Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witam to moj pierwszy post ale nie wiem czy mi sie uda dobrze napisac ale nie moglam wytrzymac zeby nie zacytowac ogloszenie
Pieski wywodza się z bardzo małych rodziców i takie prawdopodobnie będą. Są zaszczepione i odrobaczone. Jeden piesek, cały łysy, z niewielkimi kępkami na ogonku i łapkach, bardzo maleńki, już chce kryć, w maju skończy rok. Jest bardzo przymilny, posłuszny. Drugi piesek półroczny, też nagi, ale owłosiona główka, łapki i ogonek. Obydwa bez jasnych plam na ciele, a więc małe ryzyko poparzenia ciałka na słońcu.

[IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/n.gif[/IMG]
to koszmar po prostu nie wiem czy w dobrym miejscu to pisze jak co to przepraszam chyba nie tylko dlamnie to dziwne mam nadzieje:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']A może ktoś chce foksa z allegro?

"Witam Posiadam na sprzedaż sukę rasy foksterier szorstkowłosy , trzy kolorowy . Piesek ma 5 lat , posiada książeczkę zdrowia . Po rodzicach polujących , [B]sama amatorsko poluje[/B] . Nie boi sie wybuchów oraz strzałów .[B]Ma bezzapachową cieczkę[/B] . [B]Rodzi piękne szczenięta , [COLOR=red]wiele razy wystawiane na sprzedaż[/COLOR][/B] . Kontakt wyłącznie telefoniczny : 604........... . Suka mieszka w okolicy Małkini w woj. mazowieckim"[/quote]
przez 5 lat swojego życia rodziła szczeniaki, a teraz jest już zbyt wyeksploatowana i chcą ją sprzedać...:angryy: :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MAGDA514'] nie moglam wytrzymac zeby nie zacytowac ogloszenie z alegratki
Pieski wywodza się z bardzo małych rodziców i takie prawdopodobnie będą. Są zaszczepione i odrobaczone. Jeden piesek, cały łysy, z niewielkimi kępkami na ogonku i łapkach, bardzo maleńki, już chce kryć, w maju skończy rok. Jest bardzo przymilny, posłuszny. Drugi piesek półroczny, też nagi, ale owłosiona główka, łapki i ogonek. Obydwa bez jasnych plam na ciele, a więc małe ryzyko poparzenia ciałka na słońcu.

[IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/n.gif[/IMG]
to koszmar po prostu nie wiem czy w dobrym miejscu to pisze jak co to przepraszam chyba nie tylko dlamnie to dziwne mam nadzieje:angryy:[/quote]

Hmm... ktos po prostu malo profesjonalnie opisuje pieska rasy chinski grzywacz, ktory wyglada tak:

[IMG]http://www.thepamperedpup.com/dog_breeders/ChineseArchieMagic.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Tak Sie Sklada Ze Doskonale Wiem Jak Wyglada Piesek Rasy Chinski Grzywacz I Owlosiony I Nagi Ale Nie O Opis Wygladu Mi Chodzi A O To Ze Zachwala Psa Piszac Ze Juz Chce Kryc I Nic Dziwnego By W Tym Nie Bylo Ze Roczny Pies Ma Poped Plciowy Rozwiniety Tylko W Tym Ze Proponuje Go Jako Reproduktora I Lancuszek Rozmnazania Ciagnie Sie Dalej I Dalej I Dlatego Na Dogomanii Jest Kogo Ratowac I Wyciagac Ze Schronisk

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MAGDA514']Tak Sie Sklada Ze Doskonale Wiem Jak Wyglada Piesek Rasy Chinski Grzywacz I Owlosiony I Nagi Ale Nie O Opis Wygladu Mi Chodzi A O To Ze Zachwala Psa Piszac Ze Juz Chce Kryc I Nic Dziwnego By W Tym Nie Bylo Ze Roczny Pies Ma Poped Plciowy Rozwiniety Tylko W Tym Ze Proponuje Go Jako Reproduktora I Lancuszek Rozmnazania Ciagnie Sie Dalej I Dalej I Dlatego Na Dogomanii Jest Kogo Ratowac I Wyciagac Ze Schronisk[/quote]

Poped plciowy = instynkt = natura, nic w tym dziwnego (jak zreszta zauwazylas). Aczkolwiek zdarzaja sie psy (reproduktory), ktorym takich zapedow brakuje :evil_lol: I pewnie o to chodzilo autorce ogloszenia. Z tego co ja zrozumialam wynika, ze autorka nie poleca psa jako reproduktora, a chce sprzedac psa, ktory sie na reproduktora nadaje. Szkoda tylko, ze ne dodala czy psiak jest rodowodowy...

BTW, Nie slyszalam jeszcze o grzywaczu w schronisku...

Link to comment
Share on other sites

Po co pisac kazde słowo z duzej litery, ani to poprawne, ani dobrze się tego nie czyta. Dodała bym jeszcze trochę kropek, skoro juz przecinków Ci sie nie chce wsawiac. Ale wypowiedz bez kropek to wielki bełkot. Powstawianie znakow interpunkcyjnych zajmie Ci mniej czasu, niż pisanie kazdego słowa z duzej litery. Ja nie rozumiem tej mody, co tym dzieciom neo strzelilo do łbów.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie i ostatni juz raz to ogloszenie dotyczy pseudo chinskich grzywaczy bez rodowodow gdyby dotyczylo reproduktora to bym go tu nie umieszczala .Teraz pewnie lepiej sie czyta .Nie wiem czy zauwazyliscie ze to moj 1 post i nalezy przypuszczac ze dlatego z niewiedzy jakos mi sie same duze literki zrobily na poczatku kazdego slowa .Milo mnie przywitaliscie mam dosc bytnosci na tym forum .Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

Ja sie nie czepiam ogloszenia, nie wiem czemu inni sie czepiaja. Chodziło mi o te duze literki i kompletny brak interpunkcji. Takie wypowiedzi sie na rawde fatalnie czyta. Ale juz poprawilas, ok. Tzn jezeli Twoja estetyka wymaga od Ciebie akiej formy wypowiedzi to pisz tak, jak nie moge nczego zabronic, ale dla innych jest to malo czytelne.
Jeszcze zastanów sie nad kwestia przecinków:)
Pozdrawiam:)

PS- dogomania taka jest, prawie kazdy tu sobie jeździ (prawie- b nie wszyscy, ale wiele osob),niejeden gorszy temat widziałam. Czy jesli chodzi o hodowle, czy o adopcje psów. Ale świata sie nie zmieni, musisz nauczyc sie zyc z nim w symbiozie.
Co nie znaczy, że mi sie to podoba, bo tak nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli nie podoba Ci sie to jak pisze to prosze nie czytac .
A co do tego jezdzenia po sobie to nie rozumiem po co tracic energie i czas na cos tak glupiego jak wymadrzanie sie jeden przez drugiego .Myslalam ze bedac tu mozna konstruktwnie pomagac komus lub zaradzic jakiemus zlu ale widocznie sie mylilam.Bo to chyba forum dotyczace interpunkcji .Mysle ze trafnie mozna zacytowac tu zdanie przez kogos kiedys wypowiedziane .
NAJGORSZYM ZLEM W DZIEJACH LUDZKOSCI BYLO WYNALEZIENIE SLOWA. WYSTARCZY POPATRZEC NA PSY SA TAKIE LOJALNE,BO NIE POTRAFIA MOWIC...
Ps.mieszkam za garnica i moja klawiatura nie posiada polskich znakow bo napewno znow sie zle czyta :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MAGDA514']Jezeli nie podoba Ci sie to jak pisze to prosze nie czytac .
[COLOR=Magenta] A co do tego jezdzenia po sobie to nie rozumiem po co tracic energie i czas na cos tak glupiego jak wymadrzanie sie jeden przez drugiego[/COLOR] .Myslalam ze bedac tu mozna konstruktwnie pomagac komus lub zaradzic jakiemus zlu ale widocznie sie mylilam.Bo to chyba forum dotyczace interpunkcji .Mysle ze trafnie mozna zacytowac tu zdanie przez kogos kiedys wypowiedziane .
NAJGORSZYM ZLEM W DZIEJACH LUDZKOSCI BYLO WYNALEZIENIE SLOWA. WYSTARCZY POPATRZEC NA PSY SA TAKIE LOJALNE,BO NIE POTRAFIA MOWIC...
Ps.mieszkam za garnica i moja klawiatura nie posiada polskich znakow bo napewno znow sie zle czyta :eviltong:[/quote]

Ja tez nie uzywam polskich znaków, moze czasem, ale zazwyczaj nie. Nie czepiam sie merytorycznej storny Twojej wypowiedzi tylko napisałam, ze sie zle czytalo. Tyle. Co do tego cytatu, to nie zgodziła bym sie. Nawet bardzo, a jezyk to jedna z naszych wielu cech, kore stawiaja nas w hierarchi swiata ponad psami( zwierzetami). Ale nie bede robila wielkiego offa o kulturze (nie osobistej).
Sama napisalam, ze klimat, ktory bardzo czesto panuje na dogomani mi sie nie podoba.

[COLOR=Magenta]* Wiesz, jak czytam, ze ktos w sposob prymitywny chce "zdominowac" swojego psa, to nie pozostawie tego bez komentarza. I nie ma to na celu wymadrzania sie, tylko swiadomienie kogos. ale to juz chyba zakonczona kwestia.

[COLOR=Black]Przykro mi, ze sie zraziłaś, jezeli Cię uraziłam to przepraszam. Zrazisz sie jeszcze nie raz czytajac rozne wypowiedzi. I tego nie zmienisz. [/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiah72']BTW, Nie slyszalam jeszcze o grzywaczu w schronisku...[/quote]
hmm a chciałaś słyszeć? niektórym ludziom się wydaje że "niemożliwe żeby takie piękne psy w schronisku były" a tymczasem nie dostrzegają tego czego nie chcą widzieć.

Tak wyglądał psiak który przebywał w schronie w Tychach

[B][URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images23.fotosik.pl/88/f08156bfa5bf8647.jpg[/IMG][/URL][/B]


Teraz wygląda tak:


[IMG]http://images13.fotosik.pl/108/7f4d24f363a36ae8.jpg[/IMG]



Przebywa w domu tymczasowym i [SIZE=3][COLOR=Red][B]NADAL SZUKA DOMU![/B][SIZE=2][COLOR=Black]
[URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=84026[/URL]
[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiah72']Piekny pies, piekna przemiana- tylko dzial nie ten. Metamorfozy mozna znalezc w fotoblogach.

No wiec jednak tez sa.... 3,4 z kilku (nastu?) tysiecy?[/quote]
wątpię żeby w Polsce była kilka czy kilkanaście tysięcy grzywaczy:crazyeye:

a ile zwykłych kundelków jest w schroniskach.... Kilkaset [B]tysięcy[/B] z kilkuset [B]tysięcy[/B] ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...