Jump to content
Dogomania

domowa hodowla sznaucer sredni


maxxel

Recommended Posts

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Witam jestem nowym uzytkownikiem na tym forum .[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Poszukuje dobrej domowej hodowli sznaucera sredniego p&s.Zastanawiamy sie rowniez nad czarnym(wahamy sie..).Mamy zamiar nabyc tam, szczeniaka .Plec nie ma znaczenia.W polowie wrzesnia przeprowadzamy sie do nowego domu i dopiero od tego czasu mozemy myslec o psiaku..Z tego co sie orjentuje dobrze jest takiego malucha wczesniej zarezerwowac.W przyszlosci chcielibysmy go wystawiac(drugorzedne znaczenie..)[/FONT][/SIZE]
[FONT='Times New Roman']Mam nadzieje,ze pomozecie nakierowac nas na odpowiednia hodowle.[/FONT]
[FONT='Times New Roman']Czy ma to sen,aby kupowac dwa szczeniaki z tego samego miotu ?[/FONT]
[FONT='Times New Roman']Docelowo chcielibysmy miec dwa sznaucery..[/FONT]
[FONT='Times New Roman'][/FONT]
[FONT='Times New Roman']Pozdrawiam[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']..maluchy bomba,ale nie ten czas..[/QUOTE]
[quote]W polowie wrzesnia przeprowadzamy sie do nowego domu i dopiero od tego czasu mozemy myslec o psiaku..Z tego co sie orjentuje dobrze jest takiego malucha wczesniej zarezerwowac.[/quote]Więc zależy jaki czas cię interesuje. Jak się rezerwuje pieska to na różne okresy czasu, a jeśli chcesz na wystawy to może to troche potrwać, zanim dostaniesz tego swojego naj.

Poza tym. Piszesz, że przeprowadzacie się we wrześniu, a z tego co się orientuje szczenięta from Elitesse będą do odbioru właśnie w tych okolicach.

[quote]Czy ma to sen,aby kupowac dwa szczeniaki z tego samego miotu ?[/quote]No zależy. Pomyśl, że na początku będziesz miał/a dwa gówniarze rozrabiające, z którymi sobie możesz nie radzić, później będziesz miał psy dalej pełne energii (a jak wiadomo średniaki potrafią dać czadu), a na samym końcu bedziesz miał dwa staruszki wymagające szczególnej opieki.

Jeśli chcecie mieć docelowo dwa psy, na waszym miejscu drugiego wziąłbym, jak ten pierwszy będzie miał tak conajmniej z 3-4 lata. Takie oczywiście moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Witam nowego dogomaniaka :)

Branie dwóch psów z tego samego miotu jest też nieco bezsensowne z punktu widzenia wystaw i ew. przyszłego rozmnażania. Będziesz wystawiał 2 psy w tej samej klasie, będą dla siebie konkurencją. Jeśli to będzie pies i suka to i tak razem dzieci mieć nie powinny. Moim zdaniem lepiej odczekać przynajmniej rok, wychować jednego i wziąć drugiego z innego skojarzenia.

Link to comment
Share on other sites

Szczenieta z hodowli Elitesse sa do odbioru na poczatku sierpnia,jak sie nie myle..Prawdopodobnie moglbym poprosci hodowce o przetrzymanie psiaka,ja jednak chcialbym go miec od poczatku okresu w ktorym moga odchodzic do nowych domow..(7-8tyg)
Z okielznaniem sznaucerow nie powinno byc raczej problemow.Do tej pory mialem terriery,a jak wiadomo nie sa to tez kanapowce:p
Rzeczywiscie branie dwuch szczeniat w jednym czasie,to chyba zbyt duze wyzwanie.Nie zmienia to faktu ,ze prawdopodobnie bedzie dwa psy.Napisalem,ze pies powinien byc ze sprawdzonej(czyt.poleconej)hodowli i ,ze bedzie wystawiany.Dzieki temu licze na duze prawdopodobienstwo,ze bedzie odpowiadal wzorcowi w znacznym stopniu..
Znalazlem wczoraj hodowle z Czartowego Pola.Wlasciciele planuja kolejny miot jesien-zima.Jakies info o tej hodowli??

Link to comment
Share on other sites

1)
jesienia bedzie kryta wnuczka mojego Lancelota - CH.PL. Irma Zbojecka Saga - pieknym rosyjskim importem INT. Ch Multi Ch Ave Concorde MONT BLANK
hodowla [B]Brodaty Gawrosz ( Katowice)[/B] -- > [URL]http://brodatygawrosz.republika.pl[/URL]
2)
w polowie sierpnia urodza sie szczeniaczki w hodowli [B]Grand sen ( wejherowo)[/B] po rosyjskiej suce Sen Zehmen MATRITSA krytej w rosji Zwyc Europy [COLOR=black]METALLIC VENIAMIN -- > [URL]http://grandsen.pl/[/URL][/COLOR]

to tyle z mojej strony :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']1)
jesienia bedzie kryta wnuczka mojego Lancelota - CH.PL. Irma Zbojecka Saga - pieknym rosyjskim importem INT. Ch Multi Ch Ave Concorde MONT BLANK
hodowla [B]Brodaty Gawrosz ( Katowice)[/B] -- > [URL]http://brodatygawrosz.republika.pl[/URL]
2)
w polowie sierpnia urodza sie szczeniaczki w hodowli [B]Grand sen ( wejherowo)[/B] po rosyjskiej suce Sen Zehmen MATRITSA krytej w rosji Zwyc Europy [COLOR=black]METALLIC VENIAMIN -- > [URL]http://grandsen.pl/[/URL][/COLOR]

to tyle z mojej strony :)[/quote]

Wielkie dzieki Elitesse
Skontaktuje sie z tymi hodowlami o mozliwosci rezerwacji szczeniat
Tak na marginesie.Zaczynam sie dopiero orjentowac w swiecie sznaucera..Czy to prawda ,ze rosyjskie sznaucery sa najpiekniejsze??

Link to comment
Share on other sites

Niedługo będzie kryta Ch. Pl. Ungaria Chatka Brodacza w hodowli Gagatek czeskim psem [B]I.CH. Hosszubereki-Csaszar GAMMA[/B], jednym z najbardziej utytułowanych sznaucerów średnich, który dał mnóstwo utytułowanego, doskonałego potomstwa.

Strona hodowli, gdzie będą szczenięta: [url]http://www.schnauzer.top2.pl/[/url]
Zdjęcie psa [url]http://www.zezahrabske.com/images_dogs/athos_03.jpg[/url] oraz adres hodowli z której pochodzi pies: [url]http://www.zezahrabske.com/[/url]

Tak to prawda rosyjskie psy są piękne i wzorcowe a obydwie wymienione hodowle w dużej przewadze bazują właśnie na rosyjskiej krwi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']Niedługo będzie kryta Ch. Pl. Ungaria Chatka Brodacza w hodowli Gagatek czeskim psem [B]I.CH. Hosszubereki-Csaszar GAMMA[/B], jednym z najbardziej utytułowanych sznaucerów średnich, który dał mnóstwo utytułowanego, doskonałego potomstwa.

Strona hodowli, gdzie będą szczenięta: [URL]http://www.schnauzer.top2.pl/[/URL]
Zdjęcie psa [URL]http://www.zezahrabske.com/images_dogs/athos_03.jpg[/URL] oraz adres hodowli z której pochodzi pies: [URL]http://www.zezahrabske.com/[/URL]

Tak to prawda rosyjskie psy są piękne i wzorcowe a obydwie wymienione hodowle w dużej przewadze bazują właśnie na rosyjskiej krwi.[/quote]

Wszystkie hodowle wydaja sie dobre..Czy jest jakis zlota metoda jaka nalezy sie kierowac przy wyborze TEJ hodowli?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Wszystkie hodowle wydaja sie dobre..Czy jest jakis zlota metoda jaka nalezy sie kierowac przy wyborze TEJ hodowli?[/quote]


to juz chyba tylko wzgledy typu termin narodzin / odbioru i czy bedzie szczenie plci ktorej szukamy bo kazde z ww wymienionych skojarzen jest wartosciowe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']to juz chyba tylko wzgledy typu termin narodzin / odbioru i czy bedzie szczenie plci ktorej szukamy bo kazde z ww wymienionych skojarzen jest wartosciowe[/quote]

Dziekuje.Wiem juz w ktorym kierunku mam sie poruszac.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna delikatna kwestia,dosc istotna jak mi sie wydaje..
Wiem,ze jest zakaz kopiowania ogonow(roznie przestrzegany, egzekwowany i interpretowany..)Czy przy skladaniu zamowienia na szczeniaka moge zaznaczyc ,ze pies ma byc z kopiowanym ogonem.Jakie sa obecnie reakcje hodowcow na takie podejscie potencjalnego nabywcy.Sorry prawdopodobnie sie narazam,ale sznaucer bez ogona podoba mi sie bardziej..

Link to comment
Share on other sites

to zalezy od hodowcow
w Polsce mozna wystawiac psy kopiowane i zwiazek kynologiczny kopiowania nie zabrania
z tym ze jesli caly miot bedzie naturalny a to jedno zamowione szczenie kopiowane to chcac niechcac bedziesz musiac wziac tego szczeniaka niezaleznie od tego czy bedzie on "najlepszy" z miotu
ja osobiscie wole kopiowane sznaucery i w moim obecnym miocie 5 na 7 szczeniakow nie ma ogonow
mozna rozniez obcinac ogon u starszego szczeniaka ale dla mnie to niezbyt dobre wyjscie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']to zalezy od hodowcow
w Polsce mozna wystawiac psy kopiowane i zwiazek kynologiczny kopiowania nie zabrania
z tym ze jesli caly miot bedzie naturalny a to jedno zamowione szczenie kopiowane to chcac niechcac bedziesz musiac wziac tego szczeniaka niezaleznie od tego czy bedzie on "najlepszy" z miotu
ja osobiscie wole kopiowane sznaucery i w moim obecnym miocie 5 na 7 szczeniakow nie ma ogonow
mozna rozniez obcinac ogon u starszego szczeniaka ale dla mnie to niezbyt dobre wyjscie :roll:[/quote]

Biore pod uwage tylko kopiowanie ogona u kilku dniowego malucha.Mam nadzieje,ze nie bedzie z problemow z przekonaniem hodowcy(byc moze sam podejmie taka decyzje..)
Jeszcze raz dziekuje za wskazowki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Zaraz tu wpadną obrońcy świata i ogonków :evil_lol: haloo! Co tak długo? :evil_lol: :evil_lol:[/quote]

Tak tak,wlasnie skonczylem lekture postow na ten temat na forum ogolnym..
Ja i tak juz sie zreformowalem tym,ze pies pozostanie z uszami.Nie zmienia to jednak faktu,ze sznaucer z uszami cietymi wyglada pieknie..chyba potrzebuje jeszcze kilku lat ,zebym zaakceptowal do konca psy niekopiwane.Pewne rasy wryly mi sie w wyobrazenie tak mocno,ze pod inna postacia ich nie widze..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Jeszcze jedna delikatna kwestia,dosc istotna jak mi sie wydaje..
Wiem,ze jest zakaz kopiowania ogonow(roznie przestrzegany, egzekwowany i interpretowany..)Czy przy skladaniu zamowienia na szczeniaka moge zaznaczyc ,ze pies ma byc z kopiowanym ogonem.Jakie sa obecnie reakcje hodowcow na takie podejscie potencjalnego nabywcy.Sorry prawdopodobnie sie narazam,ale sznaucer bez ogona podoba mi sie bardziej..[/quote]

A to Polska właśnie! Jest zakaz ale co tam, wszyscy mają go w nosie :angryy:

Dodam tylko że jeśli hodowca zdecyduje się pozostawić szczeniakom ogony to Ty decydując się na kopiowanie u "swojego" nie będziesz wiedział jakiego szczeniaka wybrałeś - rozumiem że skoro chcesz wystawiać to jesteś zainteresowany najlepszym z miotu albo prawie najlepszym. Co jeśli akurat ten obcięty dla Ciebie taki nie będzie a wziąć go będziesz musiał?

[quote name='Czarne Gwiazdy']Zaraz tu wpadną obrońcy świata i ogonków :evil_lol: haloo! Co tak długo? :evil_lol: :evil_lol:[/quote]
Mimo prowokacji nie podejmę wyzwania :mad:

Link to comment
Share on other sites

W zwiazku z tym ,jest juz argument przemawjajacy za wybraniem hodowli.Idealnie bylo by gdyby hodowca skopiowal ogony u wszystkich badz znacznej czesci szczeniat.Z tego co sie ostatnio zorientowalem,jest to dasc powszechne.Ogladajac wczesniejsze i obecne mioty w w/w hodowlach tak sie wlasnie stosowalo.Zdaje sobie sprawe,ze nim maluch nie stanie na wlasnych lapkach,trudno okreslic jego walory eksterjerowe.Bylo by to dosc ryzykowne ,aby wskazac na kilkudniowego malucha i prosic o usuniecie mu znacznej czesci merdacza.Miedzy innymi dlatego tez prosilem o nakierowanie na dobra hodowle.Gdyby rzeczywiscie stalo sie ,ze tylko moj piechu bedzie ktorszy o ogon,ryzyko jest znacznie mniejsze i mimo wszystko cos z niego wyrosnie:p
Wspomnialem tez ,ze ewentualne wystawy w przyszlosci to drugorzedna sprawa.Przedewszystkim ma to byc pies dla naszej rodziny i to nam ma sie najbardziej podobac..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']W zwiazku z tym ,jest juz argument przemawjajacy za wybraniem hodowli.Idealnie bylo by gdyby hodowca skopiowal ogony u wszystkich badz znacznej czesci szczeniat.[/quote]

:angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:
Nie wytrzymam zaraz,niech ktoś inny napisze,bo mi ręce opadły:mad:

Link to comment
Share on other sites

Drogi [B]maxxel,[/B]ładnie Cię proszę byś przeczytał ten wątek,na spokojnie i ze zrozumieniem:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=70841[/URL]

Potem zastanowił się nad wszystkimi racjonalnymi powodami dla których [B]nie wolno kopiować uszu i ogonów[/B],a kolejno spojrzał na tą całą sprawę sercem,bo jak wiadomo patrząc sercem widzi się więcej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nikador']Drogi [B]maxxel,[/B]ładnie Cię proszę byś przeczytał ten wątek,na spokojnie i ze zrozumieniem:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=70841[/URL]

Potem zastanowił się nad wszystkimi racjonalnymi powodami dla których [B]nie wolno kopiować uszu i ogonów[/B],a kolejno spojrzał na tą całą sprawę sercem,bo jak wiadomo patrząc sercem widzi się więcej...[/quote]

Przeczytalem!!
Sorry nie zmienie zdania.Wiele podanych faktow jest dla mnie wyolbrzymiona i zdemonizowana.W artykulach bardzo czesto pokazywane sa patalogiczne obrazy(kilku tygodniowe szczeniaki..)Raz juz w swoim zyciu szczeniaki od mojej suki(pinczer)byly poddane kopiowaniu ogona.Podane bylo znieczulenie miejscowe i opowiesci o skowycie bolu nie maja odniesienia do tamtego przypadku...
Napewno cala ta sytuacja przysparza wielu kontrowersji,ale moj poglad bedzie zachowany j/w,

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co - tylko jedno zdanie.
Przerażają mnie 2 rzeczy w naszym kraju. Po pierwsze kwestia zwykłej miłości i szacunku do zwierząt i nie zadawania im cierpienia w imię własnych upodobań, a po drugie przerażający jest brak jakiegokolwiek szacunku dla prawa, które zabrania kopiowania.
Jak możemy wymagać od innych przestrzegania ustawy, nie krzywdzenia zwierząt skoro osoby mające być przykładem szacunku dla zwierząt - hodowcy - sami łamią prawo.
Tyle mam do powiedzenia. Więcej sie nie odzywam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...