Jump to content
Dogomania

Oskarka (Olcia) i Carmen błękitnookie huski. Są wieści z nowego domu. :)


Hala

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam serdecznie..padłam wczoraj jak tylko suczki się przebudziły. Wszystko jak na razie jest w porządku. Jeszcze się nie lizą. Powolutku chodzą po mieszkaniu. Jak przebudziłam się o 4 rano...bo mnie po nosie lizała Olcia...Wstałam i idę szukać Carmen..obchodze całe mieszkanie..nie ma...W końcu wracam do sypialni i patrzę a ona przy naszym łóżku. Jak mnie zobaczyła, nieśmiało zamachałą ogonkiem. Kochane psisko.A o 7 wstałam i najpierw wyprowadziłam Olcie na siku. Olcia zaprowadziła mnie na łączkę przed blokiem...i usiadła w trawie, podniosła pyszczek, zamknęła oczka i grzała się w słonku. Ja ją głaskałam i tak sobie kilka minutek spedziłysmy.Carmen odważniej szła po schodach. I też od razu siku było. I nawet małe cooo się zdarzyło.To ja teraz pójdę do sklepu i kupię jakieś mięsko i ugotuję im rosołek. Chyba bedzie dobrze co?

Link to comment
Share on other sites

Carmen dawała mi wyraźne znaki, że chce na dwór w wiadomych sprawach. A że postanowiłam je przynajmniej dziś wyprowadzać osobno, to zapięłam ją pierwszą i posżłyśmy na krótki spacerek. Taki może 10-15 min. Kiedy weszłyśmy do domu Olcia nas przywitała z uśmiechem i merdaniem ogonka..Jednak moja radość trwała krótko... bo zobaczyłam wielkie siooo w pokoju na wykładzinie. Ja nie wiem czy to w ramach protestu czy jak? :(No to zabrałam Olcię na spacer. Ale ona nie miała chęci ani się załatwiać ani spacerować. Szybko chciała wrócić do domu!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hala']Carmen dawała mi wyraźne znaki, że chce na dwór w wiadomych sprawach. A że postanowiłam je przynajmniej dziś wyprowadzać osobno, to zapięłam ją pierwszą i posżłyśmy na krótki spacerek. Taki może 10-15 min. Kiedy weszłyśmy do domu Olcia nas przywitała z uśmiechem i merdaniem ogonka..Jednak moja radość trwała krótko... bo zobaczyłam wielkie siooo w pokoju na wykładzinie. Ja nie wiem czy to w ramach protestu czy jak? :(No to zabrałam Olcię na spacer. Ale ona nie miała chęci ani się załatwiać ani spacerować. Szybko chciała wrócić do domu![/quote]
Też się zdarza tak u mnie, kiedy wezmę tylko jednego na spacerek, a drugi zostaje... Moje psy są pod tym względem symultaniczne, Twoje pewnie jeszcze bardziej...

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich o poranku...Powiem wprost..noc była fatalna, ranek przesr...y a i cały dzień zapowiada sie w atmosferze psich odchodów.Zastanawiałąm sięwczoraj jak tu rozegrać nocne rozdzielenie suk aby sobie nawzajem krzywdy nie zrobiły. Klosz mam tylko dla Carmen a Olcię bandażem owiązałam. Jednak gdyby były razem..pewnie by zaczęły kombinować jedna przy drugiej. myślałam..myślalam i postanowiłam ..Carmen do sypialni a Olcia na korytarzu. Dlatego Ola na korytarzu, bo niestety coraz częściej zdarząją jej się wpadki. A w sypialni mam wykładzinę dywanową. Tak samo jak w pokoju komputerowym. Więc posżłam do sypialni i zabrałam ze sobą Carmen w kloszu. Stała przez kilka minut nieszczęśliwa, że niby klosz ma na głowie. W końcu połozyła się na podłodze przy mnie..a ja trzymałam rękę na jej barku. Nie wiem kto tego bardziej potrzebował..ona czy ja.Ola została na korytarzu i przez moment była spokojna. W końcu jednak usiadła pod sypialnią i zaczęła węszyć. Carmen na to nie reagowała, ja starałam sięrównież być cicho. Kiedy zaczęłam zasypiać..Ola zaczynała wyć...aouuuuuauuuuuuuuu...Nadal zachowywałam spokój. Myślałam, że sieuspokoi po jaimś czasie. Jednak ona czym dalej w las..tym więcej powodów do wycia.I tak chyba po około godzinie ja nie wytrzymałam..wstałam i wpusciłam jądo sypialni. Podeszła do carmen..obwąchała ją dokładnie, potem mnie i tzta. Po czym spokojnie się połozyła i wszyscy zasnęłiśmy. Można by rzec..że sielanka. Jednak to tylko do rana..a dokładniej do 5.30 kiedy to mnie tz obudził. "Na korytarzu jest nasikane".Spojrzałam jednym okiem na śpiącą Carmen...za chwilę wpadła mi na tor widzenia Olcia..niesamowicie uśmiechnięta. jakoś nie miaąłm wątpliwości...Wstałam i posprzatałam. I coś tam chciałam z pokoju komputerowego..wchodzę..a tu...no masz ci los!! Koło mojego krzesła na którym siedzę przy kompie...kupa!! I Siku!! I ta kooo..rozmazana...widać wdepła w to i lazła przez całą wykąłdzinę dywanową zostawiając ślady.O zapachu panującym w domu nie wspomnę. Szybko posżłam z nimi na spacer krótki i zaraz po powrocie na kolana i szorowanie.I tu mam wielkią prosbę do bardziej dośwaidczonych w podobnych zdarzeniach... Czym najlepiej to umyć żeby tak nie śmierdziało? Pierwszy raz myłam w ajaxie takim do podłóg. Niby jest czysto..ale zapach..szkoda gadać. Nie podlega watpliwosci, że tzreba jeszcze raz szorować.Pomóżcie!!

Link to comment
Share on other sites

Jako osoba wibitnie dośwadczona w zmywaniu psici i kocich goowienek , szczoszków i rzygów z wykładzin mogę się podzielić dobrymi radami .

Niestety w wykładzinę wszystko wsiąka , Myjesz to z wierzchu , a dno jest zasrane i śmierdzące .
Biorę miskę z wodą i szamponem do dywanów , szczoteczkę , ścierkę oraz taki plastikowy trójkącik do szkrabania szyb samochodowych .
Po nasączeniy plamy roztworem szamponu , szoruję szczotką , a pianę zeskrobuję trójkącikiem
Piana jest żółta i śmierdząca
I tak do skutku , aż piana będzie czysta
Następnie piorę całą wykładzinę , żeby wyrównać kolor .
Pochylam się , wącham , jeśli jest czyste , a tylko śmierdzi , to spryskuję perfumami .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...