Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

znajoma rozdawała szczeniaki po przygarnietej dużej suce kundelce (biała, łaciata:evil_lol: 'kundel polski')
jeden ze szczeniąt przypominał goldena... (pluszak, uszka klapnięte, mocna kość, barwa biszkoptowa, mordka w typie goldena)...
po 2 tygodniach osoba kóra przygarnęła pieska zadzwoniła, że "[I]chętnie weźmie [B]więcej[/B], bo weterynarz jej powiedział, że to [B]RASOWY GOLDEN[/B][/I]" mam nadzieję, że nie przyjdzie jej do głowy rozmnożenia tego goldena:shake::mad:

na tym przykładzie widac ile mamy RASOWYCH psów... no i wyłażą kompleksy - chcemy tylko RASOWE pieski - co z tego, że matka wygląda jak (??) a ojciec nieznany... smutne to...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:cool3: nie, nie rozmnożyła, ale niestety poprzedni 'pan':angryy::mad: suczki wykopał ją z zamochodu kiedy ta miała cieczkę - tak więc biegała 'z weselem' a potem wszyscy mieszkańcy ją przeganiali i moja znajoma przygarnęła ją już zaciążoną:shake:, pozwoliła jej urodzić i rozdawała szczeniaki

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam na allegro cos takiego
[URL]http://allegro.pl/item341323176_bialy_owczarek_szwajcarski_informacja.html[/URL]

Wydaje mi sie ze to calkiem dobry pomysl. Moze jakby porobic tak do kazdej rasy takie ogloszenie i wklejac jak pojawi sie ogloszenie o psach bez rodowodu? Moze to by cos dalo. Calkiem ciekawy pomysl.
Co o tym myslicie?

Link to comment
Share on other sites

Niekoniecznie.. ;-) Na wszelki wypadek jednak warto napsiać do nich najpierw list z prośbą i wytłumaczeniem całej sytuacji.

[COLOR=SeaGreen][usunięte][/COLOR]
Patrzcie jak się o nie "biją" :mad:

[COLOR=SeaGreen][usunięte][/COLOR]

Lapso? Czy nie chodzi o Lhasa apso? Czy to ja jestem niedoinformowana?

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego maja usunac? Przeciez osoba zaplacila za aukcje, jestto aukcja informaycjna tak samo jak ktos przyjmuje zamowienia a szczeniaki i jak ktos wystawia na allegro psa ze schronu czy reproduktora.
Trzeba byc tylko zalogowanym na allegro. ja moge w wolnej chwili porobic takie ogloszenia na kilka ras. Albo moge napisac do osoby, ktora to zamiescila czy zgodzi sie, zeby wklejac ta sama tresc ogloszenia, tylko zmieinajac rase.
Dodatkowo, w przypadku bardzo popularnych ras jak labki, goldeny czy ONy bym dodala kilka zdjec psow ktore mialy byc ak te rasy, zeby dobitniej pokazac jak moze wygladac pies bez udokumentowanego pochodzenia. I wiekszy nacisk polozylabym na zdrowie, na to ze rodzice nie sa przebadani, na charakter niz na wystawy (bo ludzie czesto odbieraja je jako snobizm). No i chwyt (marketingwy:D), gdzie pisze sie dana rase i cene 650zl jest super. Lydzie beda wchodzili. mozna by tez troche to skrocic, zeby bylo bardziej klarowne.
pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

To jest dokaładnie takie samo ogłoszenie.Identyczna tresc tylko nazwa rasy zmieniona.
Chyba napisze do jednej z tych osób i zapytam czy moge skopiowac tresc. A potem napisze do allegro i zapytam dlaczego takie ogłoszenie usuwaja. Moze trzeba dopisac "dalsze informacje po wygraniu aukcji" wystawic i tak cene 650zl i i tak niekt tego nie kupi:D Cos w tym jest. Bo w tym wypadku informacja jest podana juz w opisie aukji i nie ma jakby czego kupowac. A tak na prawde sprzedawalibysmy informacje. Tak sobie kombinuje, nie znm sie.
Ale zawsze ogłoszenie polezy 5 dni. Tylko tak co 5 dni placic po 2 zlote za aukcje to po mesiacu troche sie uzbiera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rottie']
Lapso? Czy nie chodzi o Lhasa apso? Czy to ja jestem niedoinformowana?[/quote]
Znowu :angryy:

Cytuję: ,,Na sprzedaż oferuję Państwu 2 letniego psa rasy Lapso o długim włosie, [B][SIZE=4]troskliwie odchowany[/SIZE][/B]."

Jak ten pies wygląda - brudny, z kołtunami :shake: Ten sam użytkownik sprzedaje również szczeniaki ,,lapso" :mad::mad::mad:

BTW - pomysł z ogłoszeniem powyżej uważam za świetny :-)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Pomysł świetny, ale nie spodobała mi się forma ogłoszenia. Bardzo ciężko się czyta bez akapitów i pogrubionych czcionek. Jeśli ktoś nad tym popracuje (ja się nie zgłaszam na ochotnika, z allegro jestem jeszcze laikiem) będzie naprawdę super informacja.

Lapso - śmiech na sali... Ja ostatnio na tablicy ogłoszeniowej w hipermarkecie znalazłam informację o owczarkach haskich:-? A na allegro był kot "rasy i maści szeklerskiej" - chodziło o szylkretkę.

Link to comment
Share on other sites

Boże, ludzie to coraz lepiej próbują się dorobić
tego jeszcze nie było, zobaczcie sami :angryy: [usunięte]

[U][B]dla tych którzy nie zobaczą aukcji, ponieważ link napewno zostanie usunięty[/B][/U]

[SIZE=3]Piękne szczeniaczki po pudelku morelowym i maltąńczyku po rodzicach odziedziczyły włos ,który nie uczula .Teraz mają 8 tygodni są odrobaczone i posiadają aktualną książeczkę zdrowia. .Gatunek można sprzedawać w Polsce.Odbiór osobisty nie odpowiadam na sms-y na meila też mogę nie móc odpowiedzieć proszę dzwonić,Szczeniaki urodziły się i bez ogonków i z ogonkami.[/SIZE]

[COLOR=black]No normalnie żenada, najlepsze jest to stwierdzenie ze gatunek można sprzedawać w Polsce, a co to za gatunek "burkopodobne"???[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[U][usunięte][/U]
następne allegro z NIE rasowymi szczeniakami:shake:

te warunki w jakich się znajdują:mad: i na pewno nie wyglądają na zdrowa psy:angryy:
[SIZE=2][B]
OWCZARKI BELGIJSKIE TANIO[/B][/SIZE][SIZE=3][B]
Sprzedam 6 przepięknych szczeniąt rasy Owczarek Belgijski. Jest 5 piesków i jedna suczka. Pieski bardzo ładnie sie prezentują i są także bardzo grzeczne. Mają już po 3 trzy miesiące.[/B][/SIZE]

[CENTER][SIZE=3][COLOR=Red][B]Ojciec i matka tych piesków są rasowe[/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]
[SIZE=3][COLOR=#3f723f][B]Psy tej rasy są bardzo inteligentne a także bardzo przyjazne[/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=#00b100][B]Więcej informacji na temat tych ślicznych szczeniaczków pod numerem telefonu:[/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=2][COLOR=#ff1616][B]515310675[/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#ff7316][B]zapraszamy do kupna piesków
[IMG]http://photos04.allegro.pl/photos/400x300/341/97/68/341976823_1[/IMG]
[/B][/COLOR][/SIZE][IMG]http://photos04.allegro.pl/photos/400x300/341/97/68/341976823_2[/IMG]
[IMG]http://photos04.allegro.pl/photos/400x300/341/97/68/341976823[/IMG]
[IMG]http://photos04.allegro.pl/photos/400x300/341/97/68/341976823_3[/IMG]


biedne psiaki..:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...