Jump to content
Dogomania

Piekny,wystraszony Kaukaz Baron, juz w hoteliku. Brakuje 100zł deklaracji!


ana666

Recommended Posts

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zabranie miśka ze schronu odbyło się bezproblemowo, od jakiegoś czasu prowadziliśmy z nimi rozmowy jako fundacja.
Misiek został zabrany przez fundację Grey Animals, będzie u nich przebywał do momentu znalezienia domu. Zestresowany był bardzo, czemu trudno się dziwić. Mam już relację Marty z pierwszego dnia pobytu, wklejam.

[FONT=Times New Roman]Co do zachowania - chłopak jest głęboko wycofany, nie ma co mówić tu o "trochę nieśmiałym" czy "dość bojaźliwym" - jego lęk wydaje się być mocno wpojony w głowę. Jest przy tym bardzo bierny, przyjmuje to, co jest w jego otoczeniu bez reakcji - ani się specjalnie nie cofa, ani nie stara się uciekać, ani nie reaguje agresją. To ważne - nie zdarzyła się ani jedna sytuacja, kiedy pojawiłoby się warczenie czy sztywnienie, żadne takie rzeczy. Jest spokojny i bardzo opanowany. [/FONT]

[FONT=Times New Roman]U nas, tak jak w schronisku, znalazł sobie jeden kąt, w którym spędza najwięcej czasu. Kładzie się tam zawsze, mając na oku wybieg i każdego, kto się zbliża. Dzisiaj już jednak chętnie wyszedł z kojca na wybieg, nawet chwilę pobiegał, chociaż jest jeszcze ostrożny. Myślę, że to nie tylko kwestia jego charakteru i wycofania, ale też nowe otoczenie - jeszcze ciągle obce, nieznane i nieprzewidywalne. Obce psy, obce zapachy - jeszcze kilka dni minie zanim mały zapozna się z tym wszystkim i poczuje swobodniej. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Jako odpowiedź wklejam wypowiedź Marty.

[FONT=Times New Roman]Na inne psy, które podchodzą do frontu kojca raczej odgania, niektóre zawzięcie obszczekuje, na inne tylko burczy. Wybieg jest u nas bezpośrednio przed kojcami, więc psy biegające mogą podejść do tych w danej chwili zamkniętych i widzą się przez kraty. Z tym będziemy układać się powoli - teraz za wcześnie jeszcze na zapoznawanie z innymi, wolałabym robić to na spacerach, jak już chłopak będzie chodził na smyczy. [/FONT]

[FONT=Times New Roman]Tu właściwie największy nasz kłopot na chwilę obecną - dotyk obroży, zapięcie smyczy, jakikolwiek ruch powoduje wycofanie się psa i trochę go blokuje. Może to być spowodowane ostatnimi doświadczeniami - wyłapanie go, konieczność przeprowadzenia gdziekolwiek wiązała się z ciągnięciem go gdzieś na smyczy. Będziemy uczyć go, że smycz nie jest zła, nie powoduje bólu i pozwala robić całkiem fajne rzeczy. Jednak teraz nie wychodzimy jeszcze na spacery - na smyczy psisko kładzie się i zapiera, więc jego ruch w tej chwili to wyłącznie wybieg. Mam nadzieję, że szybko uda nam się ogarnąć ten temat i mały zacznie chodzić na spacery.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#006400][B][FONT=palatino linotype]DzieńBardzoDobry[/FONT][/B][/COLOR][IMG]https://www.mydwoje.pl/_img/_emotico/307.gif[/IMG]
[COLOR=#006400][FONT=palatino linotype][B]Udanego odpoczynku[/B][/FONT][/COLOR][FONT=arial narrow][SIZE=2][COLOR=#006400][B]![/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[IMG]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSIeYk7z7hhcB58Pmut8uD-5oaU50i4-nTgVaXsppGwYNv5V5sq[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zahra as-Sahra']Zabranie miśka ze schronu odbyło się bezproblemowo, od jakiegoś czasu prowadziliśmy z nimi rozmowy jako fundacja.
Misiek został zabrany przez fundację Grey Animals, będzie u nich przebywał do momentu znalezienia domu. Zestresowany był bardzo, czemu trudno się dziwić. Mam już relację Marty z pierwszego dnia pobytu, wklejam.[/QUOTE]


Małe sprostowanie - Miś jest w hotelu 3RD-POLE. M[COLOR=#333333][FONT=Helvetica]y prowadzim[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Helvetica]y i Fundację, i hotel, ale Miś jest nasz[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Helvetica]ym[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Helvetica] podopieczn[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Helvetica]ym w hotelu. ;)[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosna']Małe sprostowanie - Miś jest w hotelu 3RD-POLE. M[COLOR=#333333][FONT=Helvetica]y prowadzim[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Helvetica]y i Fundację, i hotel, ale Miś jest nasz[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Helvetica]ym[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Helvetica] podopieczn[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Helvetica]ym w hotelu. ;)[/FONT][/COLOR][/QUOTE]
Chyba rzeczywiście źle to ujęłam. No więc - misiek jest naszym (Adopcji Kaukazów) podopiecznym i jest w hoteliku Trzeci Biegun:)

Link to comment
Share on other sites

czyli mam rozumieć ze basiek8 wpłaciła za lipiec deklarację plus dodatkowo 10zł? prosze zebyś podawała miejscowość z jakiej sa osoby przy krótych nie ma nicka, bo wysłałam upomnienie jednej cioteczce a okaząło sie ze wpłaciła dawno temu, tak bedzie mi łatwiej sie domysleć od kogo to mogłoby być, a jak ktoś w płacał np. z facebooka to tez prosze pisz, chyba ze Ty chcesz prowadzić rozliczenia, bo ja sie tak pogubie w tych wpłatach...

Link to comment
Share on other sites

Świeże wieści o misiaczku:

[FONT=Times New Roman]Chłopak robi postępy, coraz lepiej się przy nas czuje. Z przyjemnością już przyłazi drapać się po tych dość neutralnych okolicach ciała, te delikatniejsze sfery ciągle chroni, ale codziennie granica się trochę przesuwa. Smycz jest cieżkim tematem, widać, że chłopak skojarzył ją z nieprzyjemnościami i zapamiętał. Szkoda, ale to też nic, czego nie dałoby się naprawić, postaramy się, żeby ją kojarzył przyjemnie. Teraz dość swobodnie przyjmuje zapięcie jej i odpięcie, ale nie bardzo chce iść za człowiekiem, kiedy jest zapięty, to go blokuje.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...