Jump to content
Dogomania

CZARNY Owczarek Niemiecki???


PATIszon

Recommended Posts

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

PATI jeszcze nie znałam ludzi kto by pomylił doga z dalmatyńczykiem ogromna różnica wzrostu i inne umaszczenie, natomiast czarne belgi nagminnie ludzie mylą z ONami, kiedy byłam na wystawie w Opolu chyba 2 lata temu lub 3 były 2 rewelacujne b. mocnej budowy belgi o wzroście pow. 65cm.w kłębie, ludzie widząc je mówili , że jeszcze nigdy nie widzieli tak okazałych ONów. Znajoma niedaleko mnie ma 2 bardzo okazałe belgi i jednego ONa który przy belgach wygląda jak szczypiorek, nadodatek wszyscy którzy widzą te belgi mówią jakie duże i rewelacyjne ONy. Dziwię się że komuś się podobają czarne ONy bo moja znajoma pod OPOlem miała rodowodowe ( nie z FCI)długowłose czarne i po 600 zł. nie mogła ich sprzedać, wszędzie chcą kupować ONy długowłose ale czarne podpoalane. bo mówią że te czarne wyglądają jak kundle. Może jeszcze ma tą czarną sukę jak chcecie to się mogę dowiedzieć jej numer tel.

Link to comment
Share on other sites

Tereska, skoro ludzie mylą ON-y z Belgami ti ich problem. A skoro Ty udzielasz rad typu:

Po co na siłę szukać czarnego ONa przecież są piękne czarne długowłose BELGI o charakterze lepszym od ONa.

to świetnie do nich pasujesz.

BTW, co w/g ciebie oznacza "lepszy charakter"?

A co do rodowodów to chyba nie jest tak jak piszesz skoro te psy maja jednak jakieś osiągi na wystawach.

Link to comment
Share on other sites

Wybór psa jest sprawą tak subiektywną, że nie warto przekonywać innych do swoich racji. Dziwi mnie tylko, że ktoś kto sam nie jest zwolennikiem tej rasy,wypowiada się w ten sposób na forum o ON-ach.

Swoją drogą to znam belga, Mistrza Polski w posłuszeństwie. Piękny pies, świetna praca, ale przyznam szczerze, że gdzie mu tam do ON-ów. Oczywiście obiektywny nie jestem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Przepraszam, że podnosze temat, ale myślę że warto...

Na 3-ciej stronie było wspomniane o moim ulubieńcu, piesku Rambo w typie czarnego ONa ze schroniska w Rachowie Starym.

Otóz Ramba w schronisku już nie ma - obecnie mieszka w Holandii ze wspaniałym człowiekiem, który zakochał się w piechu przez internet (miał niegdyś identyczną jak Rambo sunię), do schroniska przyjechał z tłumaczem :wink:

ech żeby więcej takich historii :ekmm:

Yoko, ta sunia z Wrocławia też już znalazła dom :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...