Jump to content
Dogomania

JEST TAKIE MIEJSCE -BEZPIECZNA PRZYSTAŃ u Kasi-zbieramy fundusze


Recommended Posts

k,NDU2ODM0ODUsNjgxNjgz,f,swiateczna_lini

 

Zbliżający się Nowy Rok niesie wszystkim nadzieję...

 

W te piękne i jedyne w roku chwile
chcę złożyć Kasieńko Tobie i wszystkim Pociechom

najlepsze życzenia;
zdrowych, radosnych dni
i tylko szczęścia w Nowym 2016 Roku

 

z%C5%82oty-nowy-rok-2016.jpg

 

Bernadka,

Korunia, Nerunio, Maxiulinek, Tinusia, Gajunia i Killerek :)

 

k,NDU2ODM0ODUsNjgxNjgz,f,swiateczna_lini

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mam kolejnego  psiaka, który jak najszybciej powinien opuscic schronisko - jest nim Armand

armand_zps2ebua6xp.jpg

Na tym zdjeciu jest jeszcze w formie - teraz jest w schroniskowym szpitalu ma zajęte zacmą prawe oko - na które juz nie widzi,

Planuje zabrać Armanda do Izy u Kasi na razie nie ma miejsca dla duzego psa który raczej nie przepada za innymi samcami oraz kotami - wielka szkoda bo tu byloby idealnie.

Jak dowiem sie o szczegółach jego chorobu i dowiem sie czy zostanie przyjety do Izy -  założe mu nwoy watek i zacznę zbierać pieniążki na hotelik. Może częć osob z tego watku zgodzi się na przesunięcie deklaracji dla Armanda.

Jak tylko Armand opuści szpital - zrobie mu aktualne zdjecia.

Link to comment
Share on other sites

Dostalam nową foty:

Bibi  i Toli, dziewczyny maja sie dobrze chiałam jeszcze wkleic fotke Ofelii - ale psica, tak się wierciła , ze nie mozna było jej  zrobić foty :)

Bibi na boczku - korzysta z ciepełka na swoim posłaniu

Bibilezy_zpsgsqintvp.jpg

i Tola ( troszkę w typie naszej Fineczki)

Tola_zpsbgtbuigb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odeszla Klara {TM*}, cichutka, kochana psinka Kasia napisala do mnie o Klarci:

" sunia miała najprawdopodobniej nowotwór, stawiam na jelita ze względu na nawracające biegunki ,które leczone były wszystkim co możliwe. Najgorsze jest to, że wszystkie wyniki wychodziły idealne, z krwi idealne, na usg wszystko bardzo ładne , szczegolowe badania kału w porządku - nie znaleźli kompletnie nic. Nie było czego leczyć teoretycznie,bo jak leczyć  "zdrowego" psa.Ale ona wyglądała nowotworowo, prawie do końca miała dobry apetyt a bardzo chuda od jakiegoś  czasu,  wyglądała jak szkielecik."
Klaara_zpsyuathi34.jpg
 
Klara%20acica_zpsw0hmaq4w.jpg
 
Klara zamieszkala u Kasi w domu razem z resztą stadka. Jak kazde zwierzątko pod opieka Kasi, Klara miala wszystko, co najlepsze.
Klara po latach spedzonych w schronisku zaznala u Kasi prawdziwego, domowego zycia.
Link to comment
Share on other sites

O 14.02.2016o23:19, fona napisał:

Znalazłam ten wątek po tym jak koleżanka przysłała mi link

http://warszawawpigulce.pl/w-szpitalu-umarl-czlowiek-przy-wejsciu-czeka-pies-zdjecia/

 

----

 

Bardzo chciałabym pomóc Kasi. W najbliższym czasie zrobimy z belą (mam nadzieję) bazarek. 

 

Co jest potrzebne najbardziej teraz?

 

 

 

Z tego co wiem to Kasi zawsze potrzebne sa jakieś stare podkoszulki, pościele na ścierki  lub na podklady dla psiaków

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

U Kasi nowi przybysze - Kasia przyjela do swojego domowego stadka dwie schroniskowe jamnisie.

Jest to kolejne wyzwanie kazda z sun ma swoj zestaw chorób:(

Ika (czarna  jamniczka) , Lenka (brązowa ),    Lenka odsypia  wczorajszej podróży i popoludnie pełne wrażeń. Mimo złych wyników badań i kruchych nadziei na długą przyszłość, na dzień dzisiejszy jest  w bardzo dobrej formie.      Ika za to, nie czuje się najlepiej, męczą ją paskudne biegunki ,w odróżnieniu od Lenki, cały czas leży/śpi .Chuda jest jak siedem nieszczęść. Dziś chciał nie chciał, czeka Nas weterynarz.      

Czarna2_zpsvfiwhitu.jpg

Czarna_zpsq7snoo1w.jpg

 

Ruda_zpsn7he4wp2.jpg

Ruda1_zpsgln81ftd.jpg

Ruda2_zps6jnrpcrq.jpg

Link to comment
Share on other sites

A tu pare słow od Kasi o Ofelii :(

Tydzień temu na kontroli była Ofelia. Wyniki z krwi wyszły dobre(jak to najczęściej bywa u psów nowotworowych ), ale  USG nie było takie wesołe :( - Ofa ma na śledzionie sporego guza ,który  grozi pęknięciem i kwalifikuje się do wycięcia. Prócz tego wielki guz na listwie mlecznej i sytuacja idetyczna co w przypadku śledziony .Przy jednej operacji nie da rady usunąć obu guzów, więc trzeba byłoby ciąć Ofe dwa razy. Przed ewentualną operacją, potrzebne byłoby RTG płuc, bo jeśli płuca nie są czyste  (z guzami ) to wiadomo że operacje nie miałyby sensu. Najgorsza jest kwestia finansowa, ciągle ktoś choruje,ktoś potrzebuje badań, leków a Ofa to wielki pies, to i koszty  będą wielkie ,same badania podstawowe  kontrolne pochłaniają duże kwoty i nie zostawiają możliwości opłacenia nawet połowy jednej oeracji . Póki co, około 20go  musimy powtórzyć USG żeby sprawdzić czy guz na śledzionie zmienia sie-rośnie . Oba są dużym zagrożeniem a któryś musiałby być  pierwszy ... 

Ofa_zpskfkwzist.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

 

Zostawiam światełko miłości i pamięci dla

Kruszynki[*]

Klaruni[*]

Kochane dziewczynki -

Wasz czas tutaj minął,

ale mam nadzieję, że... TAM, za Tęczowym Mostem jest inny, piękny kolorowy świat i łąki wiecznie zielone...

My też TAM kiedyś do Was dołączymy i będzie inaczej - bez bólu, cierpienia i rozłąki...

Czekajcie na nas, póki co - do zobaczenia....

3243ca15eb60c32ff14fec0af1527e05.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Iwonko, Kasiu - co tam u Jamniczych Dziewczynek?

Jak Ikunia? Czy lepiej? Biegunki zwyciężone? Ikunia to widać śliczna Jamnicza Dama... nie wiem, sama mam 4 jamniorki w domu - żadnego z nich nie wyobrażam sobie w schroniskowym boksie... Boziu, jakiż stres musi przezywać takie kruche stworzenie jakim jest Jamnisia, i to w tak podeszłym wieku :nie:...

Lenka widać, że lepiej, ale co też Malusia musiała przeżywać za schroniskowymi kratami, przeżyła z kimś dlugie lata, żeby wiernością i oddaniem zasłużyć na samotność, tęsknotę, cierpienie...

Ludzie są okrutni, le wierzę, że kiedyś za to zapłacą dostatecznie wysoką cenę, bo przecież do człowieka wraca wszystko i dobro, ale i zło - mam nadzieję, że po tysiąckroć!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niedlugo Kasia podeśle jakies wieści - a ja produkuje bazarek na spłatę kosztów podrózy.

Obydwie sunie zawiozła Dziuniek -  sama w dwóch kliperach - pociągiem , naprawde nie wiem jak jej sie to udało.

Teraz chcialam zebrać troche pieniedzy zeby jakos jej się zwrociło za bilety .

Koszt w obydwie strony to bylo ok. 400 zl., trasę w obydwie strony wykonała w ciągu 1 dnia bo musiała zdązyć do swojej gromadki z kolacja i spacerami - jak wytworzę to wkleję link

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U Kasi wiosenne budowanie - korzystając z ładnej pogody i z tego, ze rodzina w komplecie - jest remontowany psi domek, na razie suńki mieszkają w mniejszej psiej zagródce , a i tak większość dnia spędzają na dworze.

U mnie z kolei czas pisania róznych szkolnych prac. Moja córka przejęła sprzęt i dopóki nie skończy tylko z doskoku mogę skorzystać z komputera :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zaczynamy przygotowania do wyjazdu do Kasi ONka z naszego schroniska.

Będziemy chciały zrobić mu podstawowe badania jeszcze w schronisku, nasz piesek ma zespół przedsionkowy jedzie do Kasi aby przeżyć jak najlepiej jesień swojego życia, które właściwie w większości upłynęło mu w schronisku :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...