Jump to content
Dogomania

PP Agility 21-22.07.2007 BIALYSTOK


Bobek

Recommended Posts

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam filmy z Soboty : Monia CAVANO,Beza CAVANO,Border z ATLERNATYWY,Owczarka Belgijskiego (Tervueren) RUSS,Kłak HOPSA,Sabat,Negra CAVANO,Gaja ALPI,Ares ALPI,Esso ALPI,Thaia ALPI,Tobi ALPI, Xanti ALPI.
I mam jeszcze przebieg jakiegoś dużego sheltie tylko niewiem z jakie jest klubu jak ktos chce filmik to zgłaszać sie ;)

Link to comment
Share on other sites

Niestety, u mnie więcej minusów, niż plusów. Na plus cień dla psów i niedzielna organizacja. Torki trochę dziwne, openowe moim zdaniem za trudne, choć ostatnie agility mi się podobało :) Minusy za sobotnią organizację, brak osób do poprawiania tyczek i tuneli. A przede wszystkim za nieprzychylne podejście do zawodników i teksty w stylu "no, pilnujcie tej kolejności", "nie podchodźcie do nas, bo utrudniacie nam życie" itp. :( Kto sędziował też nie wiadomo, bo dlaczego sędzia doliczyła błąd, kiedy po przebiegu komentator powiedział "ale tu jeszcze jedna tyczka spadła" ? :crazyeye: Nie podobało mi się też poganianie mnie przed startem, ok, byłam pierwsza, ale musiałam pójść po psa i choć chwilkę go rozruszać. Jak dla mnie, na razie to najgorsze zawody, na których byłam do tej pory:(
Z innej zupełnie beczki, z góry dziękuję wszystkim, którzy pstryknęli Figulkę i Tośkę :)

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że nie było tak miło jak na zeszłorocznych zawodach. Po raz pierwszy spotkalam się z taką sytuacją, że zawodnicy (mowa o bodajże 1-2 osobach), zdegustowani sobotnim zachowaniem organizatorów po prostu zawinęli się do domu i na niedzielnych biegach już ich nie było. Co gorsza, ich decyzja była w pełni uzasadniona :roll: Organizatorom, pomimo zapewne dobrych chęci, nie udało się wytworzyć specjalnie miłej atmosfery :( Bo przecież nie można zawodników traktować jak intruzów, częstować tekstami w stylu "nikt cię tu nie zapraszał", ciągle zmieniać kolejności i jeszcze kazać im pilnować kolejki. Poganianie pierwszego zawodnika startującego od razu po zapoznaniu z torem też jest raczej nie na miejscu, zwłaszcza w sytuacji gdy liczba zgłoszonych psów nie jest na tyle duża, żeby trzeba było narzucać jakieś dzikie tempo... Co więcej - o tym też już pisała kar0lla - niedopuszczalne jest żeby komentator po biegu zwracał sędzinie uwagę że spadła jeszcze jedna tyczka - jeżeli ona sama tego nie zauważyła i nie zasędziowała błędu - trudno! Sędzia jest jeden i jego psim obowiązkiem jest nadzorowanie sytuacji na torze - jeżeli czegoś nie zauważył - nie wchrzaniamy się! A że pani sędzina nie zauważyła kilku zrzuconych tyczek i kilku solidnie niezaliczonych stref, to już inna bajka. Z tym że nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Kolejna sprawa - poprawianie toru... Ile na zawodach było tzw. "zielonych koszulek"? Moim zdaniem sporo, natomiast obsługa toru, zwłaszcza w sobotę, praktycznie nie istniała. Brak osób do tuneli, sędzina podnosząca tyczki, wywoływanie na start zawodników z M i S bez obniżenia przeszkód bądź bez zapoznania (wkurzające strrrasznie) i koło ustawione na Large w niedzielnym J Open Medium. Nieciekawie... Wiem że się staraliście, ale chyba za bardzo uwierzyliście że skoro zeszłoroczny piknik był super, to teraz każde zawody będą równie udane - i może to uśpiło Waszą czujność...

Torki - trudnawe (ale to dobrze) i wybitnie mało płynne (to już gorzej) - ogólnie takie sobie. Mam pewne zastrzeżenia co do egzekwowania przez panią sędzinę niektórych zapisów regulaminu - piję do nabiegów pod kątem na koło i skok w dal a także ustawienie kombinacji po łuku (wg ostatnich zmian w regulaminie powinna być po prostej - jeśli się mylę, przepraszam).

Ogólnie rzecz biorąc, niestety było znacznie gorzej niż się spodziewałam - zwłaszcza napięta atmosfera na linii organizatorzy-zawodnicy wiele popsuła. A miało być tak pięknie... :(

Ale spokojnie - były też plusy - sporo zacienionych miejsc, dużo koszy na śmieci, bardzo szybko pojawiające się wyniki, miłe pamiątki dla wszystkich uczestników i sobotnie kiełbaski (wprawdzie sama nie skorzystałam, ale było to miłe...). Pogoda dopisała, zjechało się fajne towarzystwo :cool3: Świetnie że wpadli zawodnicy z Litwy i Czech - aż miło patrzeć jak biegają. Ogromne postępy zrobili też Justyna & Uma (dziewczyny, aż miło na Was patrzeć) i Ania & Oskar (szybkie, płynne biegi, zwłaszcza niedzielne - dajecie radę! :cool3:). i na koniec trochę prywaty - bardzo dziękuję Ani Oskarowej za przygarnięcie bezdomnych Hopsaków, a także Sajko i Eli U. za wiele dające dyskusje na temat mojego podejścia do agility i Draki. Dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A$ka']Ja mam filmy z Soboty : Monia CAVANO,Beza CAVANO,Border z ATLERNATYWY,Owczarka Belgijskiego (Tervueren) RUSS,Kłak HOPSA,Sabat,Negra CAVANO,Gaja ALPI,Ares ALPI,Esso ALPI,Thaia ALPI,Tobi ALPI, Xanti ALPI.
I mam jeszcze przebieg jakiegoś dużego sheltie tylko niewiem z jakie jest klubu jak ktos chce filmik to zgłaszać sie ;)[/quote]

Ja mam troszkę podchwytliwe pytanko: czy aby napewno był to border? :razz:
Bo owszem, jeden borderek z Alternatywy biegał w zerówce, a poza tym to były 3 owczarki australijskie (jeden w zerówce i dwa w openie). Ja tak na wszelki wypadek pytam ;-)

A co do zawodów, to niestety muszę podpisać się pod uwagami dziewczyn. Było dużo miłych rzeczy, ale było też parę zgrzytów...

Link to comment
Share on other sites

Ja bardzo dziekuje za te zawody, strasznie sie ciesze, ze mialam okazje pobiegac w oficjalnych zawodach tak niedlugo po powrocie do Polski. Bardzo na to mialam ochote i bardzo sie ciesze, ze sie udalo. No i strasznie sie cisze, ze spotkalam wszystkich, ktorych od dawna nie widzialam. Z przyjemnoscia patrzylam na postepy, ktore zrobily niektore znane mi psy. I dzieki za mile slowa pod naszym adresem:-)
Dla mnie najgorszym koszmarem byl dojazd z Warszawy - niby tylko 200 km, ale KORKI po drodze (i to w obie strony) doprowadzaly nas do bialej goraczki. No ale to nie wina organizatorow. Zawsze jakies poslizgi sa i rzeczywiscie bywalo troche chaosu, no ale nie myli sie tylko ten, kto nie robi i bardzi mi zalezy na tym, zeby Piotra z Alina sie nie zniechecili do organizacji kolejnych zawodow, bo maja oboje dusze mocno organizatorska.
Torki trudnawe, ale ciekawe, strefy i hustawka rzeczywiscie sedziowane bardzo, bardzo liberalnie, ale bywa.

Link to comment
Share on other sites

ja podpisuję się pod wszystkimi uwagami do tej pory napisanymi, niestety były to najgorzej zorganizowane zawody w jakich uczestniczyłam w Polsce i byłam jednym z zawodników, który zrezygnował z niedzielnych występów
każdy ma psa jakiego ma i ja nie mogę pozwolić sobie na takie traktowanie mnie i mojego psa (nie jestem w stanie utrzymać go w napięciu przez czas 10 startujących psów), zwłaszcza, że 1000 razy organizatorzy powtarzali "listy są wywieszone i pilnujcie swojej kolejności", dlaczego więc miałam startować pierwsza a startowałam ostatnia? - od organizatorów nie usłyszałam nawet "przepraszam" :shake:

poprawianie tyczek i tuneli to następna bajka, niestety niektórzy zawodnicy przypłacili to stratą punktów - patrz Gutek, który po dojściu środka do zawalonego SZTYWNEGO tunelu - wyszedł z niego
poprawianie przebiegów bo pan od fotokomórki poszedł na papierosa :mad: - ok dlatego ZAWSZE są jeszcze stoperowi, UPS:oops: tutaj nie było

druga uwaga już nie do organizatorów a do samych zawodników
- gdzie podziała się zasada FairPlay?, przecież suki w cieczce (zaraz przed i zaraz po) nigdy nie były dyskryminowane na zawodach a tylko prośba była o trzymanie ich przy sobie i wyprowadzanie w ustronne miejsca - tu tego zabrakło - a szkoda :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja też bardzo dziekuję :)... był to nasz, mój i Buby, (staffik), debiut w zawodach agility i bardzo mi się podobało. Byłysmy tylko jeden dzień (sobota) i to nie do końca, bo niestety o godzinie 17-tej już musiałam wyruszać w drogę powrotną do domu (obowiązki, obowiązki...), bardzo żałowałam, że nie mogę dłużej zostać, tym bardziej, że to był nasz pierwszy raz...
Dziękuję bardzo organizatorom i wszystkim uczestnikom zawodów, że mogłam wziąć udział, i pobiegać, i popatrzeć na piekną pracę innych. Na następne zawody w Białymstoku na pewno też przyjedziemy

Link to comment
Share on other sites

Draka, odpowiadając na Twoje wątpliwości:diabloti:

[quote]
[U][FONT=Arial]Combination jump with two or three hurdles...[/FONT][/U]
[U][FONT=Arial][/FONT][/U]
[FONT=Arial]The hurdles [B]should only be set up in a straight line[/quote][/B][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]i jeszcze dodatkowo[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][quote][FONT=Arial][B]The hurdles should have a straight approach[/quote][/B][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2]i moje ulubione, Bangi dostała dis, jak po odmowie na drugiej przeszkodzie skoczyła 3cią przeszkodę w kombinacji (natychmiast miała dis), a tu proszę taki niespodziewany kwiatek regulamin przewiduje:evil_lol: [/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2][quote][FONT=Arial]Should the dog get a refusal on one of the elements, then [B]it can go through the remaining elements of the combination without being eliminated, but the whole combination must be negotiated in the correct order before the dog takes the next obstacle[/quote][/B][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

wiem, że pytałyście, bo rozmawiałyście o tym za moimi plecami:razz: dlatego nie poszłam, bo nie miałam drukniętego regulaminu, więc dyskusja jałowa... a nam Arpi Toth wyraźnie mówił na seminarium sędziowskim, że musi być prosto+ prosty nabieg+ miejsce na zeskok i że to prawie na torze się nie mieści...:roll: a cytaty to z regulaminu agility ze strony fci...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...