Jump to content
Dogomania

CZARNY Owczarek Niemiecki???


PATIszon

Recommended Posts

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PATIszonie, nie skanuj więcej takich zdjęć, bo serce mi pęka :cry:

Twoja Keja wygląda na jakąś siostrę mojej ukochanej Betinki, która jest już tam, gdzie płynie rzeczka mleczka i serdelki rosną na drzewach.

Betka miała krawacik biały i jeden(!) biały wlos na ogonie, a poza tym wyglądała jak czarny ON właśnie, tak jak Keja. buuu

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Na razie oszczedzam sily na juniora ludzkiego, ktory ma sie pojawic za niedlugo :lol: :

Gratulacje :laola: Co tak wszystkich wzieło ... ??? :hmmmm:

Ale jak tylko okaze sie ze starcza mi sil na juniora, Kenie i konia to kto wie. moze dokoptuje jeszcze czarnucha! :roll:

Poki co strone Cegi mam w "ulubionych". :wink:

No tak to jedna z lepszych czeskich hodowli. Szczególnie przypadły mi do gustu Nastja Cega ram, LORKA Cega i FESTA Cega :) A ja się bije z myslami - dobek, owczarek, dobek, owczarek, dobek ... :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jak dziedziczone jest umaszczenie u Onów?

Czarny ON jakich ma rodziców? Czy koniecznie oboje muszą być czarni?

Podobno wilczasty kolor niesie "gen czerni" ?

Dlaczego w Polsce nie ma hodowli Czarnych Owczarków Niemieckich?

Kiedy będą? Nikt z Was nie importował czaruli?

Link to comment
Share on other sites

Jak dziedziczone jest umaszczenie u Onów?

Pojecia nie mam, ale zapytam jak bede w szkole.

Podobno wilczasty kolor niesie "gen czerni" ?

Zgadza sie , tez o tym slyszalam.

Dlaczego w Polsce nie ma hodowli Czarnych Owczarków Niemieckich?

Czarne maja male szanse na wystawach, a wlasciwie nie maja zadnych, wiec po co zakladac hodowle. Ludzie i tak wola kupic ON-a bez papierow, bo im kasy szkoda, wiec tym bardziej hodowac czarne...bez sensu.

Nikt z Was nie importował czaruli?

Jeszcze nie... 8)

Link to comment
Share on other sites

Czarne maja male szanse na wystawach, a wlasciwie nie maja zadnych, wiec po co zakladac hodowle.

A to ciekawe! Nie wiedziałam o tym. Dlaczego :o ?

Wzorzec przecież uznaje maść czarną na równi z pozostałymi. Tak mi się przynajmniej wydawało :-?

Czy to umaszczenie niesie ze sobą coś niedobrego?

Czy spotyka się na wystawch wilczaste Ony, czy wilczaste też są niepożądane?

W kwestiach wizualnych czarne Ony bardziej podobają mi się od czaprakowych( tych z samym siodłem).

Niestety czarnych soczyście podpalanych(ale nie czaprakowych) jest mniej, miałam kiedyś takiego...ale pożegnał nas juz nas na zawsze :cry:

Link to comment
Share on other sites

Wzorzec przecież uznaje maść czarną na równi z pozostałymi. Tak mi się przynajmniej wydawało :-?

Czy to umaszczenie niesie ze sobą coś niedobrego?

Trzeba by sie zapytac jakiegos sedziego kunologicznego. Ja szczerze mowiac czasem spotykam wilczaste na ringach, ale zeby cos wygraly to nie pamietam.

A czarny kolor nie niesie ze soba nic zlego. Slyszalam nawet, ze wrecz przeciwnie. Ponoc te psy sa zdrowsze, przez to czesciej spotyka sie je w "pracy" a nie na ringach.

Szczerze mowiac tez mnie to ciekawi. Moze nawet podejde do jakiegos sedziego i zapytam podczas wystawy w Warszawie, bo w Katowicach bede tylko w piatek.

Link to comment
Share on other sites

Zadałam wczoraj podobne pytanie na forum owczarka i oto co mi odpowiedziano:

"po raz pierwszy zobaczyłam wlczastego ONa na międzynarodówce w Poznaniu w 2003 - pies startował w klasie pośredniej, zajął 3 miejsce z oceną doskonały

ale po prawdzie w Polsce na wystawach preferowało się umaszczenie czarne-podpalane eliminując wilczaste z walki o miejsca

teraz powoli wilczaste wraca, ale to nikły procent wystawianych ONów

wilczaste ONy można najczęściej spotkać w liniach użytkowych ONów

ja co prawda laikiem jestem, ale nie wydaje mi się aby czarna maść niosła ze sobą jakieś zagrożenie, po prostu mało popularna się stała

na genetyce ONów się nie znam, ale jest tu paru fachowców, którzy na pewno wytłumaczą na czym rzecz polega

ja tez bym się chętnie dowiedziała

a na marginesie: wilczaste to moje ulubione ONy (sama mam taką sunię)"

oraz:

"Calkowicie czarne ON-y byly zawsze duza rzadkościa. W czasach panowania ON typu nrdowskiego takze. Psy byly wtedy duzo ciemniejsze, ale rzadko trafialy sie psy bez jakisch zoltych znaczen.

Mnie te cale czarne niezbyt sie podobaja - sa takie ponure. A na charakter w jakis pozytywny sposob to umaszczenie nie wplywa . O ile wiem, z genetyki wynika, ze calkiem czarny ON to jednak wyjatek od reguly, a nie linia. Dlatego czarne (tak jak i dlugowlose)pojawiaja sie w hodowli "normalnych" ON-ow, ale nie ma chyba na swiecie hodowli czysto czarnych psow tej rasy.

Ten wilczasty On z wystawy poznanskiej to takze linia uzytkowa (pies byl kupiony na Slowacji). "

Czekam na dalsze odpowiedzi...bo ta nie są w pełni wyczerpujące. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dlatego czarne (tak jak i dlugowlose)pojawiaja sie w hodowli "normalnych" ON-ow, ale nie ma chyba na swiecie hodowli czysto czarnych psow tej rasy.

Nie wiem kto Ci to powiedzial, ale mozesz mu dac linka do tej strony. Jesli to nie jest hodowla czarnych ON-oe to co to jest ? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...