Jump to content
Dogomania

Beagle


Kuba_Filip

Recommended Posts

[quote name='unnamed']Z tego co pamiętam to we Wrocławiu jest osoba która ma "hodowle" beagli i labradorów (ma reproduktory) i sprzedaje szczeniaki bez rodowodu za 900 - 1000 zł.[/quote]
a z Poznania facet przywozi za 700,00 bez papierów. Ale ludzie pakują potem 300 - 500 w wyleczenie, odrobaczenie i zaszczepienie. Czy warta skórka wyprawki?
Ja mam miot rocznie i nie sprzedałabym nigdy psa bez papierów, gdy uważam że nie nadaje się do hodowli czy wystaw wystarczy to wpisać w metrykę. Kupić psa bez metryki to tak jak kupić samochód bez karty wozu:shake:
Głupie porównanie ale jak inaczej otworzyć oczy tym którzy tego nie rozumieją?
Rasa to nie tylko eksterier ale i zespół cech, zachowań związanych z daną rasą a tego rasopodobne nie posiadają:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='unnamed']No mam jeszcze do wyboru domową hodowle spod Krakowa a dokładnie z Wierzchowic. Kupie szczeniaka tam za 1000 a ewentualnie później papiery za 500 zł dokupie :-D[/quote]
Jest to jeden z najczęstszych kłamstw używanych przez hodowców, którzy posiadają psy bez rodowodu. Przy zakupie psa z rodowodem dostaniesz [B]metryczke[/B], a na jej podstawie w ZK zostanie wyrobiony [B]rodowód [/B](oczywiście jeśli będziesz chciał), więc uważaj, bo możesz zostać oszukany.

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie słyszałam o dokupowywaniu metryczki. To chyba jakiś wielki blef.
Ale ja ostatnio usłyszałam od pseudohodowcy, (co jest kolejną bzdurą), że można wyrobić rodowód w związku na podstawie rodowodów rodziców psiaka :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

hymm...ja popełniłam bład bo kupiłam beagla bez rodowodu.. nie bede pisala od kogo i skąd,ok? wtedy myslałam zupełnie inaczej i nie rozumialam ze rasowy= tylko RODOWODOWY. 2 lata temu nie przejmowalam sie wystawami i JH...a rodowód był tylko "papierkiem", w dodatku zbędnym...teraz kupiłabym psiaka TYLKO z rodowodem i po dobrych rodzicach. no i oczywiscie zabarłabym sie za wystawianie. ale kiedys to nei mialo zanczenia. juz zmądrzalam, ale co z tego? - mam psa i go kocham. nie pozbede sie go za nic na swiecie! jednak zdaje sobie sprawe z mojego bledu... apel do wszystkich, którzy zamierzaja kupic jakiegokolwiek psa: POMYSLCIE ZANIM BEDZIE ZA PÓZNO. nigdy nie wiadomo kiedy przyda wam sie ten "papierek", a to co myslicie dzis nie zawsze bedzie aktualne jutro...

Link to comment
Share on other sites

Teraz już wiem, że i ja popełniłam błąd kupując psa bez papierów. Wystawy mnie nie interesują, ale różnego rodzaju zawody a i owszem. I tu mam problem, bo nie zawsze chcą przyjąć psa bez rodowodu.
Nastepny już będzie na 100% z rodowodem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovanna']No ja tez chce rozrywkowo agility zaczac od wrzesnia ,mielismy probke teraz na Mazurach .Angie radzi sobie swietnie...[/QUOTE]
W Bydgoszczy ćwiczą bardzo fajne osoby, które miałam przyjemnośc poznac na obozie :) Ćwiczy tez beagle bodajrze Fiona. Jej włascicielka pisze na dogo w dziale o agility ;)

Link to comment
Share on other sites

wiem wiem bo tam zagladam :)....Angie dostala na obozie z psem puchar i zloty medal na ta okazje ze byla najlepsza w PT i agility ;) wiec tymbardziej musze z nia cwiczyc szkoda marnowac talentu....i zasugerowano mi bym ją nauczyla aportu i stanela do egzaminu z PT...

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie. Ostatnio pani na spacerze do mnie "ojej, te beagle to podobno takie glupie jak dalmatynczyki sa!" ja juz bulwers wewnatrz, ale pokazalam opanowanie, i pytam sie pani "ale jak to? kto takich glupot pani naopowiadal?!" po czym mowi mi, ze wszystkie, jakie spotyka, uciekaja, poza tym od ich wlascicieli slyszala ze nie sa to madre psy.

Wtedy wolam Afre, oddalona ode mnie dobre 100 m, ona siup i jest przy mnie. siad-zostan. hop na lawke, lezec, 10 sekund, zejscie i uklon ;) Pani się zdumiala i chyba zmienila zdanie o beaglach! ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tiggy']Wtedy wolam Afre, oddalona ode mnie dobre 100 m, ona siup i jest przy mnie. siad-zostan. hop na lawke, lezec, 10 sekund, zejscie i uklon ;) Pani się zdumiala i chyba zmienila zdanie o beaglach! ;)[/QUOTE]
Afra zdolna bestia :evil_lol: Franka tez ukłon umie:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Witam [/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][B][I]Znaleziono suczkę rasy beagle[/I][/B] tricolor w okolicach Pruszkowa.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Znalazca twierdzi iż suczka ma nr tat. 047 B ( ale nie jest tego pewien ) [/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Gdyby ktoś poszukiwał proszę o kontakt a podam namiary dalej [/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Wingdings][SIZE=2][FONT=Wingdings]J[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Proszę o przekazanie tej informacji dalej .[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Pzdr Kuba [/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]667571239[/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malgosia_1'][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Witam [/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][B][I]Znaleziono suczkę rasy beagle[/I][/B] tricolor w okolicach Pruszkowa.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Znalazca twierdzi iż suczka ma nr tat. 047 B ( ale nie jest tego pewien ) [/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Gdyby ktoś poszukiwał proszę o kontakt a podam namiary dalej [/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Wingdings][SIZE=2][FONT=Wingdings]J[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Proszę o przekazanie tej informacji dalej .[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Pzdr Kuba [/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]667571239[/FONT][/SIZE][/FONT][/QUOTE]
zadzwoncie do ZK i zapytajcie po tatuazu o hodowcę psa
Suczka nie moze miec tatuazu z literą B(nie robią takich) moze E ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...