Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

proszę tutaj są wątki świnek do adopcji:
[URL="http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewforum.php?f=14"]CAVIARNIA • Zobacz forum - Adopcje - Klub Pomocy Świnkom Morskim[/URL]
a tutaj spis świnek szukających domu:
[url=http://www.swinkimorskie.eu/swinki_do_adopcji.php]Klub Pomocy [/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Planujemy otworzyć ośrodek dla niepełnosprawnych. Będzie tam sala bilogiczna ze zwierzakami. Świnki też są planowane. Czy uważacie, że dla takich świnek po przejściach byłoby to dobre miejsce? Możliwość wzięcia kilku świnek pojawiłaby się pewnie najwcześniej w lecie, ale dla kilku maluszków byłaby to jakaś alternatywa, jak sądzę.

Link to comment
Share on other sites

Eruane..a kto byłby głownym opiekunem swinek? Kto by za nie odpowiadał?
A co z wakacjami tzn kto opiekowałby się swiniakami?
Bo wiesz, jak wszyscy..tzn nikt...
Osobiście jestem przeciw wydawaniu świnek do ośrodków masowych..tzn tam gdzie nie ma jednego odpowiedzialnego opiekuna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelin']Eruane..a kto byłby głownym opiekunem swinek? Kto by za nie odpowiadał?
A co z wakacjami tzn kto opiekowałby się swiniakami?
Bo wiesz, jak wszyscy..tzn nikt...
Osobiście jestem przeciw wydawaniu świnek do ośrodków masowych..tzn tam gdzie nie ma jednego odpowiedzialnego opiekuna[/quote]
Osobiście ja też jestem przeciwna .Miałam mozliwosć oddania swinek do tz, kącika biologicznego w szkole , ale nie zdecydowałam sie na to .Wakacje , swięta , weekendy , co wtedy ze świnkami ?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli w tym ośrodku ma być sala z większą liczbą zwierząt, to chyba i tak ktoś musiałby je codziennie oporządzać (?).
Jak to ma być rozwiązane organizacyjnie?
Czy będzie jedna konkretna osoba odpowiedzialna za nazwijmy to dobrostan zwierząt?

Link to comment
Share on other sites

Nie proponowałabym miejsca, w którym zwierzęta nie byłyby karmione przez kilka dni lub nie było co z nimi zrobić na czas wakacji. :shake: Do szkoły świnki nigdy nie dałabym. Też mam dylemat co do umieszczania zwierząt w takich ośrodkach. Jednak ten ośrodek będzie funkcjonował cały rok, przewidywane są tam zajęcia terapeutyczne dla osób niepełnosprawnych. Będę zajmować się tam dogoterapią (psy będą przyjeżdżać ze mną i kilkoma innymi osobami). Konie do hipoterapii już są i kózki, którymi ja się zajmuję i je szkolę również. Ponieważ będzie tam stajnia i cała sala biologiczna, będzie tam zawsze osoba, która zwierzętami się zajmie. Przewidywany jest pracownik do zajmowania się samą salą biologiczną. I wakacje czy dni wolne nie wchodzą w grę. Możliwe, że salą biologiczną zajmę się ja, o ile dam radę okiełznać tyle zajęć przy zwierzętach. Póki co wszystko, co związane ze zwierzętami, jest konsultowane ze mną. Dla mnie ideałem byłoby, żeby każde zwierzę miało przypisanego opiekuna, który w sytuacji tego wymagającej, zająłby się nim. Swojego czasu miałam świnki morskie, więc mam do nich słabość. Mój plan jest taki, aby wziąć tylko taką ilość zwierząt, która jest konieczna, ale jednocześnie aby każde zwierzę miało opiekuna. Nie wiem, na ile ta idea jest realna, ale będę dążyć w tym kierunku. I na pewno nie wemę żadnego zwierzaka póki nie będę mieć pewności, co do warunków, w jakich będzie przebywać i jego przyszłego opiekuna. Takie jest założenie.
Dodatkowo przyszłościowo planowany jest gabinet weterynaryjny w ośrodku.
Tak więc zastanówcie się, czy byłoby to dobre miejsce dla takich futrzaków czy też nie. Dla mnie osobiście fajnie byłoby połączyć ideę pomocy ludziom z ideą pomocy dla zwierząt. Już w tej chwili są tam psy, koty i kozy z odzysku, że tak powiem. Żadne z tych zwierząt nie jest niczyje, co dla mnie osobiście stanowi bardzo ważną sprawę.
To co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Czy w ośrodku będą osoby dorosłe , dzieci , czy jedni i drudzy .
Czy to osoby niepełnosprawne fizycznie , czy również umysłowo , a jeśli tak , to w jakim stopniu .
Konia , psa , czy koze trudniej przypadkiem skrzywdzić .
Małe zwierzę można zbyt mocno przytulić , przysiąśc lub uciekające złapac w nieodpowiedni sposób .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BIANKA1']Czy w ośrodku będą osoby dorosłe , dzieci , czy jedni i drudzy .
Czy to osoby niepełnosprawne fizycznie , czy również umysłowo , a jeśli tak , to w jakim stopniu .
Konia , psa , czy koze trudniej przypadkiem skrzywdzić .
Małe zwierzę można zbyt mocno przytulić , przysiąśc lub uciekające złapac w nieodpowiedni sposób .[/quote]

Żadne z zajęć nie odbywałyby się bez asysty terapeuty.:shake: Takie są zasady animaloterapii. Osoby niepełnosprawne intelektualnie też będą. Ale są brane pod uwagę tylko takie, którym możemy pomóc. Osoby te są selekcjonowane pod względem możliwości pracy ze zwierzętami. Jednak świnki morskie czy inne małe zwierzęta bardziej będą do popatrzenia na nie, niż ściskania. Od tego są duże zwierzęta. Każde zajęcia są przeprowadzane pod okiem osoby dorosłej, terapeuty i opiekuna zwierząt. Zwierzę, które pracuje przy terapii nie może znajdować się w dyskomfortowej dla niego sytuacji.
Teraz to narazie taka propozycja, ale jak powstanie możliwość wzięcia zwierzątek, wyślę zdjęcia, zapraszam na wizytę przedadopcyjną itd.
Osobiście uważam, że dla każdego zwierzaka lepsze jest posiadanie swojej, osobistej rodziny. W tym wypadku byłby to jej substytut. Ale jeśli zwierzaki nie miałby domku i byłby problem ze znalezieniem go, mogłyby znaleźć lokum właśnie w ośrodku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edi100']Ja tez mam chętny domek pod wrocławiem:) na chłopczyka chyba kastrata ( o ile to możliwe:roll:) w domku jest świnka dziewczynka. Za domek ręczę:)[/quote]
Chyba nie mamy kastrata, ale za to we Wrocławiu u Bianki jest maleńka samiczka (3 tygodniowa). Taka, to na pewno się dostosuje.

Link to comment
Share on other sites

Eruane - wydaje mi sie że dla Was odpowiednie byłyby np. dwie świnki dorosłe - np. roczne lub troche mniej - najlepiej dziewczynki i zeby były już oswojone i takie, którenie boją się ludzi. Piszesz logicznie i konkretnie. Jeśli trafiłyby sie odpowiednie świnki - byłabym za tym - żeby Wam je dać. Ale wolałabym, zeby ktos tam do Was pojechał i obejrzał wszystko i pogadał :loveu:
ps. a gdzie ten ośrodek?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...