Jump to content
Dogomania

domowa hodowla sznaucer sredni


maxxel

Recommended Posts

[quote name='weszka']Wiecie co - tylko jedno zdanie.
Przerażają mnie 2 rzeczy w naszym kraju. Po pierwsze kwestia zwykłej miłości i szacunku do zwierząt i nie zadawania im cierpienia w imię własnych upodobań, a po drugie przerażający jest brak jakiegokolwiek szacunku dla prawa, które zabrania kopiowania.
Jak możemy wymagać od innych przestrzegania ustawy, nie krzywdzenia zwierząt skoro osoby mające być przykładem szacunku dla zwierząt - hodowcy - sami łamią prawo.
Tyle mam do powiedzenia. Więcej sie nie odzywam.[/quote]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wiec moze pousypiac wszystkie skopiowane juz psy.Swoim wygladem zachecaja do dalszej kontynuacji tej ZBRODNI.Gdybym mial rozwazac kazdy bol jaki moj pies przezyje w swoim zyciu nie decydowalbym sie na niego wcale.Beda szczepienia,trymowanie(tez pobolewa..)zeby innych psow byc moze,zmarzniete lapy zima,skaleczenia po lesnych wyprawach,bol tesknoty kiedy nie bedzie nas w domu itd..Nie uczlowieczam psa,dla mnie bedzie to moj towarzysz ktoremu zapewnie komfortowa egzystencje.W ogromnym stopniu wlasnie moje wlasne upodobania zdecydowaly o checi jego posiadania.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zostawmy to naszemu wlasnemu sumieniu.Przy tego typie temacie czesto traca hipokryzja.Wielcy przeciwnicy kopiowania sa czesto wielkimi entuzjastami sterylizacji.Czyzby mniejszy bol??Widzialem ostanio kocura po takim zabiegu-malo fajnie to wygladalo.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Maxxel ,ja moze troche nierealnie sie odezwe ale idealem byloby gdybys mogl zobaczyc wczesniej matke szczeniat.Bo o ojcu to pewno nie ma co marzyc.Matka przekazuje szczenietom duzo ze swojego charakteru ,predyspozycje wrodzone jest to cos czego tak naprawde przeskoczyc sie nie da.
Uroda ,ogon to sprawy drugorzedne,z ogonem/uroda lub bez da sie zyc ale ze złym charakterem juz gorzej .Przed Wami jakies kilkanascie lat razem a jak wiadomo sznaucery srednie nie sa łatwa rasa ,dosc nieufne ,dosc pobudliwe ,czasem lekliwe.
Pisze to bo moja pierwsza sznaucerke wziełam nie obserwujac hodowli ,pojechałam i kupiłam.Suka sprawiła mi wiele problemow zanim nauczyłam sie jak ja prowadzic.
Druga sznaucerke srednia wziałam do dłuzszej obserwacji przyszłej matki miotu.I to strzał w dziesiatke ,bo ma dokładnie te cechy ktorych sie spodziewałam.
W kazdym razie niespodzianek mi nie robi jak ta starsza suczka .
Gdyby ktoras z hodowli ,na ktore masz oko , była niezbyt daleko to namawiam Cie pojedz i zapoznaja sie z psami.Byc moze stwierdzisz ,ze po takiej suce w zyciu nie chciałbys miec szczeniaka lub odwrotenie ,ze suka ma cudny charakter i liczysz na takiego samego potomka.
Tyle mojej rady jako nie hodowcy a własciciela - praktyka :-)
Powodzenia w wyborze szczeniecia :-)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ale idealem byloby gdybys mogl zobaczyc wczesniej matke szczeniat.Bo o ojcu to pewno nie ma co marzyc.Matka przekazuje szczenietom duzo ze swojego charakteru ,predyspozycje wrodzone jest to cos czego tak naprawde przeskoczyc sie nie da.
[/QUOTE]

wiesz co nie dokonca tak jest

ja majac zaobserwowane 4 mioty i znajac moje suki widze ze szczeniaki charaktery maja baaardzo rozne
i po Zadrze ktora ma zupelnie inny charakter niz Tess wychozda wieksze diabelki niz Tess wlasnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']Maxxel ,ja moze troche nierealnie sie odezwe ale idealem byloby gdybys mogl zobaczyc wczesniej matke szczeniat.Bo o ojcu to pewno nie ma co marzyc.Matka przekazuje szczenietom duzo ze swojego charakteru ,predyspozycje wrodzone jest to cos czego tak naprawde przeskoczyc sie nie da.
Uroda ,ogon to sprawy drugorzedne,z ogonem/uroda lub bez da sie zyc ale ze złym charakterem juz gorzej .Przed Wami jakies kilkanascie lat razem a jak wiadomo sznaucery srednie nie sa łatwa rasa ,dosc nieufne ,dosc pobudliwe ,czasem lekliwe.
Pisze to bo moja pierwsza sznaucerke wziełam nie obserwujac hodowli ,pojechałam i kupiłam.Suka sprawiła mi wiele problemow zanim nauczyłam sie jak ja prowadzic.
Druga sznaucerke srednia wziałam do dłuzszej obserwacji przyszłej matki miotu.I to strzał w dziesiatke ,bo ma dokładnie te cechy ktorych sie spodziewałam.
W kazdym razie niespodzianek mi nie robi jak ta starsza suczka .
Gdyby ktoras z hodowli ,na ktore masz oko , była niezbyt daleko to namawiam Cie pojedz i zapoznaja sie z psami.Byc moze stwierdzisz ,ze po takiej suce w zyciu nie chciałbys miec szczeniaka lub odwrotenie ,ze suka ma cudny charakter i liczysz na takiego samego potomka.
Tyle mojej rady jako nie hodowcy a własciciela - praktyka :-)
Powodzenia w wyborze szczeniecia :-)[/quote]

Romas masz absolutna racje i wielkie dzieki za wskazowki.Ten watek z ogonem sami sie wykreowal.Glownym moim zapytaniem byla informacja o sprawdzona hodowle.W rozumieniu,hodowle domowa,w ktorej psy sa w bezposrednim kontakcie z wlascicielami.Podalem w watku czas w ktorym moge dopiero myslec o sprowadzeniu sznaucera do domu.Jest on na tyle wystarczajacy,ze moge dokladnie przeanalizowac poszczegolne aspekty,zaczynajac od opini na temat skojarzonych psow..
Wiem,ze sznaucer jest psem wymagajacym,ale pomny swoich doswiadczen z poprzednimi psami powinnismy dac sobie z tym rade.Stawiamy glownie na P&S.Z tego co juz wiem czarna ich odmiana wymaga jeszcze dopracowania(zaslyszane opinie..)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']wiesz co nie dokonca tak jest

ja majac zaobserwowane 4 mioty i znajac moje suki widze ze szczeniaki charaktery maja baaardzo rozne
i po Zadrze ktora ma zupelnie inny charakter niz Tess wychozda wieksze diabelki niz Tess wlasnie[/quote]


No wlasnie.Nasi znajomi kupili miniature,po doskonalych rodzicach.Matka oaza spokoju na tyle ile spokojny moze byc sznaucer,podobnie ojciec.Natomiast pies znajomych TORNADO!!.Mieli sporo problemow z przystosowaniem go do wspolnego zycia.Maly byl odebrany jako 4-mcy szczeniak,byc moze tu tkwil problem

Link to comment
Share on other sites

Czy musicie robić z każdego wątku, gdzie padnie słowo "KOPIOWANIE" BURDEL?

Nie wystarcza wam wasz nowy, ukochany dział poświęcony temu tematowi? Będziecie każdego próbować nawracać.

To jest dział SZNAUCERY i CTRY, a nie KOPIOWANIE!
Więc bądźcie tak mili, nie robić offa, bo to nie jest temat pt. "nawracajmy wszystkich niewiernych".
Jeśli chcecie kogoś nawracać, bardzo proszę róbcie to na privie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Maxxel
Twoją wypowiedź w sprawie cięcia ogona przekopiowałam na wątek o kopiowaniu w dziale prawo. Tam możesz mi odpowiedzieć.[/quote]


Bez urazy,ale nie chce sie wciagac w ta polemike..
Z tego co sie orientuje przepis o kopiowaniu mozna inerpretowac w dowolny dla siebie sposob.Znam kilku vetow ktorzy bez problemu przeprowadza zabieg pozbawienia ogona czy uszu.Co ciekawe nie robia tego w podziemiu,a swietnie wyposazonych klinikach czy gabinetach..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Bez urazy,ale nie chce sie wciagac w ta polemike..
Z tego co sie orientuje przepis o kopiowaniu mozna inerpretowac w dowolny dla siebie sposob.Znam kilku vetow ktorzy bez problemu przeprowadza zabieg pozbawienia ogona czy uszu.Co ciekawe nie robia tego w podziemiu,a swietnie wyposazonych klinikach czy gabinetach..[/quote]

i jest wielu parwnikow dla ktorych ustawa nie jest jasno sformulowana i mozna ja roznie interpretowac :eviltong:
dopoki nie wejdzie w zycie Zwiazkowy zakaz ludzie beda cieli i takie pyskowki jakie odbywaja sie na DGM niekogo od ciecia nie odwioda
ale widac niektorym sparwai przyjemnosc pisanie w stu watkach ciagle tego samego, czytajac ich wypociny odnosze wrazenie ze mam deja vu :)

Link to comment
Share on other sites

Elitesse , Ty jako hodowca napewno masz lepsze/dłuzsze obserwacje niz ja własciciel , dotyczace tego co matka przekazuje szczeniakom.
Z pewnoscia nie musi tak byc ,ze spokojna suka bedzie miała tylko spokojne szczeniaki .Masz absolutna racje.
Tym niemniej nie zaszkodzi popatrzec sobie ogolnie po hodowli ,bo cos tam jednak zaobserwowac mozna.I z pewnoscia nerwowa suka tez nie jest najlepszym gwarantem ,ze kupimy zrownowazone szczenie.
Sadze tez ,ze sprawa predyspozycji szczeniaka jest wazna kwestia .Bardzo bolesnie sie przekonałam ,ze pewnych rzeczy sie nie przeskoczy ,rzeczy/cech z ktorymi pies sie urodził.
Mowiac konkretniej ,moja Bianka od urodzenia była psem dosc niezaleznym i taka pozostała.To jest dobra i zła cecha ,zalezy czego sie szuka.
Chyba najwazniejsze to okreslic własnie czego sie człowiek spodziewa po psie .Sznaucery to dosc energiczne psy wiec jesli np szuka sie niekłopotliwego towarzysza spacerow to wiadomo jakich cech trzeba szukac w danym miocie i wsrod przodkow naszego szczeniaka.
Ja , biorac drugi raz sznaucera sredniego,szukałam psa do sportu ,zywiołowego , silnego psychicznie ,chetnego do pracy ale nie nerwowego ,nie wariata .Te cechy widziałam w matce Bianki .
To co mnie denerwuje u sznaucerow to ta ich skłonnosc do strozowania ,oszczekiwania,pilnowania natretnego i gdybym trafiła do hodowli gdzie psy bez przerwy piłuja geby to mocno bym sie zastanawiała czy tego własnie chce.
Nie wiem dlaczego o czarnych sznaucerach jest opinia ,ze sa mniej ustabilizowane niz sznaucery p/s .Obcujac z dwoma odmianami nie widze specjalnych roznic wynikajacych z koloru siersci .Sa roznice charakteru jak to wsrod psow ale jest bardzo duzo cech wspolnych dla rasy ,typowych .
W kazdym razie jesli ktos podchodzi tak powaznie do tematu jak Maxxel to sa duze szanse na kupienie naprawde dobrego szczeniaka :-)

Link to comment
Share on other sites

Romas
"Nie wiem dlaczego o czarnych sznaucerach jest opinia ,ze sa mniej ustabilizowane niz sznaucery p/s .Obcujac z dwoma odmianami nie widze specjalnych roznic wynikajacych z koloru siersci .Sa roznice charakteru jak to wsrod psow ale jest bardzo duzo cech wspolnych dla rasy ,typowych .
W kazdym razie jesli ktos podchodzi tak powaznie do tematu jak Maxxel to sa duze szanse na kupienie naprawde dobrego szczeniaka :-)[/quote]"


Mam nadzieje,ze nie odebrales mojej uwagi personalnie.Byc moze panuje taka opinia,poniewaz sznaucery czarne nie sa tak spopularyzowana jak p&s.Co do srozowania-to chyba ich glowne zadanie(bynajmiej tak wynika z histori rasy):p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Czy musicie robić z każdego wątku, gdzie padnie słowo "KOPIOWANIE" BURDEL?

Nie wystarcza wam wasz nowy, ukochany dział poświęcony temu tematowi? Będziecie każdego próbować nawracać.

To jest dział SZNAUCERY i CTRY, a nie KOPIOWANIE!
Więc bądźcie tak mili, nie robić offa, bo to nie jest temat pt. "nawracajmy wszystkich niewiernych".
Jeśli chcecie kogoś nawracać, bardzo proszę róbcie to na privie.[/quote]

Wez idz pobiegaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']
Mam nadzieje,ze nie odebrales mojej uwagi personalnie.Byc moze panuje taka opinia,poniewaz sznaucery czarne nie sa tak spopularyzowana jak p&s.Co do srozowania-to chyba ich glowne zadanie(bynajmiej tak wynika z histori rasy):p[/quote]

Nie ,nie , ja absolutnie nie biore tego do siebie.Normalne ,ze sa rozne opinie o roznych rasach ,odmianach .Warto je czasem zweryfikowac i tyle :-)
Oczywiscie ,ze przeznaczeniem sznaucerow jest strozowanie ale.... jedne maja ten instynkt rozwiniety bardziej inne mniej.Dla mnie ideałem jest taki sznaucer ktory nie ma zbyt rozbuchanego instynktu terytorialnego - umiar ,umiar ,bo inaczej trudno zyc z takim szczekaczem.
Mi sie podoba jak rozwazasz rozne aspekty kupna sznaucera ,bo ludzie na ogoł biora na urraa i roznie to potem bywa.
Ale taka parka jak moja p/s oraz czarne tez jest piekna i godna polecenia :-)
Narobie Ci apetytu :

Atos Dorotak -czarny chłopak
Zuzia Romas - p/s dziewczyna

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img218.imageshack.us/img218/3417/skar13qk6.jpg[/IMG][/URL]
Shot with [URL="http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=DiMAGE+G400&make=KONICA+MINOLTA+CAMERA%2C+Inc"]DiMAGE G400[/URL] at 2007-07-01

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']Nie ,nie , ja absolutnie nie biore tego do siebie.Normalne ,ze sa rozne opinie o roznych rasach ,odmianach .Warto je czasem zweryfikowac i tyle :-)
Oczywiscie ,ze przeznaczeniem sznaucerow jest strozowanie ale.... jedne maja ten instynkt rozwiniety bardziej inne mniej.Dla mnie ideałem jest taki sznaucer ktory nie ma zbyt rozbuchanego instynktu terytorialnego - umiar ,umiar ,bo inaczej trudno zyc z takim szczekaczem.
Mi sie podoba jak rozwazasz rozne aspekty kupna sznaucera ,bo ludzie na ogoł biora na urraa i roznie to potem bywa.
Ale taka parka jak moja p/s oraz czarne tez jest piekna i godna polecenia :-)
Narobie Ci apetytu :

Atos Dorotak -czarny chłopak
Zuzia Romas - p/s dziewczyna

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img218.imageshack.us/img218/3417/skar13qk6.jpg[/IMG][/URL]
Shot with [URL="http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=DiMAGE+G400&make=KONICA+MINOLTA+CAMERA%2C+Inc"]DiMAGE G400[/URL] at 2007-07-01[/quote]

SA SUPERANCKIE:multi:
Mam nadzieje,ze za jakis czas bede mogl sie pochwalic swoim "okazem"..
Tak byc moze zbyt ostroznie podchodze do sprawy nabycia sredniaka..W moim domu przeforsowalem jego "to be or not to be".Zona sklaniala sie za miniatura,ja jednak uparlem sie na wiekszego przedstawiciela tej rasy i z determinacja staram sie udowodnic jej ,ze ten wybor jest/bedzie trafny;)

Link to comment
Share on other sites

A z drugiej strony jak i tak bedziesz decydowal sie na dwa psy, to wez dla zonki miniusa a dla siebie sredniaka ... bedziesz mial z glowy :razz: Co dwa psy to nie jeden, a miniaturek bedzie mial kogo pilnowac i kim rzadzic :diabloti:

Ja chyba gdzies za dwa latka dokaptuje do mojego miniusa sredniaka, mam juz na oku od dluzszego czasu taka podrosnieta przytulanke... tylko wlascicielka cos sie boczy :evil_lol: trzeba obmyslic strategie strategiczna :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pink']A z drugiej strony jak i tak bedziesz decydowal sie na dwa psy, to wez dla zonki miniusa a dla siebie sredniaka ... bedziesz mial z glowy :razz: Co dwa psy to nie jeden, a miniaturek bedzie mial kogo pilnowac i kim rzadzic :diabloti:

Ja chyba gdzies za dwa latka dokaptuje do mojego miniusa sredniaka, mam juz na oku od dluzszego czasu taka podrosnieta przytulanke... tylko wlascicielka cos sie boczy :evil_lol: trzeba obmyslic strategie strategiczna :eviltong:[/quote]

Tez bralismy taka wersje pod uwage.Narazie ten drugi pies jest gdzies tam w planach:p Po przemysleniach skupimy sie na jedny,potem zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pink']
Ja chyba gdzies za dwa latka dokaptuje do mojego miniusa sredniaka, mam juz na oku od dluzszego czasu taka podrosnieta przytulanke... tylko wlascicielka cos sie boczy :evil_lol: trzeba obmyslic strategie strategiczna :eviltong:[/quote]

obmyslaj obmyslaj :eviltong: :eviltong: moze sie uda hihihi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...