Jump to content
Dogomania

Pomocy!! nie wiem co robić!!


Zła.Kana

Recommended Posts

Witam. Jestem tu z tego względu że już nie wiem co mam robić. W piątek przygarnęliśmy 8-mio miesięczną sunie Pitbull Red Nose , mieliśmy już kiedyś amstaffa który trafił do nas jak miał 2 lata i było z nim mniej problemów niż z sunią. Problem polega w tym że jak jest w domu to jest psem "do rany przyłóż" ale gdy wychodzimy na dwór wstępuje w nią diabeł, gdy wychodzimy od razu gryzie smycz i strasznie przy tym szarpie, gdy smycz próbujemy jej zabrać zaczyna skakać dość wysoko i warczy. Wczoraj jak tak wariowała to udało się się nawet jakimś cudem kolczatkę ściągnąć. Tylko nie piszcie że trzeba jakoś jej uwagę odwracać bo ona na nic nie reaguje:shake:. Może ktoś miał taki problem i wie jak to skorygować.?:-( z góry wszystkim dzięki i pozdrawiam.

Edited by Zła.Kana
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1. Zmień kolczatkę na normalną smycz albo szelki (pies może zrobić sobie krzywdę szarpiąc się na kolczatce, albo ona może powodować jeszcze większą chęć ucieczki od źródła bólu)
2. Najprostszy, ale zarazem najbardziej pracochłonny sposób na ciągnięcie to stawanie/zawracanie za każdym razem gdy pies szarpnie. Za ładne iście chwalisz psa.
Moje psisko też "podgryza" smycz (bardziej ją trzyma i ciągnie), ale kiedy przekroczymy furtkę przestaje. Może poprostu zrób tak, że jak ona gryzie smycz, to zatrzymaj się i ją ignoruj dopóki się nie uspokoi?
Myślę, że psiko jest młode i potrzebuje dużo ruchu i zabawy. Może przed spacerem spróbuj ją jakoś "zmęczyć", wyciszyć.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za radę.;) Ale my już próbowaliśmy tego stawania i ignorowania ale gdy tylko chcemy ruszyć to od razu z nerwami smycz w zęby bierze, gryzie, szarpie, ciągnie. Próbowałam odwracać jej uwagę smakołykami, zabawkami ale wszystko na marne. Ja nie wiem jak poprzedni właściciele wychodzili z nią na spacery w Lublinie(!). Bawimy się z nią po kilka godzin dziennie, tylko żeby z nią wyjść musimy ją na siłę na pole wyprowadzać żeby mogła się tam wyszaleć. Mi się poprostu wydaje że poprzedni właściciele pozwalali jej wchodzić sobie na głowę.

Link to comment
Share on other sites

Jak nie można po dobroci, to może czas na rozwiązania siłowe: złapać sucz za frak - czyli za kark - i przycisnąć do ziemi. Trzymać tak, aż się uspokoi. Puścić, i jeśli znowu zacznie - czynność powtórzyć. O tym, że bezstresowe wychowanie nie jest najlepszym pomysłem, najlepiej wiedzą sucze mamy, a chwyt za kark od razu przypomni szczylowi mamę i spokornieje w try miga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ryss']Jak nie można po dobroci, to może czas na rozwiązania siłowe: złapać sucz za frak - czyli za kark - i przycisnąć do ziemi. Trzymać tak, aż się uspokoi. Puścić, i jeśli znowu zacznie - czynność powtórzyć. O tym, że bezstresowe wychowanie nie jest najlepszym pomysłem, najlepiej wiedzą sucze mamy, a chwyt za kark od razu przypomni szczylowi mamę i spokornieje w try miga.[/QUOTE]
Nie ryzykowałabym czegoś takiego z adoptowanym psem, widziałam jak tak potraktowany golden użarł swojego właściciela. Spróbowałabym raczej mocnych szelek, najlepiej z rączką, może trudniej jej będzie wtedy dostać się do smyczy.

Link to comment
Share on other sites

Mityz waleniem psem o glebe i porownywaniem ludzkiej reki do zebow psiej matki (a juz zwlaszcza u 8miesiecznego podrostka:D) sa juz dawno obalone.
Zla.kana, kup psicy normalna obroze i naucz jej chodzenia na smyczy w domu. Zaloz obroze, zapni smycz, jak zacznie na nia skakac i ja lapac zebami to po prostu ja pusc, a w Twojej rece niech pojawi sie zabawka, ktora pobawis sie z psica. Jak psica bedzie wiedziala, ze smycz momentalnie staje sie "martwa" w momencie zlapania jej zebami to psica straci nia zainteresowanie, a pokazujac jej wtedy zabawke i rozpoczynajac zabawe przekierujesz jej uwage. Nie wchodz w konfrontacje z nia, tak zeby ona nie zaczela sie bronic i zamiast smyczy w zabawie nie ugryzla na powaznie Ciebie...

Edited by Beatrx
Link to comment
Share on other sites

Nigdy bym nie próbowała przemocy nad moją suńką, przemoc w niczym nie pomoże, chyba jeszcze nigdy nie widziałam czegoś takiego żeby psa do gleby przyduszać, przecież ona to zapamięta i gorzej będzie jak role się by odwróciły. Ona w domu jak tylko bierze się smycz do ręki to odrazu ją gryzie i szarpie, chyba że już ją naprawdę bardzo "ciśnie" :D to wychodzi jak normalny pies, i dopóki nie załatwi swoich potrzeb to jest pies-anioł ale gdy już jest po wszystkim zaczyna się eldorado. Właśnie myślałam o smyczy łańcuszkowej ale trochę się boje że jak zacznie gryźć taką smycz to sobie zęby wyłamie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']to nie daj jej tego zrobic. Zamias smyczy dawaj jej zabawke i sie z nia baw. Ona szarpie ta smycza, bo Ty ja trzymasz i dla niej to zabawa.[/QUOTE]
Próbowaliśmy już zabawek, smakołyków, próbowaliśmy chyba wszystkiego a ona dalej stawia na gryzienie smyczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zła.Kana']Próbowaliśmy już zabawek, smakołyków, próbowaliśmy chyba wszystkiego a ona dalej stawia na gryzienie smyczy.[/QUOTE]
nawet jak nie trzymasz smyczy w reku tylko ona jest przyczepiona do obrozy i leci luzno za psem, a Ty w tym czasie bawisz sie jej ulubiona zabawka?

Link to comment
Share on other sites

Tak, ona musi mieć cały czas smycz w zębach, gdy wyjdziemy z nią już gdzieś na pole, łąkę to puszczamy smycz całkowicie tak jak mówisz ale ona cały czas trzyma smycz w zębach, a nie daj boże jej zabrać bo dostaje "wściku dupy" , skacze do góry, gryzie gdzie popadnie.

Link to comment
Share on other sites

Próbowaliśmy zwijać smycz aż do karabińczyka żeby nie gryzła to wtedy po rękach gryzie. Ale chłopak wczoraj z nią wyszedł na spacer i nie dawał sobie z nią rady bo tak się szarpała, to leciutko smyczą po tyłku jej dał, skrócił smycz i całkiem inny pies się zrobił. Mieszkamy ok.50 km od Lublina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...