Jump to content
Dogomania

Brązowa vel Jadzia i Kapeć - dogomaniacy dali im szansę na lepsze życie


Recommended Posts

Kochani udało sie nam zebrać potrzebną kwotę, czyli w sumie 410zł deklaracji stałych i 150zł jednorazowych. Koszt hoteliku to 400zł za oba psy. Z jednorazowych wpłat psiaki zostaną odrobaczone, zaszczepione i zakroplone fiprexem. W sobote Adam zawiezie je do Hotelu.
Po raz kolejny pokazaliśmy, że razem można więcej. Dziękuje w imieniu psiaków.

[B]Kopiuje z fb konto do wpłat. [/B]

Dane do przelewu:
Adam Bułkowski
91 2490 1044 0000 4200 5168 9692

Link to comment
Share on other sites

Witam dogomaniacy ;). Na wstępie chciałbym wszystkim podziękować za pomoc i wielkie serca dla biednych psiaków. Wydarzenie na facebooku założyłem żeby nie mieć później do siebie pretensji, że nie spróbowałem i była to moja rozpaczliwa próba znalezienia jakiegoś wyjścia z całej tej sytuacji, bo wydawało mi się, że są dwie opcje - zostawić je w Ignatkach i liczyć, że nie zostaną odłowione do schroniska w Radysach lub oddać je do schroniska w Białymstoku. Był to dla mnie wybór na zasadzie czy wolałbym się utopić czy spłonąć. Jeszcze parę dni temu, to co teraz stało się faktem, było dla mnie w sferze marzeń. Nawet nie wiem jak mam Wam dziękować i chciałbym przeprosić, że się skupiłem głównie na fejsbruku, ale na szczęście Dorota wzięła sprawy w swoje ręce i założyła ten wątek. Dzięki Wam Niunia i Kapeć będą miały już tylko lepiej w swoim życiu, w którym jak dotąd nie zaznały wiele dobrego.

Propozycje imion dla Niuni zbiorę do kupy, wrzucę wszystkie w 1 poście i głosy z dogomanii doliczę do ankiety z facebooka.

P.S. wzrok Brązowej na zdjęciu to jest jej spojrzenie, gdy przestaję ją drapać po brzuszku - tu przerwałem żeby cyknąć zdjęcie i od razu smutne spojrzenie w stylu "ale czemu już nie chcesz mnie drapać?" ;)

Na koniec filmik z maluchami:
[url]www.youtube.com/watch?v=1ZRPhZcSLvs[/url]

Link to comment
Share on other sites

Szczęściarze jak nic!!!:eviltong: :lol:Teraz będzie już tylko lepiej, musi być! A filmik? Radosny, podnoszący na duchu:loveu:. Pan B i pani B, czyli Bruno i Bamba, tak wpiszę ich propozycje imion do przelewu, bo doris66 nie wniosła sprzeciwu, co do "Bamby":evil_lol:, którą niechcący wymyśliła:eviltong:....

Link to comment
Share on other sites

Mówcie mi po imieniu bez tych zbędnych panów ;) Jutro zrobię ankietę i wybierzemy imię dla Niuni. Kapeć chyba pozostanie Kapciem, bo on reaguje na to imię, które dostał w schronisku, a Brązowa z jednej strony nie reaguje na nic, a z drugiej na wszystko co się do niej powie, więc myślę, że się przyzwyczai do jakiegoś imienia ;). Z radością muszę powiedzieć, że uzbieramy taką sumę(430 zł stałych + 280 zł jednorazowych[COLOR=#333333][FONT=lucida grande])[/FONT][/COLOR], że starczy spokojnie na hotelik, szczepienia i porządne obróżki przeciwkleszczowe dla maluszków. Najprawdopodobniej już w sobotę zawiozę psiaki do weterynarza i od razu do hoteliku. Najbardziej cieszy mnie to, że jednak jeszcze są dobrzy ludzie na tym świecie ;) Skopiuję z facebooka listę wpłat jakie otrzymałem do tej pory:

[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Obecny stan konta: 370 zł[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Lista wpłat:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Ja - 30 zł[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Magdalena Banach - 30 zł[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Magdalena Wielogórska - 20 zł[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Izabela Jabłońska - 40 zł[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Alla Chrzanowska - 40 zł[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Kinga Nawotczyńska - 20 zł[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Beata Mazurek-Bugaj - 20 zł[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Gabriela Tomaszek-Walach - 50 zł[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Jolanta Zadykowicz - 120 zł[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Poczytajcie historie Kapcia.

"
Wiem, że wszyscy z niecierpliwością wyczekują ankiety z propozycjami imion dla Brązowej, ale postanowiłem dać szansę każdemu i obserwuję propozycje w tytułach przelewów, więc dopiero wieczorem wrzucę ankietę. W tym czasie, jako, że Brązowa doczekała się swojego życiorysu w internecie i nie chcę żeby któryś psiak czuł się pokrzywdzony, postaram się opisać to co wiem o małym przystojniaku pięknie zwanym Kapciem . Historia Kapcia jest zawiła, nikt tak naprawdę nie wie skąd on się wziął w Ignatkach, pojawił się nagle i jakby znikąd. Jak go zobaczyłem pierwszy raz, to wyglądał jak psie nieszczęście - chudy, brudny, z milionem kleszczy, sierścią jak szczotka i miną jakby ktoś go przed chwilą skrzywdził. Brązowa, jak przystało na księżniczkę, ignorowała pierwsze zaloty kawalera z innej klasy społecznej - plebsu. Jednak Kapeć nie dawał za wygraną, ponieważ wiedział, że jak doprowadzi się do porządku, to Brązowa w końcu dostrzeże jego ukryty urok osobisty. Ku memu zdziwieniu nie trwało to długo, bo zaledwie po kilku dniach starań i dreptania za Brązową w bezpiecznej odległości, Niunia zaakceptowała kawalera i psiaki stworzyły nierozłączną parę na miarę Bonnie i Clyde'a. Jak się później okazało kawaler ten był wcześniej w schronisku, nosił tam imię Kapeć i został 'adoptowany'. Jak widać adopcja nie była udana. Można byłoby stwierdzić, że jest to tylko identyczny kundelek lub jakiś jego krewny, ale wszystkie fakty przemawiają za tym, że to on, a przede wszystkim to, że jest wysterylizowany, o co nie podejrzewałbym zwyrodnialców porzucających psy, a zwłaszcza w przypadku samca. Pomijając już tę całą sprawę ze schroniskiem, piękne w tej całej historii jest to, że zarazem Brązowa, jak i Kapeć, były pojedynczo bardzo strachliwymi i płochliwymi psiakami, a razem dodają sobie odwagi i dosłownie tryskają radością na widok znajomych im ludzi, poza tym można wykonywać przy nich dynamiczniejsze ruchy, a one same są dużo śmielsze. Warto też dodać, że Kapeć jest psim łowcą. Krążą o nim legendy, że w Ignatkach upolował szczura . Do tego ma instynkt stróża. Potrafi ignorować ludzi chodzących po placu, ale gdy ktoś chce wejść na 'jego' halę to biegnie go obszczekać. Zamiast być 'bezdomniakiem', śmiało mógłby nosić sweter z napisem "ochrona" i wykonywałby za darmo swoje zadanie lepiej niż niejeden 'ochroniarz' wykonuje za pieniądze. Jednak z drugiej strony całe to jego szczekanie, jest bardzo łatwe do opanowania, ponieważ jest psem bardzo karnym i wystarczy słowna reprymenda podniesionym tonem, żeby zrobił minę przestraszonej sieroty i się uspokoił. W stosunkach z Brązową Kapeć z kapcia staje się prawdziwym pantoflem. Został całkowicie zdominowany przez 'babę' . W sumie można o nim powiedzieć, że czasami zachowuje się jakby 'nie miał jaj', co w zasadzie w jego przypadku jest bardzo trafnym określeniem, bo ich nie ma . Raz na jakiś czas, jak na pantofla przystało, próbuje udowodnić światu, że jest prawdziwym kapciem a nie pantoflem i tak naprawdę to on dominuje 'babę w związku' poprzez odganianie Brązowej od zabranego przez siebie jedzenia z miski. Jednak i tak każdy wie jaka jest prawda i kto rządzi w tym związku. Na zdjęciach udokumentowałem jak Brązowa, po kłótni małżeńskiej, wygoniła kapcio-pantofla z łóżka i biedak musiał spać na 'niewygodnej kanapie', podczas gdy ona sama spała wygodnie zwinięta w kuleczkę .
P.S. Chciałbym od razu zdementować plotki o tym, że Kapeć był wyprodukowany w Chinach. Od razu na pierwszy rzut oka widać, że to typowy polski mężczyzna - chudy, brzydki, dużo szczeka, mało robi i jest zdominowany przez kobietę .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66']Poczytajcie historie Kapcia.
Chciałbym od razu zdementować plotki o tym, że Kapeć był wyprodukowany w Chinach. Od razu na pierwszy rzut oka widać, że to typowy polski mężczyzna - chudy, brzydki, dużo szczeka, mało robi i jest zdominowany przez kobietę .[/QUOTE]

no nie, boski tekst!!!! :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Juz dawno psiaki są na miejscu. Ponoć sa przekochane i słodkie , Kapeć dobrze zscocjalizowany Brazowa troszke mniej ufna, ale żadnych problemów nie ma na razie. Wiem sporo bo rozmawiam z włąścicielką hoteliku, ale poczekajmy, aż Adam napisze o tym. On tam był z psiakami, na miejscu, wszystko wie najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...