Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

[quote name='Yulka']To nie jest prawda. Jest na pewno część hodowców którzy by taką umowę podpisali. [/quote]

A ja watpie.

[quote name='Yulka']Widziałam nie raz sprzedawanego pieska czy suczkę po rodowodowych rodzicach. Jeśli ktoś kupi pieska który miał rodziców faktycznie danej rasy i dopuści z takim który również miał takich rodziców nie jest raczej możliwe aby suczka urodziła zupełnie co innego. [/quote]

Jaka masz pewnosc, czy te pokazywane psy sa faktycznie rodzicami? Wszystko jest mozliwe. Poza tym najczesciej nie robia zadnych badan zanim je rozmnoza. Bo przeciez to zbedny wydatek dla nich. Pomijam fakt, ze sprzedaja nie szczepione, tylko odrobaczone. Co kosztuje jakies 5zl.
Co wiec sklada sie na cene takiego psa? Powinni placic takie same podatki jak normalni hodowcy.

[quote name='Yulka']Wtedy taki hodowca z czystym sumieniem da taką umowę.[/quote]

Nie da. Bo bedzie sie obawial, ze ktos pojdzie z tym do US chociazby.

[quote name='Yulka']Że jeśli się je kupuje za niską cenę to nie ma się praw. [/quote]

Chodzi o to, ze takim "hodowcom" wcale nie zalezy na umowach, bo nie lubia miec problemow. Inaczej zrobiliby suce hodowlanke i sprzedawali z rodowodem. Ale po co skoro maja zbyt i nikt ich nie kontroluje?

[quote name='Yulka']Myślę że nawet gdyby kupujący żądał jakiegoś dowodu na to że zakupił u danej osoby pieska to już by miał dowód na to że go kupił i już samo to przyczyniłoby sie do większego zastanowienia nad tym co się sprzedaje.[/quote]

Ale kupujacy nie zada niczego, bo cieszy sie ze tak tanio kupil. Zauwaz, ze nie zada nawet szczepien.

[quote name='Yulka']A psy nie. Gdyby powstał taki obowiązek ludzie dwa razy by sie zastanowili za nim komuś by sprzedali nie to co chce kupić, również wyrzucenie takiego zwierzaczka do lasu było by trudniejsze ponieważ właściciela można by odnaleść, no i sama cena czipu czy jakiegokolwiek innego oznaczenia dałaby do myślenia tym którzy rozmnażają psy..[/quote]

Pisalismy o tym nie raz. Brakuje ustaw w tym zakresie i brakuje ogolnopolskiej bazy danych. Niektore miasta to juz robia.

[quote name='Yulka']Może również trochę mało realny ale gdyby tak skłonić ludzi do takiego zachowania byłoby o wiele lepiej. A krzyczeniem na pseudohodowców to i tak nic nie zdziałacie. [/quote]

Niektorzy nie wiedza ze robia zle. Inni robia to z premedytacja i z tymi faktycznie nie da sie nic zrobic. Nie ma zadnego prawa w tym zakresie.


[quote name='Yulka']Prawda jest też taka że przecież pieski nierodowodowe wzięły się z tych rodowodowych. I kiedyś jakiś hodowca musiał komuś sprzedać pieska z rodowodem. A ten zacząć go rozmnażać bez rodowodu. I jak można zapobiec takiej sytuacji. Nie można ponieważ ani ten hodowca rodowodowy ani ten nierodowodowy nie mają wpływu na to gdzie u jakich ludzi będzie piesek. [/quote]

To jest mozliwe, jesli zmieni sie regulamin ZK, ktory nakaze podpisywanie umow i kastracje wszystkich psow sprzedawanych na kolanka np. po roku. A jak to wyegzekwuje? Ano regulamin obowiazuje wszystkich czlonkow. Jesli bedzie zapis, ze nabywca psa z rodowodem automatycznie staje sie czlonkiem ZK (nawet bez oplacania skladek), to regulamin tez go obowiazuje. Jesli nie wykastruje, to ZK mialoby prawo zabrac psa i zrobic zabieg. Szybko skonczyloby sie zrodlo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]piesek będzie odstawał od wzorca bardzo tzn. np. kupując Yorka wyrośnie wam 7 kilowy nie wiem - coś[/QUOTE]
Kto to oceni?
Sędzia, hodowca, osoba bardzo zainteresowana rasą widzi już na zdjęciach na allegro, że szczenięta nie są "po rodowodowych" rodzicach. Pokazani rodzice napewno rodowodów nie mają. Jakieś nieuchwytne szczegóły, uszko, ogon, wyraz...
Statystyczny posiadacz psa tej rasy by uwierzył, bo podobny do rasowego. Szczegóły mu umykają.
Pani na ulicy każdego krótkonożnego psa nazwie jamnikiem, dużego kudłatego z niebieskim okiem-husky, wilczura-owczarkiem niemieckim :shake:

Czyja opinia ma być podstawą do roszczeń?

A tak na marginesie jak ktoś by mi chciał zagwarantować w umowie, że 7 tygodniowe szczenie w przyszłości będzie ... (wstaw dowolne) to potraktuję go jak oszusta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yulka']
... ani ten hodowca rodowodowy ani ten nierodowodowy nie mają wpływu na to gdzie u jakich ludzi będzie piesek....[/quote]

Wiesz,tu się z Toba absolutnie nie zgadzam.To hodowca decyduje komu sprzeda szczeniaka.Pies to nie torebka czy pasek i nie każdy może go kupic bo mu sie podoba!Ponadto hodowca powinien wybrać odpowiednie szczenie dla nowego wlaściciela pod wzgledem charakteru psiaka tzn.nie sprzedaję psa energicznego zywiolowego np.starszej osobie.W umowie muszą być jasno określone prawa i obowiazki kupujacego i sprzedajacego,w tym także hodowca ma prawo sobie zastrzec mozliwość odebrania psa gdyby nabywca złamał któryś punkt umowy.Znam osobiście przypadek gdy hodowczyni przejechała masę kilometrów by odebrac włascicelom sukę którą pokryli dla zysku nierodowodowym kundlem.
Myslę że [U]prawdziwy hodowca[/U] tak właśnie postepuje,o pseudohodowlach nawet nie warto mówic-tam liczy sie tylko kasa,nie dobro psa.

Link to comment
Share on other sites

Przeglądałam wczoraj allegro i natknęłam się na taką aukcję:
"Hodowla nowofundlandów [B]z wieloletnią tradycją[/B] poleca szczenięta [B][U]bez metryczek[/U][/B], czarne po bardzo pięknych, RODOWODOWYCH rodzicach, wolnych od dysplazji". Szczenięta są po 1000,00 zł, a więc za połowę ceny szczeniaka rodowodowego. Szczególnie spodobał mi się tekst podkreślony przeze mnie, czyli "z wieloletnią tradycją" :shake: i "bez metryczek".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aisaK']Przepraszam...chciałam aby wyrazono swoje zdanie i ewentualnie poradzono co z tym robić.
Kto chce moge podac na PW.
[FONT=Century Gothic]W każdym razie zobaczcie jak wzieto sunie włozono do szklanki:[/FONT]
[FONT=Century Gothic]http://photos01.allegro.pl/photos/400x300/257/35/54/257355476[/FONT]
[FONT=Century Gothic]Ktoś uważa, że to jest wspaniała reklama...Bez komentarza...[/FONT][/quote]

Czy ktos mi moze powiedziec [B]co to jest?[/B]
No przygladam sie i przygladam i nie mam pojecia.

Link to comment
Share on other sites

"Mamy duże doświadczenie chodujemy pieski od 8 lat."
Racja "chodują " :mad:

"MAM PRZYJEMNOŚĆ POINFORMOWAĆ PAŃSTA O SZCZĘŚLIWYM POJAWIENIU SIĘ W NASZEJ RODZINIE ,DOBRZE PRZEMYŚLANY I DŁUGO WYCZEKIWANY MIOT SZCZENIĄT Z DOSKONAŁEJ PARY .
MAMA- JAMAJKA I TATA- MIŚ."

Bez komentarza :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mnie po prostu powalił ten tekst:
[quote]
[LEFT][SIZE=1]Z ogromną radoscią informuję iż w dniu 23 pazdziernika 2007 roku przyszło na świat 5 maluszków rasy Chiński grzywacz.[/SIZE]
[SIZE=1]Jedna suczka czarno-biała owłosiona powder-puff[/SIZE]
[SIZE=1]Jedna suczka naga łaciata tricolor[/SIZE]
[SIZE=1]Jeden piesek nagi łaciaty tricolor[/SIZE]
[SIZE=1]jeden piesek semi-cout(do podgalania ale za to o pięknej bujnej czuprynie)biały[/SIZE]
[SIZE=1]Jeden piesek semi-cout czarno-biały.[/SIZE]
[SIZE=1]Jest to pierwszy miot mojej dwuletniej suczki.Pieski czekają na nową kochającą rodzinę.[B]Do odbioru będą już po 20 grudnia,można więc najbliższym sprawic mnóstwo radości na Świeta Bożego Narodzenia.[/B]Pieski przy odbiorze będą miały już komplet szczepień,bedą odrobaczone,z książeczką zdrowia i pełną dokumentacją weterynaryjną oraz z wyprawką i spisanymi wszystkimi informacjami na temat żywienia,pielęgnacji i wychowania.[/SIZE]
[SIZE=1][B]Szczeniaczki nie mają rodowodów,ale są po wspaniałych rodowodowych rodzicach[/B][/SIZE]
[SIZE=1]Zarówno suka jak i pies przed kryciem były odrobaczane,daje to państwu 100% pewności ,ze szczenięta są bez robaków.Nasze psy są bardzo dokładnie kontrolowane przez weterynarza,szczepione najlepszymi szczepionkami jakie są dostępne w danej chwili na rynku.Co roku mają powtarzane wszystkie szczepienia,nie tylko wściekliznę jak robi to większość osób.[/SIZE]
[SIZE=1]Suka zarówno w ciązu jak i teraz przy karmieniu ma podawane preparaty witaminowe przodujących firm weterynaryjnych.Karmiona jest najlepszą karmą,którą otrzymacie państwo ode mnie także w wyprawce.[/SIZE]
[SIZE=1]Oczywiscie przed zakupem można przyjechać do mnie do domu,zobaczyć pieski,zapoznać się z rodowodem rodziców i wszystkimi podanymi tu informacjami.Sprawdzicie państwo w jakich warunkach są wychowywane pieski,a to jest bardzo ważne,żeby mieć zupełną pewność,że są zdrowe i ze na pewno wyrosną z nich grzywacze chińskie..Nie jestem osobą anonimową ani handlarzem psami.Macie państwo całkowitą pewność że nie trafiliście na jakiegoś oszusta,który sprzeda psa za 400 zł a potem okaże się ze na jego leczenie trzeba wydać dwa razy tyle.[/SIZE]
[SIZE=1]Z osobami które zakupiły u mnie szczeniaczka jestem w stałym kontakcie, lubię wiedzieć że pieski trafiły w dobre ręce.[/SIZE]
[SIZE=1]WAZNE:[/SIZE]
[SIZE=1]Ponieważ pieski będą do sprzedania w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia,ze względu na duże zainteresowanie ,wymagam wpłacenia zaliczki w wysokości 100 zł i tym samym zarezerwowania sobie pieska.[/SIZE]
[SIZE=1]Proszę dzwonić po wszelkie informacje Marzena *********[/SIZE][/LEFT]

[LEFT][SIZE=1]Rasa jest dopuszczona do obrotu w Polsce,transport w warunkach humanitarnych[/SIZE][/LEFT]
[/quote]

jesli ktoś jest tak 'troskliwy' to dlaczego nie wyrobi uprawnień swoim psom... i

Link to comment
Share on other sites

[I][B]to ja Wam pokażę maila jakiego napisałam do pewnej osoby z allegro która sprzedaje szczeniaki "labradorów" i jaką dostałam odpowiedź...
to jest to co ja napisałam
[U]" Treść wiadomości:
mam pyatnie co do szczeniaków...jak to moga być pieski z domowej Hodowli skoro nie mają rodowodu?
to się nie nazywa hodowla tylko PSEUDOHODOWLA!!
tak zwani rozmnażacze psów dla kasy"[/U]

a to jest odpowiedź :angryy:
[U]"
[/U][/B][/I][U][I][B]jakie to przykre :-0[/B][/I][/U]
[U][I][B]naprawde jestem poruszony.[/B][/I][/U]
[U][I][B]poprosze jeszcze o informacje na temat globalnego ocieplenia albo losu wielorybow to wspolnie poplaczemy."[/B][/I][/U]

[I][B]to jest debilizm a nie ludzie :angryy::angryy:[/B][/I]
[I][B]jak można nazwać domową hodowlę gdzie sprzedają szczeniaki bez rodowodu :angryy:[/B][/I]
[I][B]i ta bezczelność :shake:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem aukcję parę dni temu dotycząco owczarka kaukaskiego. Było napisane tam, "zajmujemy się hodowlą owczarka kaukaskiego od 20 lat". No oczywiście psy bez rodowodu.
Ładnie napisałe, że jeżeli faktycznie od 20 lat zajmują się państwo hodowlą, to dlaczego do tej pory nie posiadają one rodowodu ]:->.
Jak narazie milczą. Aukcję zgłosiłem i kilka innych o "reproduktorach bez rodowodu". Ale Allegro milczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']No tak zbliżają się Święta Bożego Narodzenia :-(. Aż płakać mi się chce na to co znowu się będzie dziać :placz:. Dlaczego tak jest że handlarze zawsze mają szczenięta a uczciwe hodowle mają pecha bo albo nie mają szczeniąt albo ich nie mogą sprzedać :(.[/QUOTE]

Tu nie chodzi o handlarzy czy hodowle. Ktoś chce mieć psa i spodoba się, to kupi. A, że pies z rodowodem kosztuje to bierze od pseudohodowcy. Potem wiadomo co się dzieje. Psa nie szkoli, nie potrafi go karmić, nikt z psem nie wychodzi, pies gryzie wszystkich i wszystko i oddaje do schroniska lub wyrzuca. Nie zastanowi się dlaczego wziął psa i że to odpowiedzialność.

Sam mam teraz problem z kuzynem. Ma działkę i dokupił jeszcze kawałek. Będzie budować stajnię i kupi konia. Oczywiście pies do pilnowania to rottweiler. Wiem jak to będzie wyglądało.... Będzie raz na tydzień (dzialka pod Sycowem), kto inny będzie karmić psa. Pies będzie sam. Agresywny będzie napewno. Oczywiście tanim kosztem wżmie od jakiegoś falusa co handluje psami. Miał kiedyś sapniela, to go oddal bo pies zaczął gryźć wszystko. A, gdy córeczka się urodziła zaczął się rzucać na nia. Pies jest już u czwartej osoby, ale wiem co się dzieje z nim bo to rodzina. Jeździ na ciągniku i ma się dobrze :)
Kuzyn zawsze wie lepiej tak jak nasza ostania rozmowa. Ja do pilnowania owczarek kaukaski i mu tłumaczę. On, że kolega ma i wpuszcza wszystkich. Ja, że psy mają różną psychikę.... I mu tłumaczę. I namawiam go na psa z rodowdem. A, on mi że za 400 zl. będzie miał to samo nawet lepszego. No, to ja mu, że może i tak być ale skąd ma pewność co ze szczen iaka wyrośnie. On, że psu rodowód na wystawy.. I tylko jedne aukcje. Po godzinie
No i mnie przyszło na myśl: gów... prawda. Przypomnij sobie jak było z wujkiem (miał dalmatyńczyki), daliście za psa 1000 zl. i co mieliści - pies zdechł. Wujek mój nawet rodzinę zrobił w ch..., bo psów nie zaszczepił. Szczeniaka kupiła moja kuzynka.

I rozmawiaj tu z takim. Na Allegro zauważyłem dziwną tendencję, do nowych kont. Po godzinach można stwierdzić, że to są te same osoby. I kilka ras...
Zgłosiłem już dziś znów parę. Ale Allegro i tak nie będzoie z nimi nic robić. To dla nich zarobek. Przecież za każdą sprzedaż dostają niemała prowizję. A, za psy warte raem kilka tysięcy złotych.
Dziwi mnie to, bo kiedyś rejestrowałem siostrę na Allegro. Ten sam adres jak mój oczywiście. I mi odmówili rejestracji. A, tu rejestrują osoby które zakładają kilka róznych kont..... Niby sprawdzają dane. Więc jak to możliwe ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrobus'].
Kuzyn zawsze wie lepiej tak jak nasza ostania rozmowa. Ja do pilnowania owczarek kaukaski i mu tłumaczę. On, że kolega ma i wpuszcza wszystkich. Ja, że psy mają różną psychikę.... I mu tłumaczę. I namawiam go na psa z rodowdem. A, on mi że za 400 zl. będzie miał to samo nawet lepszego.[/quote]
Jeśli pies miałby żyć w takich warunkach jak piszesz to myślę, że żaden porządny hodowca nie wyda kuzynowi odchuchanego szczeniaka od ukochanej suni. Nie namawiaj kuzyna na psa z rodowodem tylko na psa ze schroniska. Wyjdzie na jedno i to samo, a zapłaci góra 100zł opłaty adopcyjnej i to za już "gotowego" psa, tzn. dorosłego i nadającego się do stróżowania. No, chyba że dojdą jeszcze koszty leczenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrobus']Tu nie chodzi o handlarzy czy hodowle. Ktoś chce mieć psa i spodoba się, to kupi. A, że pies z rodowodem kosztuje to bierze od pseudohodowcy.[/quote]
Gdyby ludzie byli bardziej uświadomieni to by tego nie było i nawet pseudo hodowcom by się nie opłaciło rozmnażać psów :-(.

Link to comment
Share on other sites

Zyjemy w wolnym kraju a jesli chodzi o allegro to niestety tam mozna wystawic wszystko ,nie ma rzeczy zakazanych,nooo chyba.ze narkotyki ale i to mozna kupic np.grzybki halucynogenne a co dopiero mówic o psach...bądźmy realistami!!!!

[quote name='Rinuś'][I][B]to ja Wam pokażę maila jakiego napisałam do pewnej osoby z allegro która sprzedaje szczeniaki "labradorów" i jaką dostałam odpowiedź...[/B][/I]
[I][B]to jest to co ja napisałam[/B][/I]
[I][B][U]" Treść wiadomości:[/U][/B][/I]
[U][I][B]mam pyatnie co do szczeniaków...jak to moga być pieski z domowej Hodowli skoro nie mają rodowodu?[/B][/I][/U]
[U][I][B]to się nie nazywa hodowla tylko PSEUDOHODOWLA!![/B][/I][/U]
[U][I][B]tak zwani rozmnażacze psów dla kasy"[/B][/I][/U]

[I][B]a to jest odpowiedź :angryy:[/B][/I]
[I][B][U]"[/U][/B][/I]
[U][I][B]jakie to przykre :-0[/B][/I][/U]
[U][I][B]naprawde jestem poruszony.[/B][/I][/U]
[U][I][B]poprosze jeszcze o informacje na temat globalnego ocieplenia albo losu wielorybow to wspolnie poplaczemy."[/B][/I][/U]

[I][B]to jest debilizm a nie ludzie :angryy::angryy:[/B][/I]
[I][B]jak można nazwać domową hodowlę gdzie sprzedają szczeniaki bez rodowodu :angryy:[/B][/I]
[I][B]i ta bezczelność :shake:[/B][/I][/quote]
Żyjemy w Polsce,potrzeba wiele pracy aby zaszczepic w ludziach wrazliwosc i pewne istotne rzeczy.Hodowcy "domowi"zawsze będą na lepszej pozycji,bo mają o wiele nizsze ceny a przeciętny polak nie widzi róznicy i ma ją w powazaniu...Nalezy pomyslec co zrobic aby przekonac ludzi,ze pies z metryką to pies rasowy...

Link to comment
Share on other sites

To już chyba nikogo tutaj nie zdziwi...

witam. Dopisuje dodatkowe informacje dotyczące amstaffkow. Jesli Panstwo chca aby odrobaczyła pieska i zaszczepił trzeba bedzie dopłacic. Za problem przepraszam i zapraszam. .. PIESKI SA TEGO WARTE JUZ DWA SA ZAJETE. .. PROSZE PAMIETAC ZE 270Zł TO CENA WYJSCIOWA
Wartość oferty: 270 zł


Brak słów....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Peter Beny']Niestety taka nasza rzeczywistość :shake::shake::shake: Ale coraz więcej osób walczy z tym by pseudohodowłe nie miały rację bytu . i ja to popieram :multi::multi::multi::multi:[/quote]
Obawiam sie,ze z marnym skutkiem...Przepraszam ale w jaki sposób mozna z tym walczyc?Pseudo mają o wiele nizsze ceny a niewielu stac na rodowód,a ludzie chcą psy....poprostu psy...

[quote name='Gonitwa']To już chyba nikogo tutaj nie zdziwi...

witam. Dopisuje dodatkowe informacje dotyczące amstaffkow. Jesli Panstwo chca aby odrobaczyła pieska i zaszczepił trzeba bedzie dopłacic. Za problem przepraszam i zapraszam. .. PIESKI SA TEGO WARTE JUZ DWA SA ZAJETE. .. PROSZE PAMIETAC ZE 270Zł TO CENA WYJSCIOWA
Wartość oferty: 270 zł


Brak słów....[/quote]
A jesli nie...?:crazyeye:Co to znaczy jesli Panstwo chcą?:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonitwa']Cytat, klawiatura mi szwankuje ledwo spację wciskam, dlatego nie napisałam... Ja psów nie rozmnażam. Powiem więcej- jestem absolutną zwolenniczką kastracji obu płci. Mój RODOWODOWY pies też jest wykastrowany- żeby nie rzucać słów na wiatr...[/quote]
Jestem nowa,przepraszam,nie w
iem kto co i jak...Koloorowych snów .pozdrawiam);)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...