Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

Przytaczanie krajów skandynawskich za przykład, to tak jak porównanie pałacu z chlewem... niestety. Norwegowie, u których mieszkałam nie mogli pojąć o co mi chodzi z tymi schroniskami, co to jest i po co się to tworzy? Większośc psów jest rasowa, nie ma bezdomnych kotów. Oprócz mentalności mają dobre prawo i pieniądze. Sama opieka socjalna nad dziećmi to bajka. Matka dostaje co miesiąc na każdego dzieciaka kasę do jego 18 roku życia, są dodatkowe urlopy i cuda...
USA sterylizuje to co wychodzi ze schronisk, nie zostało uśpione, ale nie sterylizuje masowo tego co jest prywatnie u ludzi.

Myślę, że długie lata u nas jeszcze nic się nie zmieni. De facto nawet gdyby Allegro zrezygnowało z aukcji z udziałem zwierząt to... powstanie inny portal, który własnie na tym będzie bazował, wykorzysta lukę... Musiałoby istnieć egzekwowane prawo zakazu handlu zywym towarem przez internet... a to jest niemozliwe

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mało chodzę po forum, mało szukam, bo nie mam na to specjalnie czasu, ale jak znalazłem ten wątek to mam swoje pięć groszy. ja osobiście uważam, że w Polsce nie da się po dobroci, trzeba właśnie dążyć do zmiany prawa. to co się na allegro dzieje ze zwierzętami "rasowymi" i tak dalej to jest jakiś horror. sam założyłem jakiś czas temu na forum allegro wątek, o tym, aby zakazać sprzedaży psów nierasowych, żeby choć tak zmniejszyć ten psi biznes, jednak odzew był raz że niewielki to dwa że po prostu zdębiałem, jak zobaczyłem co ludzie tam wypisują.. nie wiem jak, nie wiem czym, ale na allegro wg mnie powinna być możliwość tylko handlu psami z papierami z hodowli, no i adopcje, bo to akurat pomaga, a wszelkie inne przypadki powinny być zakazane. Allegro jest kulawe, od początku swego istnienia, a teraz już nawet nie chcą pomagać użytkownikom, tylko chcą trzepać jak najwięcej kasy.. ogólnie przeraża mnie to wszystko, chciałem jechać do celestynowa po jakieś psy, bo kto to wie co z nimi teraz będzie, a się dowiedziałem że ponoć żadnych psów nikomu nie wydają.. tak samo znajoma ze świetnymi warunkami miała ogromny problem z zabraniem psa z Palucha, bo co rusz na każdego psa coś wymyślali, że nie mogą oddać.. czy naprawdę armagedon jakis musi być, tych wszystkich głombów z ziemi zmyje i dopiero się polepszy? Ludzie to okrutny gatunek, gigantyczny błąd w ewolucji, i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']Nie wiem , może coś pomieszałam ... wiem tylko że są naprawdę różne wersje robienia sterylizacji, wiem że jest nawet wersja z zostawieniem jednego (albo części ?) jajnika dzięki temu powikłania wynikające z zaburzeń hormonalnych są ograniczone prawie do zera... a problemy sercem i wątrobą niekoniecznie mogą być pochodzenia hormonalnego ...
[/QUOTE]

Bo nie są - są ewentualnym powikłaniem chorób, które mają przyczyny hormonalne lub ich leczenia, ale w praktyce na jedno wychodzi.

Zostawianie jednego jajnika z jednej strony pomaga, z drugiej jest większe zrostów w jamie brzusznej, wędrowania kawałków tkanki jajnika i innych cudów.

Wielce zdrowe to nie jest, ale w większości przypadków w Polsce innej drogi niestety nie ma.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[url]http://allegro.pl/bernenski-pies-pasterski-i1524339983.html[/url]
[url]http://allegro.pl/szczeniaczki-bernenski-pies-pasterski-i1523918157.html[/url]

czy ktoś z okolicy mógłby się dowiedzieć o dokładniejszy adres tych pseudo ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dziwna aukcja... [url]http://allegro.pl/labrador-labradory-umowa-tatuaz-ubezpieczenie-i1630079261.html[/url] i strona [url]http://www.labrador.witryna.info/[/url]

Niby zarejestrowana hodowla itp, nawet nazwę ma ale ani słowa o rodowodach szczeniaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina87']Dziwna aukcja... [URL]http://allegro.pl/labrador-labradory-umowa-tatuaz-ubezpieczenie-i1630079261.html[/URL] i strona [URL]http://www.labrador.witryna.info/[/URL]

Niby zarejestrowana hodowla itp, nawet nazwę ma ale ani słowa o rodowodach szczeniaków.[/QUOTE]

Fakt, przedziwne:
"[FONT=book antiqua][I]Osoby, którym zależy na zakupie szczeniaka z udokumentowanym pochodzeniem lub mającym w planie wystawianie swojego pupila na wystawach, pomagamy znaleźć szczeniaka z metryką ze sprawdzonej hodowli, a jednocześnie odpowiadającemu kryteriom przyszłego właściciela " :evil_lol:

[/I][/FONT]to już cuda na kiju:
[FONT=book antiqua][I]Mamy klientów również po za granicami kraju: Łotwa, Włochy, Holandia, Dania, Norwegia, Niemcy.
[/I][/FONT][FONT=book antiqua][/FONT]bo kto normalny sprowadza psa bez papierów z drugiego końca Europy... No ale kto to sprawdzi :evil_lol:

I faktycznie, dopiero drobnym druczkiem w umowie można się doczytać, że kupujemy pseudolaba w niezwykle profesjonalnym pseudo należącym do osóbki o niezłych zdolnościach krasomówczych :diabloti:
[FONT=book antiqua][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Tekst znaleziony na allegro:

"Witam, mam do sprzedania piękne szczenię West Highland White Terrier. Rodzice pieska mają rodowody, a szczenię nie, ponieważ nie zajmuję się hodowaniem szczeniąt zawodowo tylko z potrzeby serca. ... "

tytuł też jest niezły -[SIZE=2]Szczenię nieliniejącej rasy WEST jak york Poznań[/SIZE]

Cena jak za normalnego psa z rodowodem :oops:

Link to comment
Share on other sites

zwróciłam uwagę na allegro na aukcje o podobnych tytułach... no i się nie zawiodłam, maltańczyki, shih-tzu, pudle, beagle, spaniele, berneńczyki... nawet koty....
[url]http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=16000602[/url]
.... na Księżyc z takimi...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zastanawiam się, czy hodowla "Malownicza Sfora" to hodowla, czy zwykłe pseudo, które oferuje krycie psami bez papierów, ba, zachęca do dalszego ich rozmnażania!

[QUOTE]Sprzedam sukę owczarka niemieckiego długowłosego. Doskonale zbudowana, potężna, grubokoścista. Wyszkolona do obrony i stróżowania, bardzo zrównoważona i posłuszna. Szybko adoptuje się do nowych warunkach. Wychowana z dziećmi, dobrze aportuje. Nie toleruje innych suk, ale doskonale zgadza się z samcami. [B]Oprócz podanej ceny chę po niej jednego szczenika.[/B] Cena bez szczeniaka - 1000 zł. [/QUOTE]

Na allegro oprócz w/w suki oferują również krycie czarnym DONkiem. Wstyd!

Na wszelki wypadek zrobiłam zrzuty, jutro trochę jeszcze poszperam i wysmaruję maila do odpowiedniego oddziału ZKwP, naiwnie licząc na odpowiedź... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...