Jump to content
Dogomania

"Miałam 10 lat, gdy zawalił mi się świat" - FERI adoptowana! :)


Patrycja*

Recommended Posts

Nie ma takiej możliwości, by Feri wróciła do schroniska, bo tam będzie się męczyć jeszcze bardziej.

 

Niestety na tą chwilę nie wiemy gdzie ją dać, a o tym co dalej, będziemy musieli zdecydować już jutro (wszystko zależy od tego, jak Feri zareaguje na najsilniejszy z możliwych sterydów, jaki został jej dzisiaj podany).

 

Patrzę na nią i widzę, że ona nie chce jeszcze się poddawać, jednak musi się w tej sytuacji znaleźć dom, dla którego będzie oczkiem w głowie (są przeciwwskazania, aby pozostawała sama w domu, nawet na kilka godzin, a ja niestety nie mogę z nią być przez cały czas).

 

Dodatkowym problemem jest wypróżnianie Feri. Niestety, ale nie odczuwa potrzeby załatwiania się, przez co musieliśmy dzisiaj ją cewnikować...

 

Co do wieku... możliwe, że ma 8 lat, ale była bardzo źle prowadzona przez całe życie. Z drugiej strony może mieć nawet 12 lat :(

Link to comment
Share on other sites

TZ mnie pewnie udusi a ojciec zamorduje czyli na jedno wychodzi ale znalazłam info o Feri na fb no i nie mogłam nie zajrzeć. Jeśli dalej potrzebny jest DT to służę Feri byłaby 24h na dobę pod okiem bo mogłabym zabierać ją ze sobą do pracy tylko pytanie czy na pewno z moją Milką się dogada

Link to comment
Share on other sites

TZ mnie pewnie udusi a ojciec zamorduje czyli na jedno wychodzi ale znalazłam info o Feri na fb no i nie mogłam nie zajrzeć. Jeśli dalej potrzebny jest DT to służę Feri byłaby 24h na dobę pod okiem bo mogłabym zabierać ją ze sobą do pracy tylko pytanie czy na pewno z moją Milką się dogada

Roksana, jesteś wielka!!!!!

Link to comment
Share on other sites

TZ mnie pewnie udusi a ojciec zamorduje czyli na jedno wychodzi ale znalazłam info o Feri na fb no i nie mogłam nie zajrzeć. Jeśli dalej potrzebny jest DT to służę Feri byłaby 24h na dobę pod okiem bo mogłabym zabierać ją ze sobą do pracy tylko pytanie czy na pewno z moją Milką się dogada

 Jak najbardziej dt jest potrzebny! Feri do innych psów jest przyjaźnie nastawiona. Jak jakiś reaguje do niej agresją to po prostu odchodzi. Nie ma w niej cienia agresji. Mogłabym Cie prosić o numer? Paweł by się z Tobą skontaktował i dogadał szczegóły.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Gisic! Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.

Jeśli chodzi o Feri to dziś nastąpiła lekka poprawa. Tzn. sunia zaczęła już stawać na łapkę, także steryd, który wczoraj zaczęła brać działa. Niestety Feri dalej nie odczuwa potrzeby załatwiania się :( Na razie dostaje kolejną dawkę sterydu, a później przejdzie na jakieś inne leki, jeśli wszystko pójdzie dobrze.Tak naprawdę kolejne dni będą decydujące...

 

Na razie Feri przebywa w dt, ale to jest naprawdę przejściowa sytuacja, ponieważ dziewczyna, u której jest ma 5 innych psów i w dodatku pracuje i na dłuższą metę opiekowanie się Feri nie wchodzi w grę... Także gdyby udało się Gisic u Ciebie umieścić sunie byłoby naprawdę super!

Link to comment
Share on other sites

FERI NA DEBECIE! BEZ WASZEJ POMOCY NIE ZDOŁAMY ZAKUPIĆ JEJ POTRZEBNYCH LEKÓW, A WIDAĆ SPORĄ POPRAWĘ. PROSIMY WSPOMÓŻCIE DZIEWCZYNĘ CHOĆBY NAJDORBNIEJSZYMY WPŁATAMI.

 

Do tej pory czekały nas następujące wydatki związane z Feri:

229,90 zł – zakup karmy TROVET Omega Hydrolysed Diet (OHD dla psów) 12,5kg,

250,00 zł – leczenie weterynaryjne, na które składały się m.in.: zdjęcia kręgosłupa, prześwietlenie bioder, USG, badanie krwi.

 

Dodatkowo Feri PILNIE potrzebuje następujących leków:

91,00 zł Nivalin 5mg/10 dni

56,00 zł Cocarboxylasum 50mg/10 dni

50,00 zł Milgamma N ampułki/10 dni

 

Poprzednie wydatki plus ceny leków dają nam kwotę 676,90 zł

 

Wpłaty prezentują się następująco:

30,00 zł Piotr Sz.

20,00 zł Magdalena S-G

5,00 zł Marta M.

Razem: 55,00 zł

Za wpłaty serdecznie dziękujemy!

 

Po podliczeniu Feri jest NA MINUSIE AŻ 621,90 zł! :( Zdajemy sobie sprawę, że leczenie jest kosztowne, ale najważniejsze, że widać poprawę. Nie możemy zostawić Feri na pastwę losu. Tak bardzo chcemy jej pomóc, a bez Was nie jest to możliwe…

 

Fundacja "PRZYSTANEK SCHRONISKO"
67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
z dopiskiem "darowizna na psa Feri"

 

 

Gisic87 Paweł nie mógł się dziś do Ciebie dodzwonić. Czy coś się zmieniło w związku z Twoja decyzją o zapewnieniu Feri dt?

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Przepraszam ale wczoraj miałam awarię z autem i do domu wróciłam dopiero po 20 a telefon zostawiłam w domu. Co do mojej decyzji jest dalej aktualna jednak na tą chwilę trwają negocjacje z TZ bo trochę obawiamy się czy damy sobie radę jeśli chodzi o opiekę nad dziewczyną. TZ jest w tej chwili na nie bo uważa że to duży obowiązek i możemy temu nie podołać. Mimo wszystko chciałabym jutro porozmawiać z Pawłem by dowiedzieć się jak to wszystko u Feri wygląda by mieć 100% pewność że jestem w stanie sobie poradzić i przekonać do tego także TZ-a. Jutro zadzwonię do Pawła

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Przepraszam ale wczoraj miałam awarię z autem i do domu wróciłam dopiero po 20 a telefon zostawiłam w domu. Co do mojej decyzji jest dalej aktualna jednak na tą chwilę trwają negocjacje z TZ bo trochę obawiamy się czy damy sobie radę jeśli chodzi o opiekę nad dziewczyną. TZ jest w tej chwili na nie bo uważa że to duży obowiązek i możemy temu nie podołać. Mimo wszystko chciałabym jutro porozmawiać z Pawłem by dowiedzieć się jak to wszystko u Feri wygląda by mieć 100% pewność że jestem w stanie sobie poradzić i przekonać do tego także TZ-a. Jutro zadzwonię do Pawła

 

Jasne, to zrozumiałe.

 

Dziś jest jeszcze lepiej niż wczoraj :) Feri chodzi już praktycznie tak samo jak była w schronisku. Nadal jest zacewnikowana, ale to po to by pęcherz się zmniejszył. Niestety to, że Feri nie odczuwała potrzeby załatwiania się spowodowało, że pęcherz bardzo się rozciągnął. Jutro mają jej zrobić USG, sprawdzić czy pęcherz się zmniejszył i prawdopodobnie ściągnąć cewnik. Wtedy też okaże się czy Feri będzie w stanie się załatwiać, a jeśli nie to czy przynajmniej będzie można jej wyciskać ten mocz. Z tego co Paweł mówił, psy mogą funkcjonować tak latami, jeśli tylko ktoś zechce sam wyciskać ten mocz 2, 3 razy dziennie. Niestety może tak się stać, że Feri juz nigdy nie będzie odczuwała potrzeby załatwiania się i faktycznie trzeba będzie jej do końca życia ten mocz wyciskać. Jednak kupę Feri dziś zrobiła sama i świadomie, bo niestety do tej pory robiła to nie zdając sobie z tego nawet sprawy i popuszczała. Na razie idzie ku dobremu i oby tak zostało :)

Link to comment
Share on other sites

Feri już chodzi normalnie na tyle, na ile może pies w jej wieku i jej rasy :) niestety nadal jest problem z pęcherzem. Weterynarze podejrzewają atonie pęcherza czyli niezdolność do oddawania moczu. W najbliższych dniach ma otrzymywać lek, który miejmy nadzieje pomoże. Na razie ciągle jest cewnikowana :(

 

Jeśli chodzi o jej samopoczucie to jest dużo weselsza i radosna. Widać, że ma chęć do życia i jest zadowolona :) Zatem leczenie przynosi rezultaty!

 

Nadal szukamy dt, bo tam gdzie jest długo zostać nie może.

 

10735953_854696937894386_1433736443_n.jp

 

10751775_854698424560904_1018241346_n.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Feri czuje się już dobrze :) Zaczęła się sama załatwiać, choć następuje to tylko raz, góra dwa razy dziennie. Teraz dziewczynie potrzebny jest nowy dom, choćby tymczasowy. Były już trzy chętne domy, ale jakoś z żadnego nic nie wyszło :( Mamy nadzieję, że w końcu zła passa się odmieni. A poniżej wstawiam filmik nakręcony przez tymczasową opiekunkę Feri :)

 

[media]https://www.youtube.com/watch?v=muuywEFkHjM&feature=youtu.be[/media]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...