Jump to content
Dogomania

sznaucer-kopiowany


maxxel

Recommended Posts

[quote name='Elitesse']z tym ze ta suczka ma non stop ucho klejone bo ida jej na boki :/[/quote]
[COLOR=black]No cóż zdarza się, ale jest mnóstwo średniaków, które nie mają z tym problemów. Podobnie można skopiować ucho i nie zawsze jest wszystko w porządku: stojące uszy na tzw. „przełamaniu”, jeden z synków Larsa miał robioną korektę 3x bo uszy nie chciały stać a ciał je wcale nie pierwszy lepszy wet. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='marisia'][COLOR=black]No cóż zdarza się, ale jest mnóstwo średniaków, które nie mają z tym problemów. Podobnie można skopiować ucho i nie zawsze jest wszystko w porządku: stojące uszy na tzw. „przełamaniu”, jeden z synków Larsa miał robioną korektę 3x bo uszy nie chciały stać a ciał je wcale nie pierwszy lepszy wet. [/COLOR][/quote]

ja sie juz spotkalam z tym ze suka miala czesc skory z glowy usuwana bo uszy stac nie chcialy :shake:

Link to comment
Share on other sites

ja, jako wlascicielka sredniaka o "charcich" uszach ;) powiem tylko, ze dla mnie bez sensu ten spor o uszach. Albo hodujemy tak, zeby wygrywaly psy o najlepszym eksterierze, czyli tez o naturalnie najlepszych uszach, albo w ogole powinno sie rozszerzyc wzorzec o inne ksztalty... wiem , ze to bez sensu brzmi troche, ale obnizanie oceny psu dlatego ze nosi naturalnie uszy na bok z promowaniem np. psa, ktory ma wzorcowo ciete uszy,ale nie wiadomo jakie bylyby naturalne, przy zalozeniu ze oba psy maja je dobrze osadzone - jest hipokryzja.

to troche tak, jak lamanie ogonow u ONow, zeby nie byly zwiniete do gory /nie wiem, czy to prawda, mam takie info w ktorejs z ksiazek o chorobach psow z lat 80tych ;) /

wiem, ze jestem idealistka pod tym wzgledem, ale dla mnie hodowla powinna byc selekcja osobnikow pod katem cech, ktore maja szanse byc przekazane nastepnym pokoleniom.



a prywatnie- bardzo podobaja mi sie ciete sznaucery, dogi, dobermany. ale wiem, ze nigdy swiadomie nie zrobie tego mojemu psu.

asia i forest bez ogona :cool3:

Link to comment
Share on other sites

jo_ann, masz rację, dlatego właśnie we wzorcu jest napisane, że ucho ma być niekopiowane i sędziowie kopiowane ucho czy ogon powinni traktować jako wadę ;)

Jak jest, wiemy sami - nie tylko pod względem uszu czy ogonów - sędziowie nie znają wzorców...


Mógłbym się założyć, że 90% sędziów nie wie, jak powinien wyglądać [b]wzorcowo[/b] noszony ogon i, że w ogóle zmieniono wzorzec pod tym kątem...

Link to comment
Share on other sites

O co Ci chodzi? Przeciez sam się zastanawiałeś, czy sędziowei wiedzą o zmianie wzorca dotyczacej ogona (dopisanie kształu)+ ucho naturalne, które było we wzorcu juz wczesniej. Co mają więc oceniać jak nie ma ogona i /lub uszu? Pies kopiowany jest więc teoretycznie niezgodny ze wzorcem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']O co Ci chodzi? Przeciez sam się zastanawiałeś, czy sędziowei wiedzą o zmianie wzorca dotyczacej ogona (dopisanie kształu)+ ucho naturalne, które było we wzorcu juz wczesniej. Co mają więc oceniać jak nie ma ogona i /lub uszu? Pies kopiowany jest więc teoretycznie niezgodny ze wzorcem.[/quote]

Bylo tez we wzorcu kopiowane ucho.Zreszta wciaz natrafiam na taka informacje czytajac wzorzec rasy..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Ale jest niezgodne z wzorcem? Tak czy nie;)?[/quote]

No wlasnie jak to jest z tym wzorcem..

[URL]http://www.dogomania.com/breeds/standards/fci/stand_schnauzer.shtml[/URL]

tu znalazlem we wzorcu,ze ogon tez moze byc kopiowany(sredniak p&s,black))
,Chodzi o wzorzec FCI,w UKC i AKC uszy i ogony mogoa byc kopiowane..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']żyjemy w kraju należącym do FCI, wzorzec FCI jasno określa jak ma wyglądać ucho i ogon

[URL]http://www.fci.be/nomenclatures_detail.asp?lang=en&file=group2[/URL][/quote]

Wiem,ze FCI.Nawiazalem tylko do wczesniejszej dyskusji jakoby kopiowanie nie bylo we wzorcu..

Link to comment
Share on other sites

Hmmm.... dobry pomysł z NDO dla psów kopiowanych. No bo skoro jest napisane we wzorcu, że ma być ucho i ogon naturalne, a ucha i ogona nie ma, czyli nie ma czego i jak ocenić.
Z drugiej zaś strony regulamin wystaw określa w jakich przypadkach taka ocena może zostać przyznana.
No i mamy typowy przykład błędnego koła. Zwłaszcza dodając inne już wielokrotnie przytaczane argumenty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']żyjemy w kraju należącym do FCI, wzorzec FCI jasno określa jak ma wyglądać ucho i ogon

[URL]http://www.fci.be/nomenclatures_detail.asp?lang=en&file=group2[/URL][/quote]


Wiem.ze FCI,bylo to w nawiazaniu do poprzednich postow o wzorcu..

Link to comment
Share on other sites

Własnie o to błędno koło mi chodziło. Wzorzec określa, ze ucho i odon mają być, a jednocześnie nie ma zakazu wystawiania (w Polsce) kopiowanych psów.

Jeśli zaś chodzi o sytuację, w której pies otrzymije NDO - znam sędzinę, która oceniając sznaucery potrafi dać właśnie NDO za za krótką sierść - bo twierdzi, ze nie może ocenić szaty.

Maxxel, jeśli zaś chodzi o wzorzec - to on się zmienia, i mogłeś natrafić na stary.

Link to comment
Share on other sites

[quote]
Maxxel, jeśli zaś chodzi o wzorzec - to on się zmienia, i mogłeś natrafić na stary.[/quote]

Wzorzec ktory podalem (okresla kopiowanu ogon..)wraz ze strona FCI jest na portalu dogomani.Byc moze strona jest nieaktualizowana na biezaco.Gdzie wiec moge znalesc aktualny wzorzec danej rasy??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy'][URL]http://www.fci.be/nomenclatures_detail.asp?lang=en&file=group2[/URL][/quote]

Dzieki,teraz znalazlem(trzeba bylo powtorzyc 2x..;) )
Dziwna sprawa z tym kopiowaniem i ocenianiem.No ,ale dzieki temu moj skrocony o ogon piechu bedzie mogl smialo startowac razem z ogoniastymi..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...