Jump to content
Dogomania

Czy Warto Zakupic


Rorinus

Recommended Posts

[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Ja chyba Vasyla w życiu nie obetnę - on tak kocha te swoje włosy, że aż mi żal :-( jeszcze jakby nie lubił tego całego papilotowania i kąpania i widziałabym, że się męczy to bym go obcieła ;) ale on jest szczęśliwy i dumny z tego, że ma taki włos :razz: dlatego nie zrobię mu tego papilotuję go już prawie 3 lata to wytrzymam następne naście :evil_lol: tym bardziej, że ma bardzo fajny włos jeśli chodzi o gatunek ponieważ w ogóle się nie plącze a papiloty ma zmieniane tylko raz na tydzień jak jest kąpany i włos sam mu rośnie a on jest szczęśliwy :loveu: zresztą dziewczyny widziały kąpiel Vasylka na filmie :lol: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Tanya z kolei nie nawidzi papilotów dlatego nosi je tylko na główce ale za to tak jak tatuś również kocha kąpiele :loveu: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]w przyzwyczajaniu do kąpieli najważniejsze jest aby psu pokazać, że to nic strasznego a tak naprawdę to jest fajna zabawa ;)[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nane'][FONT=Courier New][COLOR=magenta]w przyzwyczajaniu do kąpieli najważniejsze jest aby psu pokazać, że to nic strasznego a tak naprawdę to jest fajna zabawa ;)[/COLOR][/FONT][/QUOTE]

A czy Ty nane nakladasz szampon 2 razy? Tzn czy powtarzasz mycie? Bo ja ostatnio zaczelam powtarzac (kiedys tego nie robilam), i Megi po 1 plukaniu chce wychodzic :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Megula']A czy Ty nane nakladasz szampon 2 razy? Tzn czy powtarzasz mycie? Bo ja ostatnio zaczelam powtarzac (kiedys tego nie robilam), i Megi po 1 plukaniu chce wychodzic :evil_lol:[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]ma nakładany szampon 2 razy i do tego odżywka na 5 min czasami nakładam mu dwie jedną na 10 min i drugą na 5 min po spłukaniu pierwszej - widzicie wszystko zależy od tego czego się psa nauczy jeżeli do kąpieli będziemy podchodzić spokojnie a pies będzie wiedział, że to nie jest nic strasznego to może to przeistoczyć się w dobrą zabawę dla niego :lol: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]są różne psy jedne lubią ćwiczyć agillity a inne wolą "walkę na ringu" wszystko zależy od tego który pies co woli ;) [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta][/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]sugarr a skąd taka pewność, że psy nie bywają dumne?? przecież to jest zwierzę które odczuwa tak jak my gdybyś miała psa który uwielbia wystawy to napewno zobaczyłabyś tą radość w jego oczach gdy wygrywa przynajmniej w przypadku Vasyla i Taniuni tak jest [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][FONT=Courier New][COLOR=magenta]ma nakładany szampon 2 razy i do tego odżywka na 5 min czasami nakładam mu dwie jedną na 10 min i drugą na 5 min po spłukaniu pierwszej - widzicie wszystko zależy od tego czego się psa nauczy jeżeli do kąpieli będziemy podchodzić spokojnie a pies będzie wiedział, że to nie jest nic strasznego to może to przeistoczyć się w dobrą zabawę dla niego :lol: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]są różne psy jedne lubią ćwiczyć agillity a inne wolą "walkę na ringu" wszystko zależy od tego który pies co woli ;) [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta][/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]sugarr a skąd taka pewność, że psy nie bywają dumne?? przecież to jest zwierzę które odczuwa tak jak my gdybyś miała psa który uwielbia wystawy to napewno zobaczyłabyś tą radość w jego oczach gdy wygrywa przynajmniej w przypadku Vasyla i Taniuni tak jest [/COLOR][/FONT][/QUOTE]

O jeszcze odzywka :lol: Megi ma narazie krotkie wlosy wiec nie mamy.

A ja tam uwazam ze psy tesknia, kochaja, sa dumne itp :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaladan']A w zimie oczywiście, że będziemy biegać bez ubranka. Mnóstwo ras nie ma podszerstka i w zimie funkcjonuje normalnie. Jeśli pies jest zdrowy i zahartowany to nic mu nie będzie.

A pytanie zadałam w konkretnym celu. Jestem przerażona sposobem myślenia niektórych ludzi, którzy albo wyładowują na tych biednych psach swoj instynk macierzyński albo mięli w dzieciństwie z mało lalek. Pies to nie zabawka! Te wymyślne ubranka (stroje ślubne, kostium spidermana...), czapeczki, akcesoria do kiteczek...
Przy tym zrobienie irokeza psu, który jest strzyżony jest dla mnie bardzo niewinną zachcianką :)[/quote]
Mój często ma irokezka, uwielbiam go w takiej fryzurze :mdrmed: (dzisiaj byliśmy na strzyżeniu, z sercem na ramieniu, ale musiałam coś wybrać - tu stres, a tu upał, jedno i drugie wysoce niewskazane, na stres można dać tabletkę, z upałem gorzej, więc poszliśmy... na szczęście wszystko w porządku). To znaczy obcięte ma tak włoski na główce, że się robi irokezik, bo na żele żadne mu rzecz jasna nie stawiam :wink:.

Ale co do ubranka, to nie mogę się zgodzić. Po pierwsze, nie tak znowu wiele jest tych ras bez podszerstka. A po drugie jednak zdecydowanie chodzą one zimą w kubraczkach. Nie chcę straszyć, ale nie chodzi tylko o zwykłe przeziębienie czy zapalenie gardła, co już samo w sobie jest przykrością. Grożą poważniejsze problemy, na przykład z nerkami. [B]Zwłaszcza[/B] jak jest i zimno, i mokro (śnieg też się wlicza, i to bardzo). Nie ma nic gorszego, niż przemoczony pies, który zmarznie w drodze do domu. Takie coś może się skończyć nawet tragicznie i żadne zahartowanie nie pomoże, więc nieprzemakalny, ocieplany kubraczek (już nawet bez nogawek niech będzie, taki na tułów tylko, podszyty polarkiem) to naprawdę rzecz [B]bardzo[/B] wskazana.

Link to comment
Share on other sites

Ja obcięłam i teraz żałuję :placz:
jest z wysokonożnych i komicznie wygląda...
a w zasadzie miała piękny długi włos, dziwiono się nawet że bez papilotów udało się taki utrzymać a ja tak po prostu obcięłam:bigcry:
ale cóż włosy nie zęby odrosną ... szkoda tylko że właśnie teraz mam chęć jechać na wystawę
jedno dobre- pies chyba jest zadowolony

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KARO_SP']Ja obcięłam i teraz żałuję :placz:
jest z wysokonożnych i komicznie wygląda...
a w zasadzie miała piękny długi włos, dziwiono się nawet że bez papilotów udało się taki utrzymać a ja tak po prostu obcięłam:bigcry:
ale cóż włosy nie zęby odrosną ... szkoda tylko że właśnie teraz mam chęć jechać na wystawę
jedno dobre- pies chyba jest zadowolony[/QUOTE]
Jeśli jest długonożna, to przy krótkiej fryzurce można zostawić 'firankę' po bokach ;) I piesek wygląda świetnie i proporcjonalnie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KARO_SP'][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images27.fotosik.pl/2/c3e5796a1f147384.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D[/IMG][/quote]
To jest zdjęcie, które chciałaś wkleić?

[IMG]http://images27.fotosik.pl/2/c3e5796a1f147384.jpg[/IMG]


[URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images27.fotosik.pl/2/c3e5796a1f147384.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][COLOR=magenta]http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=www.fotosik.pl%5D%5BIMG%[/COLOR][COLOR=magenta]5D[/COLOR][B][COLOR=darkorange]http://images27.fotosik.pl/2/c3e5796a1f147384.jpg[/COLOR][/B][COLOR=magenta]%5B/IMG%5D%5B/URL%5D[/COLOR][/URL]

tylko ten pomarańczowy fragment linka trzeba było wkleić :)
musi kończyć się na ".jpg" lub ".gif", a zaczynać na "http://"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rorinus']Owczarnio a jak robisz mu tego irokeza ? ;)[/quote]
Nasza pani fryzjerka już się o to stara ;). Po prostu tak strzyże włoski, że jakiś czas (na ogół około dwóch-trzech tygodni, zanim nieco nie odrosną i nie oklapną pod własnym ciężarem) się same tak układają.

Link to comment
Share on other sites

No ale przecież w galerii (i nie tylko, w "my i nasze yorki" czy jak to tam szło, też jesteśmy, ba! - nawet w offie swego czasu chyba były foty :lol:...) jest full jego fotek :)! No, może nie w irokezku, akurat się nie złożyło, ale generalnie jest ich całkiem sporo ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']Poszukam w takim razie ;). Teraz akurat irokezka nie mamy, zapomniałam poprosić fryzjerkę, bo głównie byłam zajęta martwieniem się żeby Fuz się zbytnio nie denerwował - nie wolno mu pod żadnym pozorem :-(.[/quote]

A dlaczego? Coś się stało?

Link to comment
Share on other sites

Tu się przeniosłam z sondy :)

[quote name='owczarnia']Aluś, słońce :multi:! Derysia wymiziaj od ciotki koniecznie :loveu: :cool3:.[/QUOTE]
Dzięki, Deryś wymiziany wdzięcznie łapę podaje.

Czytam z niedowierzaniem, że Fuzlaczek jest tak ciężko chory :( To straszne wiedzieć i być bezsilnym. Całe szczęście, że zwierzaki nie mają tej świadomości...
[b]Owczuś[/b], uściskaj Kruszynkę, tylko delikatnie, wymiziaj Pana Pralinę i resztę swoich chłopaków :)

Idę na TN napisać do Ciebie niepolitycznego priva :-D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...