Jump to content
Dogomania

Rico- łipet z daleka, z bliska kundel :D


Małgonia

Recommended Posts

O proszę, miłej zabawy :D

A ja nie pamiętam by nie było zimy, o której mówicie. U nas zawsze mróz, -20*C, śniegu sporo... no ale to wschód jest :D

Link to comment
Share on other sites

Dziolchy, zaprzyjazniam sie wlasnie z maszyna do sYcia. Potem chce uszyć obroze. Dam rade w domowych warunkach polzaciskowa? Znajde w pasmanterii czesc taka żeby byla regulacja martingale? Taśmy nośne i rypsowe juz mam upatrzone, polkolka tez, tylko to co przy martingalach jest nie wiem skąd dostać i jak nazwac

Link to comment
Share on other sites

Heloooł :D

Za szycie się bierzesz? Też kiedyś miałam zamiar uszyć obrożę bo miałam fajny materiał, wszystko pięknie naszykowałam i leży czekając na chęci, ze 3 lata leży  :mdrmed:

to mi oddaj, ja uszyje :D 

 

 

Póki co uszyłam w 80% juz torebke na psie smaki, taka dapinaną do szlufki spodni ;;) potem Wam pokazę jak chcecie ;p 

Link to comment
Share on other sites

to mi oddaj, ja uszyje :D

 

 

Póki co uszyłam w 80% juz torebke na psie smaki, taka dapinaną do szlufki spodni ; ;) potem Wam pokazę jak chcecie ;p 

Musiała bym najpierw odnaleźć pod setkami psich dupereli  :siara:

 

Ładna torebeczka :). Tylko sznureczka jej brakuje ;)

Link to comment
Share on other sites

Monia, sznureczek będzie ;) tylko musze jednak rozpruc i zwieksszyc krawędż bo w jednym miejscu nie moge go przewlec ;<

 

No wiec tak- bylismy dzisiaj wybiegac psa, z inicjatywy TŻta! bo jemu wiecznie sie nie chcialo jak chcialam iść na łąki albo podjechać. No ostatnio naskoczyłam na niego ze weczniemu sie nic nie chce i sama sobie pojde na łąki to mówi ze ok ok, podjedziemy taz dalej. Podjechaliśmy, Kluska w chuste i idziemy. A tu dalej widzimy- byczki dwa młode sobie luzem latają bo chyba uciekły :D to my odwrót i takie o bieganie psa było :roll:

 

 

  ( Uwaga, tekst o gruczołąch okołoodbytowych! ;p )

No to dzisiaj zamotałam Kluskę i dawaj dziemy tam gdzie krów i byczków na bank nie będzie. Pies pobiegał ale niedługo, choć zdązył sie zmeczyc. Bo zauwazyła ze ma strasznie czerwoną pupkę. TŻ odsłonił bo ogon w górze ma rzadko, raczej opuszczony. A tam czerwone, nabrzmiałe i krew troszkę leci. Ja w domu widziałam taką rozmazaną strużkę krwi ale myslalam ze to skrzep od kurczaka bo porcjowałam włąsnie. Psa obejrzałam ale pysk, łapy i do głowy mi nie przyszłoze odbyt tez moze miec poraniony. Juz dawno nie miał problemów z zapchanymi gruczołami, nie lizał sie, kupy normalne. Pojechalam od razu do weta, ma krem jakiś i przy okazji odrobaczyłam, bo mialam po długim weekendzie w planach terminowo, no ale juz tam wzięłam przy okazji. Gruczoły wyczyścili ale nie były specjalnie zapchane, ani zaropiałe, ani mocno to to nie śmierdziało. Troche krwi tylko z jednego poleciało.  Mówił, że dobrze ze od razu chociaz przyjechałam a nie czekalismy "az samo przejdzie" bo pewnie by doszło do stanu ze byłaby ropa, nabrzmiałe i pies nawet dotknać by sie nie dał i by go strasznie swedziało/bolało. 

Link to comment
Share on other sites

No, i nie dokończyłam a kliknełam :D zdjęcia i tak chciałam w osobnym.

Pies teraz ma zakaz lezenia na narożniku i sam w drugim pokoju bo musze obserwować czy sie nie lize po pupci. Po smarowaniu kremem troche go swedziało, ale jakos dawał rade niesaneczkować ;)

 

1242857_WP_20141110_011.jpg

 

 

1242858_WP_20141110_012.jpg

 

1242856_WP_20141110_010.jpg

 

1242855_WP_20141110_002.jpg

 

1242859_WP_20141110_017.jpg

Link to comment
Share on other sites

No ja jak to ja jiz raka odbytu mialam w myślach. :roll: brawo ja.

leży grzecznie u siebie tylko bawoc soe jakoś tak nie chce a zawsze co wieczór przynosil kurczaka pluszowego albo swinie piszczaca żeby mu porzucać :(

a, Rico ma nowy ulubiony przysmak, chrupki kukurydziane... Wczoraj siadl kolo Kluski, ona gryzą i jemu daje, om polizal trochę i tak na zmiane jedli :D z czego Rico zjadł najmniej, tylko to co kek zleciało

Link to comment
Share on other sites

A fuj, smród gruczołów aż mi się przypomniał  :ices_bla: . Moje sucze miały po razie czyszczone, na szczęście nie mają problemów tyłkowych. Biedny Rico z bólem dupy..

 

No wiesz co, tak pies z dzieckiem ślinę wymieniają, wyrodna matka  :nono:

Ja nie pozwalam, bo Maniula by później nic nie pojadła przy Hexolinie-wszystkożercy. Dzisiaj był wyścig po siateczkę z ciastkami jak mała wyrzuciła, na szczęście wygrałam  :mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

A fuj, smród gruczołów aż mi się przypomniał  :ices_bla: . Moje sucze miały po razie czyszczone, na szczęście nie mają problemów tyłkowych. Biedny Rico z bólem dupy..

 

No wiesz co, tak pies z dzieckiem ślinę wymieniają, wyrodna matka  :nono:

Ja nie pozwalam, bo Maniula by później nic nie pojadła przy Hexolinie-wszystkożercy. Dzisiaj był wyścig po siateczkę z ciastkami jak mała wyrzuciła, na szczęście wygrałam  :mdrmed:

 

Właśnie u niego to nawet nie cuchnie, ja obok byłam i go trzymałam to NIC nie czyłam, wetka musiała przyblizyc papier jak wet zapytał czy smierdzi ropą.  Wiec sami nie wiedzieli skad to jak mocna zapchane nie bylo, odrobaczany czesciej bo Kluska w domu... 

 

Pies chrupka tyle co zdazył nosem tknac bo Hanka zaraz mu zabierała, no i z drugiej strony :P poza tym on wie ze jak go wyganiam to ma odejsc i nie siedzi jak ktos je ;)

Mojemu też raz do roku musimy opróżniać gruczoły, cóóóż...

Ostatnie foto rewelacja :loveu:

No jak sie okazło, my tez jednak musimy, nawet jak nie ma objawów pozapychanych :D

 

 

Z psem juz lepiej, czerwonego tyłka jak pawian juz nie ma, w nocy łądnie spał- bo poprzedniej ncy to co chwila wstawał i chodził bo go ppiekło/swędziało. Aż mi go szoda było :( Wczoraj do wieczora tez kursował non stop, na wieczór juz sie polozył, smarowałam mu tym kremem co zapisał i jest leoiej :)

 

A Kluska... raczkuje ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...