack.us/img370/2228/kopiaimg2384xk0.jpg[/IMG]
[IMG]http://img370.imageshack.us/img370/1158/kopiaimg2386qh5.jpg[/IMG]
moge póżniej jeszcze kilka wstawić

Link to comment
Share on other sites

bylam dzisiaj w dtajni :multi:.
bylo po prostu BO-SKO!
poznalam dwie fajne dziewczyny, na razie nie jezdzilam ;d. bylam sie zapoznac ze stajnia.
pojechalam przed 16 i dopiero co wrocilam, tylko sie wykapalam ;P
najpierw czyscilysmy siodlarnie, potem mylysmy kopyta, i mylysmy jednego bulanego calego, bo sie ubrudzil :cool3:.
pozniej czyscilam Lawine, i trzymalam ja jak takie dziecko na niej siedzialo :cool3:. po za tym ze jak ja zamykalam w boksie, to o maly wlos mi nie zwiala :diabloti::eviltong:.
teraz ide w srode, instruktorka mnie zabiera o 14:50, a wracam okolo 20 :cool3:. w tym jezdze i pomagam w stajni :razz:.
fotek nie ma :-(. nastepnym razem wezme aparat, tzn. tym razem tez wzielam ale dalam tacie zeby wzial do domu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorkaa']Tusia, widzisz :)
A ja szukam, szukam... a na razie jadę nad morzę takesz...
Co to za stajnia, jesli mogę ofc.[/quote]
to pytanie o stajnie to do mnie?:cool3:
`Stajnia u Lucka` w Kuraszkowie, niedaleko Wrocławia.:cool3::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorkaa']Aha :) Moja znajoma jeździ gdzieś we Wrocku, ale nie wiem gdzie.
Szkoda że to nie śląsk :lol:[/quote]
widać że Ci ludzie naprawdę kochają konie.. :cool3:
panuje tam świetna atmosfera :eviltong:
mają jedną ślepą klacz.. jedną w wieku 30 lat (:-o).. i nie oddają na rzeż, bo twierdzą ze te konie zasłużyły na godną starość..:loveu:
większość pewnie by oddała.. :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorkaa']Zapytałam, żeby się upewnic :)
Wiesz, według niektórych koń ma na siebie zarabiac ...[/quote]
no niestety, nie rozumiem takich ludzi, skoro im służył przez wiele lat, to dlaczego teraz ma nie mieć godnej starości?:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tusia.']a Ty masz jakiegos konia na dzierzawie? czy to ktos inny mial? <mysli>

ja w srode lub czwartek wstawie fotki ze stajni, bo w srode jade, tyle ze w srode moge byc zbyt padnieta ; )[/quote]
Nie mam i nigdy nie miałam :)
Dzierżawiła Goldenka, ale ona też się "wyprowadza" :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]spłoszyć to koń się może nawet jak stoi i instruktor dopasowuje strzemiona [/I][/B]
[B][I]:p więc tutaj akurat nie ma zasady :p[/I][/B]


[B][I]edit.oczywiście,że teraz to jazdy na lonży sa obowiązkowe...ale zdarzają się ciemnoty co jeżdżą 50 godzin na lonży a dalej ciągną za mordę...wszystko trzeba dostować do umiejętności jeźdzca.[/I][/B][/quote]
[I]ale ktorego konia łatwiej jest opanować? Tego który jest na lonży w rękach instruktora czy biegającego swobodnie pod początkującym jeźdźcem?[/I]

[I]> Sorry ale czy swobodna jazda ma niby pomóc w nauce ze nie wolno ciagnac konia za pysk? nie[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tusia.']widać że Ci ludzie naprawdę kochają konie.. :cool3:
panuje tam świetna atmosfera :eviltong:
mają jedną ślepą klacz.. jedną w wieku 30 lat (:-o).. i nie oddają na rzeż, bo twierdzą ze te konie zasłużyły na godną starość..:loveu:
większość pewnie by oddała.. :placz:[/quote]
[B][I]U nas też stare konie dożywają spokojnej starości :p jedną mieliśmy taką klaczkę,która luzem choidziłam po łące...codziennie punktualnie o 18 jak podchodziła do bramy żeby ją wpuścić do stajni :p latem sama wchodziła do stajni i piła wodę po czym szła dalej na łąkę...[/I][/B]
[B][I]jedynym błedem było to , że jak się grzała to też chodziła luzem...no i się puszczała...po urodzeniu ostatniego źrebaka zmarła bodajże 3 dni po porodzie...ale źrebak żyje i ma się bardzo dobrze :p[/I][/B]
[quote name='Mi.'][I]ale ktorego konia łatwiej jest opanować? Tego który jest na lonży w rękach instruktora czy biegającego swobodnie pod początkującym jeźdźcem?[/I]

[I]> Sorry ale czy swobodna jazda ma niby pomóc w nauce ze nie wolno ciagnac konia za pysk? nie[/I][/quote]
[B][I]oczywiście, że tego co na lonży jest...a kto tu mówi o biegającym koniu pod początkującym jeźdzcem?:razz:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']caly czas o tym mowimy - o NAUCE jazdy konnej...[/quote]
[B][I]ale to ja odniosłam do siebie, że nigdy nie jeździłam na lonży...teraz wszystko się pozmieniało...ja byłam tam osobą z wewnętrzengo środowiska..pracowałam tam i jeździła za darmo...[/I][/B]

[B][I]a ludzie przychodzący się uczyć jeździć konno za kasę są brani na lonży i jeżdżą na niej tak długo aż zaczną panować nad koniem nie robiąc mu krzywdy...ale niestety tłumoki się trafiają...:shake:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...