Jump to content
Dogomania

Tragedia w Holandi -ciag dalszy!!!!!


xxxx52

Recommended Posts

31 maj 2007
sad w Rotterdamie-Holandia nakazal uspic 29 psow rasy Pittbul

cyt"posiadanie ,jednego psa tej rasy jest zakazane"

rozchodzi sie o psy rasy Staffordshiere Bullterrier.

Sad nakazal 14 podejrzanym o posiadanie tej rasy stawic sie przed oblicze sadu w Rotterdamie.poniewaz posiadaja od jednego do kilku psow.
Wyrokiem sadu 29 psow (rowniez szczeniaki)musza byc uspione,a wlasciciele otrzymaja kare pieniezna od 250-750 euro.

Listy protestacyjne-e-maile prosze wysylac :
EU-Radni
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I jak to sie zawsze okazuje, wynika na to ze to wina ludzi !!! Skoro wiedza ze nie wolno ich trzymac to po co to robia?? mozliwe ze sa im potrzebne do walk ale to nie jest wazne, wazne jest to ze przez glupote ludzka znow ucierpialy zwierzaki ktore nic nie zrobily po za tym ze sie urodzily :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']przypuszczam ze dla szpanu, lub dla walk![/quote]

A dlaczego od razu do walk? To już w holandii nie może być miłośników bullowatych?

Jestem tylko ciekawa po co są takie rygorystyczne zakazy. Czy nie lepiej wprowadzać testy i pozwolenia już zanim się psa nabędzie a nie dopiero po fakcie.

Prawo bywa beznadziejne.

Link to comment
Share on other sites

czemu tak drastycznie odrazu?! Bo jest duzo takich przypadkow, zwiazanych z walkami czego ja osobiscie przebolec nie moge i jestem tak nastawiona na takiego typu rasy, co nie oznacza ze uwazam je za psy mordercy, wrecz przeciwnie!
Moze tam bylo duzo wlasnie takich przypadkow i dlatego powstal taki zakaz?
a co do badac, czesto na badaniach sie zdaza ze charakter czlowieka nie jest caliekm pokazany, a po za tym ludzia moze po czasie odbic!

Link to comment
Share on other sites

Gosia-tlumaczylam e-mail ktory dostalam,ale wiem ,ze do dnia 31 maja nie wolno bylo sprowadzac ,rozmnazac,tych ras psow tzn pitbull,saffort itd. dot.tez mieszanek z tymi rasami.
psy te musialy byc obowiazkowo kastrowane,czipowane,zglaszane do urzedow,wlasciciele musieli miec zezwolenia na posiadanie psow ,i specjalne ubezpieczenieDo tej pory nie usypiano ,tylko czekano ,az ta rasa z Holandi wymrze (14 lat)Poniewaz te zakazy wprowadzono okolo 15 lat temu ,teoretycznie w Holandi nie powinno byc tych ras.

Uwazam ,ze nie wazne w jakim celu ludzie mieli od jednego do kilku psow,nalezy je RATOWAC.

Link to comment
Share on other sites

Brat moj mieszka w VELNO ma od 4 lat Bulterrierke i bulgoga angielskiego, psy niesa nigdzie rejestrowane poza ACC.Nigdy niemial zadnych problemow!!!! niepotrzebowal zadnej zgody ,na psa tej rasy!! Bulke kupil normalnie w Hodowli!!!!!!!!! wiec hodolw bulowatych sa i to legalne!.Wyslalam mu ten link,byl bardzo zdziwnony!! w Klubie ACC w Amsterdamie o niczym takim nieslyszeli.

xxxx52 skad masz takie informacje?

Link to comment
Share on other sites

Mona 4-e-maila dostalam od towarzystwa ochrony zwierzat w Niemczech,o pomoc zwrocili sie przedstawiciele ochrony zwierzat w Holandi.
Jak to mozliwe ,zeby Twoj brat mial bullterierke i kupil oficjalnie z zarejestrowanej hodowli,kiedy od wielu lat jest zakaz sprzedazy ,handlowania ,hodowania tymi psami,psy musza byc kastrowane ,czipowane,i zglaszane tj.w Niemczech do urzedu ,w tym przypadku urzedu miejskiego Venlo,oraz Twoj brat musi miec specjalne zezwolenie na posiadanie takiej rasy psa:roll: To co Twoj brat robi jest niezgodne z prawem.brat gra w "ruska ruletke".
W sprawie protestow wysylane zostaja juz e-maile z Niemiec i Austrii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']przypuszczam ze dla szpanu, lub dla walk![/quote]
A w Polsce Ci ktorzy mają bullowate też wystawiają je do walk i mają je dla szpanu? :roll: Nie wrzucaj wszystich do jednego worka, nie znasz tych ludzi wiec nie masz prawa tak pisać... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Zaraz, zaraz....
Chwileczkę, spokojnie.

najpierw warto ustalić jak reguluje te sprawy prawo holenderskie.

Jeśli jest tak, że psy określonych ras mają być np. zarejestrowane, zachipowane - słowem, właściciele muszą spełnic określone warunki - a ci właściciele nie spełnili tych warunkow, to... cóż, szkoda że psy cierpią za ludzką głupotę - ale... ;) :shake: - to po prostu ostre egzekwowanie prawa.

Swoja drogą jakieś rozdwojenie jaźni mamy na dogo - nawolujemy do skrupulatnego egzekwowania prawa odnośnie psów, a jak gdzieś jakieś państwo dokladnie to robi - to płaczemy.
:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']A w Polsce Ci ktorzy mają bullowate też wystawiają je do walk i mają je dla szpanu? :roll: Nie wrzucaj wszystich do jednego worka, nie znasz tych ludzi wiec nie masz prawa tak pisać... :roll:[/QUOTE]

Słuchaj ja nie napisalam tego dlatego zeby obrazac ludzi!! Osobiscie nie mam nic przeciwko trzymaniu takich ras, nawet powiem ze planuje sama wprzyszlosci miec jakiegos staffa, chodzi mi o to ze jest duzo przypadkow ze ludzie uzywaja takich psow do walk!!!W Polsce rowniez!(ostatnio jest moda brac psy tych ras lub mieszance ze schronisk i przeznacza sie je do wal, ma sie w ten sposob tanie psy "bojowe") Ja nie moge zniesc u ludzi takiego zachowania i to ze tak pisze nie ma na celu draznienie tych co tak nie robia!!

Link to comment
Share on other sites

te zwierzęta przeciez można wywieść z kraju tak jak się to czyni w stanach USA,w których zabronione jest trzymanie tego typu psów...po co zabijać kiedy można wywieść i znaleść dom poza granicami państwa?na pewno znajdzie się wielu amatorów...

Link to comment
Share on other sites

Mona4-co roku dostajemy (w maju)list od gminy,urzedu miasta list w ktorym musimy wpisac dane naszych psow tzw.trzymanie psow20/40.Tzn 20 kg lub powyzej 40 cm.ten list zawiera duzo pytan odnosnie "mojego"psa,i tak np.rasy uznane jako niebezpieczne tj.alano,amerykanski bulldog,bullmastff,mastiff,mastino espaniol,mastino nepoletano,fila brasieiro,dogo argentino,rottweiler,tosa inu oraz mieszance z tymi rasami zabronione jest hodowla,krzyzowanie ras,sprzedawanie .Dotyczy rowniez ten zakaz dla Pitbull-terrier,amerycan staffordshire-terrier,staffordshire-bullterrier,bullterriwr oraz krzyzowki.Zarzadzenie o zakazach jest od roku 2003.jezeli osoba ma juz taka rase musi starac sie o zezwolenie tz.musi miec dokument ,ze pies przeszedl test sprawdzajacy,pies jest ubezpieczony 500.ooo w przypadku pogryzienia czlowieka,250 000 w przypadku innych szkod jakie pies moze uczynic.Psy tych ras nie moga dobrowolnie oddalac sie od wlasciciela,oraz poza teren domu w ktorym mieszkaja,na cpacery musza chodzic na lince,i w kagancu(bez kaganca moga chodzic psy po zdaniu specjalngo egaminu)
wet.musi wystawic zaswiadczenie o czipie lub tatuazu.
Sprowadzenie z Polski psa lub szczeniaka tych ras grozi kara do 5000euro

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']te zwierzęta przeciez można wywieść z kraju tak jak się to czyni w stanach USA,w których zabronione jest trzymanie tego typu psów...po co zabijać kiedy można wywieść i znaleść dom poza granicami państwa?na pewno znajdzie się wielu amatorów...[/QUOTE]Coraz mniej jest takich miejs, gdzie mozna je wywiezc.
We Francji tez zostalyby uspione na mocy prawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']Słuchaj ja nie napisalam tego dlatego zeby obrazac ludzi!! Osobiscie nie mam nic przeciwko trzymaniu takich ras, nawet powiem ze planuje sama wprzyszlosci miec jakiegos staffa, chodzi mi o to ze jest duzo przypadkow ze ludzie uzywaja takich psow do walk!!!W Polsce rowniez!(ostatnio jest moda brac psy tych ras lub mieszance ze schronisk i przeznacza sie je do wal, ma sie w ten sposob tanie psy "bojowe") Ja nie moge zniesc u ludzi takiego zachowania i to ze tak pisze nie ma na celu draznienie tych co tak nie robia!![/quote]

Że tak się dzieje nie znaczy to iż Ci ludzie akurat mieli psy do walk.. a Twoja odpowiedz jest jasna...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']Że tak się dzieje nie znaczy to iż Ci ludzie akurat mieli psy do walk.. a Twoja odpowiedz jest jasna...[/QUOTE]

nie musieli ich miec do walk ale mogli :/ a policja w wielu panstwach niby walczy z tym zeby walk nie bylo ale za duzo to im z tego nie wychodzi, bo ltamci sa bardziej sprytni! Ja jak juz powiedzialam mam przez takie zachowanie wyrobione zdanie po co "nie ktozzy" trzymaja takie psy w domu

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie.
Berek dokładnie tak jest z ludźmi.
Myślę, że zaostrzenie przepisów i przestrzeganie tych przepisów, to dwie różne sprawy. Jeśli są, to psy niewiadomego pochodzenia bez papierów powinny być wyeliminowane lub przetestowane jakie mają predyspozycje psycho fizyczne i poddane zabiegom sterylizacji, kastracji i oddane do adopcji te które się nadają. Jeżeli tego nie zrobią to lepiej je uśpić dla dobra rasy. Pamiętacie co działo się z rottkami ile było wypadków ataków na ludzi i ile trzeba było czasu, aby wróciło zaufanie do tej rasy. To jest nie uniknione przy każdej rasie, a to tylko kwestja czasu. Co się dzieje z goldenami? A co z kundekami? Tu jest dopiero jazda beez trzymanki.
Moim zdaniem jeśli jest coś, co może zagrażać rasie to powinno być eleminowane. Podobnie z mieszańcami. Brzmi to strasznie, ale taka prawda.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...