Jump to content
Dogomania

Chce założyć fundację


Mateusz170

Recommended Posts

Witam, chce założyć fundacje tylko jest problem ponieważ chce pomagać wszystkim zwierzęta ale zacząć od psów potem kotów itp, tylko nie mam całkiem pomysłu czym konkretnie zajmować się na początku na co zbierać pieniądze no i muszę fundatorów poszukać, potrzebuje na jakiś dobry cel aby kogoś przyciągało. I tak samo jak ktoś ma informacje coś o fundacji to proszę pisać.

Link to comment
Share on other sites

Chcesz założyć fundację, ale właściwie nie wiesz co jest 'chodliwe', ściągać fundatorów którzy będą łożyć kasę ... i co dalej?
W ogóle miałeś styczność z pomaganiem zwierzętom na większą skalę? Jakie masz w ogóle 'doświadczenie' w pracy ze zwierzętami że od razu rzucasz się na głęboką wodę i chcesz zakładać fundację? Zdajesz sobie sprawę z tego że pieniądze 'fundatorów' muszą być przekazywane na zwierzęta, a nie na twoje zachcianki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Chcesz założyć fundację, ale właściwie nie wiesz co jest 'chodliwe', ściągać fundatorów którzy będą łożyć kasę ... i co dalej?
W ogóle miałeś styczność z pomaganiem zwierzętom na większą skalę? Jakie masz w ogóle 'doświadczenie' w pracy ze zwierzętami że od razu rzucasz się na głęboką wodę i chcesz zakładać fundację? Zdajesz sobie sprawę z tego że pieniądze 'fundatorów' muszą być przekazywane na zwierzęta, a nie na twoje zachcianki?[/QUOTE]

Tak wiem że pieniądze szły by na zwierzęta, kocham psy jak i inne zwierzęta. Opiekuję się zwierzętami od zawsze ale niedawno trafiłem na wyjątkowo trudny przypadek. Adoptowaliśmy goldena retrieviera ze shroniska, był u nas 3 miesiące i dużo się nauczył, ale niestety ugryzł nas kilka razy, mimo to się nim zajmowałem. Szukaliśmy pomocy, lecz okazała się ona zbyt kosztowna na nasze możliwości (ułożenie agresywnego psa to koszt powyżej 1000zł). Na szczęście znalazła się rodzina, która nie ma dzieci, i zdecydowała się nim zająć. Szkoda mi go strasznie i to mnie zmotywowało, aby założyć taką fundację. Jej celem byłoby gromadzenie środków, w celu pokrywania kosztów rehabilitacji zwierząt z zaburzeniami zachowania dla właścicieli, których na to nie stać.

Link to comment
Share on other sites

Życzę powodzenia... Założenie fundacji to nie takie łatwe zadanie. Powodzenia też w szukaniu fundatora dla fundacji, która nie jest pewna czym się będzie zajmować. Dodaj do tego wszelkie formalności, wkład finansowy. Radzę na początek zająć się pomocą w okolicznym schronisku lub w jakiejś organizacji. Rób to przez jakiś czas i potem zweryfikuj to czy na pewno masz na to czas i odpowiednie środki.

Edit: Przeczytałam poprzednie posty Mateusza - nie mam więcej pytań...

Link to comment
Share on other sites

Na poradnik nago pl możesz znaleźć dużo przydatnych informacji (dowiesz się m.in. co to jest akt fundacyjny i fundusz założycielski, ile kosztuje podpisanie aktu założycielskiego, jak napisać wniosek o rejestrację w KRS). Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Rozbroiłeś mnie. Twoja fundacja ma polegać na zbieraniu pieniędzy dla nieudolnych właścicieli którzy zamiast zająć się porządnie psem wolą wydawać kasę np na fajki :lol:.
Znam taki typ ludzi, oni mają problem nawet wtedy gdy dostają ZA DARMO miesiąc szkolenia. Wszystko jest przeszkodą zaczynając od tego 'nie wiemy gdzie umowa adopcyjna' w przypadku gdy się okazuje że umowa nie potrzebna zaczyna się 'pracujemy po 8h dziennie', szkolenia w weekendy (chociażby wolna niedziela) to wolą 'spędzić czas z psem niż go męczyć szkoleniem'.
Skąd wziąłeś w ogóle cenę 1000zł za 'naprostowanie psa', tego nigdy nie można powiedzieć. Jeden pies uczy się szybciej (i jego właściciel) innemu zajmuje to dłużej i praca jest do końca życia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='melaniia']Na poradnik nago pl możesz znaleźć dużo przydatnych informacji (dowiesz się m.in. co to jest akt fundacyjny i fundusz założycielski, ile kosztuje podpisanie aktu założycielskiego, jak napisać wniosek o rejestrację w KRS). Powodzenia![/QUOTE]

Nie nago tylko portal ngo..

Link to comment
Share on other sites

Mateusz170 świetnie, że chcesz pomagać. Nie rezygnuj z tego. Jeśli już postanowiłeś pomóc trzymaj się tego, ale pamiętaj też, że pomagać trzeba z głową ;) Tak jak napisała Marcia może na początek spróbuj pomóc już w jakiejś istniejącej organizacji jeśli nie masz doświadczenia. Bardzo mnie cieszy, że są tacy ludzie jak Ty, którzy chcą poświęcić wiele swojego czasu na pomoc. Nie zrażaj się, może za parę lat okaże się że jesteś założycielem fundacji pomagającej na dużą skalę. Czego Ci życzę. Domyślam się, że jesteś osobą w młodą stąd ten pośpiech :) Dobrze wykorzystaj swój zapał i energię.

Link to comment
Share on other sites

zacznij od wolontariatu,bycia domem tymczasowym...fundacji jest już dużo i Twoja pomoc mogłaby dużo wnieść:)
może właśnie fundacje pomocy goldenom?są dwie[o ile nie więcej]-Warta Goldena i Aurea.
możesz pomagać rozwieszać ogłoszenia,plakaty,urządzać bazarki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Macia'] Edit: Przeczytałam poprzednie posty Mateusza - nie mam więcej pytań...[/QUOTE]

A zauważyłaś, że ostatni jego post jest napisany zupełnie innym językiem niż poprzednie ?
Z poziomu mało rozgarniętego dziecka z podstawówki, nagle dużo wyższy poziom wypowiedzi i znajomości słowa pisanego. Troll ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daśka']Napisz założycielu skąd jesteś?
Fundacji nieletniemu nie pomożemy założyć,ale może chociaż Ci pomożemy psa odrobaczyć i wykąpać.Od tego zacznij.[/QUOTE]

Myślę, że Mateusz170 raczej będzie wolał kasę na psiego fryzjera (kąpiel) i weta (odrobaczenie), a i jakaś stówka na acanę (sorry actane) by się przydała.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...