Jump to content
Dogomania

Simpsons Premium


FredziaFredzia

Recommended Posts

Już przetestowałyśmy! Karma pachnie ładnie, mojej wybrednej suni bardzo smakuje. Zjadła Simpsona, a pozostałości Pro Planu z łososiem zostały w misce (szczeniak się nimi poczęstował :) ) Były lekkie gazy, ale kupy są ładne, małe i zwarte. 
Jak na razie jesteśmy zadowolone. Zdam relacje za 3-4 tygodnie jak suka wygląda i czy sierść się nie pogorszyła. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wstawiłam już ten post w innym wątku, ale to jest główny wątek tej karmy, więc przekopiuje:
Obiecałam, że napisze jak u nas po Simpsons Premium. 
Suka je go od jakiś 3tygodni. Kupy od samego początku były super, małe zwarte. Widać, że dobrze ją przyswaja. Je z ogromnym apetytem, karma bardzo ładnie pachnie, Tina aż prosi się o jedzenie, co u niej nie jest częste, bo raczej należy do wybrednych psiaków. 
I co najważniejsze - sierść. Wygląda tak dobrze, że już zapomniałam, że może tak wyglądać mój pies. Jest super miękka w dotyku, ładnie się błyszczy, ma lepszą pigmentacje. Warto dodać, że odkąd je tą karmę to nie dostaje żadnych suplementów na sierść (wszystko zostało z młodą u TŻ). Jedynie 1-2 razy w tygodniu doleję jej odrobinę oliwy z oliwek dla smaku. 
Jak dla mnie karma jest strzałem w 10! Na pewno szybko z niej nie zrezygnujemy  :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zamówiłam puliczce. Ziwi Peack mnie wyprówa z kasy ;) Zobaczymy czy wybradniak będzie jadł ;) Jak nie to niufka wciągnie nawet nosem ;)
Widzę ze granulki fajne. Wielkość super, choć ja wolę większe jeszcze nawet dla nieduzego psa. Czym mocniej pies gryzie tym dla niego lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Procentowo nie pisze. Na 1 kg przypada 60 mg zwiazku miedzi.


Nadal jestem zadowolona z karmy. Dodatkowo kupeczki zrobiły się tak malutkie ze mam problem z odnalezieniem ich na placu ;) Pies nie tyje i nie jest "zamulony".

 

no to przeciez rachunek jest prosty:

jesli  w 1 kg ( 10 000 mg) jest 60 mg to wychodzi 0,6%

 

z ciekawością zerknełam na skład tej z kaczką i ziemniakami   bo taki zestaw  mój pies alergik  toleruje i byłaby alternatywa dla troveta dpd

Ale cóz , niestety zupełnie bez sensu dowalili tłuszcz z kurczaka. Niby karma dla wrażliwców a dodany najczęstszy alergen no i te jajka tez ryzykowne przy  nie do konca sprawnej wątrobie. Szkoda

Link to comment
Share on other sites

Ja nie rozumiem określenia " uczulenie na kurczaka". Może mi to ktoś wyjaśni? Bo korzystajac z wiedzy dietetyków stwierdziliśmy, że uczulenia są na glute. Kurczak czy indyk są ptakami. Jedzą to samo. Wiec dlaczego kurczak tak a indyk nie? Czyżby kolejne błędne tezy wetów jak w przypadku tzw " przebiałkowania" ?
Nie neguję tylko pytam, bo może ktoś mi to wytłumaczy. Dietetycy nie dali rady. Też tego nie rozumieją. Oczywiscie mam na myśli ludzkich dietetyków bo psiego żadnego nie znam. No...znm kilka osób co się tym zajmują ale oni też nie wiedzą o co chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Gluten na pewno może wywoływać reakcję immunologiczną, a przewód pokarmowy zmuszać do cięższej pracy. Jeśli natomiast chodzi o uczulenia na źródła białka zwierzęcego w karmach, ja bym się raczej dopatrywała problemu w chemicznych konserwantach użytych do ich produkcji, jak i w jakości oraz sposobie karmienia zwierząt użytych do ich produkcji. Moja sunia na karmy konserwowane naturalnie nie reaguje.

 

Co do różnicy między kurczakiem a indykiem, słyszałam od pani z Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu, że kurczaki da się bardziej nafaszerować różnymi antybiotykami, hormonami itp. Indyki są jakoby na nie bardziej wrażliwe - i nie przeżyłyby takich dawek, jakie daje się kurczakom. Znam też właścicielkę kota, która zarzeka się, że nie toleruje on drobiowych karm, natomiast z kurczakiem od jej rodziny ze wsi, z wolnego wybiegu, nie ma problemu. Może to ma jakiś sens... Moja Tina generalnie problemów typu 'alergia', 'nietolerancja', 'przebiałczenie / przebiałkowanie' nie miewa. Zauważyłam jedynie, że drapała się i gryzła ogon po podrobach z indyka.

 

P.S. Przebiałczenie / przebiałkowanie nie istnieje. Szkodzić może jedynie białko niewłaściwe, czyli w przypadku psów i kotów - roślinne, jakim często raczą je producenci karm.

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem ze "przebiałkowanie " nie istnieje. Problemy które tak są określane przez ogrom ludzi ( w tym wetów...) to nic innego jak zaburzony stosunek wapń-fosfor ;)

Co do karmienia kurczaków to niestety, ale to indyki sie bardziej faszeruje antybiotykami. To indyki są delikatniejsze i szybciej łapią infekcje wiec na wszelki wypadek dostaja od chwili wyklucia ogrom antybiotyków, hormonów itd. Kurczaki też, ale jako twardsze dostaja mniejsze porcje i nie od razu ;)
Kiedyś w rodzinie był hodowca na dość sporą skale i tego i tego....
Dlatego nadal nie rozumiem o co chodzi :(

Link to comment
Share on other sites

ależ uczula nie tylko gluten

uczulają też inne składniki pokarmowe

przede wszystkim wszelakie  białka i tu nie ma znaczenia że to ptak i to ptak , czy, że karmione tym samym. Budowa białek indyka i kurczaka jednak sie różni - na tyle że układ immunoligiczny  psa potrafi to wychwycić.

Hydrolizacja białek teoretycznie powinna na tyle rozbić ich łańcuchy na pojedyncze aminokwasy że staja sie "nierozpoznawalne".I dlatego w wielu karmach dla alergików  dodawane jest własnie białko hydrolizowane co powinno załatwić problem .  Ale  niestety teoria teorią a w praktyce bywa różnie. Albo hydrolizacja nie do końca skuteczna albo jednak nie zawsze  to wystarczy...

I tłuszcz też teoretycznie nie powinien uczulac ( 0 białka) ale to pod warunkiem że jest absolutnie czysty. Niestety z tą czystością w karmach jest tak sobie  bo pod hasłem "tłuszcz" najczęściej jest  coś co zawiera i inne  "frakcje" i juz problem gotowy.

Link to comment
Share on other sites

Co do karmienia kurczaków to niestety, ale to indyki sie bardziej faszeruje antybiotykami. To indyki są delikatniejsze i szybciej łapią infekcje wiec na wszelki wypadek dostaja od chwili wyklucia ogrom antybiotyków, hormonów itd. Kurczaki też, ale jako twardsze dostaja mniejsze porcje i nie od razu ;)
Kiedyś w rodzinie był hodowca na dość sporą skale i tego i tego....
Dlatego nadal nie rozumiem o co chodzi :(

 

Może coś pomieszałam... :/ W każdym razie, niestety, zarówno ludziom, i zwierzętom serwuje się żywność, która z byciem zdrową i naturalną nie ma nic wspólnego. 

Link to comment
Share on other sites

ależ uczula nie tylko gluten
uczulają też inne składniki pokarmowe
przede wszystkim wszelakie  białka i tu nie ma znaczenia że to ptak i to ptak , czy, że karmione tym samym. Budowa białek indyka i kurczaka jednak sie różni - na tyle że układ immunoligiczny  psa potrafi to wychwycić.
Hydrolizacja białek teoretycznie powinna na tyle rozbić ich łańcuchy na pojedyncze aminokwasy że staja sie "nierozpoznawalne".I dlatego w wielu karmach dla alergików  dodawane jest własnie białko hydrolizowane co powinno załatwić problem .  Ale  niestety teoria teorią a w praktyce bywa różnie. Albo hydrolizacja nie do końca skuteczna albo jednak nie zawsze  to wystarczy...
I tłuszcz też teoretycznie nie powinien uczulac ( 0 białka) ale to pod warunkiem że jest absolutnie czysty. Niestety z tą czystością w karmach jest tak sobie  bo pod hasłem "tłuszcz" najczęściej jest  coś co zawiera i inne  "frakcje" i juz problem gotowy.

Muszeto przedyskutować przy najbliżesz okazji ;)
W sumie to problemu alergii pokarmowej nie miałam u swoich psów. Jedynym alergikiem był mój ty,czas szczeniak kiedys. Ale u szczeniąt alergia jednak polega często na nieprzystosowaniu jeszcze przewodu pokarmowego.
Mimo wszystko dobrze jest mieć wiedzę ;)
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...

Mój pies od dwóch lat jest na karmie Simpsons z jagnięcina i dobrze mu służy, niestety, karma mi się kończy, a zniknęła ze sklepu i nie potrafia powiedzieć kiedy będzie.

Może ktoś doradzi mi podobna karmę, tzn. z podobnym składem, bez zbóż, bez kurczaka, niewiele składników, w dobrej cenie zblizonej do Simpsonsa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...