Jump to content
Dogomania

martazobeniak

Members
 • Posts

  259
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

1583 profile views

martazobeniak's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

6

Reputation

 1. Stosował ktoś Brit Care Endurance z kaczką? jak się ta karma sprawdziła?
 2. martazobeniak

  Terra Canis

  Czy ktoś nadal podaje Terra Canis? jakie wrażenia?
 3. Stosuje ktoś nowy Brit Care Endurance z kaczką? jak wrażenia?
 4. Spotkał się już ktoś z Was z tymi tackami? Interesuje mnie szczególnie wersja dla małych ras z kaczką.
 5. Zbieram materiały do artykułu, w którym zamierzam pochylić się nad podejściem "przeciętnego Kowalskiego" do kwestii kupna psa. W związku z tym, mam ogromną prośbę do opiekunów psów o wypełnienie anonimowej ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1iT6VxhV2S7C1IszaYL3680H2r5MaK6gQWCGH-z4e4jE/viewform
 6. Pięcioletnia suczka shih-tzu szuka domu tymczasowego lub stałego w kujawsko-pomorskim lub w Gorzowie Wielkopolskim. Więcej informacji: https://shihtzakowezycie.wordpress.com/2015/11/11/poznajcie-zosie/
 7. Ja Royala i Puriny organicznie nie cierpię. Większość karm RC nie ma w składzie mięsa ani nawet mączek, tylko hydrolizowane białko z piór, dziobór, pazurów etc. Koncern eksperymentuje ostatnio z łuskami słonecznika i robakami mangrowymi. (Jedyna karma RC z suszonym mięsem to Sensitivity Control z kaczką i tapioką.) Nestle-Purina to natomiast ciągłe skażenia aflatoksynami i wielki proces, związany z zatruciami Benefulem. Moja Tina przy próbie podania jej w szczenięctwie PPP z łososiem (nie byłam jeszcze wówczas tak rozeznana w karmach) uciekała z kuchni, aż się kurzyło. Mimo kilkudniowych głodówek nie chciała tego jeść, jakby wyczuła, że coś jest nie tak. Osobiście, polecam Acanę, Husse, Marp, Planet Pet Society (najlepiej wersja bez zbóż). Karmię nimi rotacyjnie, choć podstawą u mnie jest Husse. Suchą karmę daję na śniadanie, na drugi posiłek w trakcie dnia - domowe jedzenie, gotowane lub surowe. Oczywiście, dodatki w postaci owoców, warzyw, jajek, białego sera, jogurtu, kefiru, olejów dla zapewnienia NNKT także stosuję.
 8. Kto zna? kto stosuje? jakie doświadczenia?
 9. A Trovet mokry na przykład? Mają spory wybór źródeł białka - przepiórki, strusie, koniny i inne cuda... W niektórych wersjach są ziemniaki, w innych ich nie ma. W mokrej z królikiem są tylko królik, ryż i minerały.
 10. Rozbestwiło się psisko. ;) Cierpliwości - metoda 20 minut na wiele egzemplarzy działa.
 11. @Anka, ale autor wątku różne opcje Brita wypróbował, o czym pisał w pierwszym poście: Próbowałem póki co brit premium, care (lamb&rice) oraz ariona z łososiem i za każdym razem to samo - pierwsze 2-3 dni wcina, później podchodzi do miski i nawet jej nie tknie bez dosmaczenia. Może psiakowi akurat Brit nie podchodzi (ja próbowałam różnych smaków z linii Petit i Carnilove - entuzjazmu też nie było). Poza tym, jak się nie mylę, w praktycznie każdej opcji Brita masz "białko" pochodzące z wszystkiego poza mięsem, a Gosbi jednak zawiera przede wszystkim suszone mięso, no i spore dawki dodatków na stawy, więc wydaje się lepsze.
 12. Nawet "podstawowa" Acana jest bardzo dobrą karmą i warto ją wypróbować. Jeśli Twój psiak z drobiem nie ma żadnego problemu, to ta wersja jak najbardziej może się sprawdzić. Ja po nią nie sięgałam, bo miałam podejrzenie, że psica uczulona na kurczaka, indyka nie toleruje wcale... także zaczęłam przygodę z tą marką od A. Lamb & Okanagan Apple (i ta bardzo pomogła w zwalczeniu uporczywego drapania się). Później w ramach rotacji były A. Grasslands i A. Ranchlands. Jak wspomniałam, za A. Pacifica suńka nie przepada. Husse i Gosbi obie warte uwagi. Zerknęłabym jeszcze na Fish4Dogs lub Planet Pet Society. Z tańszych karm chwalą sobie internauci np. Boscha w wersji z rybą i z jagnięciną. No i zostają, jak napisałam wcześniej w tym wątku, (jeśli pies zwyczajnie nie da się namówić na suche ekstrudowane krokiety) karmy wypiekane (Magnusson), półmiękkie (Bosch Soft+) albo liofilizowane (Alpha Spirit).
 13. Mojej wybrednej mordzie najlepiej wchodzi Acana Grasslands (i chyba najładniej pachnie), za nią jest A. Ranchlands. A. Pacifica już entuzjazmu nie budzi, chociaż kudłata ogólnie lubi rybne smaki. Jeśli byłbyś skłonny wskoczyć na tę półkę cenową, to może zerknij też na Marp? niejadki ponoć się zachwycają... A z tych, które podawałeś od początku, i tak Gosbi oraz Husse nieźle się prezentują. Z Gosbi zwłaszcza ta wersja z jagnięcinką i rybką może okazać się smakowita.
 14. Jak wypada Husse? Hmmm... Powiem tak: to nie jest Acana, Purizon ani Orijen. Nic 'holistycznego i nowatorskiego', ale to całkiem porządne tradycyjne karmy, w większości zbożowe, ale bez kukurydzy i soi. Zdarza się pszenica. Są wersje tylko z ryżem (Sensitive) i bezzbożowa z ziemniakami. U mojej Tiny akurat się sprawdziły - wybawiły mnie od problemów z drapaniem się i z uszami na szczenięcych Royal Canin. Nie mam zastrzeżeń. Przy Orijenie (powoli wprowadzanym) przytrafiają się biegunki, na Acanie wypróżnienia w 'stałej' formie, ale nawet 4-5 razy dziennie, jeśli Tina zje pełną dzienną dawkę. Przy Husse tego typu problemów nie ma, a i włos mi się podoba, zwłaszcza przy łososiowej wersji. Twój labek to jeszcze junior, więc porównam Ci na razie wersje juniorskie karm, które wymieniłeś: - Husse Valp Maxi (dla dużych ras) - na pierwszym miejscu min. 58% kurczaka, na drugim miejscu ryż, na czwartym i piątym pszenica; chondroityna i glukozamina 1000 mg / kg; - Husse Valp Lamm & Ris - na pierwszym miejscu jagnięcina 28%, na drugim ryż, na trzecim, czwartym i piątym: częściowo hydrolziowany kurczak, ryba i tłuszcz zwierzęcy; pszenicy brak, jedynym wypełniaczem jest ryż w ilości ok. 25%; brak glukozaminy i chondroityny; - Husse Valp Sensitive - na pierwszym miejscu min. 59% kurczaka, na drugim miejscu ryż, następnie tłuszcz zwierzęcy, siemię lniane, hydrolizowane białko kurczaka; brak pszenicy; brak glukozaminy i chondroityny; - Canivera Puppy & Junior Large Breed: na pierwszym miejscu suszony kurczak (27,5%), na drugim kukurydza (niestety), dalej ryż, tłuszcz zwierzęcy, dehydratyzowane białka zwierzęce; chondroityna i glukozamina: zaledwie po 50 mg / kg; - Canivera Puppy & Junior Lamb & Rice All Breeds: na pierwszym miejscu suszona jagnięcina (18,5%, więc niewiele),dalej kukurydza, ryż, tłuszcz zwierzęcy, dehydratyzowane białka jagnięce bez podanego udziału procentowego; chondroityny i glukozaminy brak; - Exclusive of Gosbi Puppy dla szczeniąt ras średnich i dużych: na pierwszym miejscu suszone mięso kurczaka (28%), ryż (22%), tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli), suszone ryby (9%), suszona jagnięcina (9%); chondroityna 1000 mg / kg; - Exclusive of Gosbi Junior Lamb & Fish dla szczeniąt ras średnich i dużych: na pierwszym miejscu suszone mięso jagnięce (34%), ryż (33%), suszony łosoś (9%), mączka rybna suszona w niskiej temperaturze (6%); chondroityna 1000 mg / kg; - Markus-Muhle Black Angus Junior: na pierwszym miejscu mielone wysuszone mięso wołowe - black angus (20,2%), następnie mielony brązowy pełnoziarnisty ryż, mielone suszone mięso z kaczki (9,1%), mielona pełnoziarnista kukurydza, mielone suszone mięso ze śledzia (5,6%); chondroityny i glukozaminy brak.
×
×
 • Create New...