Jump to content
Dogomania

martazobeniak

Members
 • Posts

  260
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

1812 profile views

martazobeniak's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

6

Reputation

 1. Czy ktoś z Was karmi produktami Edgard & Cooper? Jakie macie doświadczenia z tą marką?
 2. Stosował ktoś Brit Care Endurance z kaczką? jak się ta karma sprawdziła?
 3. martazobeniak

  Terra Canis

  Czy ktoś nadal podaje Terra Canis? jakie wrażenia?
 4. Stosuje ktoś nowy Brit Care Endurance z kaczką? jak wrażenia?
 5. Spotkał się już ktoś z Was z tymi tackami? Interesuje mnie szczególnie wersja dla małych ras z kaczką.
 6. Zbieram materiały do artykułu, w którym zamierzam pochylić się nad podejściem "przeciętnego Kowalskiego" do kwestii kupna psa. W związku z tym, mam ogromną prośbę do opiekunów psów o wypełnienie anonimowej ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1iT6VxhV2S7C1IszaYL3680H2r5MaK6gQWCGH-z4e4jE/viewform
 7. Pięcioletnia suczka shih-tzu szuka domu tymczasowego lub stałego w kujawsko-pomorskim lub w Gorzowie Wielkopolskim. Więcej informacji: https://shihtzakowezycie.wordpress.com/2015/11/11/poznajcie-zosie/
 8. Ja Royala i Puriny organicznie nie cierpię. Większość karm RC nie ma w składzie mięsa ani nawet mączek, tylko hydrolizowane białko z piór, dziobór, pazurów etc. Koncern eksperymentuje ostatnio z łuskami słonecznika i robakami mangrowymi. (Jedyna karma RC z suszonym mięsem to Sensitivity Control z kaczką i tapioką.) Nestle-Purina to natomiast ciągłe skażenia aflatoksynami i wielki proces, związany z zatruciami Benefulem. Moja Tina przy próbie podania jej w szczenięctwie PPP z łososiem (nie byłam jeszcze wówczas tak rozeznana w karmach) uciekała z kuchni, aż się kurzyło. Mimo kilkudniowych głodówek nie chciała tego jeść, jakby wyczuła, że coś jest nie tak. Osobiście, polecam Acanę, Husse, Marp, Planet Pet Society (najlepiej wersja bez zbóż). Karmię nimi rotacyjnie, choć podstawą u mnie jest Husse. Suchą karmę daję na śniadanie, na drugi posiłek w trakcie dnia - domowe jedzenie, gotowane lub surowe. Oczywiście, dodatki w postaci owoców, warzyw, jajek, białego sera, jogurtu, kefiru, olejów dla zapewnienia NNKT także stosuję.
 9. Kto zna? kto stosuje? jakie doświadczenia?
 10. A Trovet mokry na przykład? Mają spory wybór źródeł białka - przepiórki, strusie, koniny i inne cuda... W niektórych wersjach są ziemniaki, w innych ich nie ma. W mokrej z królikiem są tylko królik, ryż i minerały.
 11. Rozbestwiło się psisko. ;) Cierpliwości - metoda 20 minut na wiele egzemplarzy działa.
 12. @Anka, ale autor wątku różne opcje Brita wypróbował, o czym pisał w pierwszym poście: Próbowałem póki co brit premium, care (lamb&rice) oraz ariona z łososiem i za każdym razem to samo - pierwsze 2-3 dni wcina, później podchodzi do miski i nawet jej nie tknie bez dosmaczenia. Może psiakowi akurat Brit nie podchodzi (ja próbowałam różnych smaków z linii Petit i Carnilove - entuzjazmu też nie było). Poza tym, jak się nie mylę, w praktycznie każdej opcji Brita masz "białko" pochodzące z wszystkiego poza mięsem, a Gosbi jednak zawiera przede wszystkim suszone mięso, no i spore dawki dodatków na stawy, więc wydaje się lepsze.
 13. Nawet "podstawowa" Acana jest bardzo dobrą karmą i warto ją wypróbować. Jeśli Twój psiak z drobiem nie ma żadnego problemu, to ta wersja jak najbardziej może się sprawdzić. Ja po nią nie sięgałam, bo miałam podejrzenie, że psica uczulona na kurczaka, indyka nie toleruje wcale... także zaczęłam przygodę z tą marką od A. Lamb & Okanagan Apple (i ta bardzo pomogła w zwalczeniu uporczywego drapania się). Później w ramach rotacji były A. Grasslands i A. Ranchlands. Jak wspomniałam, za A. Pacifica suńka nie przepada. Husse i Gosbi obie warte uwagi. Zerknęłabym jeszcze na Fish4Dogs lub Planet Pet Society. Z tańszych karm chwalą sobie internauci np. Boscha w wersji z rybą i z jagnięciną. No i zostają, jak napisałam wcześniej w tym wątku, (jeśli pies zwyczajnie nie da się namówić na suche ekstrudowane krokiety) karmy wypiekane (Magnusson), półmiękkie (Bosch Soft+) albo liofilizowane (Alpha Spirit).
 14. Mojej wybrednej mordzie najlepiej wchodzi Acana Grasslands (i chyba najładniej pachnie), za nią jest A. Ranchlands. A. Pacifica już entuzjazmu nie budzi, chociaż kudłata ogólnie lubi rybne smaki. Jeśli byłbyś skłonny wskoczyć na tę półkę cenową, to może zerknij też na Marp? niejadki ponoć się zachwycają... A z tych, które podawałeś od początku, i tak Gosbi oraz Husse nieźle się prezentują. Z Gosbi zwłaszcza ta wersja z jagnięcinką i rybką może okazać się smakowita.
×
×
 • Create New...